Şimdi Ara

Evde nasıl kas yapılır ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
12
Favori
362.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben gnlük spor yapıyorum örnek basketbol çünkü basketbol omuzları geliştiriyor
    dengeli besleniyorum.
    inaması zor ama benim vücudumun özelikleri.

boyum :1,90
    yaşım :13
    kilom:70
    günlük 200 tane mekik çekiyorum.
    günlük 65 tanede şınav çekiyorum.
    en az bir bardak süt içerim
    yogurt yerim.(1kase)
    pekmez yerim:5 kaşık.

3yaşından meri basketbol kursuna gittim.
    8yaşından beri kas çalışıyorum.
    evimizin garajı adeta bir spor salonu gibi abim ve ben tek kulanıyoruz.
    ve şimdi vücudum cok güzel bu çalışmayı ilerideki yıllardada devam ettireceğim.
    abimin boyo 2,02:(18yaşında)
    babamın boyu:2,08(36 yaşında)
    anemin boyu:1,90(28yaşında)
    bizim ailemizde hepimizin boyu uzun.genetik olarak.

• Ben de 13 yaşındayım. Kafam hariç boyum 1.80
    İnci sözlüğe dönmüş buralar.
  • Arkadaşlar Ben şimdi 15 yaşındayim lise1 gidoyrum normalde 8e gitmem lazım kol kaslarım gayet

güclü zamanıda güreşe gitmişdim ozamanlar cok zayıftım ve karın kaslarım vardı ama malesef

şimdi göbek oluşmaya başladi nası giderebilirm 86 kilio oldugum içim şinav çekerken zorlaya

zorlaya en fazla 8 tane çekiom faket bi ara 78 e düşmüştüm 15 20 tane çekiyordum ne yapmmı önerirsiniz
  • Arkadaşlar Ben 15 yaşındayım arkadaşlarim arasında bilek güreşinde birinciyim 86 kiloyum ama

Kendimi dahacok geliştirmek istiyorum fakat kilom cok olduug için en fazla 8 sınav cekebiliyorum

ve göbek oluşmaya başladi :S
  • arkadaşlr günde 50 şınaw 150 mekik yapıyorum yaşım 14 ama vücudum en az 17 arkadaşlr şınav çekerken zorlanıyorsanız kulağıniza kulaklık takıp kopmalık bi şarki acın inanin işe yarıo
  • çok yararlı bilgiler var up.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GökPerisi

evet arkadaşlar spor salonuna gidicek ne param var ne zamanım evde kendi çapımda bişiyler yapmaya çalşıyorum günlük

20 şınav
    60 mekik

Tabi 20 şınav biranda olmadı yaklaşık 20 günlük çalışmam ile bukadarını kolaylıkla yapabiliyorm daha neler yapmam lazım ne tür hareketler önerirsiniz siz mekik-şınavda nasılsnınz tavsiyeleriniz varsa almak isterim..

bazı seylerı ılk once kafana koymalısın azmetmelısın en onemlısı bu.

-sımdı soylıceklerım vucudunu sekle sokucak hem senı yormıyacak hemde gelıstırecektir

1. Yemek alıskanlıklarını kontrol etmek dengelı beslenmek.
    2. Sınav Mekık Ve Agırlık Kaldırmayla bunları cesıtlendırerek forma sokup kas yapabılırsın

SINAV:

sınav cekerken set set calısmanı tavsıye ederım.

sınav cekme cesıtlerı, 1. eller omuz genıslıgınde parmak ucları karsıya bakıcak sekılde basın,kalcan,topukların bırbırıyle denk olmalı ne kalcanı fazla yukarı kaldırmalısın nede cok asagıda tutmalısın.
    2. kendını yeterı kadar gelıstırdıkten sonra ellerını bırlesık tutup cek sınavı bu senı daha cok zorlyacak ve kaslarının yırtılmasını saglıyacak
    3. ellerını ıyıce ac buda kanat kaslarının acılıp genıslemesını ve gelısmesını saglıyacak.
    4. yumruk uzerınde sınav cek, kendını yeterlı gordugun anda yumruk yaparak sınav cekerken yukarı kalktıgında kendını fırlat ve el cırp tekrar yumruk yap.
    BUNLARI YAPMADAN ONCE VE SONRASINDA KASLARINI DINLENDIRMELISIN KI UGRADIGI DEFORMASYONU KAPATABILSIN.

MEKİK:
    Mekıgı cekerken kendın cok farklı cekebılırsın yarım serı sekılde, eller goguste kenetlı, mekıkte kalktıgın zaman saga sola donme vb... dedıgım gıbı sen cesıtlendırebılırsın.
    Not: mekıkle kardes olarak gordugum baska bısey de yere sırt ustu uzanıp ayaklarımızı yerden 1 karıs yukarı kaldırıp beklemek bu da kaslarınızı dahada sert bı hal alıp gelısmesını saglıyacaktır. yanlız mekık harektlerını yaptıktan sonra cok guzel bı gerdırme hareketlerıyle kaslarınızı dınlendırmelısınız yoksa 2-3 gun gulemeyebılırsınız

TERS MEKİK:
    ters mekıkte sırt kaslarınızı calıstırır buda vucudunuzu buyuk olcude sekle sokar.

