Şimdi Ara

Evga Ürün Satın Alma Rehberi, Soru - Cevap ve Yardım Konusu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.813
Cevap
117
Favori
116.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
74 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Okuyor musunuz yoksa göz mü gezdiriyorsunuz bunu çözemedim her cevap mevcut ama tekrar tekrar soruyorsunuz tek seferde okumak yerine :)

Son kez açıklıyorum tane tane okuyun gerekli olan her detay burada mevcut...

Amazon'dan alırken vergiyi ödeme ekranında ödüyorsunuz. Burada bir sorun yok zaten... Gelelim diğer yönteme...

Evga üzerinden alırken vergiyi satın alma ekranında ödemiyorsunuz.

UPS'in Gümrük Müşavirliğini yapan Ünsped firmasına, size fatura yolladıklarında EFT yoluyla yapıyorsunuz. Yani vergi, ürün Türkiye'ye geldikten sonra gümrük işlemleri başlatılmadan hemen önce UPS'in birlikte çalıştığı firma tarafından ürünün birim fiyatı üzerinden kargo hariç şekilde hesaplanıp size faturalandırılacak. Siz ödemeyi onlara EFT yoluyla yapacaksınız ve işlemleriniz başlayıp ürünün çekimini yapacaklar.

Ne kadar ödeyeceğim sorunuzun yanıtı ve diğer detaylar aşağıda daha önce yazdığım mesajlarda mevcut quote yapıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: Nessarien

Sepete atıldığında Almanya'da kesilen %19'luk vergiden arındırılmış fiyat üzerinden Türkiye gümrük vergisini ödüyorsunuz. İlk mesajda bu gayet açık şekilde yazıyor

Avrupa'dan gelen ürünlerde gümrük vergisi %18'dir.
    Amerika'dan gelen ürünlerde gümrük vergisi %20'dir.

quote:

eu.evga.com Fiyatı (Vergi ve Kargo Dahil) => 961 TL
    http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=04G-P4-0974-KR&family=GeForce%20900%20Series%20Family&uc=EUR

Fiyat Detaylandırması

Kart Ücreti €335,90 (Sepete eklendiğinde Almanya'da uygulanan %19'luk vergi ortadan kaldırılacak ve fiyat 272,079 Euro olacak)
    Kargo Ücreti €14
    Ara Toplam €286,079
    Gümrük Masrafı €48.97422 (Avrupa üzerinden gelen ürünlerde gümrük masrafı ürünün kargo masrafı hariç birim fiyatı üzerinden %18'i şeklinde hesaplanır.)

Toplam Ücret => 335.05322 Euro = Günümüz Merkez Bankası Kuruyla (2.8675) => 961 TL

• quote:

Okuyor musunuz yoksa göz mü gezdiriyorsunuz bunu çözemedim her cevap mevcut ama tekrar tekrar soruyorsunuz tek seferde okumak yerine :)

Amazon'dan alırken vergiyi ödeme ekranında ödüyorsunuz. Burada bir sorun yok zaten... Gelelim diğer yönteme...

UPS'in Gümrük Müşavirliğini yapan Ünsped firmasına, size fatura yolladıklarında EFT yoluyla yapıyorsunuz. Yani vergi, ürün Türkiye'ye geldikten sonra gümrük işlemleri başlatılmadan hemen önce UPS'in birlikte çalıştığı firma tarafından ürünün birim fiyatı üzerinden kargo hariç şekilde hesaplanıp size faturalandırılacak. Siz ödemeyi onlara EFT yoluyla yapacaksınız ve işlemleriniz başlayıp ürünün çekimini yapacaklar.

Ne kadar ödeyeceğim sorunuzun yanıtı ve diğer detaylar aşağıda daha önce yazdığım mesajlarda mevcut quote yapıyorum.

quote:

Sepete atıldığında Almanya'da kesilen %19'luk vergiden arındırılmış fiyat üzerinden Türkiye gümrük vergisini ödüyorsunuz. İlk mesajda bu gayet açık şekilde yazıyor

quote:

http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=04G-P4-0974-KR&family=GeForce%20900%20Series%20Family&uc=EUR

Fiyat Detaylandırması

Kart Ücreti €335,90 (Sepete eklendiğinde Almanya'da uygulanan %19'luk vergi ortadan kaldırılacak ve fiyat 272,079 Euro olacak)
    Kargo Ücreti €14
    Ara Toplam €286,079
    Gümrük Masrafı €48.97422 (Avrupa üzerinden gelen ürünlerde gümrük masrafı ürünün kargo masrafı hariç birim fiyatı üzerinden %18'i şeklinde hesaplanır.)

