Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (284. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 282283284285286
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: canozpinar

Arkadaşlar eve bir çamaşır makinesi alacağız ve aradığımız en önemli kriter sessizlik. Ne tavsiye edersiniz. 6kg falan yeterli olur ve çok fazla özelliğe sahip olmasına da gerek yok. Piyasadaki en sessiz makine hangisi?

valla piyasadaki en sessiz makine hangisi bilmiyorum ama ben 1 hafta önce bosh was20763 aldım.gerçekten makinede sıfır motor sesi var.bizim makine holde gömme dolabın içinde birde gece yatarken bile sesi duyulmuyor.(inverter klima gibi)ses sadece su alırken ve sıkarken biraz geliyor.birde az çamaşır olduğunda çamaırların sağa sola çarpma sesi olabiliyor.o kadarda olsun yani.bizim eski makineden sonra torosdan inip mercedese binmek gibi birşey oldu bu.alırken çok düşündüğüm was20461 mi 20763 mü sorusu oldu ama hem ek özellikleri hemde estetik görünüm olarak tercihimi was20763den yana kullandım.darısı almayı düşünenlere diyelim.

• merhaba arkadaşlar, çamaşır makinesi almak istiyoruz, fakat evimizdeki çift kişilik yorganları da sorunsuz bir şekilde yıkayabilelim istgiyoruz, forumda yaptığım incelemeler ve birazda eşimiz zorlamalarıyla şu iki model arasında kaldık, karar vermemde yardımcı olursanız sevinirim..

LG-F1480RDS5 ve Bosch WAS247B2TR

aslında 2000 lira limitim var fakat eşimin ısrarlarıyla limiti biraz yukarı öekmek zorunda kaldım. bu iki makina dışında alternatif bir model önererirseniz onu da inceleyip alabiliriz.. şimdiden çok teşekkürler.. kolay gelsin herkeze...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kiral33

quote:

Arkadaşlar eve bir çamaşır makinesi alacağız ve aradığımız en önemli kriter sessizlik. Ne tavsiye edersiniz. 6kg falan yeterli olur ve çok fazla özelliğe sahip olmasına da gerek yok. Piyasadaki en sessiz makine hangisi?

valla piyasadaki en sessiz makine hangisi bilmiyorum ama ben 1 hafta önce bosh was20763 aldım.gerçekten makinede sıfır motor sesi var.bizim makine holde gömme dolabın içinde birde gece yatarken bile sesi duyulmuyor.(inverter klima gibi)ses sadece su alırken ve sıkarken biraz geliyor.birde az çamaşır olduğunda çamaırların sağa sola çarpma sesi olabiliyor.o kadarda olsun yani.bizim eski makineden sonra torosdan inip mercedese binmek gibi birşey oldu bu.alırken çok düşündüğüm was20461 mi 20763 mü sorusu oldu ama hem ek özellikleri hemde estetik görünüm olarak tercihimi was20763den yana kullandım.darısı almayı düşünenlere diyelim.

Dediğiniz makineyi inceliyorum çok teşekkür ederim tavsiyeniz için.

• Arçelik servisi kendini Miele servisi zannediyor heralde anneme yeni makine alacaktım biraz erteleyelim dedik dün makinenin kanatlarından biri kırılmış ve hafif bir rulman problemide var servis 240TL+50TL kapora istemiş tambur değişimi ve rulman bu kadar pahalımı ya?!..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aanil

quote:

başkan bizim çamaşır makinesi bosh gayet sessiz çalışıyor progmı falan öle aman aman yok 2 tane düğmesi var bide çevirilen beyaz-renkli sentetik kısmı. Yazları evde tek kalıdıgımdan iyi tanıyorum tek sıkıntısı en az 1.5-2 saat yıkıyor. Servise sölediğimizde biras ağır yıkar o makine dediler

Bizim de yazlıkta mutfakla salon aynı odada olduğu için kafamız artık kaldırmaz oldu da sessiz bir alet arıyoruz. Şu Bosch'lara bi bakayım ben

