Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.376
Cevap
158
Favori
1.629.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Candoğan sana bir sorum olacak.

Eski çamaşır makinelerinin tambur hacimlerinin geniş olduğu ve bol suyla yıkama yaptığı için kırışık yapmadığını söylemiştiniz. Mesela 10 kg'lık bir makine alıp, 5 kg çamaşırı standart programda yıkarsak (geniş tambur hacmi ve bol su) güzel sonuçlar verir mi, yoksa ay sonunda şok bir su faturası ile karşılaşır mıyız?

5 ve 7 kg denen makinelerin tamburları hakikaten çok küçük.

Alıntı yapayım candoğan, sanırım gözünden kaçmış.

10kg çamaşır makinelerinde miktar otomatiği olduğundan su israfı pek olmaz diyebiliriz. Yaklaşık 5kg çamaşır makinesi kadar su harcayacaktır.
    Geniş tamburun getirdiği bir kazanım olarak çamaşırlar oldukça sertbest bir şekilde yıkanır ve kırışmazlar.
    Tek sorun sıkmada olur. Az miktarda çamaşırın yükünü dengelemek çamaşır makineleri için hep zordur. Sıkma süreci yük dengeleme denemeleri yüzünden hep uzar, genelde iyi dengelenemez. Hele yük dengelemesi kötü bir makineyse sıkmadan bırakabilir çamaşırlarınızı.

Peki denge problemi yaşatmayan makineler hangi markalardan?
  • 10kg için Whirlpool Dreamspace veya LG olabilir.
  • cevaplar ve yardımlarınız için tşkler.
    peki samsung WF6700N1V nasıldır? fikriniz var mı
    tşkler

quote:

quote:

quote:

quote:

Eski çamaşır makinelerinin tambur hacimlerinin geniş olduğu ve bol suyla yıkama yaptığı için kırışık yapmadığını söylemiştiniz. Mesela 10 kg'lık bir makine alıp, 5 kg çamaşırı standart programda yıkarsak (geniş tambur hacmi ve bol su) güzel sonuçlar verir mi, yoksa ay sonunda şok bir su faturası ile karşılaşır mıyız?

10kg çamaşır makinelerinde miktar otomatiği olduğundan su israfı pek olmaz diyebiliriz. Yaklaşık 5kg çamaşır makinesi kadar su harcayacaktır.
    Geniş tamburun getirdiği bir kazanım olarak çamaşırlar oldukça sertbest bir şekilde yıkanır ve kırışmazlar.
    Tek sorun sıkmada olur. Az miktarda çamaşırın yükünü dengelemek çamaşır makineleri için hep zordur. Sıkma süreci yük dengeleme denemeleri yüzünden hep uzar, genelde iyi dengelenemez. Hele yük dengelemesi kötü bir makineyse sıkmadan bırakabilir çamaşırlarınızı.

• 10 kg çamaşır makinesinde lg alsanız daha iyi.lg nin beyaz eşyaları kaliteli oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_solak

Biraz nostalji yapalım: Benim evimdeki makina ise bir PHILIPS 808.

Makinanın ne zaman alındığı belli değil ama araştırmalarıma göre Philips bu seriyi 1981'de çıkarmış. 1989 yılında ise beyaz eşya bölümünü Whirlpool'a satmış. Nerden baksanız 25 yıllık bir makine.
    Kapak kilidi bozulduğu için balkona atılmış. Aylarca yağmur ve güneş altında kaldığından biraz paslanmış durumda. Fakat iç kısımda hiç bir problem yok. Bozuk kilidini hallettikten sonra çalıştıralım dedik. Bu sefer su alma durmuyordu. Araştırdım, presostata giden borunun bazı yerleri çürümüş. Onu da eriyen bantla sarınca bu sorunda çözülmüş oldu. Şimdi tek kafama takılan tamburu 2200'lerdeki gibi rahat dönmüyor. Onun dışında sorun yok.

Bu o zamanların reklam afişi:
     EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ

Bu da bendeki makine:

Panonun altındaki 2 tuşun biri kapak kilidini diğeri ise deterjan çekmecesini açıyor.

Soldaki gösterge programın ne durumda olduğunu gösteriyor. Dijital değil tabiki, ampul aydınlatmalı mekanik bir gösterge.(Analog kol saatlerindeki tarih göstergesi gibi dönen bir disk)

Programı seçtikten sonra program düğmesini kendinize doğru çektiğinizde yıkama başlıyor. Bu konumda program düğmesi elle döndürülmesi engellenmiş. Ayrıca kapağı da mekanik olarak kilitliyor.

