Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Henüz forumda çok yeniyim ama maalesef çok az zamanım var araştıramadım eminim bir çok yazı yazılmıştır konuyla ilgili beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.
    Samsung WD8704DJF model çamaşır makinesi almak istiyorum. Bu cihazla ilgili kötü bir görüş düşünce var mı? Veya buna alternatif olacak bir makine öneriniz var mı? max 1.750 civarına çıkabilirim.
    Şimdiden teşekkürler...
    Herkese mutlu günler...
  • profilo cm1001 ctrhttp://www.tekcarsi.com/store/ProductDetails.aspx?productid=88578&ttype=Details#pt bu adreste 802 tl bonusa 12 taksit yaptırabiliyorum. fakat bu site güveniir midir? kullanan arkadaşlar alışveriş yapan arkadaşlar var mıdır? Bilgilendirirseniz çok sevinirim
    iyi günler

quote:

Orijinalden alıntı: shane

bu makina için yorum alabilir miyim sevgili @candoğan ve robotica yorumlarınızı bekliyorum
    tşkler

not : @robotice ve candoğan bey tavsiyelerinize kulak veriyorum makinayıda 2 ayrı alışveriş merkezinde gördüm bahsettiğiniz tüm özelliklere harfiyen sahip olduğuna eminim ama bu makina benim fiyat kriterimin biraz üzerinde 899tl ve en fazla 8 taksit bulabildim şimdi daha fazla taksit yapan biryer yada daha az taksit ama daha ciddi düşük fiyatlısını arıyorum ve dikkatimi çeken markalar için sizlere danışıyorum vakit ayırdığınız ve bilgilerinizden faydalandırdığınız için birk kez daha tşkler
    quote:

cevaplar ve yardımlarınız için tşkler.
    peki samsung WF6700N1V nasıldır? fikriniz var mı
    tşkler

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

quote:

Candoğan sana bir sorum olacak.

Eski çamaşır makinelerinin tambur hacimlerinin geniş olduğu ve bol suyla yıkama yaptığı için kırışık yapmadığını söylemiştiniz. Mesela 10 kg'lık bir makine alıp, 5 kg çamaşırı standart programda yıkarsak (geniş tambur hacmi ve bol su) güzel sonuçlar verir mi, yoksa ay sonunda şok bir su faturası ile karşılaşır mıyız?

5 ve 7 kg denen makinelerin tamburları hakikaten çok küçük.

Alıntı yapayım candoğan, sanırım gözünden kaçmış.

10kg çamaşır makinelerinde miktar otomatiği olduğundan su israfı pek olmaz diyebiliriz. Yaklaşık 5kg çamaşır makinesi kadar su harcayacaktır.
    Geniş tamburun getirdiği bir kazanım olarak çamaşırlar oldukça sertbest bir şekilde yıkanır ve kırışmazlar.
    Tek sorun sıkmada olur. Az miktarda çamaşırın yükünü dengelemek çamaşır makineleri için hep zordur. Sıkma süreci yük dengeleme denemeleri yüzünden hep uzar, genelde iyi dengelenemez. Hele yük dengelemesi kötü bir makineyse sıkmadan bırakabilir çamaşırlarınızı.

Peki denge problemi yaşatmayan makineler hangi markalardan?

• Evet güvenebilirsiniz, firma temsilcisinin forumda üyeliği de mevcut; kendisine direkt ulaşmanız mümkün.

quote:

Henüz forumda çok yeniyim ama maalesef çok az zamanım var araştıramadım eminim bir çok yazı yazılmıştır konuyla ilgili beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.
    Samsung WD8704DJF model çamaşır makinesi almak istiyorum. Bu cihazla ilgili kötü bir görüş düşünce var mı? Veya buna alternatif olacak bir makine öneriniz var mı? max 1.750 civarına çıkabilirim.
    Şimdiden teşekkürler...
    Herkese mutlu günler...
    Bu modelin harcaması yüksektir ve şikayet alan modellerdendir. Kurutmalı makine istiyorsanız Bosch/Siemens'in yeni çıkan kurutmada su kullanmayan yeni serisini öneririm. Fiyatını iyi araştırırsanız istediğiniz bütçede bulabilirsiniz. Bulamazsanız Electrolux'ün kurutmalı çamaşır makinesini öneririm.

• Merhabalar;
    2-3 ay sonra evlenmeyi planlıyorum... beyaz eşya katologlarına gömüldük çıkamıyoruz forumda eski sayfaları da okudum ama inanın başım döndü beynim sulandı.. ne neydi karıştırdım..