@candogan62

O markayı hiç duymamıştım ama araştırıyorum teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canozpinar -- 19 Eylül 2011; 16:39:00 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aanil

quote:

başkan bizim çamaşır makinesi bosh gayet sessiz çalışıyor progmı falan öle aman aman yok 2 tane düğmesi var bide çevirilen beyaz-renkli sentetik kısmı. Yazları evde tek kalıdıgımdan iyi tanıyorum tek sıkıntısı en az 1.5-2 saat yıkıyor. Servise sölediğimizde biras ağır yıkar o makine dediler

Bizim de yazlıkta mutfakla salon aynı odada olduğu için kafamız artık kaldırmaz oldu da sessiz bir alet arıyoruz. Şu Bosch'lara bi bakayım ben

@candogan62

O markayı hiç duymamıştım ama araştırıyorum teşekkür ederim.

goronje

• quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Arçelik servisi kendini Miele servisi zannediyor heralde anneme yeni makine alacaktım biraz erteleyelim dedik dün makinenin kanatlarından biri kırılmış ve hafif bir rulman problemide var servis 240TL+50TL kapora istemiş tambur değişimi ve rulman bu kadar pahalımı ya?!..

Makine çelik kazanlı ise rulman değişimi 80-100 lira arasında değişir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erenberkay

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

arkadaşlar burdaki yorumlardan yola çıkarak aldığım bosh was20763 çamaşır makinem dün kuruldu.gerçekten mükemmel.çamaşırların sağa sola çarpma sesinin dışında ses yok.fiyatıda biraz tuzlu tabi.bosh bayisinden 1700 tl 10 taksit ve şimdi al 2012 de öde kampanyasından aldım.

hayırlı olsun güle güle kullanın. ama pahalı almışsınız...

fiyat çokta fena değil. internete nazaran biraz fazla olabilir ama bayiden almak her zaman iyidir.

teşekkür ederim.sizinde söylediğiniz gibi internette 50-100 lira daha aşağı bulunabiliyor ama o kadar parayı verince internetede pek güvenemedim doğrusu.bende bazı sitelerden zaman zaman alışveriş yapıyorum(harddisk,yazıcı...vb gibi) ama dediğim gibi her siteyede güven olmuyor.şimdi bosh bayisinden aldım ürün aynı gün kuruldu ve kafamda hiçbir soru işareti yok.birde bosh bayilerinin hoşuma giden bir yanıda fiyat politikası.niye derseniz hepsi ağız birliği yapmış gibi belli bir fiyattan aşağı inmiyor(ben 6-7 bayiye fiyat sordum.)ama bir samsung öyle değil birinin 1400 dediği ürüne diğeri 1100 diyebiliyor.1400 e ürün alıpda başka bir bayiden 1100 ü görünce insan çıldırır herhalde.

ben hep unutuyorum fiyatların son bir ayda %7-10 arttığını...

• quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Arçelik servisi kendini Miele servisi zannediyor heralde anneme yeni makine alacaktım biraz erteleyelim dedik dün makinenin kanatlarından biri kırılmış ve hafif bir rulman problemide var servis 240TL+50TL kapora istemiş tambur değişimi ve rulman bu kadar pahalımı ya?!..

Makine çelik kazanlı ise rulman değişimi 80-100 lira arasında değişir.

Plastik kazan sadece Tambur ve rulmanlar değişecekti biz de vazgeçip bi tanıdığımıza verdik Tambur-Amortisörler-Rulman-Kayış-Körük/lastik-Su pompası- Ön panel değişecek toplamda 350TL dedi Aynısını Arçeliğe sorduğumda 480TL dedi..

