Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (285. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.377
Cevap
158
Favori
1.629.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Almayı düşündüğüm 12 kg'lık makinalar hakkında bir fikriniz varmı acaba? LGF1443KDS7 ve Samsung WF1124XAC .Seçimim hangisinden yana olmalıdır.Her ikisinde kendine göre farklı özellikleri var.Sessiz ve enerji tasarruflu olması ilk tercihlerimdir.LG direct drive ama Samsug'un kullandığı digital inverter motor yine kayış kullanarakmı hareketi iletiyor yoksa direkt olarakmı motora hareket veriyor.Bosch'un kullandığı fırçasız motorla aynı prensiplemi çalışıyor.Tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: ilonsahiden

geçen yııla kadar bosch'a bende taş gibi diyordum....Bosch wfg 1660 makina 10 yılın sonunda helikoptere dönüştü...geçen yıl rulman değişmişti sanırım ..birkaç ay önce arkadaki kayış değişti...şimdide müthiş gürültüyle sallanıp ses çıkarıyor...tamir mi ettirelim yenisini mi alalım ne dersiniz?

Bu makine orojinal Bosch değil. 1990'lardan kalma yerli Profilo çamaşır makinelerinin Bosch paneli takılmış hali diyebiliriz :)

Rulman değişimi işinin ehli biri tarafından yapılmadıysa tekrarlamış olabilir. 1 yıl dolmadıysa aynı servisi tekrar çağırın, ücretsiz düzeltmek durumundalar.

tamir tamir pek olacak gibi değil yenisini alayım diyorum :Bosch WAE 20463 WAP 20360 yada bunlara benzer özelliklerde daha da düşük özellik olabilir 7-8 kg kapasiteli hangi makinalar olabilir
    ( samsung (Samsung WF8802LSV) LG vs de olabilir...1200 TL yi pek aşmasa iyi olur :) ...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilonsahiden -- 22 Eylül 2011; 21:24:37 >
  • quote:

quote:

quote:

geçen yııla kadar bosch'a bende taş gibi diyordum....Bosch wfg 1660 makina 10 yılın sonunda helikoptere dönüştü...geçen yıl rulman değişmişti sanırım ..birkaç ay önce arkadaki kayış değişti...şimdide müthiş gürültüyle sallanıp ses çıkarıyor...tamir mi ettirelim yenisini mi alalım ne dersiniz?

Bu makine orojinal Bosch değil. 1990'lardan kalma yerli Profilo çamaşır makinelerinin Bosch paneli takılmış hali diyebiliriz :)

Rulman değişimi işinin ehli biri tarafından yapılmadıysa tekrarlamış olabilir. 1 yıl dolmadıysa aynı servisi tekrar çağırın, ücretsiz düzeltmek durumundalar.

tamir tamir pek olacak gibi değil yenisini alayım diyorum :Bosch WAE 20463 WAP 20360 yada bunlara benzer özelliklerde daha da düşük özellik olabilir 7-8 kg kapasiteli hangi makinalar olabilir
    ( samsung (Samsung WF8802LSV) LG vs de olabilir...1200 TL yi pek aşmasa iyi olur :) ...)

Size 1000TL altında yeni çıkan Profilo CM1000ETR ve Gorenje WA72105 öneririm.
    1200TL civarında da LG F1248QDP modelini öneririm.

Profilo ithal ve WAP20360 modelinden daha üstündür.
    Gorenje fırçasız motor teknolojisine sahiptir.
    LG de direct drive motora sahiptir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orse

Sayın candoğan62;
    Almayı düşündüğüm 12 kg'lık makinalar hakkında bir fikriniz varmı acaba? LGF1443KDS7 ve Samsung WF1124XAC .Seçimim hangisinden yana olmalıdır.Her ikisinde kendine göre farklı özellikleri var.Sessiz ve enerji tasarruflu olması ilk tercihlerimdir.LG direct drive ama Samsug'un kullandığı digital inverter motor yine kayış kullanarakmı hareketi iletiyor yoksa direkt olarakmı motora hareket veriyor.Bosch'un kullandığı fırçasız motorla aynı prensiplemi çalışıyor.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

LG güzel makinedir, ancak gerçek 11kg'dır diyemeyiz. 78lt tamburla 9,5-10kg arasıdır. Değişik süspansiyon (darbe emme) sistemiyle rakipsiz. Amortisör ve büyük yaylar kazana değil, direkt tambur miline bağlı. Kazan ise sabit, hiç oynamıyor.