Benim istediğim min 8 kg lık yorgan battaniye de yıkayabilen güzel özellikleri olan bi makine... anladığım kadarıyla bosch/siemens/profilo/lg bu konuda üstün...

biraz kendim gezdim ve aklım ilk önce bosch maxx 8'de sonra da LG 9 kiloluk olan driectdrive olan modelinde kaldı... ikisinin de kendine göre artıları var.. napsam bi türlü karar veremiyorum.. o mu bu mu? Bunu mu alsam onu mu alsam.. du bi daha bakiim onun nesi vardı diye diye kafayı yiycem :)

Siz hangisi tercih ederdiniz... ya da aynı özellikleri olan daha ucuz bi model marka var mı? Candogan bu 2 cihazı artıları ve eksileriyle karşılaştırabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: bayrak2268

Konu ilk başta iyi başlamıştı ama sonradan amacının dışına çıkmış.Marka düşkünlükleri, çok bilmişlikler(konu hakkında yeterli bilgi sahibi olmadan yorum yapmak) benim evimde kullandığım marka en iyisi diye düşünenler....Malesef bu tip forumlarda bizim yaklaşımlarımız paylaştıkça çoğaldığını düşündüğümüz bilgimizi arttırmaktan ziyade bu tip yarışlar kişisel hırslar ve seviyesiz yazılar, hani paylaşıyorduk bilgiyi?Bizde forumlar şöyle işliyo:

AMD mi iyi İNTEL mi?BOSCH mu SAMSUNG mu?FORD mu TOYOTA mı?NOKIA mı SONY mi?vs. vs.......

(Adamlar ürünlerini satıp parayı vuruyorlar bizde ben bu markayı kullanıyorum benimki en iyi diye (sanki aleti marka bedavaya verdi de ) hiç bir teknik bilgi vermeden markayı göklere çıkarıyoruz.

Neyse: böyle abilik ayaklarını da hiç sevmem ,konuda sıktı...Hayırlı forumlar..

Aklımdayken böyle nicklerin arkasına falan sığınıp seviyesiz yazılar yazmak kolay oluyor herhalde!Tartışırken veya seviyesiz bişeyler yazarken isim,msn falan verinde sizleri tanıyalım(profile tıklamak zor oluyor)

Güzel demişin hoca

• quote:

profilo cm1001 ctrhttp://www.tekcarsi.com/store/ProductDetails.aspx?productid=88578&ttype=Details#pt bu adreste 802 tl bonusa 12 taksit yaptırabiliyorum. fakat bu site güveniir midir? kullanan arkadaşlar alışveriş yapan arkadaşlar var mıdır? Bilgilendirirseniz çok sevinirim
    iyi günler

Bu siteden alabilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: sonceler

Henüz forumda çok yeniyim ama maalesef çok az zamanım var araştıramadım eminim bir çok yazı yazılmıştır konuyla ilgili beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler...
    Herkese mutlu günler...

Bu makine yerine Miele W1612 (1800 TL) ya da AEG - Electrolux Lavamat 14840 (1200 TL) bakınız. Özellikle Miele tavsiyemdir

• quote:

Orijinalden alıntı: cezeryeyim

Merhabalar;
    2-3 ay sonra evlenmeyi planlıyorum... beyaz eşya katologlarına gömüldük çıkamıyoruz forumda eski sayfaları da okudum ama inanın başım döndü beynim sulandı.. ne neydi karıştırdım..

Benim istediğim min 8 kg lık yorgan battaniye de yıkayabilen güzel özellikleri olan bi makine... anladığım kadarıyla bosch/siemens/profilo/lg bu konuda üstün...

biraz kendim gezdim ve aklım ilk önce bosch maxx 8'de sonra da LG 9 kiloluk olan driectdrive olan modelinde kaldı... ikisinin de kendine göre artıları var.. napsam bi türlü karar veremiyorum.. o mu bu mu? Bunu mu alsam onu mu alsam.. du bi daha bakiim onun nesi vardı diye diye kafayı yiycem :)

Siz hangisi tercih ederdiniz... ya da aynı özellikleri olan daha ucuz bi model marka var mı? Candogan bu 2 cihazı artıları ve eksileriyle karşılaştırabilir mi?