Toplam Ücret => 335.05322 Euro = Günümüz Merkez Bankası Kuruyla (2.8675) => 961 TL

Gayet net şekilde anlaşılıyor.Yalnız hesaplamanızda bir hata var galiba..Örnek olarak verdiyseniz sorun yok ama bazı arkadaşlar için 50 liralık fark bile önemli olabiliyor.Sitedeki fiyatlar vergi dahil fiyatlar.Yalnız vergi düşülürken vergili ürünün satış fiyatının %19 nun direk düşümü vergisiz ürünün net fiyatını vermez..
    335,9 € olan ürünün vergisiz net fiyatı;Ürün için 100x dersek ve vergi içinde 19x dersek..x=335,9/119 dur.Ordanda x=2,822 olur..Buda ürünün vergisiz net fiyatının 282.2 € oldugunu gösterir.282,2 € olan ürüne %19 vergi eklersek tekrar 335,9 çıkar..Küçük bir ayrıntı ama çogu kişi vergili fiyatın %19 unu vergi olarak çıkartınca ürünün net fiyatı daha düşük çıkmış oluyor..Siteninde böyle hesaplaması lazım.

• quote:

quote:

quote:

Fiyat Detaylandırması

Kargo Ücreti €14
    Ara Toplam €286,079

Eyvallah hocam sagolasin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

quote:

Orijinalden alıntı: nosfecagri

Gtx 970 acx 2.0 imi son bios update in de gazi ile siparis vermis bulunuyorum faydali bilgiler icin cok tesekkurler...

Hocam urun eline gectiginde bilgi verebilir misin nekadar aurede geliyor onu anlamis oluruz?

Arti olarak yaoikredi ile mi aldiniz taksit yapiyor mu 100tl yi gecen alisverislerde 3 taksit kampanyasina dahilseniz yapikredide yapiyor olmasi lazim yurtdisi alisverislerde

Bu gün ürün teslim tarihi 18 Kasım olarak güncellendi...

Bir de hızlı gönderi seçsem herhalde 5 Kasım'da gelecek.

Türkiye'den kazık yemenin hiç gereği yok...

• Mr. Wayne kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz sadece vergi düşümü anlamında hesaplama yapacaksak elbette ki doğru zaten sağlamasını yapmaya kalktığımız zaman görüyoruz ilk fiyattan daha az çıkıyor ama burada Evga bize farklı bir kolaylık sağladığı için hesaplama yukarıda anlattığım şekilde yapılıyor.

Evga direk vergi düşümü yerine kampanyalarda kullanılan indirim sistemini bize uyguladı fiyatı rekabetçi hale getirmek amacıyla. Buradaki örnekte olduğu gibi 282 Euro gerçek vergi düşülünce elde edilen rakamdır. İndirim sistemiyse son fiyat üzerine yüzdesel bazda fiyat düşümü gerçekleştirdiği yani satış fiyatı üzerinden %19 hesaplandığı için 272 Euro ediyor sepetteki fiyat, 282 Euro değil.

Ufak bir alım kolaylığı ile 300 euro civarındaki kartlarda 10 euro extra indirim ve fiyat katlandıkça bu miktar da doğru orantılı olarak katlanmış oluyor.
  • Spirit_Rises kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, anlaşılır olmasına sevindim. Şimdiden hayırlı olsun alacağınız kart veya kartlar
  • Bunlar gümrük vergisini fazla mı hesap ettiler?

EVGA SuperNOVA 1000 P2 Power Supply, 220-P2-1000-XR
    Ürün# 1000
    Birim fiyatı €144,99 EUR

Shipping
    Ürün# 1001 €14,00 EUR

Gümrük görevlisi ise bana masrafın 95 lira olduğunu söyledi.

Sayın: O... ........

Toplam Vergi :95 TL 

ARDÝYE ÜCRETÝ ( Yaklaþýk ) : 0 TL

• Hımm sanırım çaktım olayı. bizim gümrükçüler evganın liste fiyatından vergi hesaplamışlar.Yani 179 euro üzerinden.

Bu durumda 82 lira yerine 13 lira daha fazlaya mal olmuş oldu.

• :::LOSTPLANET::: kullanıcısına yanıt
    Merhabalar

Bu soruyu sorman güzel oldu zira cevabı herkese yarayacak türden.

Hayır sebebi o değil gün başına kur farkı oluştuğu için net fiyatı sunmak yerine biraz üstü bir miktarı söylüyorlar ne olur ne olmaz diye çünkü kur anlık olarak değiştiği için o esnadaki kuru tahmin etmek zor.