Samsung da inverter olarak geçer ama kayışsız diye biliyorum. Kore üretimi cihazlar (Daewoo, LG, Samsung) aşağı yukarı aynı teknolojiyi kullanır.

Samsung'un tambur hacmini bilmiyorum ama onun da gerçek 12kg olduğunu hiç sanmıyorum.

İkisi arasında kesinlikle LG derim.

Alternatif olarak Panasonic'in 10kg modelini düşünebilirsiniz. Onda da 78lt tambur vardı yanlış hatırlamıyorsam.
  • merhaba

WAS20763 BOSCH marka cihazımız var memnunum fakat 1000 devir olmasına raqğmen yeterli kurutma elde edemiyoruz ve sıkma programında tekrar sıktırıyoruz.Program akışını izledim sıkmaya geldiğinde 2 dakika civarında sıkıp program bitiyor haliyle bu kadar kısa sıkınca çamasırlar ıslak çıkıyor.Bu sorun herkesde varmı acaba.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

evet profiloda düşünebilirim yalnız CM1000PTR CM1001CTR falan var ama .....etr ile biten bir model göremedim... harf yanlışlığı mı var acaba?
  • Profilo yerine ARÇELİK bak daha iyi 7 yıl garanti servisi çok daha iyi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliug1

merhaba

WAS20763 BOSCH marka cihazımız var memnunum fakat 1000 devir olmasına raqğmen yeterli kurutma elde edemiyoruz ve sıkma programında tekrar sıktırıyoruz.Program akışını izledim sıkmaya geldiğinde 2 dakika civarında sıkıp program bitiyor haliyle bu kadar kısa sıkınca çamasırlar ıslak çıkıyor.Bu sorun herkesde varmı acaba.

Speedperfect fonksiyonuyla kullanıyorsunuz sanırım, bu programda sıkmayı az tutar. Enerjiden tasarruf ve iyi performans için acil durum olmadığı sürece normal veya ecoperfect seçeneğini kullanmanızı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevrotikstar

Profilo yerine ARÇELİK bak daha iyi 7 yıl garanti servisi çok daha iyi...

Arçelik'in kaporta, amortisör, rulman kalitesi ve yük dengeleme durumu Profilo'dan çok çok daha geride. Sırf garanti için ürün alınmasını yanlış buluyorum, zaten Profilo'da da 7 yıl garanti yapılabiliyor.
  • quote:

quote:

evet profiloda düşünebilirim yalnız CM1000PTR CM1001CTR falan var ama .....etr ile biten bir model göremedim... harf yanlışlığı mı var acaba?

ETR Profilo'nun sitesinde daha çıkmadı, ama guzelevim.com sitesinde satışına başlanmış. CM1000STR ile benzer. Sıcaklığı programdan bağımsız ayarlanıyor, çok daha kullanışlı. Yani Siemens WM10S461TR'nin fırçalı motorlu hali gibi.
  • Candoğan bey

Genellikle speedperfect kullanıyoruz demekki o nedenle, çok teşekkürler
  • quote:

Candoğan bey

Speedperfect'te 1 saatlik kısa yıkamada iyi performans elde etmek için makine normalde fazla su ve enerji tüketir. Bu sebepten aceleniz olmadığı sürece kullanmayın.

Aslında hızlı yıkamada mantıken iyi sıkması lazım. Sanırım 1 saatin içine iyi yıkama ve durulama performansı sığdırmak için sıkmadan çalmışlar. Çünkü bu programda makine %60 dolum miktarıyla A sınıfı yıkama performansı sunar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: orse

Sayın candoğan62;

LG güzel makinedir, ancak gerçek 11kg'dır diyemeyiz. 78lt tamburla 9,5-10kg arasıdır. Değişik süspansiyon (darbe emme) sistemiyle rakipsiz. Amortisör ve büyük yaylar kazana değil, direkt tambur miline bağlı. Kazan ise sabit, hiç oynamıyor.

Samsung da inverter olarak geçer ama kayışsız diye biliyorum. Kore üretimi cihazlar (Daewoo, LG, Samsung) aşağı yukarı aynı teknolojiyi kullanır.

Samsung'un tambur hacmini bilmiyorum ama onun da gerçek 12kg olduğunu hiç sanmıyorum.

İkisi arasında kesinlikle LG derim.