• quote:

Orijinalden alıntı: honan

quote:

Orijinalden alıntı: larissa

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

quote:

arkadaşlar 12 yıllık arçelik makinem çamaşırlarda yağ lekesi gibi bir leke bırakıyor her yıkamada bir iki çamaşırımda bu lekelerden oluyor sebebi ne olabilir acaba 2 ay kadar önce amortisörler değişti onla ilgisi olabilirmi?

makinenin heryerini sildim fakat sonuç değişmedi çamaşırlarımda grimsi bir leke bırakıyor

Makinenizin muhtemelen keçesinde sorun var, yıkama suyuna yağ sızdırıyor.

cevabınız için çok teşekkür ederim ,sorunun ne olduğunu bulduk sanırım ilk kez sıvı deterjan kullanıyordum sanırım yanlış kullanıyormuşum önce deterjanı döküp su aldırıyordum, suyla beraber koymak gerekiyormuş çamaşıra direkt temas oluyor ve zarar veriyormuş .
    arçelik 4450 makinem çok gürültülü çalışıyor lg 1056 f modelini 900 liraya buldum önerirmisiniz acaba ?

ben de perwoll kullanıyorum, sulandırıp mı doldurmak gerekiyormuş hazneye?

makine su almaya başladığında koymak gerekiyormuş tabi makinede sıvı deterjan aparatı yoksa yeni makinelerde var

• 10 yıllık siemens var halen taş gibi mübarek.
  • quote:

Tuz ayarı elektronik makinelerde ön panelden menüye girerek; mekanik makinelerde de modele göre tuz doldurma yerinden, kapı çerçevesinden veya iç yan duvardan yapılır. Makinenizin marka ve modelini paylaşırsanız nasıl ayarlandığını anlatabilirim.

Candoğan Bey, bizim evde Arçelik'in 6220 F model bulaşık makinesi var. Bunda ayar yapmak mümkün mü?

Bir de burası çamaşır makinesi başlığı imiş ama nasıl oldu da bulaşık makinesinin tuz meselesi açıldı, ben o konuda nasıl soru sordum, vs. hiç anlamadım. Umarım bi şeyleri karıştırmıyorumdur. Karıştırdıysam şimdiden özür dilerim herkesten.
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erenberkay

quote:

quote:

arkadaşlar burdaki yorumlardan yola çıkarak aldığım bosh was20763 çamaşır makinem dün kuruldu.gerçekten mükemmel.çamaşırların sağa sola çarpma sesinin dışında ses yok.fiyatıda biraz tuzlu tabi.bosh bayisinden 1700 tl 10 taksit ve şimdi al 2012 de öde kampanyasından aldım.

hayırlı olsun güle güle kullanın. ama pahalı almışsınız...

fiyat çokta fena değil. internete nazaran biraz fazla olabilir ama bayiden almak her zaman iyidir.

teşekkür ederim.sizinde söylediğiniz gibi internette 50-100 lira daha aşağı bulunabiliyor ama o kadar parayı verince internetede pek güvenemedim doğrusu.bende bazı sitelerden zaman zaman alışveriş yapıyorum(harddisk,yazıcı...vb gibi) ama dediğim gibi her siteyede güven olmuyor.şimdi bosh bayisinden aldım ürün aynı gün kuruldu ve kafamda hiçbir soru işareti yok.birde bosh bayilerinin hoşuma giden bir yanıda fiyat politikası.niye derseniz hepsi ağız birliği yapmış gibi belli bir fiyattan aşağı inmiyor(ben 6-7 bayiye fiyat sordum.)ama bir samsung öyle değil birinin 1400 dediği ürüne diğeri 1100 diyebiliyor.1400 e ürün alıpda başka bir bayiden 1100 ü görünce insan çıldırır herhalde.

ben hep unutuyorum fiyatların son bir ayda %7-10 arttığını...

HAYIRLI OLSUNN PRFİLO DA ALABİLRDİN

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: honan

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar 12 yıllık arçelik makinem çamaşırlarda yağ lekesi gibi bir leke bırakıyor her yıkamada bir iki çamaşırımda bu lekelerden oluyor sebebi ne olabilir acaba 2 ay kadar önce amortisörler değişti onla ilgisi olabilirmi?

makinenin heryerini sildim fakat sonuç değişmedi çamaşırlarımda grimsi bir leke bırakıyor

Makinenizin muhtemelen keçesinde sorun var, yıkama suyuna yağ sızdırıyor.

