Şimdi Ara

Ev yerine depoda yaşamak ? (konu düzenlendi) (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
310
Cevap
52
Favori
19.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: joker3431

kusura bakma ama bu benim düşüncem çok saçma depoda kalınırmı güzel kardeşim ?

Beyler ilk mesaji okumadiniz galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: joker3431

kusura bakma ama bu benim düşüncem çok saçma depoda kalınırmı güzel kardeşim ?

Konuyu detaylı olarak incelerseniz tabuları yıkabilir ve biraz fikir sahibi olabilirsiniz

quote:

Orijinalden alıntı: Latissimus Dorsi

Yalıtım işini nasıl haleldiyoruz ? Yazın çok sıcak kışın çok soğuk olur burası.

Prefabriğe çevireceğimiz için şu dakikadan sonra yalıtım sorunum %25'ten %0'a düştü.Depo'da olsaydık eğer mineral yün,xps ve membran birleşimi ile sorunu çözecektik, saygılar

• Prefabriğe çevirmeniz iyi olmuş,takip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kevok u Jir

Prefabriğe çevirmeniz iyi olmuş,takip.

Aslında mecbur kaldım dostum, ilk mesajda tam istediğim gibi bir yer yakalamıştım ancak astarından pahalıya geliyordu.İstanbuldan izmire kalkıp gittim mekanı gördüm, araştırdık soruşturduk ancak mesken haline getirememe gibi bir durum söz konusu olunca böyle bir yola yöneldim üstelik sadece bununla kalmıyor fiyatıda çok etkiliyor Bu hafta içerisinde bir aksilik olmazsa projenin görsellerini yayınlayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skunk11

quote:

Aslında mecbur kaldım dostum, ilk mesajda tam istediğim gibi bir yer yakalamıştım ancak astarından pahalıya geliyordu.İstanbuldan izmire kalkıp gittim mekanı gördüm, araştırdık soruşturduk ancak mesken haline getirememe gibi bir durum söz konusu olunca böyle bir yola yöneldim üstelik sadece bununla kalmıyor fiyatıda çok etkiliyor Bu hafta içerisinde bir aksilik olmazsa projenin görsellerini yayınlayacağım.

Sizin bahsettiğiniz şeyleri hayal edince mükemmel şeyler çıkıyor ortaya.İnşallah istediğiniz gibi olur her şey.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: skunk11

quote:

Sizin bahsettiğiniz şeyleri hayal edince mükemmel şeyler çıkıyor ortaya.İnşallah istediğiniz gibi olur her şey.

Umarım dostum, aceleye getirmiyorum o yüzden yavaş olsun tam olsun

• sensör mutlaka olmalı.normal ışık değilde projektör olursa daha caydırıcı olur.köpeklerinde mutlaka eğitimli olması şart..(kangal güvenlik için iyi olur)Projektörler mutlaka sensörün yandığı yöne bakmalı..ve caydırıcı kuvvetli ışık olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuatpasa

sensör mutlaka olmalı.normal ışık değilde projektör olursa daha caydırıcı olur.köpeklerinde mutlaka eğitimli olması şart..(kangal güvenlik için iyi olur)Projektörler mutlaka sensörün yandığı yöne bakmalı..ve caydırıcı kuvvetli ışık olmalı.

Güvenlik konusunda çok titiz ve paranoya olduğum için çok tedbirli olacağım. Işıklar 250W MH ampül olacak ve tabiki sensörlü olacaklar dediğiniz gibi. Köpek Kangal olmayacak ama çiftlikte eğitim görecekler ilk 7-8 ay benim Hanım'da kalacak ondan sonra eğitime gidecekler. Kameralar gece görüşlü ve kapalı devre olacaklar. Sonuç olarak tek ve bilmediğim bir yere gidiyorum önlemimi almam lazım :) bakalım bunlar şuan küçük ve kolay detaylar benim için. Önce bir araziyi alayım zaten gerisi çok hızlı gelişecek :)

• aslında geceleri emekli bir kişiyi Bekçi olarakta alabilirsiniz.köpeklerlede ilgilenir.bir insanın olması dahada caydırıcı olur.

birde eklem bacaklılar,fare,yılan v.s olayına elektrikli kovucu sensörler var.büyük baş hayvanlara kadar etkili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuatpasa -- 3 Eylül 2013; 1:25:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuatpasa

aslında geceleri emekli bir kişiyi Bekçi olarakta alabilirsiniz.köpeklerlede ilgilenir.bir insanın olması dahada caydırıcı olur.

birde eklem bacaklılar,fare,yılan v.s olayına elektrikli kovucu sensörler var.büyük baş hayvanlara kadar etkili.

