Şimdi Ara

EVEREST DVB-S2 HD STREAM USB TV BOX (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
477
Cevap
7
Favori
40.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ONY86

dvbviewer 6. sürümü kullanıyorum.güncel kanalların linki i aşağıda veriyorum.video çözücü olarak sadece lav codec yeterli
    https://s2.dosya.tc/server12/ejpabk/Turksat_12.01.2020.rar.html
    hocam nette cihazı almayın vs. tonlarca şey yazmışlar ama ben aldığımda trt 4k yeni çıkmıştı ve LAV codec le fx8320/r9 280x sistemle çatır çatır açıyordum kanalı. elimde şu an pc yok ama boş bir zamanda root lu android pie cihazıma (gm9 pro) bağlayıp denemeyi düşünüyorum, fw yi de indirdim.. kodi zaten kullanıyorum iptv için.
    sizin cihaz ne durumda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ONY86 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam, dursun bir kenarda
  • ahmetay74 A kullanıcısına yanıt
    Ben pcden kullanıyorum ama direkt vu+ vb. Cihazlara da takan var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

dvbviewer 6. sürümü kullanıyorum.güncel kanalların linki i aşağıda veriyorum.video çözücü olarak sadece lav codec yeterli
    https://s2.dosya.tc/server12/ejpabk/Turksat_12.01.2020.rar.html
    hocam kurdum eywallah ama bir kaç problemim var.
    1-arada bir keytool.exe hata verip dvbviewer kapanıyor
    2-trt4k kanalında lav codec bütün ayarları denedim ama görüntü böyle 50p olarak deilde 25 kare gibi oynuyor. ? ne yapıp düzeltebiliriz türksat 8k kanalını izliyebiliyorum onda problem yok
    3-Kayıt alamıyorum kırmızı kayıt tusuna tıklıyorum ama hiç bir şey olmuyor oylece kalıyor. ?

• turksat 8k başarılı açılıyor. ancak ses nadir geliyor onu anlayamadım yayındanmı bizim çözücülerden mi acaba ?
    8k da 15 bazen 30sn de bir yarım sn kadar takılıp devam ediyor buda yayındanmı bizim cihazlamı ilgili onuda bilemiyorum.
    sonuç olarak şu hali ile gayet izlenebilir.
    birkaç resim atayım

EVEREST DVB-S2 HD STREAM USB TV BOX

[simage][/simage]
  • whitelated kullanıcısına yanıt
    1 skystar-2 diye bi site var oradan indir programı ve dene.
    2 ben trt4k yı yine lav codec ile izledim.codec ayaralrını kurcala yada farklı codec yükle. türksat 8k yı ise hiç düzgün izleyemedim zira cihaz bu veri akışına uygun değil.
    3 dediğim siteden indirip kurarsan hepsi olacak

@whitelated cihazın içindeki tuner-demodulator kısmı 16APSK için sadece 28 Mbps bant genişliği sunuyor https://linuxtv.org/wiki/index.php/Montage_M88DS3000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONY86 -- 13 Ocak 2020; 15:59:13 >
  • quote:

2 ben trt4k yı yine lav codec ile izledim.codec ayaralrını kurcala yada farklı codec yükle. türksat 8k yı ise hiç düzgün izleyemedim zira cihaz bu veri akışına uygun değil.

@whitelated cihazın içindeki tuner-demodulator kısmı 16APSK için sadece 28 Mbps bant genişliği sunuyor https://linuxtv.org/wiki/index.php/Montage_M88DS3000
    @whitelated cihazın içindeki tuner-demodulator kısmı 16APSK için sadece 28 Mbps bant genişliği sunuyorhttps://linuxtv.org/wiki/index.php/Montage_M88DS3000

bu kısmla ilgili olarak yani 4k veya 8k izlenemezmi diyorsunuz ?

• quote:

trt4k yı render late picture işaretlemeden görüntü resim olarak kalıyor ses geliyor sadece
    render late picture tıklayınca görüntüde akıyor ama trt4kya mahsus olmak üzere ses kayıyor

izlenemez değil ancak tv yayın sinyali bu cihazın kabiliyeti üstünde gönderilirse bozuk görüntü alırız.örneğin ben trt 4k yı sorunsuz izlerken türksat 8k yı sanki çizik cd izler gibi izliyorum. transedit programı ile frekanslardaki veri akışına bakabilirsin. 8k gerçekten çok büyük bant genişliği istiyor. yine dvbs2 8psk da bi 8k tv sinyali gönderilirse ,pc güçlü sayıyorum, sorunsuz izlersin. 4k 8k hd diye değil gönderilen frekansın modülasyonuna göre değerlendirmek gerekli.

codecler için tüm codecleri sil, codec tweak tool ile hasarlı girdileri kaldır. k lite codec paketi kurarak hevc yayınları izleyebilirsin.vakit bulursam akşam masaüstü pcde deneyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONY86 -- 13 Ocak 2020; 17:1:44 >
  • quote:

izlenemez değil ancak tv yayın sinyali bu cihazın kabiliyeti üstünde gönderilirse bozuk görüntü alırız.örneğin ben trt 4k yı sorunsuz izlerken türksat 8k yı sanki çizik cd izler gibi izliyorum. transedit programı ile frekanslardaki veri akışına bakabilirsin. 8k gerçekten çok büyük bant genişliği istiyor. yine dvbs2 8psk da bi 8k tv sinyali gönderilirse ,pc güçlü sayıyorum, sorunsuz izlersin. 4k 8k hd diye değil gönderilen frekansın modülasyonuna göre değerlendirmek gerekli.