Maksimum sıkma devri belli değil, ölçmek lazım. Min 350 devir olduğu kesin :)

Kazan içinde şimdiki makinelerde olan amortisörlerden yok yerine kazan yukardan 4 adet yay ile askıya alınmış. Alttan ise U şeklinde 2 adet demir çubukla tutturulmuş. Fakat sıkma esnasında çok titreşim yok. Makinanın üst kapı çıkarıldığındaki görüntüsü

Çamaşırları düzgün dağıtmak için makine sıkmaya daha içinde su varken başlıyor.

Dostum harika bir makine nereden buldunuz bunu Ricam olursa, çalışırken de bir fotosunu koymanız mümkün mü? Sol taraftaki kırmızı gösterge dijital gösterge mi, onu merak ettim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozhal

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler candoğan bey.en kısa zamanda dediklerinizi uygulayacağım.
    ayrıca çin malı pompalar takılabilir demişsiniz bunu nerde temin edilir.gösterdiğiniz alakaya teşekkür ederim.

Sanırım Nevşehirdesiniz. İstanbul Tarlabaşında mevcuttur. Bulunduğunuz yerde servislere sorabilirsiniz.

öneriniz üzerine Afyonkarahisarda internet üzerinde satış yapan bir firmadan tahliye pompasını aldım 20 tl ye.
    Montajını yapıp çalıştırdım.bir aydır sorunsuz çalışıyor.verdiğiniz destek için teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

quote:

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler candoğan bey.en kısa zamanda dediklerinizi uygulayacağım.
    ayrıca çin malı pompalar takılabilir demişsiniz bunu nerde temin edilir.gösterdiğiniz alakaya teşekkür ederim.

Sanırım Nevşehirdesiniz. İstanbul Tarlabaşında mevcuttur. Bulunduğunuz yerde servislere sorabilirsiniz.

öneriniz üzerine Afyonkarahisarda internet üzerinde satış yapan bir firmadan tahliye pompasını aldım 20 tl ye.
    Montajını yapıp çalıştırdım.bir aydır sorunsuz çalışıyor.verdiğiniz destek için teşekkür ederim.

Diğer problemleriniz tahmin ettiğim gibi suyu boşaltamadan su almasından kaynaklıymış değil mi? Sorunu çözmenize sevindim, güle güle kullanın.
  • Merhaba,

60 yaşında anneme mümkün olduğunca kullanımı kolay(elektronik az),sessiz,sorunsuz bir çamaşır makinası alacağım. Fiyat maksimum 800TL. Ne kadar az olursa o kadar iyidir.

Bu kriterlere göre hangi makinayı almamı tavsiye edersiniz?

teşekkürler.
  • profilo cm 1001 ctr
  • quote:

Orijinalden alıntı: ber11

profilo cm 1001 ctr

başka marka yok, yakında türkiye bu marka ve model ile dolacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeyseMola

quote:

profilo cm 1001 ctr

bu işlerden anlamam ama profilo markası bana güven vermiyor fazla. başka markalarda da bu kriterlere uyan var mıdır acep?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeyseMola

quote:

profilo cm 1001 ctr

Hocam, bu fiyata alınabilecek daha güzel, kaliteli ve dayanıklı bir makine söyle, onu millete tavsiye edelim.
  • http://www.youtube.com/watch?v=c3LAlYcvdgw&feature=related

Burda arçeLik 8144 BJ nin asLı oLan LG nin dengeLeme ve sıkmasıyLa iLgiLi bir video dikkatimi çekti.beLki iLgiLenenLer oLur..dengeLerken biraz fazLa oyaLanıyor ama kimin aceLesi var ki eninde sonunda çamaşır makineden çıkacak

http://www.youtube.com/watch?v=beMTnBOwW3E&feature=related

Burda da sentetik programında çaLıştırıLması var..iLk önce öLçüm yapıp öyLe başLıyor yıkamaya. yıkama şekLi benim makinemin sentetik programına göre çok daha iyi.çevrimLeri yoğun yani..(arçeLik 8144 BJ beko 3010 A modeLLeri)
  • quote:

