Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (283. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.387
Cevap
160
Favori
1.632.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 7 yıldır kullandığım Siemens 1021 xl swamat model çamaşır makinam yaklaşık 6 aydır giysilerimi delik deşik ediyor. şimdiye kadar başka hiçbir problem yaşamadığım için hatayı önce kendimde aradım. kazanını kontrol ettim, makinayı çok doldurmadım, vs. fakat uğradığım maddi zarar çok büyük miktarlara ulaşınca servisi çağırdım. servis de benim yaptığımdan farklı birşey yapmadı, çorapla kontrol etti ve herşeyin normal olduğunu söyledi! bu olay sadece beyaz çamaşırlarımın başına geliyor (ki asla 60 dereceden daha sıcakta yıkamıyorum). servis elemanı beni tatmin eden hiçbir açıklama yapmadı. bu sektöre yakın bir tanıdığım da bununla uğraşmak yerine samsung marka bir çamaşır makinası almamı tavsiye etti.
    WF 0700 NCE
    WF 8802 LSV
    WF 0800 NCE
    WF 8700 RPA

bu modellerden hangisini tavsiye edersiniz? hepsi elmas kazanlı mıdır?
    bir daha siemens mi? asla!!!
    teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: g3z3g3n1616

Mrb.lar
    Arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz. Lınklerdekı çamasır makınalarından bırını almak ıstıyorum. Sizce hangısı olabılır?
    Saygılar.

http://www.elgiganten.dk/product/hvidevarer/vaskemaskine/LN58460/aeg-vaskemaskine-ln58460

http://www.elgiganten.dk/product/hvidevarer/vaskemaskine/AWOD6001/whirlpool-vaskemaskine-awod6001

http://www.elgiganten.dk/product/hvidevarer/vaskemaskine/WAQ284E1SN/bosch-vaskemaskine-waq284e1sn

http://www.elgiganten.dk/product/hvidevarer/vaskemaskine/F1468QD/lg-vaskemaskine

http://www.elgiganten.dk/product/hvidevarer/vaskemaskine/EWF167320/electrolux-vaskemaskine

Arkadaşlar lütfen ilgilenin acıl yardımınız gereklı. Sitenın yabanacı olmasına aldanmayın içlerinden birini alıcam.
    Saygılar.
    "Lutfen yardım edın yenı konu acmak ıstemıyorum"

• quote:

quote:

Mrb.lar
    Arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz. Lınklerdekı çamasır makınalarından bırını almak ıstıyorum. Sizce hangısı olabılır?
    Saygılar.

http://www.elgiganten.dk/product/hvidevarer/vaskemaskine/LN58460/aeg-vaskemaskine-ln58460

http://www.elgiganten.dk/product/hvidevarer/vaskemaskine/AWOD6001/whirlpool-vaskemaskine-awod6001

http://www.elgiganten.dk/product/hvidevarer/vaskemaskine/WAQ284E1SN/bosch-vaskemaskine-waq284e1sn

http://www.elgiganten.dk/product/hvidevarer/vaskemaskine/F1468QD/lg-vaskemaskine

http://www.elgiganten.dk/product/hvidevarer/vaskemaskine/EWF167320/electrolux-vaskemaskine

Arkadaşlar lütfen ilgilenin acıl yardımınız gereklı. Sitenın yabanacı olmasına aldanmayın içlerinden birini alıcam.
    Saygılar.
    "Lutfen yardım edın yenı konu acmak ıstemıyorum"

Düşünmeden AEG.

Arkadaşlar. Sprey boya aldım ve makinemi boyamak istiyorum, arka kapakta deneyeyim dedim ancak makinenin her tarafına eşit sıkamıyorum boyayı, kimi yerler çok güzel oldu, kimileri de çok az oldu, nasıl düzeltiriz bu sorunu? Nasıl güzel boyama yapabilirim?

• Ve huzurlarınızda AEG Lavamat Protex L 75470 FL. 1200 Lira gibi mütevazı fiyatı ile dikkatlerimi üzerine çeken model kendisi.

• quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Ve huzurlarınızda AEG Lavamat Protex L 75470 FL. 1200 Lira gibi mütevazı fiyatı ile dikkatlerimi üzerine çeken model kendisi.

