Şimdi Ara

Evga Ürün Satın Alma Rehberi, Soru - Cevap ve Yardım Konusu (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.814
Cevap
117
Favori
116.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
74 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xaida

Yalnız bu amazonun kurları normalde olandan çok daha yükseğinden hesaplıyor. Örneğin ingiliz pounduna demiş 3.78 halbuki 3.55...

O sadece Amazon currency converter kullanırsan yani döviz kurunu Amazon a çevirirken ancak beni alışveriş yapılan döviz kurundan hesapla dersen bankasına dolar veya euro olarak kesilir ve bu işlemi banka yapar çok daha anki piyasa değerlerinden veya yakınından.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.amazon.com/EVGA-SuperClocked-Dual-Link-Graphics-02G-P4-2765-KR/dp/B00DHW4HXY/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1414970427&sr=1-1&keywords=evga+gtx+760

Şu ürünü alsam kaça mal olur ve ne kadar sürede gelir?

Birde anakart fiyatları evga.eu da uygun ama stok yok. Ne zaman stoklara gelir bilginiz var mı?
  • captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    576 TL
  • Teşekkürler. O zaman genel olarak amazon fiyatının üstüne kabaca 70 dolar ekleyip geliş fiyatını bulabiliriz. İlk mesajda 970 için fiyat hesaplanmış. Onda 300 tl civarı fark oluyor ama 760 için 50 tl fark. Buradaki 770 fiyatına oradan 970 alınır ama 760 içinde öyle olmasını isterdim. Z97 anakartlar gelirse burayla epey fark eder belki.
  • Daha önce amazondan, evga eu dan falan ekran kartı gibi pahalı ürünler alan var mı? Az para değil sonuçta, bir sakatlık çıkmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

Daha önce amazondan, evga eu dan falan ekran kartı gibi pahalı ürünler alan var mı? Az para değil sonuçta, bir sakatlık çıkmasın.

Milyar dolarlık şirketler ne yapsın bizim vereceğimiz 1000 tl yi en kötü ürün geri gider para iadesi yapılır. Ki böyle bir şey olması için bir durum yok.

• Ben hic almadim eglencesine actim bu basligi gibi bir algi mi soz konusu yoksa okumadan soran tayfaya yeni bir katilim mi mevcut :))

Bazen o kadar bariz cevaplari tekrardan duyma ihtiyaci hisseden bir yapisi var insanimizin. Birseyin cevabi yukarida olsa bile onlara bakmayip tekrardan sorup kendine ozel cevap verilmesini istiyor. Buna ne gerek var ?

Bu baslikta ben dahil olmak uzere bircok kisi kartlar psular ya da baska donanim urunleri satin aldi.

Bunlarla ilgili surecin nasil islediginden ne yapilmasi gerektigine kadar her detay paylasildi.

1500 euro altina kadar tek kalemde getirdiginiz urunde sorun cikmaz. Kisisel esya olarak adlandirilir ve yetki belgesi ile cekimi yapilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emrullah.

quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

Daha önce amazondan, evga eu dan falan ekran kartı gibi pahalı ürünler alan var mı? Az para değil sonuçta, bir sakatlık çıkmasın.

Milyar dolarlık şirketler ne yapsın bizim vereceğimiz 1000 tl yi en kötü ürün geri gider para iadesi yapılır. Ki böyle bir şey olması için bir durum yok.

Yok şirket açısından sormadım, orada sıkıntı olmaz. Gelirken yolda, gümrükte sıkıntı çıkıyor mu?

@Nessarien

konuyu okudum ama sıkıntı çıkabilir diyende olmuş o yüzden sordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 3 Kasım 2014; 13:59:46 >

• captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    Boş konuşan kişiler var ilk sayfada onlar fahiş fiyatlara ürün getirip satan kişilerdir, ocaklarına incir ağacı diktiğim için ağlayan bu insanların yorumlarına bakmaya gerek yok zaten başkaları tarafından da esas niyetleri ilk sayfada belirtildi ve ifşa edildiler. O yüzden o boş yorumları dikkate almayın. Belirtilen kıstaslar içerisinde hiçbir sorun çıkmaz. Çıksaydı herhalde benim kadar sık donanım değiştiren biri olarak ilk ben karşılaşırdım bu durumla ve burada belirtirdim.

Gümrük kuralları ortadadır ve en ufak bir sorun çıkmamaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nessarien -- 3 Kasım 2014; 14:03:22 >
  • http://www.amazon.com/EVGA-SuperNOVA-1000G2-ATX12V-120-G2-1000-XR/dp/B00CGYCNG2/ref=sr_1_3?s=pc&ie=UTF8&qid=1415016310&sr=1-3

Şimdi üstte linki paylaştığım ürünü amazondan vergisini ödeyip satın alabiliyosam , fiyat Türkiyedeki muadillerine göre makul....
  • sirinbaba kullanıcısına yanıt
    Elbette

$166.99 + $45.97 kargo + $38.33 gümrük
    $251.29 toplam ücret
    577.3 TL eder.

