Şimdi Ara

Evdeki görüntülü diyafon sistemini çözemedim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
17.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni taşındığım evde böyle bir görüntülü diyafon sistemi var. En ustteki butonun kamera ve mikrofonu açtığını, en alttakinin de apartman kapısını açtığını biliyorum. Ama diğer 2 tuşun işlevini çözemedim. Cihazın kullanma kılavuzu bulunmuyor. İnternette de herhangi bir şey bulamadım. Biliyorsanız yardım eder misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LanceVance -- 18 Ağustos 2016; 21:16:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Link bozuk ama nasıl çözemediniz ona hayret ettim doğrusu... Yaşlı amcalara bir kere anlatıyorum montaj sonrası kurcalaya kurcalaya buluyorlar

"Kolaysa sen çöz kardeş" diyecek olursanız diye kendim montajını yaptığım bir sistem göstereyim...

İş bu post hiçbir şekilde hava atmak/birilerini aşağılamak için atılmamıştır. Üzerinize alınmayınız ve gocunmayınız.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Kapıcı ve site güvenliği ile konuşmak için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kapıcı ve güvenlik için. binada bunlar yoksa tuşlar işlevsiz kalıyor

• 2. tuş Nural'ı çağırıyor
    3. tuş Nural Antivirüs'ü aktifleştiriyor

İlk 1 ay Nural ücretsiz

• #ŞARBAY# kullanıcısına yanıt
    Sizi kamera odasına alalım beyefendi orada da aynı performansı göstermenizi rica edeceğim Elinize sağlık temiz çalışılmış. Geçen gün bir sistemin sonlandırmalarını yapıp devreye almak için gittim 1 gün uğraştım neyin ne olduğunu çözmek için ustayım diye geçinen kasaplarla beraber çalışıyormuşum ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinsemer

Sizi kamera odasına alalım beyefendi orada da aynı performansı göstermenizi rica edeceğim Elinize sağlık temiz çalışılmış. Geçen gün bir sistemin sonlandırmalarını yapıp devreye almak için gittim 1 gün uğraştım neyin ne olduğunu çözmek için ustayım diye geçinen kasaplarla beraber çalışıyormuşum ben

Oo sonlandırma, alırım bir dal
    Başkasının yarım bıraktığı veya başlayıpta
    bitiremediği işleri devralmak en kötüsü... Ben en ince ayrıntıya kadar düşünüyorım ki arkamdan gelen kişi küfretmesin... Analog sistemde süre de kısıtlı olunca ancak bu kadar düzenli olabildi fazla uğraşınca daha da içinden çıkılmaz hale geliyor. İp nin gözünü seveyim koy switch'i bas rj-45 i geç

• quote:

Orijinalden alıntı: #ŞARBAY#

quote:

Orijinalden alıntı: metinsemer

Oo sonlandırma, alırım bir dal
    Başkasının yarım bıraktığı veya başlayıpta
    bitiremediği işleri devralmak en kötüsü... Ben en ince ayrıntıya kadar düşünüyorım ki arkamdan gelen kişi küfretmesin... Analog sistemde süre de kısıtlı olunca ancak bu kadar düzenli olabildi fazla uğraşınca daha da içinden çıkılmaz hale geliyor. İp nin gözünü seveyim koy switch'i bas rj-45 i geç

Bunca zamandır bu işte çalışıyorum işimi yaparken nadir küfür ederim ama o işte hayatımda etmediğim kadar çok küfür ettim. Başka bir işte çalışan ustayı alıp geldim yanıma beraber çözeriz diye 2 kişi ancak çözdük. 2 numaralı kamera yazıyor kamera da 5 numara görüntüsü geliyor deli olacaktım o gün Şirket arayıp duruyor 2 kişi bir işi yapamadınız dercesine Üstüne 2 yere de arıza için gitmem gerekiyor onlar yüzünden gecenin bir yarısı işlerimi bitirebildim. İşi ciddi ciddi yapan çok az insan var artık. Umarım ilerde biz de bu tip adamlara benzemeyiz.
  • Format

• Ulan bu Allahın belasına benzer bir tane de bizde var,normalde 2 kere üste ve 1 kere alttaki tuşa basınca görüntüyü vermesi lazım kafasına göre bazen vermiyor bazen veriyor açamıyorum kapıyı insanlara.Görüntü de verdiği yok kapıyı açsın diye mecbur basıyoruz,1 saniyelik işi 1 dk da yapabiliyorum bu şerefsiz yüzünden.Geçen yine açılmadı sinirden yumruk attım yine birşey olmadı alete,öyle saçma sapan lanet bir diyafon.

• Bizde de bundan var, kapı çalmadan nasıl kapı açılıyor. Yani ben kameradan bakıp açmak istiyorum, audio markasında vardı. Nural da bu özellik var mı çözemedim

• Konu epey eskide kalmış, hortlatayım. Konu başlığı olan Nural 07 diafon yeni taşındığım evde var. Önceki evdeki diafona mini kamera bağlamıştım, zile basılınca kapı önünü ekrandan görebiliyordum, kapı dürbününe gerek kalmıyordu. Nural da bunu nasıl yapabilirim, bağlantı şemasını bulamadım internette. Bağlantı şemasını, pinlerin işlevini bilen varsa paylaşırsa sevinirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.