AGIRLIK KALDRMA:
    Evde bulabılecegın 2,5lt lık bı pet sıseye ıster ıcıne su eger kutlesı cok olsun dersenız kum doldurarak ıstege ve ıhtıyaca gore calısmalısın.

SON OLARAK:
    bu kadar hareketı yaptıktan sonra bacaklarımızı ıhmal etmemek lazım :)

sırtımızı duvara yaslayıp sandaleyede otururmus gıbı dızlerımızı 90 dercelık acıya getırıp bu sekılde beklemek daha sonra bunu parmak ucunda yapmak.

BU YAZDIKLARIMI BEN SADECE KENDIM DENEYEREK VE SONUC ALARAK YAPIYORUM BU KISIDEN KISIYE FARKLILIK GOSTEREBILIR BUNYE MESELESI.
    KASI HER YERDE YAPARSINIZ GORDUGUN BI AGAC DALINDA CAN SIKINTISINA BARFIX CEKEREK MERDIVENLERI PARMAK UCUNDE SERI BI SEKILDE CIKARAK BI COK SEY .
    BU YAZDIKLARIMDA ELBETTE EKSIKLIKLER OLABILIR AMA DEDIGIM GIBI KENDI KENDIME CALISIP UYGULADIGIM VEDE MEMNUN KALDIGIM SEYLERI YAZDIM UMARIM FAYDALI OLUR. UZERINE BISEYLER EKLEYEBILIRSINIZ FIKIR ALISVERISINDE BULUNABILIRIZ.

EDİT.
    TERS SINAV: KANEPE SEHPA GIBI DIZ YUKSEKLIGINIZDE BI YERDE TERS SEKILDE SINAV CEKMEK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murderibo -- 14 Temmuz 2012; 3:28:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tufan4114

Öncelikle Cümleten S.a

Abi Ben 182 cm 59 kiloyum . . . düzenli olarak evde 5 kg'lık Dumbell'larla çalışıyorum yayımda var şınav,mekik,barfix, koşu felan hepsini düzenli olarak yapıyorum.. yalnız bnim kilo problemim var çok yemek yiyorum fakat 1 gram kilo alamıyorum bana önerebileceğiniz bişey var mı? kilo almam şart ..

HOCAM BUNUDA BESIN TAKVIYELERIYLE COZEBILIRSIN BI BODY HOCASINDAN FIKIR ALMALISIN.
    KILON DUSUK OLDUGU ICIN FAZLA GOZE CARPMIYACAKTIR YAPTIGIN KAS
  • Arkadaşlar size bir sorum olacak 16 yaşındayım boyum 1.75 falan sanırsam kilom 83 1,5 haftada yani en kısa zamanda çokta olmasa en azından vücudumu düzeltmek,kilo vermek ve kas yapmak istiyorum çünkü vücudum çok salık geliyor bana yani toparlamak istiyorum bana ne önerirsiniz program olarak ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: enessasmaz

18 yaşındayım 3-4 yıldır sadece sınav mekik ve barfiks çekerek özellikle barfiks
    güzel bir vücuda sahibim allaha şükür yanlız aşırıya kaçma ne biliyim 100tane mekik
    falan fasa fisa o kadar zorlarsan gelişme olmaz tam aksına kas kütlen azalır
    bunun yerine mekikte 15 tekrardan arakarda 20saniye dinlenerek 3set yapabilirsin
    birde karın kasları çesit ister arasıra hareketleri değiştir sınavda 30tekrardan 2 set
    yada 20 tekrardan 3set yapabilirsin barfikside çekebildiğin kadar zorla her hafta sayıyı
    artırmaya çalış ilk başlarda barfikste 2 tekrar yamazdım simdi 15 tekrar rahat yapıyorum
    barfiksin karşılığını kesinlikle alırsın birde beslenmene dikkat et tavuk eti pilav makarna
    falan yiyebilirsin antremendan önce bir şişe kapağı saf zeytinyağı içersen vücudundaki yağları
    daha kolay yakarsın
    hadi kolay gelsin
    http://bodybuilding.com/fun/exercises.htm burdan çalışmak isteğin bölgeye tıklayarak evde
    yapabileceğin hareketleri seçebilirsin
    S.a Abiler
    Ben 13 Yaşındayım 14 Yaşıma Gireceğim Az Kaldı Ve 166 Boyum 61 de Kilom Var.... Kas Yapsam Zararıma mı Yoksa İyiliğime midir... Sizce Bu Yaşta Kas Yapabilir miyim.... Siz Ne Dersiniz Bu Yaşta OLmassa Kaç Yaşımda Vücut Yapabilirim..... Lütfen Yardım Edin......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkdem -- 13 Ağustos 2012; 22:08:41 >