Bekçi olayına gerek olacağını düşünmüyorum açıkçası, köpekler ve 5.5 metrelik sur yeterli olacaktır.Üstelik sensörler ve kameralar da eklenince bu işe bence yanaşmaz kimse, yanaşsa bile atıyorum duvarı aşsalar bile depoya giremeyecekler çünkü kapıyı şifreli yapacağım.Bunun için pronet ile görüştüm ve anlaştım geri kalan kamera sisteminide pronet kuracak(bir tanıdık aracılığı ile bağlantı kurduk).Güvenlik işine inanın çok kafa yordum ve bu projeye başlarken güvenlik ile başladım, herşeyden önemlisi güvenlik çünkü.Fare yılan konusuna gelince pek sorun olacağını zannetmiyorum, gerekli ilaçlamalar yapılacak zaten.Ama yılan, fare vs. olaylarında bahsettiğiniz sensörleri de soruşturup inceleyeceğim bu konuda pek bilgim yoktu, teşekkür ederim

• Gerçekten çok güzel düşünmüştünüz birkaç sıkıntı olacaktır ancak düzeltilemeyecek şeyler olacağını zannetmiyorum ve gerçekten hoş olur ev dekorasyonu falan eğer yapabilirseniz gerçekten resimlerini görmeyi çok isterim bayılllldııııııımmmm

• Cok rüzgarlı bir heri secerseniz prefabrik ucar aman diyim

• quote:

Orijinalden alıntı: MacUallis

Gerçekten çok güzel düşünmüştünüz birkaç sıkıntı olacaktır ancak düzeltilemeyecek şeyler olacağını zannetmiyorum ve gerçekten hoş olur ev dekorasyonu falan eğer yapabilirseniz gerçekten resimlerini görmeyi çok isterim bayılllldııııııımmmm

Teşekkür ederim, yapım aşaması projelendirmesi vesaire hepsi burada detaylı paylaşılacak zaten.

quote:

Orijinalden alıntı: alperencj

Cok rüzgarlı bir heri secerseniz prefabrik ucar aman diyim

Uçmayız uçmayız sıkıntı yok, duvar örülecek zaten etrafına keser rüzgarı

• İnşaat sektöründe olan biri olarak öncelikle fikrinizi takdir ediyorum. Bu tarz evler aslında avrupada çok sık rastlanan şeyler. Isıtma, yalıtım gibi şeyler hiçbir sorun teşkil etmeyecektir.

Aksine doğru bir sistemle ısıtma işlemi normal bir eve istinaden çok daha kolay olacaktır. Tabii metre küp bazında baktığınızda evden ucuza gelmeyecektir. Bu gibi durumlarda 2-3 çeşit alternatif var. Benim de uzun vadede hayallerimde bu tarz bir yerleşkeye taşınmak var.

Ayrıca şunu çok çok rahat belirtebilirim, satın alacağınız yerin temel halinde bir sorun yoksa, betonarme binalardan çok daha dayanıklı olacaklardır, aynı şey prefabrike evler içinde geçerli. Hatta prefabrik bir yapı betonarme bir yapıdan çok daha kısa sürede ısınır ve soğutulur. Depremlere de çok çok daha dayanıklıdırlar.

Aynı durum sistemli bir çalışma ve benim gibi sadece müteahhit olan biri ile değil de ısıtma konusunda uzman bir firma ile görüşülürse sorunsuz uzuun yıllar yaşabilirsiniz.

Birde ben koridorların insanları bunalttığını düşünüyorum, sabah uyandığınızda odanızdan çıktığınızda geniş ferah bir alana merhaba demek çok çok daha güzel, daha da güzeli odaların hiç olmaması.

Bu gibi evlerde banyoları bile kapatmamayı tercih ederler tek bir setin arkasına saklarlar.

Yazılanların tamamını okumadım ancak tavsiye edilmedi ise ısınma ve ışıklandırma sistemi için güneş görecek şekilde tavana doğru konumlandırılacak pencereler çok işinizi görecektir. Hatta uygun cam (bu çok önemli dayanıklılık önemli) seçimi ile cam geniş tutularak, çok hoş gece manzaralarının yanı sıra ısınma ve aydınlatma için çok büyük kolaylık sağlanacaktır.

• durum nedir
  • 8 ay oldu konu açılalı son durum nedir ?
  • Takip, saygılar...
  • Depo işi yalan oldu sanırım
  • 2 yil boyunca neden depoda kaldiniz ? Bu deponun ici nasildi ? Sizin istediginiz depoda yasamak degil de depo gorunumlu ev yapmak seklinde olmus basta ama sonra normal eve dogru yonelmis gibi

• Merhaba arkadaşlar,
    Konuyu güncellemediğim için özür dilerim, bildirimler doğru düzgün çalışmadığı için yazdıklarınızı da henüz gördüm. Hesapta olmayan sağlık sorunları ve yoğunluk nedeni ile bir süre askıda kaldım, sağlık falan derken bir bakmışız ki, ayırdığım bütçenin bir kısmı oraya, bir kısmı başka yerlere dağıldı. Şuanda belimi doğrultmaya çalışıyorum, yalan olan bir durum söz konusu değil yani. Ev almama kararım hala devam etmekte, çünkü planlarım kaldığı yerden devam edecek, ancak yukarıda dediğim gibi belimi doğrultmam gerekiyor.

quote:

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

2 yil boyunca neden depoda kaldiniz ? Bu deponun ici nasildi ? Sizin istediginiz depoda yasamak degil de depo gorunumlu ev yapmak seklinde olmus basta ama sonra normal eve dogru yonelmis gibi

Resimleri bulursam atacağım, çok özel bir yapı değildi ama depo gibi de değildi, 2 yıl boyunca kalmamın özel bir sebebi yok. Hoşuma gitmişti ve güzeldi.Depo görünümlü ev olacak evet, ama konsept tamamen aykırı, yani oda oda değil de paravan şeklinde düşünün..

quote:

Orijinalden alıntı: mdoral

İnşaat sektöründe olan biri olarak öncelikle fikrinizi takdir ediyorum. Bu tarz evler aslında avrupada çok sık rastlanan şeyler. Isıtma, yalıtım gibi şeyler hiçbir sorun teşkil etmeyecektir.

Aksine doğru bir sistemle ısıtma işlemi normal bir eve istinaden çok daha kolay olacaktır. Tabii metre küp bazında baktığınızda evden ucuza gelmeyecektir. Bu gibi durumlarda 2-3 çeşit alternatif var. Benim de uzun vadede hayallerimde bu tarz bir yerleşkeye taşınmak var.

Ayrıca şunu çok çok rahat belirtebilirim, satın alacağınız yerin temel halinde bir sorun yoksa, betonarme binalardan çok daha dayanıklı olacaklardır, aynı şey prefabrike evler içinde geçerli. Hatta prefabrik bir yapı betonarme bir yapıdan çok daha kısa sürede ısınır ve soğutulur. Depremlere de çok çok daha dayanıklıdırlar.

Aynı durum sistemli bir çalışma ve benim gibi sadece müteahhit olan biri ile değil de ısıtma konusunda uzman bir firma ile görüşülürse sorunsuz uzuun yıllar yaşabilirsiniz.

Birde ben koridorların insanları bunalttığını düşünüyorum, sabah uyandığınızda odanızdan çıktığınızda geniş ferah bir alana merhaba demek çok çok daha güzel, daha da güzeli odaların hiç olmaması.

Bu gibi evlerde banyoları bile kapatmamayı tercih ederler tek bir setin arkasına saklarlar.

Yazılanların tamamını okumadım ancak tavsiye edilmedi ise ısınma ve ışıklandırma sistemi için güneş görecek şekilde tavana doğru konumlandırılacak pencereler çok işinizi görecektir. Hatta uygun cam (bu çok önemli dayanıklılık önemli) seçimi ile cam geniş tutularak, çok hoş gece manzaralarının yanı sıra ısınma ve aydınlatma için çok büyük kolaylık sağlanacaktır.

Merhaba,
    Güzel ve samimi yorumunuz için teşekkür ederim, evet bu tarz evler avrupa'da çok yaygın.Isıtma konusunda haklısınız, yani aman aman bir problem maliyet yok ortada. Sadece biraz farklı geldiği için yadırgayan arkadaşlarımız olmuştu daha öncesinde, hatta kendileri ile de özel mesaj yolu ile baya bir fikir alışverişi yapmıştık, onlar da ikna olmuştu bu olaya. İzmir bölgesinde tam işlerim oldu demiştim ki, yukarıda dediğim gibi sağlık sorunları nüksetti, belimi büktü. Yapı konusunda betonarmeden çok çelik konstrüksiyon, çift katlı yalıtım ve ytong iş görür, bazı arkadaşlara bu dayanıksız gelebilir ama, yıl 2014 ve ytong'dan bina dikiyorlar Türkiye'nin her yerine.. Siz de inşaat sektöründeymişsiniz, fikirleriniz benim için önemli. Isıtma konusunda bir arkadaşım ile görüştüğüm zaman aldığım yanıt, aylık 600 650 gibi bir ücret ödersin hamam gibi olur demişti araştırmalarım sonucu bende aynen o şekilde teyit etmiştim bunu. Banyoyu kapatmayı düşünüyordum ancak, projeyi bayadır güncelleyemedim, çok değişiklikler oldu projede, duvar yerine dekoratif paravanlar kullanılacak, asma kat olarak sadece 2 adet yatak odası ve bir adet çalışma odası olacak. Onun dışında her şey tek katta toplanacak. Çatı konusunu araştırdım, cephe kaplamada kullanılan camların tavan olarak kullanılabileceğini söylediler, ancak atıyorum şiddetli dolu yağışı, kar yağışı filan olduğunda sorun teşkil edebilir diye düşünüyorum. Bunun için farklı çözümler ürettik, en yakın zamanda konuyu güncelleyip, detayları burada paylaşacağım. Projede köklü değişiklikler oldu aslında, en uygun zamanda görsel olarak bunları ekleyeceğim. Ama dediğim gibi, belim bükülmüş durumda, önce kendimi doğrultmam gerekiyor, ufak adımlarla devam edeceğim. Eğer her şey şuan ki stabilitesinde giderse 2015 Mayıs gibi başlamış, ağustos gibi bitmiş olacak. Saygılar, sevgiler..

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.