codecler için tüm codecleri sil, codec tweak tool ile hasarlı girdileri kaldır. k lite codec paketi kurarak hevc yayınları izleyebilirsin.vakit bulursam akşam masaüstü pcde deneyeyim.
    hocam bu render late olayı sendeki durumu nedir 4k için trt

az önce denedim.bende de durma donma oldu.kayıtta problem yok ama canımı sıktı.sonunda dediğin render late seçeneğini tikledim.sanki 23 fps gibi hafif atlamalı görüntü geldi.sanırım ilk denememe nazaran windowsun aldığı güncellemeler vb derken uyumsuzluk olması. dvbviewer 614 yada 612 kullanmanı öneririm.turksat 8k yine izlenebilecek gibi değil.kayıt ettiğim dosyada sorun yok ancak :)
    https://s4.dosya.tc/server9/92f737/01-13_21-43-46_TRT_4K__AC3__.ts.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONY86 -- 13 Ocak 2020; 21:48:45 >

• quote:

az önce denedim.bende de durma donma oldu.kayıtta problem yok ama canımı sıktı.sonunda dediğin render late seçeneğini tikledim.sanki 23 fps gibi hafif atlamalı görüntü geldi.sanırım ilk denememe nazaran windowsun aldığı güncellemeler vb derken uyumsuzluk olması. dvbviewer 614 yada 612 kullanmanı öneririm.turksat 8k yine izlenebilecek gibi değil.kayıt ettiğim dosyada sorun yok ancak :)
    https://s4.dosya.tc/server9/92f737/01-13_21-43-46_TRT_4K__AC3__.ts.html

hocam simdi k lite mega pack kurdum trt4k için güzel bir ayar buldum madVR ile çözüyorum genaral settingsden ''delay playback start until render queue is full'' açık yapınca görüntü 60fps akıcı oluyor. ancak sesde kayma oluyor onuda lav filterda ses gecikmesi ile bulmaya çalışıyorum..

turksat 8k madVR ile kesinlikle acmıyor sadece görüntü geliyor (ama ses geliyor)
    mecburen EVR Lav seciyorum boyle sıkıntı yok 60fps görüntü alıyorum ama (ses yok bazen geliyor oda cızırtılı)

son olarak Hala bu kayıt olayını çözemedim codecle ilgili sanırım doğru düzgün kayıt alamıyorum

kaydın derdi başka 6.1.2 sürümünü yükle
  • quote:

kaydın derdi başka 6.1.2 sürümünü yükle
    http://www.mediafire.com/file/ehoibuuzgntuxab/01-13_22-41-54_TURKSAT_8K_TEST_.ts/file

evet bilgisayarına güvenen gelsin 8k kayıt aldım işin tuhaf tarafı dvbwieverde sadece görüntü akıyor
    kayıt alınca hem görüntü hem ses var bıktım artık denemediğim ayar kalmadı :D

benim sistem yetmedi.biraz ağır geldi tv yayını
  • Gözüm uzun zamandır, sırf feed yayınlarını izlemek için Sigma Digital HD DVB-S2 PCI kartının üstündeydi ama notebookta kullanılması imkansız. 4K uydu alıcılar da 4:2:2 feed yayınlarını izletmiyor. PC ve TV kartı şart. Ama notebook'lar için TV kartı seçeneği çok kısıtlı.

"HD feed" diye yazsam daha iyi olacak. Bende Avermedia'nın USB TV kartı var ama DVB-S2 desteği yok, dolayısıyla HD 4:2:2 feed'leri alamıyorum. Bu kart ile çok az HD kanal izleyebiliyorum. Görüntü kalitesini sevdiğim için ve de eski kasetleri dijitale aktardığı için Avermedia'dan vazgeçemiyorum.

Sigma DVB-S2 PCI ile Everest DVB-S2 TV Box USB 2.0 özdeş cihazlarmış. Aynı tuner ve demodülatör.

Masaüstünde Sigma PCI'yı kullananlar feed izlediklerini her yerde yazmış, ama laptopta Everest USB'yi kullananlar feed ile çok ilgili değiller gibi sanki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 15 Mart 2020; 15:27:40 >
  • Nedir bu hd feed bende prof8000 de var mı bu özellik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: babapars

Nedir bu hd feed bende prof8000 de var mı bu özellik
    Bahsettiğiniz kart, HD çözünürlükteki feed yayınlarını PC'nizden izletir.

quote:

Multi standard demodulation
    * DVBS2 QPSK, 8PSK
    * Up to 45Msps DVBS, DVBS2 QPSK and 8PSK

Önceki mesajda, hem maç feedleri HD çözünürlükte olduğundan, hem de elimdeki kartın DVB-S2 desteği olmadığı için, özellikle "HD feed" yazmıştım. Yoksa SD feed yayınları da mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 28 Aralık 2020; 13:34:20 >
  • eyvallah hocam Turksat uydusu ile kör tarama yapılabilir mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: babapars

eyvallah hocam Turksat uydusu ile kör tarama yapılabilir mi
    ProgDVB gibi bir yazılım üstünden yaparsınız kör taramayı... Hangi uyduda yapılacağının bir önemi yok.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.