Biraz fazla mı sesli çalışıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cruise06 -- 13 Eylül 2011; 17:33:27 >

• evimde bosch wfh1610 serisi 15 yıllık çamaşır makinesi var onuda 2.el almıştık. tavsiye ederim 5 kilo yıkama kapasitesi var ama olsun yetiyor.
  • .ÇAMAŞIR MAKİNEM BOZULDUĞU İÇİN DÜN GİTTİM CALGONLA BİRLİKTE %50 İNDİRİMLE VESTEL CMH XXL 9412 TE ÇAMAŞIR MAKİNESİ ALDIM.999 15 AY TAKSİT.5 YIL GARANTİ HEDİYE.SABAH KURULUMU YAPILDI.SESSİZ GÜZEL YIKIYOR.TWİNJET ÇOK KUVVETLİ PÜSKÜRTÜYOR.MLZ KALİTESİ GÜZEL.ESKİ VESTELE NAZARAN.
    Çamaşır Yıkama Kapasitesi : 9
    Maksimum Sıkma Devri : 1200
    Enerji Sınıfı : A-%40

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 31 Mart 2013; 0:51:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Peki tuz ayarını azaltsak bu seferde çizilme riski mi artıyor?

Dün iki takım Jumbo çatal bıçak seti aldım,akşama kadar cevabın yetişse iyi olur yani,tuz oranını azalttımda

Ben de çizilmeyi az tuz yapar diye düşünürdüm.Bildiğin gibi çizilme ve korozyon sorunu bende de var.
    Geçen marketten Calgonit Protector bardak koruyucu kapsül aldım.Paketin üzerinde korozyon ve çizilmeye yüksek sıcaklıkların,uzun süreli programların ve çok yumuşak suyun neden olduğu yazıyor.Açıkçası şaşırdım çok yumuşak suyun bardak çizmesi ilginç.
    Ben de Carrefour'da bulunan Altus bulaşık makinesini incelerken tesadüfen içinde su kirecini ölçen şerit kağıdı gördüm.Açıkta durduğu için aldım(bu bir itiraftır)Eve gelip test yaptım ve 6 kademede en alt seviyede çıktı.Yani su yumuşakmış.Ben de tuzu en yüksek kademelere almıştım.Hemen Arçelik'in kullanma kılavuzunu indirdim ve o değerin ne anlama geldiğine baktım.Öğrendiğim değeri de bendeki makinenin kılavuzuyla karşılaştırdım.Makinede 0-7 arasında 2'ye ayarlamam lazımmış.Oysa ben 6'ya ayarlamıştım.Demekki kororzyona çok tuz da neden olabiliyormuş.
    Bundan dolayı test şeridini alarak sudan elde edeceğin gerçek değere göre tuzu ayarlamanı tavsiye ederim.Arçelik bayisine giderek rica edebilirsin verirler herhalde.
    Çatal bıçak setinde de az tuz kireçlenme(beyaz leke)fazla tuz da pas lekesi(çelik olsa dahi)yapar.Bir de bilinçsizce tuz ayarı azaltılırsa tuz kutusundaki reçine hasar görür ve tuz doldurulsada çalışmaz.Bundan dolayı gerçek değeri öğrenmeden seviyeyi indirmemek lazım.

Parlatıcı ayarını biliyorum da tuz ayar düğmesi nedir? İlk defa duyuyorum.

• arkadaşlar burdaki yorumlardan yola çıkarak aldığım bosh was20763 çamaşır makinem dün kuruldu.gerçekten mükemmel.çamaşırların sağa sola çarpma sesinin dışında ses yok.fiyatıda biraz tuzlu tabi.bosh bayisinden 1700 tl 10 taksit ve şimdi al 2012 de öde kampanyasından aldım.
  • Tuz ayarı elektronik makinelerde ön panelden menüye girerek; mekanik makinelerde de modele göre tuz doldurma yerinden, kapı çerçevesinden veya iç yan duvardan yapılır. Makinenizin marka ve modelini paylaşırsanız nasıl ayarlandığını anlatabilirim.
  • Orijinalden alıntı: lektem

Orjinalden alıntı: esmerce

Peki tuz ayarını azaltsak bu seferde çizilme riski mi artıyor?