Alternatif olarak Panasonic'in 10kg modelini düşünebilirsiniz. Onda da 78lt tambur vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Cevabınız için teşekkürler.Bahsettiğim Lg 1443 KDS7 yi çalışırken inceleme imkanım oldu.Su alırken çok ses çıkarıyor.Motor sessiz ama pompa çok sesli.Genelde yıkama sırasında , programların hepsinde pompayı kullanıp çamaşırların üzerine su püskürttüğü için bu ses hep duyuluyor.Ayrıca dediğiniz gibi amortisör ve büyük yaylar direkt tambura bağlı.Bu da bir avantaj olduğu kadar dezavantaj da olmuş.Sıkmaya geçtiğinde amortisörlerden olacak ,makinadan sanki trampet çalıyormuş gibi bir ses duyuluyor.Gerçi yük sensörü var ama biraz fazla yük koyarsanız biraz eğimli yerleştirilmiş olan tambur sanki sabitlenmiş kazana değecekmiş gibi oluyor.Bu kadar ses duyulmasının nedeni herhalde iç kısımlarda hiç izalasyon kullanılmaması.Bulaşık makinalarında iç izalasyon malzemesi var ama bunlara uygulanamıyormu.
    Samsung'un da kazan hacmi 78 litre olarak belirtilmiş.Ama 12 kg diyorlar.Bu makinada cazip gelen köpüklü yıkama sistemi oldu.Bildiğiniz gibi ençok enerji sarfiyatına neden olan su ısıtma olayını ortadan kaldırıyor gibi.Düşük ısılarda bile deterjanı eritip(hatta soğuk suda)yıkama yapabilmesi.Sizin bu köpüklü yıkama hakkında düşünceniz nedir.İkisi arasından LG'yi tavsiye etmenizdeki nedeni paylaşabilirmisiniz.
    Panasonic marakasını da bir görmem lazım.Eğer bulabilirsem.Teşekkürler.
  • LG'yi nerede incelediniz? Bu denli sorunlu olmaması lazım, şaşırdım açıkçası.

Samsung'taki Eco Bubble özelliği bana çok faydalı gibi gelmiyor. Hijyen ve bazı lekelerin çıkması için illa ki yüksek sıcaklık gerekiyor.

LG'yi program alternatifleri, tambur hareketlerine olan hakimiyet, 6 modlu yıkama sistemi ve Samsung'a göre genel anlamda daha sağlam olması sebebiyle önermiştim.
  • quote:

ETR Profilo'nun sitesinde daha çıkmadı, ama guzelevim.com sitesinde satışına başlanmış. CM1000STR ile benzer. Sıcaklığı programdan bağımsız ayarlanıyor, çok daha kullanışlı. Yani Siemens WM10S461TR'nin fırçalı motorlu hali gibi.

yardım ve önerileriniz için teşekkürler ...fakat profilonun kendi sitesinde olmayan bir ürün neden sadece o sitede var...güzelevim sitesi güvenilirmidir?
  • Burada sitenin yetkilisi de mesaj yazıyor. Görünce yanıtlar sanırım, daha evvel bu siteden amcama bulaşık makinesi aldım. Bir sorun yaşamadık.

Ürün henüz tam piyasaya sürülmediğinden sitede yok, ama kullanma kılavuzları kısmına girip cm1000etr diye aratırsanız kullanma kılavuzunu inceleyebilirsiniz.
  • quote:

LG'yi nerede incelediniz? Bu denli sorunlu olmaması lazım, şaşırdım açıkçası.

Samsung'taki Eco Bubble özelliği bana çok faydalı gibi gelmiyor. Hijyen ve bazı lekelerin çıkması için illa ki yüksek sıcaklık gerekiyor.

LG'yi program alternatifleri, tambur hareketlerine olan hakimiyet, 6 modlu yıkama sistemi ve Samsung'a göre genel anlamda daha sağlam olması sebebiyle önermiştim.

Bir tanıdığın evinde yıkama sırasında izleme imkanı buldum.Ayrıca verilen programlarda da eğer dengeyi sağlayamıyorsa,program süresi, uzun bir süre dengeyi sağlayana kadar ilerlemiyor.Bazen bu 15-20 dakikayı buluyor.Yine dengeye getiremiyorsa da hata verip yükleri ayarlamanızı istiyor.Ayrıca kazan sabit olduğu için tamburun her hareketini deterjan gözünden sesli olarak bir inleme şeklinde duyabiliyorsunuz.Çünkü deterjan çekmecesinin tutma kulpunun,iç deterjan gözüyle birleştiği yeri delikli yapmışlar.Bütün LG makinalarda bu böyle.Su sesinin rahatsız edici boyutlarda duyulmasının ve tamburdan gelen seslerinde duyulmasının nedeni de o herhalde.
  • quote:

quote:

Candoğan bey

Speedperfect'te 1 saatlik kısa yıkamada iyi performans elde etmek için makine normalde fazla su ve enerji tüketir. Bu sebepten aceleniz olmadığı sürece kullanmayın.