cevabınız için çok teşekkür ederim ,sorunun ne olduğunu bulduk sanırım ilk kez sıvı deterjan kullanıyordum sanırım yanlış kullanıyormuşum önce deterjanı döküp su aldırıyordum, suyla beraber koymak gerekiyormuş çamaşıra direkt temas oluyor ve zarar veriyormuş .
    arçelik 4450 makinem çok gürültülü çalışıyor lg 1056 f modelini 900 liraya buldum önerirmisiniz acaba ?

ben de perwoll kullanıyorum, sulandırıp mı doldurmak gerekiyormuş hazneye?

makine su almaya başladığında koymak gerekiyormuş tabi makinede sıvı deterjan aparatı yoksa yeni makinelerde var

benimki bosch was 20761 ama öyle ayrı bir aparat göremedim, hatta bazen deterjanı dökünce direk çamaşırlara aktığını farkediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: lektem

quote:

Tuz ayarı elektronik makinelerde ön panelden menüye girerek; mekanik makinelerde de modele göre tuz doldurma yerinden, kapı çerçevesinden veya iç yan duvardan yapılır. Makinenizin marka ve modelini paylaşırsanız nasıl ayarlandığını anlatabilirim.

Candoğan Bey, bizim evde Arçelik'in 6220 F model bulaşık makinesi var. Bunda ayar yapmak mümkün mü?

Bir de burası çamaşır makinesi başlığı imiş ama nasıl oldu da bulaşık makinesinin tuz meselesi açıldı, ben o konuda nasıl soru sordum, vs. hiç anlamadım. Umarım bi şeyleri karıştırmıyorumdur. Karıştırdıysam şimdiden özür dilerim herkesten.

Evet ayar yapmanız mümkün. Kullanma kılavuzu duruyorsa orada da açıklanmıştır. Takıldığınız yer olursa çekinmeden sorun, detaylı anlatmaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 20 Eylül 2011; 22:45:48 >

• Merhaba, uzun zamandır beyaz eşya almadan önce araştırma yapıyorum.
    Hem internetten, hem beyaz eşya mağzalarından hem de arkadaş tavsiyelerinden.
    Ensonunda Bosh konusunda biraz daha yoğunlaştık.
    Buzdolabı olarak Bosh KGN 57061NE
    Çamaşı makinesi de Bosh WAE 244S1TR

Sizce bu marka ve modeller iyi midir?
    Özellik sorum Candoğan beye
  • geçen yııla kadar bosch'a bende taş gibi diyordum....Bosch wfg 1660 makina 10 yılın sonunda helikoptere dönüştü...geçen yıl rulman değişmişti sanırım ..birkaç ay önce arkadaki kayış değişti...şimdide müthiş gürültüyle sallanıp ses çıkarıyor...tamir mi ettirelim yenisini mi alalım ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilonsahiden

geçen yııla kadar bosch'a bende taş gibi diyordum....Bosch wfg 1660 makina 10 yılın sonunda helikoptere dönüştü...geçen yıl rulman değişmişti sanırım ..birkaç ay önce arkadaki kayış değişti...şimdide müthiş gürültüyle sallanıp ses çıkarıyor...tamir mi ettirelim yenisini mi alalım ne dersiniz?

Bu makine orojinal Bosch değil. 1990'lardan kalma yerli Profilo çamaşır makinelerinin Bosch paneli takılmış hali diyebiliriz :)

Rulman değişimi işinin ehli biri tarafından yapılmadıysa tekrarlamış olabilir. 1 yıl dolmadıysa aynı servisi tekrar çağırın, ücretsiz düzeltmek durumundalar.
  • @candogan62

Müsait olunca msn e bakabilirmisiniz hocam bir şeyler yazdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: OVERCLOCKM@NI@

@batu25

Bosch Home Professional I-DOS

Gerçekten etkileyici bir tasarım olmuş. Acaba ne zaman ülkemize gelir? Annemin 14 yıllık aristonu emekli olduğunda bundan alsak tadından yenmez herhalde

• 
Sayfa: önceki 282283284285286
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.