Şimdi Ara

Evdeki superonline fiber kablosu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
0
Favori
6.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni eve taşındım ve evde üstünde superonline fiber optik yazan bi kablo var binanın içindede superonline fiber kutusu var bu kablo biraz degişik ilk defa görüyorum sizce superonline bağlatmalımıyım.
     Evdeki superonline fiber kablosu Evdeki superonline fiber kablosu Evdeki superonline fiber kablosu

• Chosen312 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle bağlatmalısın.
  • Hocam 2011 de bağlatılmış olan tesisat bugün aradım ama oraya fiber veremiyoruz suan nezaman verirlir dedim bilgim yok dedi napıcam bilmiyorum
    Şaşırdım valla nasıl veremiyolarkihttp://www.superonline.net/internet/fiber/nerede buradan bir kontrol et mahalleyi.
    Birde binanda fiber kullanan varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ap055 -- 19 Eylül 2015; 15:41:42 >
  • Hocam ordan bakınca fiber var gözüküyor evdeki kablonun üstünde 2011 de cekilmiş tarih var binada kutu var ama arıyorum fiber verilmiyor oraya diyorlar anlamadım neden böyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chosen312

Hocam ordan bakınca fiber var gözüküyor evdeki kablonun üstünde 2011 de cekilmiş tarih var binada kutu var ama arıyorum fiber verilmiyor oraya diyorlar anlamadım neden böyle.
    4 seneden beri kutu var ancak fiber veremiyoruz ilginç.
    Belki aradığında sana düşen eleman bilgisizdir tekrar ara istersen.
  • Binaya tesisati kurmuslar ama mahalleye altyapiyi hazirlamamislar anlasilan. Bizim orada da benzer seyler olmustu. Daha fiber kablolar mahalleye dosenmeden once sitelerle anlasma yapilip talep toplanmis, akabinde de apartman iclerine sistemler kurulmustu. Sistemler birkac ay bos bos beklemis ve mahalledeki kablolama islemi bittiginde abone almaya baslamislardi.

Sizde de benzer bir durum olabilir. Mahalledeki kablolama esnasinda muhtemelen bir sorun yasanmis, erteleme olmus ve sonrasinda da isler uzamistir. Talepler de azalinca kimse uzerine dusmemistir. Veya apartman gelecege yonelik yatirim yapmis ve o sistemi kurmustur. Nasilsa bir gun altyapi gelir biz de hazir oluruz demislerdir.
  • Hocam yok 2 kere aradım

Hocam öyle olabilir ama 2011 yılında takılmış kablo üstünde tarih var
  • O zaman bina gelecege yatirim yapmis. Vakti geldiginde o kablolar ise yarar. Fttb yerine ftth olacak sistem. Ftth sistemler cok daha hizli ve dusuk pinglidir.
  • Kablolar varsa hizmet vardir komsulardan bilgi alin veya tekrar arayin.
  • Anladım hocam binada ttnet fiber var sizce ona mı geçmeliyim 1 yılık ögrenci kampayasına yoksa superonline 16mbit bi kampayaya mı geçmeliyim
  • Hocam 2 kez aradım yok fiber dediler ama ben izmit deki merkezine gittim var dediler anlamıyorun her biri ayrı bişi söylüyor
  • Bence site yonetimine sorun kablolarin ne oldugunu. Ve kablolar aktif kullaniliyorsa, fiber almakta fayda var. Fiber kablo evin icine kadar girdigine gore, yuksek hizlardan da faydalanmak mumkun olur. Turkcell bu sayede 1000Mbit hiz verebiliyor evlere.
  • Hocam bende o yüzen araştırıyorum eve kadar çekmişler kablonun üstünde tarihde var ama telefonla soruyorum yok diyorlar geçen gün izmit merkez superonline gittim var dediler artık tekrar gidicem sorucam
  • Kutuda portlar dolu gözüküyor. 16 port var resimde. Hepsi aktif mi bilmiyorum. Sana boş port gerekiyor.
    Üst kutuda yer var gibi gözüküyor tam belli olmasa da. Binada kaç daire var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IsO6 -- 19 Eylül 2015; 22:10:47 >
  • 25 daire var binada hocam bütün binanın superonline da olması imkansız.
    Üst tarafta aynı kutudan bir tane daha mı var hocam?
  • Var hocam bu kutudan 2 tane var digerinin fotoyu cekmedim.
    Orada boş port var gözüküyor hocam. Mh yi birkaç kez daha arayın, nedenini sorun.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.