Size masraf dosyasını gönderecekler kargo ile işlemlerin özetini içeren gümrük evrakları size ulaşacak üründen 1 gün sonra teslim edilir genelde. O dosyadaki gümrük vergisini kontrol edeceksiniz ve farkı ÜNSPED firmasına email atıp ya da telefon açıp talep edebileceksiniz. Onlar da EFT yoluyla hesabınıza o tutarı geri gönderecekler
  • Aaa bunu öğrendiğim çok iyi oldu.Amazon örneğin, fark varsa iade veriyordu otomatik .Bilgi için çok teşekkürler.

Az önce ürün geldi ups ile.

Evga Ürün Satın Alma Rehberi, Soru - Cevap ve Yardım Konusu
  • :::LOSTPLANET::: kullanıcısına yanıt
    Rica ederim..

Hayırlı olsun, güle güle kullan
  • bu forumda çok tecrübeli arkadaşlar var. Nessarien hocam çok yardımcı oldun teşekkür ederim.
    ben de evgayı denemek için gtx 780 ime backplate sipariş ettim. insan bilmediği birşeyi yaparken çekiniyor ilk başta. yavaş yavaş alışıyor.
  • Ürünün kutusunu deşip açmamış memurlar.özellikle benim gibi bu konuda hassas olanlar için güzel

Ürünün kutusunun haricinde bir de türkiyeye uygun fiş koymuş evga. harikasın

Ups kargoya da çok özenli şekilde plastik köpüklerle hava kabarcıklı koruyucularla fazla fazla koyup desteklemişler olası darbelere karşı.

ürün tertemiz jilatininde geldi.

Bundan sonraki adım yine yurtdışından gtx980 almak

Bu forum olmasaydı bundan yararlanamazdım boşu boşuna 200 250 lira para verecektim yurtiçindeki mağazalara.

Çok sağ ol
    Evga Ürün Satın Alma Rehberi, Soru - Cevap ve Yardım KonusuEvga Ürün Satın Alma Rehberi, Soru - Cevap ve Yardım Konusu

• quote:

Orijinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

Ürünün kutusunu deşip açmamış memurlar.özellikle benim gibi bu konuda hassas olanlar için güzel

Ups kargoya da çok özenli şekilde plastik köpüklerle hava kabarcıklı koruyucularla fazla fazla koyup desteklemişler olası darbelere karşı.

Bu forum olmasaydı bundan yararlanamazdım boşu boşuna 200 250 lira para verecektim yurtiçindeki mağazalara.

Çok sağ ol
    Evga Ürün Satın Alma Rehberi, Soru - Cevap ve Yardım KonusuEvga Ürün Satın Alma Rehberi, Soru - Cevap ve Yardım Konusu

hayırlı olsun hocam iyi günlerde kullan

• quote:

Orijinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

Ürünün kutusunu deşip açmamış memurlar.özellikle benim gibi bu konuda hassas olanlar için güzel

Çok sağ ol

Hayırlı olsun. Ürünü Evga'nın sitesinden mi aldınız yoksa Amazon'dan mı?

• vergiyi ödeme ekranında ödüyorsak amazondan almak daha mantıklı, diğer türlü fatura yolluyorlarda, eft yapıyoruzda vs.. uğraşmaya gerek yok.
  • FrE3d0m kullanıcısına yanıt
    Aynı işlemler benzer şekilde Amazon'dan gönderildiği zamanda yapılıyor. Oradan aldığınızda daa kargo firması sizi arıyor ve bilgi veriyor. Sizden yetki belgesi doldurmanızı istiyor ve fatura örneğini size yollayıp bilginize sunuyor. İkisi arasındaki tek fark birinde ödemeyi Amazon üzerinden ürünü alırken gerçekleştirmiş olmak diğerindeyse size verilen hesaba EFT yapmak.

Kısacası nereden alınırsa alınsın işlemler eşit zamanda tamamlanmakta, EFT yapmak dışında da extra bir işlem gerektirmemekte.
  • usta ben smdı bı anakart almak ıstıyorum ve senın dedıgın gıbı eu sıtesınden alacagım sanırım ne kadara patlar bana bu model evga
  • quote:

Orijinalden alıntı: Singleshot35

usta ben smdı bı anakart almak ıstıyorum ve senın dedıgın gıbı eu sıtesınden alacagım sanırım ne kadara patlar bana bu model evga

Bugünkü döviz kuru ile 547 TL ye gelir.

• Yalnız bu amazonun kurları normalde olandan çok daha yükseğinden hesaplıyor. Örneğin ingiliz pounduna demiş 3.78 halbuki 3.55...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.