Şimdi Ara

Evga ftw3 termal macun ve pad

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ftw3 3080 kartimin termal pad degisimini yapmak istiyorim , fakat hangi hangi kalinlikta pad almaliyim bilmiyorum. Ayrica hangi marka da ne ozelliklerde pad almaliyim yardimci olabilecek var mi ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Padin sertlik derecesine bağlı olarak olması gerekenden 0.5-1mm kalın kullanılmasının bir sakıncası olmaz zira blok ile kart arasında ezilerek tam temas sağlar. Genellikle 2-3mm kullanılıyor.

• Eğer internette tam olarak hangi ölçülerin olduğunu bulamıyorsan bir kumpas alıp gerekli ölçümü kendin yapabilirsin. Bir arkadaş kalın olsa birşey olmaz demiş fakat kalın pad kullanırsan temasın azalacağı noktalar olabilir, bir bakmışsım gpu ısıların fırlamış.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • omerf kullanıcısına yanıt

Kalkıp 1mm olması gereken yere 3-4mm koyarsan olmaz tabi ki ama padin ısıl iletim değerine göre 0.5-1mm kalın olmasının bir sakıncası olmuyor. Tecrübe ile sabit bazıları gibi nette okuduklarımızla veya tahmin ile yazmıyorum. Beni tanıyanlar bilir... Hatta söküp baktığınızda da firmanın kullandığı padlerin kenarlarından pörtlemiş olduğunu görebilirsiniz yani olması gerekenden kalın kullanılmış olduğunun göstergesidir bu durum.

• fabrikanın kendi koyduğu varsa içinde kesinlikle bulaşma derim kaliteli ve soğutma bloğunun tipine göre koyuyorlar

macunu değiştir geç

• Kaliteli değiller malesef, Strix ve Suprim'de bile kalitesiz, bellekler yanıyor resmen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • melihcskn M kullanıcısına yanıt

kaç derece bellekler?

• Oyunda 80 leri görüyor

• kart olmus bugun 32800 kusur tl kartı acıp pad fılan degısmeyın. uv yapıp kullanın. fandevrınıde curve yapın. sonra ağlamayın burda kart bozuldu diye.

• melihcskn M kullanıcısına yanıt

bu yanıyor dediğiniz kaç dereceye denk geliyor hocam miningte? 90 altı iyi midir mesela?

• StG 44 kullanıcısına yanıt
  • uv ve ozel curve fan sonrası

• StG 44 kullanıcısına yanıt
    Miningte 90 altı gayet iyi, dediğim gibi oyunlarda 80 leri geçiyo zaten.

• Ben %90 olasılıkla 2 mm. diyorum. 3 mm. aşırı kalın oluyor., Modelden modeli değişiklik olsa da 3 mm çıkma şansı çok çok düşük.

2 mm. sorun çıkarmaz. Stock gelen 1,5 mm. olsa dahi zaten basınçla uyar.

Ben Gelid almıştım kart için. Arctic üzmez.Thermal Grizzly bulsan dadundan yenmez.

Ekleme: ben sadece gpu ramlerinin üzerinde kullandım. Mosfet ve backplate için de farklı kalınlıklar olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatti -- 24 Kasım 2021; 23:46:41 >
  • Uv nedir , nasil yapiliyor ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • emrekaa kullanıcısına yanıt

Neresi için istiyorsun ön arka ? vrm mem ? pad kalınlığını ?

Bu bilgi ile asla girişme derim. Bozma kartını

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.