Dün iki takım Jumbo çatal bıçak seti aldım,akşama kadar cevabın yetişse iyi olur yani,tuz oranını azalttımda

Ben de çizilmeyi az tuz yapar diye düşünürdüm.Bildiğin gibi çizilme ve korozyon sorunu bende de var.
    Geçen marketten Calgonit Protector bardak koruyucu kapsül aldım.Paketin üzerinde korozyon ve çizilmeye yüksek sıcaklıkların,uzun süreli programların ve çok yumuşak suyun neden olduğu yazıyor.Açıkçası şaşırdım çok yumuşak suyun bardak çizmesi ilginç.
    Ben de Carrefour'da bulunan Altus bulaşık makinesini incelerken tesadüfen içinde su kirecini ölçen şerit kağıdı gördüm.Açıkta durduğu için aldım(bu bir itiraftır)Eve gelip test yaptım ve 6 kademede en alt seviyede çıktı.Yani su yumuşakmış.Ben de tuzu en yüksek kademelere almıştım.Hemen Arçelik'in kullanma kılavuzunu indirdim ve o değerin ne anlama geldiğine baktım.Öğrendiğim değeri de bendeki makinenin kılavuzuyla karşılaştırdım.Makinede 0-7 arasında 2'ye ayarlamam lazımmış.Oysa ben 6'ya ayarlamıştım.Demekki kororzyona çok tuz da neden olabiliyormuş.
    Bundan dolayı test şeridini alarak sudan elde edeceğin gerçek değere göre tuzu ayarlamanı tavsiye ederim.Arçelik bayisine giderek rica edebilirsin verirler herhalde.
    Çatal bıçak setinde de az tuz kireçlenme(beyaz leke)fazla tuz da pas lekesi(çelik olsa dahi)yapar.Bir de bilinçsizce tuz ayarı azaltılırsa tuz kutusundaki reçine hasar görür ve tuz doldurulsada çalışmaz.Bundan dolayı gerçek değeri öğrenmeden seviyeyi indirmemek lazım.

evet fazla tuz da çizilmeye sebeb oluyor örnek olarak ananemlerin makinenin tuz ayarı da fabrika çıkışında en yüksek değerdeymiş ve kuran servis de hiç değiştirmemiş 7-8yıl öyle kulklandık cam eşyalar gerçekten rezil oluyordu resmen bardakların artık bi tarafından bakınca diğer tarafı görünmez olmuştu bir gün kullanma kılavuzunu açtım tuz ayarının nasıl yapıldığını öğrendim ve ayara girdiğimde ayar7 deydi bizim buranın suyu çok az kireçli olduğu için ayarı 2ye düşürdüm ve artık çizmekten vaz geçti artık cam eşyalar gerçekten ışıl ışıl parlıyor onların makinede bizimkinde de pril kullanmaya başlamadan önce parlıyordu!

• quote:

Orijinalden alıntı: kiral33

arkadaşlar burdaki yorumlardan yola çıkarak aldığım bosh was20763 çamaşır makinem dün kuruldu.gerçekten mükemmel.çamaşırların sağa sola çarpma sesinin dışında ses yok.fiyatıda biraz tuzlu tabi.bosh bayisinden 1700 tl 10 taksit ve şimdi al 2012 de öde kampanyasından aldım.

hayırlı olsun güle güle kullanın. ama pahalı almışsınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: larissa

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar 12 yıllık arçelik makinem çamaşırlarda yağ lekesi gibi bir leke bırakıyor her yıkamada bir iki çamaşırımda bu lekelerden oluyor sebebi ne olabilir acaba 2 ay kadar önce amortisörler değişti onla ilgisi olabilirmi?

makinenin heryerini sildim fakat sonuç değişmedi çamaşırlarımda grimsi bir leke bırakıyor

Makinenizin muhtemelen keçesinde sorun var, yıkama suyuna yağ sızdırıyor.

cevabınız için çok teşekkür ederim ,sorunun ne olduğunu bulduk sanırım ilk kez sıvı deterjan kullanıyordum sanırım yanlış kullanıyormuşum önce deterjanı döküp su aldırıyordum, suyla beraber koymak gerekiyormuş çamaşıra direkt temas oluyor ve zarar veriyormuş .
    arçelik 4450 makinem çok gürültülü çalışıyor lg 1056 f modelini 900 liraya buldum önerirmisiniz acaba ?

ben de perwoll kullanıyorum, sulandırıp mı doldurmak gerekiyormuş hazneye?