• Merhabalar ben 16 Yaşındayim . Boyum 1.79 - Kilom 57

-sizce ne tür bir program yaparak kas geliştirebilirim

kilom az evet ama ne yesem fayda etmiyor

yorumlarınızı bekliyorum

şimdiden teşekkürler
  • ben 12 yaşımdayım 3kglik 2 tane dumball var onları hergun 25 kez kaldırıyorum 50 şınav 100 mekık cekıyorum ve artık karın kaslarım cıkmaya basla kollarımda cok guclu gecen cocuga bı tane yumruk attım kasını patlattım dumballlarınız varsa daha kolay lınk vereyım oradan ızleyıp yaptım vben bu kasları http://www.uzmantv.com/evde-kisa-zamanda-kol-kaslari-nasil-gelistirilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonas43

Merhabalar ben 16 Yaşındayim . Boyum 1.79 - Kilom 57

-sizce ne tür bir program yaparak kas geliştirebilirim

kilom az evet ama ne yesem fayda etmiyor

yorumlarınızı bekliyorum

şimdiden teşekkürler

dur bakim bnm kg boy kacmıs:D

181 boy 53 kg :D:D:D aynen sendeki sorun bendede var bi kaç kişi spora git filan dedim kim gitcek oraya kadar :D

orda kurdan gibi sap gibi durcan :D salonda benm biraz kg almam lazım tavsiyeleriniz pls:D
  • Merhaba arkadaşlar. Boyum 1.75-1.80 kilom 70 daha önce hiç kas çalışmayı denemedim.Düzenli beslendiğim söylenemez. Yaşım 16 sabah okul öncesi kahvaltı etmem.okulda yerim,ve evde çalışacağım.bodye gidecek zamanım olmayacak bir çift dumbbellim var 5kg.Ben hem biraz kilo vermeyi istiyorum .hemde kas yapmayı.sizce nasıl en doğru bir biçimde kas yapabilirim? ve nasıl beslenmeliyim her öğün nasıl yemekler yemeylim ve evde nasıl kas çalışabilirim kaç adet şınav,mekik vs.hangi zamanlar(sabah-akşam) kaçar tane kaçset? yardımcı olursanız sevinirim.İyi forumlar
  • güncel!!11!!''!!1 :D
  • Arkadaşlar ben 14 yaşındayım boyum 1.58 kilom 40
    nasıl kol ve karın kası yapabilirim
    (mümkünse evde yapılacak birşeyler söyleyin)
  • Barfiks

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup_26 -- 30 Nisan 2013; 21:08:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cano93

Mekik ve şınavın yanında barfiks çok önemli ve gerekli ben çok senelerdir bu egzersizleri yapıyorum şu an 24 barfiks çekebiliyorum (çokşükür) Barfiks vücut geliştirenler için çok önemli bir harekettir.

sadece barfiks
    *karın
    *biseps
    *göğüs
    *sırt ve bel
    *KANAT

kaslarına yeten çılgınca bir seçimdir.

Komutan- 6 nizami herkes çekecek, 8 çeken çift çarşı çıkar
    ben- 18 çekersem komutanım???
    komutan- askerliğini çift çarşı bitirirsin kısa döneeemm... şimdiye kadar öyle kısa dönem gelmedi bize...
    Ben- EMREDERSİN KOMUTANIIIIMMM... 1 - 2 - 3 -4568........27- 28 29.....
    komutan- yeter lan, indirsin birisi şunu aşşağıya...

BEN- 33 BARFİKS EMİRLERİNİZLE ÇEKİLMİŞTİR KOMUTANIIIMMMMM...

Sonuç= 130 günün tamamında dışarıdaydım :) (garnizon kartı da alıp dış posta olunca+çift çarşı ) barfiks iyidir, iyi...
    şekil şemal de yerinde elhamdülillah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhamnet -- 15 Eylül 2012; 16:17:51 >

• arkadaşlar u torren diye program var ondan hereşey kolaylıkla pc nize iniyor sizler p90x adlı bir 90 günde vücut yapıyorsunuz youtube p90x yazıp bakın isterseniz sonra utorrent den indirin ve 90 gün çalışın teşekkütler
  • quote:

Orijinalden alıntı: MORFEUS

Bence hareketleri Doğru yaparsa 5kg ile ağlar bile (Hafif yavaş yap Dogru nefes aliş veirş tekniğiyle)
    Bilmiş degilim kendi düşüncem
    Coğu hareketi 2.5k dumbell'larla yapiyorum. 3aydir body ile uğraşiyorum. Hangi ağirligi kaldirirabiliyorsam yarisini tercih ediyorum. Hem hareketi doğru yapiyorum, Hamballik yapmiyorum.

Aferin sana

Hamallık mı oluyor o kaldırdıgın dumbell'lar. Gülerek 2.5 kg kaldırmaktansa ıkınarak 7.5 kg kaldır ki bir işe yarasın.

Ayrıca 2.5 kg çok az spor salonundaki kızla kaldırıyor o 2.5 kg'lugu. Yeni baslayan bir erkek rahatlıkla 5kg kaldırabilir.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.