Merhabalar, Whirlpool Dreamspace alabilirsiniz gönül rahatlığı ile. Candoğan sağolsun önceki sayfada tavsiye etmişti

• merhaba yakında bir çamaşır makinesi alacağız gibi gözüküyor eski makenemiz miyadını doldurmak üzere daha önce de aristonu sormuştum nasıldır diye bukez de bekonun D3 8121 E modeli nasıldır görüşleriniz öğrenmek istiyorum en çok hoşuma giden yanı metal kapaklı olması çok güzel görünüyor ve a sınıfından yüzde 50 daha tasarruflu ne dersiniz nasıldır bu makine yorgan battaniye yıkanabilir titreşimsiz çlışır mı ağır çamaşırlarda lütfen yardım edin bir de suyu istenilen sıcaklığa getirmesi kaç dakika sürüyor bu süre bildiğim kadarıyla boschlarda daha kısa yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

merhaba yakında bir çamaşır makinesi alacağız gibi gözüküyor eski makenemiz miyadını doldurmak üzere daha önce de aristonu sormuştum nasıldır diye bukez de bekonun D3 8121 E modeli nasıldır görüşleriniz öğrenmek istiyorum en çok hoşuma giden yanı metal kapaklı olması çok güzel görünüyor ve a sınıfından yüzde 50 daha tasarruflu ne dersiniz nasıldır bu makine yorgan battaniye yıkanabilir titreşimsiz çlışır mı ağır çamaşırlarda lütfen yardım edin bir de suyu istenilen sıcaklığa getirmesi kaç dakika sürüyor bu süre bildiğim kadarıyla boschlarda daha kısa yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

ariston mu o da neyin neyi ariston kötüdür alınmaz bu gerçektir sorun çıkarma olasılığı yüzde 80 nin üzerindedir...peki ya görüş istediğiniz diğer makine....o makine A sınıfından yüzde elli tasarruflu değildir aslına sorarsanız A sınıfı bile değildir hatta ilk günden zangur zungur oynuyordur...x markasının makinesi 75 kilodur sizin sorduğunuz 25 kilo bile yoktur çünkü tenekedir...yorgan yıkamak mı o makinede değil yorgan havlularınızı bile doğru düzgün yıkayamazsınız..çamaşırları içine atarsınız size daha kirli olarak geri verir... o kadar uydurukturki içinden parça bile çalmışlardır eksik malzeme kullanmışlardır...helikopter gibi çalışan motoru vardır...mühendisler öyle bir tasarlamışlardır ki ürünle ilgili teknik bilgilerin hepsi kağıt üzerindedir gerçek değildir...hatta türkiyenin büyük bir kısmı da aptal olduğu için gidip o firmadan çamaşır makinesi almaktadır...siz en iyisi ne bu soruyu sormuş olun ne de ben bu yorumu yapmış olayım...aaa beko mu... yakında döverler sizi burada hatta dövmekten beter ederler...bu foruma x malından farklı birşey yazanı, hatta o üründen kullanıpta memnun olan bunu dile getireni kara listeye alıyorlar haberiniz olsun benden söylemesi...yakında sizi de alırlar kara listeye...

• Ya buradaki yorumlara muhalefet olan ne kadar çok arkadaş var.

Sevgili Jeef.

Candoğan, tuna, gökoş, ben ve ismini unuttuğum bir kaç arkadaş. Buraya geliyoruz, kaliteli marka ve modeller üzerine yorumlarımızı yapıyoruz, amacımız buradaki forumdaşlarımızın kaliteli ürün alıp, uzun süre sorunsuz kullanması.

Sorunsuz kısmına dikkat.

Türkiye'nin her yerinde servisin vardır, evet olabilir. Ama senin ürünün kronik olarak 2 ayda bir servise gidecekse, aldığın ürünü verimli kullanamayacaksan o zaman neden o ürüne para verdin diye sormazlar mı?

Bazı markaları söyleyenleri yerin dibine soktuğumuzu söylüyorsun. Burada kimse kimseyi yerin dibine sokmuyor, herkesin parası kendine, isteyen istediği ürünü alır, kullanır, kimseye karışılmaz. Hatta o yerin dibine soktuğumuzu iddia ettiğin markaların eski modellerini tavsiye ettiğimiz onlarca mesaj mevcut. Bizim amacımız insanlara sorunsuz olarak kullanacakları ürünü tavsiye etmek, isteyen alır, isteyen almaz. Burada yazdığımız yorumlar için forum ya da övdüğümüz markalar bize ödeme yapmıyorlar. Sadece insanlar biraz bilinçlensin istiyoruz, kaliteli ürünün ne olduğunu anlasınlar istiyoruz.

Yorumun hakikaten saygısızca olmuş, lütfen bir daha yorum yaptığında o yorumu bir kere daha okuyarak foruma gönder.

İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 12 Temmuz 2010; 20:53:23 >

• quote:

merhaba yakında bir çamaşır makinesi alacağız gibi gözüküyor eski makenemiz miyadını doldurmak üzere daha önce de aristonu sormuştum nasıldır diye bukez de bekonun D3 8121 E modeli nasıldır görüşleriniz öğrenmek istiyorum en çok hoşuma giden yanı metal kapaklı olması çok güzel görünüyor ve a sınıfından yüzde 50 daha tasarruflu ne dersiniz nasıldır bu makine yorgan battaniye yıkanabilir titreşimsiz çlışır mı ağır çamaşırlarda lütfen yardım edin bir de suyu istenilen sıcaklığa getirmesi kaç dakika sürüyor bu süre bildiğim kadarıyla boschlarda daha kısa yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

O makine yerine LG ya da Whirlpool Dreamspace tercih ediniz. Bekolarda dengeleme sorunları görülebiliyor.

• Whirlpool Dreamspace

mükemmel bir makindir, LG ile karşılaştırlamaz bile.

Aristonmu kendine güvenen bir çok kişinin mahkemeye vererek geri verdigi üründür, yazılan ve görülen şikayetler gerçektir.
  • quote:

Amam diyim abi sana bekonun D ile başlayan yani difüzyon serisinden uzak dur!! ben bulaştım değişim olmasına rapmen sorunlarım devam ediyor..krom kapaklı model aynısı 3018 A var bekonun alınabilecek en en mantıklı makinesi ve A++ sınıfı bildiğim kadarı ile.o makineye bulaşırsan başını kurtaramazsın..düşünün servis evden ayrılırken 7 yıl garantisi var sorun olursa burdayız diyor.sorun olup çağırdığımız zaman da bana bitmiyor sizin sorunlarınız hiç sorun yokken bile yaratıyorsunuz dedi..ben sanki kara kaşına kara gözüne meraklıyım evimde görmekten çok memnun oluyorum seni.sorun yaşıyorum ki çağırıyorum. ki ben iki tane AEG eskittim birini 15 birini 11 yıl kullandım daha AEG nin servis numarası nedir bilmiyodum bile bekoyla akraba olacağız yakında..aman derim !!!

• arkadaşlar yardımlarınız ve önerileriniz için çok teşekkür ediyorum peki aeg nasıldır bizim 15yıllık eski makinemiz de aeg yıkama performansı harika fakat sıkarken çok sarsıntılı ve çok sesli yorumlarınızı bekliyorum ve önerebileceğiniz başka markalar var mı
  • Evet sevgili Jeef, işte hemen yorumunun altında iki kullanıcı yorumu.. (ÖzelYön ve EsEs--34 ün yorumları) Biri bekodan uzak dur diyor, biri aristondan...

Daha üzerine ne diyeceksin bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 12 Temmuz 2010; 22:39:53 >
  • quote:

arkadaşlar yardımlarınız ve önerileriniz için çok teşekkür ediyorum peki aeg nasıldır bizim 15yıllık eski makinemiz de aeg yıkama performansı harika fakat sıkarken çok sarsıntılı ve çok sesli yorumlarınızı bekliyorum ve önerebileceğiniz başka markalar var mı

Yukarıda yazdım, gözünüzden kaçmış sanırım.

O makine yerine kesinlikle Whirlpool Dreamspace tercih ediniz. Bekolarda dengeleme sorunları görülebiliyor.

AEG Electrolux de iyi.
  • quote:

quote:

arkadaşlar yardımlarınız ve önerileriniz için çok teşekkür ediyorum peki aeg nasıldır bizim 15yıllık eski makinemiz de aeg yıkama performansı harika fakat sıkarken çok sarsıntılı ve çok sesli yorumlarınızı bekliyorum ve önerebileceğiniz başka markalar var mı

Yukarıda yazdım, gözünüzden kaçmış sanırım.

O makine yerine kesinlikle Whirlpool Dreamspace tercih ediniz. Bekolarda dengeleme sorunları görülebiliyor.

AEG Electrolux de iyi.

yalnız tezgah altına girebilmesi gerekiyor ama Whirlpool Dreamspacein yüksekliği 95,5cm aegde de ürünler çok kısıtlı şimdi baktım internet sitesine

• quote:

Ama senin ürünün kronik olarak 2 ayda bir servise gidecekse,

Yorumun hakikaten saygısızca olmuş, lütfen bir daha yorum yaptığında o yorumu bir kere daha okuyarak foruma gönder.

İyi forumlar.

