Şimdi Ara

Evden ayrılmak istemekte haklı değil miyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • EDIT: Gitmek istiyorum ama annemi bırakmak istemiyorum. Annemi burda o insanların yanında bırakmak istemiyorum. Annemi de alsam yanıma nasıl geçinicem onu bilmiyorum.

2 abim var. Abilerimin ikisi de birbirinden kıskanç. İkisi de kendisinin zengin olmasını diğer 2 kardeşinin zor durumda olmasını istiyor.

Biri arabasını değiştirdi geçenlerde, ötekisi kudurdu resmen gelip bana onu kötüledi kıskançlığından ne yapacağını şaşırmış. Bu kuduran babamdan destek görünce de öbürü çıldırıyor.

Bana gelince; ben güzel para kazanacağım kalbur üstü, herkesin çalışmak istediği kurumsal bir şirkette işe girdim ikisi de defalarca bana maaşımı sordu ben bu kadar sormadım merak etmedim maaşımı sonra bir tanesi gitti babama şu kadar para alıyor söyle eve destek olsun dedi kendisi evli olmasına kendi evinde yaşamasına rağmen. Yani amaç tamamen benim cebime giren para miktarını azaltmak. O babamı gaza getirince babamda bana ya 2 bin lira ver ya da çık git evimden dedi, öbür abimde babamı destekledi. Bana karşı olunca iki abim birlik oldu yani.

Babam desek para için yapmayacağı şey yok. Ona fayda sağladığımız sürece varız, yoksa hiçbirimizin önemi yok. İnanılmaz derecede parayı düşünen biri. Bana 2 bin lira ver diyince bende tüm maaşımı sana vereyim askerlik paramı öde dedim (bedelli için) kabul etmedi. Beni düşündüğü falan yok yani tamamen kendini düşünüyor.

Evden ayrılmak istiyorum bu sebeplerden dolayı. Evden gidersem aldığım para ucu ucuna yetecek, önümde askerlik evlilik gibi sorunlar var. Babamın yanında kalırsam bir nebze bunları çözebilirim, evden gidersem hepsi bana kalıcak. Ama huzurlu olucam en azından bu kıskançlıkları sorunları geride bırakmış olucam.

Ne yapmalıyım sizce. Yaş 23 ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi try1241 -- 21 Temmuz 2021; 23:54:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kendi düzenini kur. Kimse umrunda olmasın. En iyisi budur.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sonuna kadar haklısın inanılmaz kötü bir aileye sahipsin maalesef... Şans işte ailemizi seçemiyoruz çoğu aile kötü.

• kaç k alıyorsun ki tüm parayı veriyorsun bedelli için . meslek ne ? iyi meslek ise evden ayrıl

• 1+1 evlere bak.Maaşın ne kadar bilmiyorum ama iyi bulursan hemen ayrıl derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi King Of The Birds -- 21 Temmuz 2021; 2:6:56 >
  • Kaç kurtar kendini dostum.Ben askere giderken aldım bavulumu çıktım.Kendi ayaklarımın üzerindeyim kimseye muhtaç değilim.Benide peder para için arıyor.İletişimi kestim ailemle.

Ben ailem olmasını isterim ama ailemizi seçemiyoruz maalesef.Sevgi dolu menfaatsiz seven ailem olsa onlara canfeda.Ama öbür türlüsü gereksiz...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaç kurtul

• quote:

Orijinalden alıntı: MaxPayne87

Kaç kurtar kendini dostum.Ben askere giderken aldım bavulumu çıktım.Kendi ayaklarımın üzerindeyim kimseye muhtaç değilim.Benide peder para için arıyor.İletişimi kestim ailemle.

Ben ailem olmasını isterim ama ailemizi seçemiyoruz maalesef.Sevgi dolu menfaatsiz seven ailem olsa onlara canfeda.Ama öbür türlüsü gereksiz...

Reis iş nasıl buldun hangi meslektensin

• 37 yaşındayım sana verebileceğim en iyi tavsiye aileden uzak yaşa. Borçlu bile yaşayacak olsan yalnız yaşa. Sonra gelir teşekkürler edersin.

• Hocam ayni anadan olmasaniz abilerinize bi soverim de neyse
    Bence kurtul onlardan yani gorusme
    Kendi hayatini kur zengin ol

• Daha iyi bir fikir vereyim. Bugün abilerinden ve babandan ayrı ayrı yüklü miktarda borç iste çok zor durumdayım felan de. Tabi vermeyeceklerdir. Ama bizden para istemesin tekrar deyip en azından seni rahat bırakırlar.

• Öyle durumlar yaşamadım ama ayrı eve çıkıp hayatımı sürdürüyorum. Kendi ayaklarının üzerinde dur.

• Ayril evden

• Sen hala o evden ayrılmadın mı?

• Gitmek istiyorum ama annemi bırakmak istemiyorum. Annemi burda o insanların yanında bırakmak istemiyorum. Annemi de alsam yanıma nasıl geçinicem onu bilmiyorum.

• Öğrenci evine çık çok paran gitmez.

• Dostum 2000 lira verme sende. Koskoca evi sen mi geçindireceksin? Baban bedava yaşamak istiyor herhalde.

Maaşın kaç? Tek başına eve çıksan masrafın ne olacak? Nerede yaşıyorsun, bölgede ev kiraları ne? Bu bilgileri de paylaş ki kafan karışıkken yapamadığın hesap kitabı senin için yapalım, fikir üretelim.

• ChevyLacetti kullanıcısına yanıt

Hocam maaşım 3900 . Vasıfsız biriyim. Benim için asgari ücretin 1100 lira fazlasını almak çok iyi. Yol parası bana ait. 250 oradan çıkarsak 3650 maaşım var.

Bulunduğum bölgede ev kiraları 1000-1200 arasında değişiyor. Tek başıma eve çıkarsam elektrik su doğalgaz telefon internet faturalarım olacak.

Telefon elektrik doğalgaz maksimum 200 olarak hesapladım. Telefon + internet 150 olsa. 350 lira yapar.

Yeme içme masrafı olacak, deterjandîr bulaşık makinesi bilmemnesidir falan değişik değişik ihtiyaçlar olacak.

• Günün neden cocuk yapmamaliyiz adli konusu

Ailelerin yuzde 90i felaket

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.