• Beyaz eşyalarımı bu şekilde aldım.

Fiyatlar (Taksitli): Net rakamlar yuvarlama yok bugun aldım...

Bosch KGN57P01NE Kombi Tipi No-frost: 2000 tl

Bosch WAS20461TR Logixx 8 VarioPerfect Otomatik Çamaşır Makinesi: 1500 tl

Bosch SMS30E02TR Bulaşık Makinesi : 700 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

arkadaşlar burdaki yorumlardan yola çıkarak aldığım bosh was20763 çamaşır makinem dün kuruldu.gerçekten mükemmel.çamaşırların sağa sola çarpma sesinin dışında ses yok.fiyatıda biraz tuzlu tabi.bosh bayisinden 1700 tl 10 taksit ve şimdi al 2012 de öde kampanyasından aldım.

fiyat çokta fena değil. internete nazaran biraz fazla olabilir ama bayiden almak her zaman iyidir.
  • Arkadaşlar eve bir çamaşır makinesi alacağız ve aradığımız en önemli kriter sessizlik. Ne tavsiye edersiniz. 6kg falan yeterli olur ve çok fazla özelliğe sahip olmasına da gerek yok. Piyasadaki en sessiz makine hangisi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: canozpinar

Arkadaşlar eve bir çamaşır makinesi alacağız ve aradığımız en önemli kriter sessizlik. Ne tavsiye edersiniz. 6kg falan yeterli olur ve çok fazla özelliğe sahip olmasına da gerek yok. Piyasadaki en sessiz makine hangisi?

başkan bizim çamaşır makinesi bosh gayet sessiz çalışıyor progmı falan öle aman aman yok 2 tane düğmesi var bide çevirilen beyaz-renkli sentetik kısmı. Yazları evde tek kalıdıgımdan iyi tanıyorum tek sıkıntısı en az 1.5-2 saat yıkıyor. Servise sölediğimizde biras ağır yıkar o makine dediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: erenberkay

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

fiyat çokta fena değil. internete nazaran biraz fazla olabilir ama bayiden almak her zaman iyidir.

teşekkür ederim.sizinde söylediğiniz gibi internette 50-100 lira daha aşağı bulunabiliyor ama o kadar parayı verince internetede pek güvenemedim doğrusu.bende bazı sitelerden zaman zaman alışveriş yapıyorum(harddisk,yazıcı...vb gibi) ama dediğim gibi her siteyede güven olmuyor.şimdi bosh bayisinden aldım ürün aynı gün kuruldu ve kafamda hiçbir soru işareti yok.birde bosh bayilerinin hoşuma giden bir yanıda fiyat politikası.niye derseniz hepsi ağız birliği yapmış gibi belli bir fiyattan aşağı inmiyor(ben 6-7 bayiye fiyat sordum.)ama bir samsung öyle değil birinin 1400 dediği ürüne diğeri 1100 diyebiliyor.1400 e ürün alıpda başka bir bayiden 1100 ü görünce insan çıldırır herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: canozpinar

Arkadaşlar eve bir çamaşır makinesi alacağız ve aradığımız en önemli kriter sessizlik. Ne tavsiye edersiniz. 6kg falan yeterli olur ve çok fazla özelliğe sahip olmasına da gerek yok. Piyasadaki en sessiz makine hangisi?

6kg yeterliyse size kendi kullandığım Gorenje WA65205 modelini önerebilirim. Sessizlik konusunda. Özellikleri de gayet kullanışlı ve pratik bir cihaz.

Daha uygun fiyatlı ve daha sade özellikli; yine de sessizliğinden elvermesin derseniz WA72105 modelini önerebilirim. 7kg dediğine bakmayın, aslında yaklaşık 6kg alacak kadar tambur hacmi var.

http://www.gorenje.com.tr/tr/camasir_serisi/camasir_makineleri?c=185850
    http://www.gorenje.com.tr/tr/camasir_serisi/camasir_makineleri?c=154235

Sitedeki fiyatlarına bakmayın, model kodunu Google'dan aratırsanız daha uyguna alabileceğiniz yerler bulabilirsiniz.
    Son olarak 7kg LG F1248QDP modeline bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 18 Eylül 2011; 23:04:34 >

• 
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.