688 TL İnventus üzerindeki satış fiyatına kıyaslayacak olursak 111 tl daha uygun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nessarien

Boş konuşan kişiler var ilk sayfada onlar fahiş fiyatlara ürün getirip satan kişilerdir, ocaklarına incir ağacı diktiğim için ağlayan bu insanların yorumlarına bakmaya gerek yok zaten başkaları tarafından da esas niyetleri ilk sayfada belirtildi ve ifşa edildiler. O yüzden o boş yorumları dikkate almayın. Belirtilen kıstaslar içerisinde hiçbir sorun çıkmaz. Çıksaydı herhalde benim kadar sık donanım değiştiren biri olarak ilk ben karşılaşırdım bu durumla ve burada belirtirdim.

Gümrük kuralları ortadadır ve en ufak bir sorun çıkmamaktadır.

Tamam o zaman. 950 liraya gtx 970 düşünülür o zaman. Birde anakart olsaydı iyiydi.

• Arkadaşlar Amazon.com'dan Evga GTX 980 siparişi verdim. Daha önce yurtdışı pek çok siteden alışveriş ettim. Ancak Amazon'dan ilk kez alış veriş ediyorum. Önce bir Kart tanımlıyor ve Amazona kaydediyorsunuz. sonra siparişi geçiyorsunuz. Ancak ben Sanal kartımdaki bakiyeyi kontol ettim. Siparişimi alan Amazon henüz benden para çekmemiş. ?

"Not yet shipped Expected delivery: Tuesday, November 11, 2014 - Thursday, November 13, 2014 by 8pm

Tahmini teslim süresini yazdıgı halde neden halen hesabımdan para çekmediler ? Ürün kargolandığı zamanmı para hesabımdan düşecek bu konularda bilgisi olan arkadaşlar paylaşımda bulunursa sevinirim , teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 7 Kasım 2014; 5:37:46 >
  • TimFx kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğiniz gibi olacak. Çekim işlemi bir iki günü buluyor. Konu sapmasın diye başka sorunuz olursa özelden yazabilirsiniz.

• TimFx kullanıcısına yanıt
    bazı siteler bankaya bağlı olarak 4 veya 5 satte düşüyor hesaptan sizinki nekardar olduki
  • quote:

Orijinalden alıntı: TimFx

Arkadaşlar Amazon.com'dan Evga GTX 980 siparişi verdim. Daha önce yurtdışı pek çok siteden alışveriş ettim. Ancak Amazon'dan ilk kez alış veriş ediyorum. Önce bir Kart tanımlıyor ve Amazona kaydediyorsunuz. sonra siparişi geçiyorsunuz. Ancak ben Sanal kartımdaki bakiyeyi kontol ettim. Siparişimi alan Amazon henüz benden para çekmemiş. ?

"Not yet shipped Expected delivery: Tuesday, November 11, 2014 - Thursday, November 13, 2014 by 8pm

Tahmini teslim süresini yazdıgı halde neden halen hesabımdan para çekmediler ? Ürün kargolandığı zamanmı para hesabımdan düşecek bu konularda bilgisi olan arkadaşlar paylaşımda bulunursa sevinirim , teşekkürler.

Acaba kaç liraya aldnz 980 i Amazon dan aldığınız evga.eu dan ucuzami geldi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: LuxResset

Acaba kaç liraya aldnz 980 i Amazon dan aldığınız evga.eu dan ucuzami geldi ?

evga.eu bir haftadır düzgün çalışmıyor sepete eklediğim ürünlerde sunucu hatası veriyor.

Ben Amazon'daki Evga hesabından aldım. Kargo ve gümrük vergisi dahil 1687 TL'ye mal oldu. Bu forumda okuduklarımdan sonra döviz kurunu Amazo'nun çevirmesine izin vermedim. Alışverişi Dolar cinsinden yaptım. Kredi kartının bağlı olduğu sistem, kendi döviz kuru ile çevirdi, hesabımdan 60 TL daha az para çekildi. Amazon 1.747 istemişti. Ben hızlı gönderiyi seçtim (4-5 gün) 15-20 gün arası beklerim diyorsanız benim aldığım fiyatdan 100 lira daha ucuza almanızda mümkün.

Aynı kart vatanda ön siperişte 2110 lira görünüyor.
    http://www.vatanbilgisayar.com/evga-gtx980-superclock-acx-20-gddr5-4gb-256bit-dx12-nvidia-geforce-ekran-karti.html?srt=PU

Forumda Evga ve Amazo'nun avantajları hakkında paylaşımda bulunan herkese teşekkürü borç bilirim.
    Siparişi 5 kasım gecesi verdim. 36 saat sonra para hesabımdan çekildi. 7 Kasım sabahı "kargoya verdik" bildirimini aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 8 Kasım 2014; 2:33:12 >

• Amazon kuru bir garip hesaplıyor gerçekten, hep bir %5 fazla fiyat çekiyor.
  • bu tür siteler genelde kur dönüşümünden de para kazanıyorlar, tabii izin verirsen.
    PayPal dahi öyle, hiç bir zaman döviz dönüşümüne izin vermeyin - kendi bankanız yapsın daha hesaplı.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.