Orijinalden alıntı: EsEs--34

http://www.youtube.com/watch?v=c3LAlYcvdgw&feature=related

Burda arçeLik 8144 BJ nin asLı oLan LG nin dengeLeme ve sıkmasıyLa iLgiLi bir video dikkatimi çekti.beLki iLgiLenenLer oLur..dengeLerken biraz fazLa oyaLanıyor ama kimin aceLesi var ki eninde sonunda çamaşır makineden çıkacak

Burda da sentetik programında çaLıştırıLması var..iLk önce öLçüm yapıp öyLe başLıyor yıkamaya. yıkama şekLi benim makinemin sentetik programına göre çok daha iyi.çevrimLeri yoğun yani..(arçeLik 8144 BJ beko 3010 A modeLLeri)

Dostum, bir makinede dengeleme çok önemlidir. Eninde sonunda demeyiniz, düzgün dengeleme olmazsa sıkmak için gereken süre uzar ya da makine tam olarak sıkmadan çıkarır çamaşırları
  • Miele'de de var bunun gibi bir sistem makine çamaşırları 10sn. hızlı hızlı çevirerek denge sağlamaya çalışıyor 10sn. den sonra makine çok çabuk 1100devire çıkarak 5sn. sıkma yapıyor eğer makinenin içi dengesiz ise durdurup yeniden çamaşırları düzeltmeye çalışıyor.Benim makinemde çokğunlukla yorgan yıkarken oluyor bu makine neredeyse denge sağlamak için 10dk uğraşıyor denge olmazsa 400devirde sıkıp bitiriyor.
  • bosch tan çok memnunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Miele'de de var bunun gibi bir sistem makine çamaşırları 10sn. hızlı hızlı çevirerek denge sağlamaya çalışıyor 10sn. den sonra makine çok çabuk 1100devire çıkarak 5sn. sıkma yapıyor eğer makinenin içi dengesiz ise durdurup yeniden çamaşırları düzeltmeye çalışıyor.Benim makinemde çokğunlukla yorgan yıkarken oluyor bu makine neredeyse denge sağlamak için 10dk uğraşıyor denge olmazsa 400devirde sıkıp bitiriyor.

Makinenin kazan hacmi kaç lt? Bir de kaç kg'lık
  • Sanırım 58Lt. 6Kg.
  • bu makina için yorum alabilir miyim sevgili @candoğan ve robotica yorumlarınızı bekliyorum
    tşkler

not : @robotice ve candoğan bey tavsiyelerinize kulak veriyorum makinayıda 2 ayrı alışveriş merkezinde gördüm bahsettiğiniz tüm özelliklere harfiyen sahip olduğuna eminim ama bu makina benim fiyat kriterimin biraz üzerinde 899tl ve en fazla 8 taksit bulabildim şimdi daha fazla taksit yapan biryer yada daha az taksit ama daha ciddi düşük fiyatlısını arıyorum ve dikkatimi çeken markalar için sizlere danışıyorum vakit ayırdığınız ve bilgilerinizden faydalandırdığınız için birk kez daha tşkler
    quote:

Orijinalden alıntı: shane

cevaplar ve yardımlarınız için tşkler.
    peki samsung WF6700N1V nasıldır? fikriniz var mı
    tşkler

quote:

quote:

quote:

quote:

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EsEs--34

http://www.youtube.com/watch?v=c3LAlYcvdgw&feature=related

Dostum, bir makinede dengeleme çok önemlidir. Eninde sonunda demeyiniz, düzgün dengeleme olmazsa sıkmak için gereken süre uzar ya da makine tam olarak sıkmadan çıkarır çamaşırları

doğru.ama benim ablamda var 8144 bj değil de bekonun 3008 A modeli.ki bu modeller hangi yöne dengeLerse o yöne sıkıyormuş 3008 de öyLe değiL ve o hemen toparLayıp sıkıyor..3018 A ve 8144 bj çift yönLü sıkabiLdiğine göre çok daha kuLLanışLı demekki..benim kuLLandığım makine beko D 7122 M onda ben çok yaşıyorum dengeleme sorunu..yeri geLiyor nevresim yıkarken iç içe geçiyor çamaşırLar bazen onLarı biLe sıkmadan bırakıyor.demeniz gibi hızLı programLarda biLe süre uzuyor.ama bunLarı pek fazLa biLmiyorum abLamda gördüğüm kadarıyLa fena değiL gibi.yine de kuLLanan biLir tabi
  • 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.