1- sayın robotica;
    bu kurduğunuz cümle daha çok (vestel/regal/indesit/altus) uyuyor.
    Arçelik/beko en iyi değildir buna rağmen(bu iki marka için) yukarıdaki gibi bir iddiada bulunmak gerçek dışıdır. Evet bu markalar diğer kaliteli avrupa mallarına nazaran daha çok arıza yapar sorun çıkartır ama söylediğiniz abartıdan öteye gidemez.

2-Bu sebeple, sizler birçok yorumunuzda nasıl gerçek,abartısız yorumlar yaptıysanız, bende önceki mesajımda aynen sizin yaptığınız gibi gerçekleri yazmaktan başka bir şey yapmadım.

# Belirttiğim husus gayet net ve açıktır anlayan anlamıştır.

# Beyaz eşyada uzmanım diye bir iddiam yok ancak görünen köy kılavuz istemez, bu ülkede arçelik kullanan milyonlarca insan olup şikayet eden de çok memnun kalanda çok, nedense olayın sürekli olumsuz yanını görülüp ve irdelenmekte artı üstüne kat ve kat fazlası yazılıp çizilmekte, aynısı x markasına yapıldığında güzelce üstü örtülmeye çalışılıp valla tanıdığımda var ben gördüm ettim hiç bir sorun yokki denilip geçiştirilmekte buna rağmen kimilerinin sorun yaşadığı görülmektedir.

quote:

Evet sevgili Jeef, işte hemen yorumunun altında iki kullanıcı yorumu.. (ÖzelYön ve EsEs--34 ün yorumları) Biri bekodan uzak dur diyor, biri aristondan...

Daha üzerine ne diyeceksin bilmiyorum.

yazdıklarımdan sonra daha üzerine bir şey demeye gerek yok. kaldıki aristona asla iyi demedim aristondan memnun kalmayan aşırı derece şikayetçi olan kesim mevcut zaten, aynı durum vestel içinde geçerli, kısaca her markanın memnun kalmayan olumsuz tecrübeler yaşamış olan bir kitlesi var.evime bosch,arçelik,siemenste alırım lg de alırım. zaten beko ve arçelik hakkında daha fazla mesaj yazmayacağım, her an üstüme yetkili satıcı,çalışan,avukat üniformasını geçirebilirsiniz. daha doğrusu, bundan başka da msj atıp tartışmam forumda, nasıl olsa uzaklaştırılırım.

İyi geceler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeef -- 12 Temmuz 2010; 23:45:23 >

• quote:

AEG ve electrolux gibisi yok gerçekten..şmdiki aklım olsa AEG lavamat 103 dü benim makinem yaptırır kullanırdım ama işte bir anlık bakmışım beko gibi dandik bi markadan çamaşır makinesi almışım.ben onda bildiğiniz yere serilen paspasları atar yıkardım tık demezdi ama bu beko bornoz gibi sert kumaşlı çamaşırları yıkarken dolaptan fırlıyor resmen.hele kilim elyaf yastık hiç yıkamıyor yıkasa da sıkmadan bitiriyor..o yüzden değerli bir marka diye düşünüyorum

Forumda tavsiye edilen markalar belli sıemens bosch profilo gibi alman üretimi markalar.ama illaki beko derseniz bekonun 3018 A model makinesi var o da krom kapaklı su ve buhar jeti var çamaşırı ölçüp öyle yıkama yapıyor.zaten onu da kendisi üretmiyor LG den alıp beko diye satıyor.bekodan alınabilecen en mükemmel ve tek makine de diyebiliriz sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: EsEs--34

quote:

AEG ve electrolux gibisi yok gerçekten..şmdiki aklım olsa AEG lavamat 103 dü benim makinem yaptırır kullanırdım ama işte bir anlık bakmışım beko gibi dandik bi markadan çamaşır makinesi almışım.ben onda bildiğiniz yere serilen paspasları atar yıkardım tık demezdi ama bu beko bornoz gibi sert kumaşlı çamaşırları yıkarken dolaptan fırlıyor resmen.hele kilim elyaf yastık hiç yıkamıyor yıkasa da sıkmadan bitiriyor..o yüzden değerli bir marka diye düşünüyorum

Forumda tavsiye edilen markalar belli sıemens bosch profilo gibi alman üretimi markalar.ama illaki beko derseniz bekonun 3018 A model makinesi var o da krom kapaklı su ve buhar jeti var çamaşırı ölçüp öyle yıkama yapıyor.zaten onu da kendisi üretmiyor LG den alıp beko diye satıyor.bekodan alınabilecen en mükemmel ve tek makine de diyebiliriz sanırım.

• 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.