Aslında hızlı yıkamada mantıken iyi sıkması lazım. Sanırım 1 saatin içine iyi yıkama ve durulama performansı sığdırmak için sıkmadan çalmışlar. Çünkü bu programda makine %60 dolum miktarıyla A sınıfı yıkama performansı sunar.

Candoğan Hocam,
    Ben de sizin tavsiyelerinizle İ-DOS almıstım,ürünle ilgili merak ettigim,fakat yanıtını bulamadıgım bir husus var,biliyorsanız lütfen aydınlatın.İ-DOS 1 ve İ-DOS 2 de hafif-normal-güçlü olmak üzere üç ayar var,bunun dısında deterjan ve yumusatıcı baz diye bir secenek var,burada da ml. cinsinden rakamları artı eksi yapabiliyorsunuz.Bu ayar ne işe yarıyor.Benim tahminimce örnegin deterjan baz için konusuyorum ,onu 90 ml. yaptıgımızda i-dos 1 normaldeyken 90 ml deterjan alıyor,güçlüdeyken örnegin 90 * 2 kadar alıyor.Umarım sorumu dogru iletebilmişimdir.
    İlginiz için teşekkürler.
  • quote:

Burada sitenin yetkilisi de mesaj yazıyor. Görünce yanıtlar sanırım, daha evvel bu siteden amcama bulaşık makinesi aldım. Bir sorun yaşamadık.

Ürün henüz tam piyasaya sürülmediğinden sitede yok, ama kullanma kılavuzları kısmına girip cm1000etr diye aratırsanız kullanma kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

Mrb. candoğan üstad. Profilo 1000ETR'yi kullanım klavuzu bölümünden bulup inceledim. Satıştan kaldırılan 1000STR'nin hemen hemen aynısı. Farkları anti vibration design olması ve 1-2 program eksik olması. Ben anlayamadım mantığı 1000STR güzel program alternatifleri olan kaliteli bir modeldi, onu neden kaldırdılar da daha az programlama özellikleri olan sadece antivibration design olan 1000PTR'yi satışa sundular. Şimdi ise sadece jetplus ve ecoplus tuşu koydukları; 1000STR'den perde ve nevresim çarşaf programları eksik olan 1000ETR'yi çıkartıyorlar. 8 kg. modelde önce çıtayı düşürdüler, sonra eski seviyesine geri çekiyorlar gibi geldi bana
    Tabi engin deneyim ve bilginizle siz durumu çok daha bilimsel ve gerçekçi yorumlayabilirsiniz. Saygı ve hürmetler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: h_öztuna06

Mrb. candoğan üstad. Profilo 1000ETR'yi kullanım klavuzu bölümünden bulup inceledim. Satıştan kaldırılan 1000STR'nin hemen hemen aynısı. Farkları anti vibration design olması ve 1-2 program eksik olması. Ben anlayamadım mantığı 1000STR güzel program alternatifleri olan kaliteli bir modeldi, onu neden kaldırdılar da daha az programlama özellikleri olan sadece antivibration design olan 1000PTR'yi satışa sundular. Şimdi ise sadece jetplus ve ecoplus tuşu koydukları; 1000STR'den perde ve nevresim çarşaf programları eksik olan 1000ETR'yi çıkartıyorlar. 8 kg. modelde önce çıtayı düşürdüler, sonra eski seviyesine geri çekiyorlar gibi geldi bana
    Tabi engin deneyim ve bilginizle siz durumu çok daha bilimsel ve gerçekçi yorumlayabilirsiniz. Saygı ve hürmetler.

Sanırım ucuzlatma yoluna gittiler.

CM1000ETR'de tek şüphelendiğim şey tambur hacminin küçültülmüş olması. 58lt tambur hacmine sahip olma ihtimali yüksek, çünkü yeni kasa olarak çıkan Bosch Avantixx de öyle; teknik değerleri aynı. Yani gerçekte bu cihazlar 7kg.

Yine de muhtemelen Almanya üretimi olacağından ve 1000TL çıtasında kalacağından CM1001CTR'den daha iyi bir alternatif.
  • 
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.