Şimdi Ara

Ev yerine depoda yaşamak ? (konu düzenlendi) (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
310
Cevap
52
Favori
19.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tam destek, farklı olmak lazım biraz, ses yalıtımı işini nasıl yapmayı düşünüyorsun?
  • Selamlar, yarın depoyu görmeye gideceğim.Evrak işleri eğer mesken alımına sıkıntı çıkarmayacaksa el sıkışacağız.Eğer sıkıntı çıkarsa da arazi arayışına başlayacağım.
  • araba için atölye kısmı da lazım, ben en çok bunun için böyle bir yer istiyorum
  • kolay gelsin arazi icin ayrancılar tarafına bakabilirsin biraz şehir dışı kalıyor ama torbalı tarafıda olabilir
  • bir avatar-konu uyumunda daha beraberiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skunk11

Arkadaşlar selam,
    Bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum, böyle bir yeri satın almak ve burada uzun yıllar yaşamak gibi bir düşüncem var.İş sorunum yok gelirim sabit ve güzel. Ev alma düşüncesi vardı aslında kafamda ama şehir değişikliği yapacağım için ve kalıcı olacağı için bu tarz bir şey düşündüm. Bu gibi bir yerde yaşamanın tabiki + ve - leri olacaktır. Ancak benim yaşantıma bir sorun teşkil etmediği için bu düşünceye kapıldım. Daha önce 450 m2 bir depo'da 2 yıl yaşamıştım ve güzeldi ama orası ofis tarzıydı o yüzden bu şekilde değildi. Sizin fikirleriniz nedir ? Saygı çerçevesinde cevaplar gelirse sevinirim, bazı parazitler yüzünden forumun seviyesi gerçekten düştü. Bir çok kullanıcı bundan şikayetçi. Cevaplarınızı bekliyorum, iyi forumlar
     Ev yerine depoda yaşamak ? (konu düzenlendi) Ev yerine depoda yaşamak ? (konu düzenlendi) Ev yerine depoda yaşamak ? (konu düzenlendi)

Edit; Gelen fikirler üzerine güvenlik konusunda alternatif çözümler bekliyorum arkadaşlar.Kafamda 2.20 metre beton duvar çıkıp üzerini 5.5 metreye tel örgü ile tamamlayıp 2 tane köpek almak var.Alternatif çözümleriniz varsa benimle

Edit 2; Deponun konumlandırma olarak çizgi çalışmasını yaptık, gündüz ileri sayfalara eklemiştim sonradan görmek isteyen arkadaşlar için tekrar ekliyorum;

Ev yerine depoda yaşamak ? (konu düzenlendi)

Hocam iyi bir tasarımcıyla harika şeyler ortaya çıkarılabilir.yaklaşık 30.000 tl ye tasarımcılar işi halleder.Kaliteli birde ısı yalıtım yaptırırsan onnumara olur umarım başarırsın.

• Konuyu en kısa zamanda güncelleyeceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam millet,
    Hüsrana uğramış bir şekilde satırlarıma başlıyorum.Depo'yu meskene çeviremiyorum çünkü 24/2'ye göre arsanın tüm ortaklarından satın almam gerekiyor.Ve böyle bir durum söz konusu değil.Bu yüzden mesken olayı hikaye.Gidip görmeme, yorumlamama gelecek olursak.Gerçekten rüya gibi bir yer yapılabilirdi oradan.Bir çok insanın hayalini süsleyen, gerek parti olsun, gerek yaşam alanı olsun, gerek oturup kalkma, ferahlık vb olsun, gerçekten süper bir yer olur bu tarz geniş yerler. Şuan ki araştırmalarımız ve beyin fırtınalarımız doğrultusunda asıl olaya gelecek olursak; Arazi alıp, çelik temel atıp üzerine 2 katlı veya tek kat yüksek tavanlı bir yer yapacağız.Bunun için kullanacağımız malzeme bu sefer prefabrik yapıya sahip olacak. Ev ve garaj bu sefer ayrı olarak hesaplandı çünkü tek parça olunca maliyet yükseliyor.Bunun için 250m2 lik prefabrik villa kullanıp yanına ek olarak bir de garaj yapılacaktır.Bu şekilde maliyet ciddi oranda düşüyor.Çevresine karar verdiğimiz gibi 2.20m beton 3.30m çelik tel çekilecektir(bu fikir hem görüştüğüm insanlar tarafından, hemde denk gelip muhabbet ettiğim bir kaç emniyet mensubundan alınan bilgiler neticesinde kesinleştirilmiştir.). İçerisinin planı bu sefer daha farklı olacak tabi.250m2+40m2+Garaj şeklinde bir yapıya karar kıldık.Arsa fiyatlarının yaz nedeni ile yüksek olmasından dolayı kışı bekleyip arsayı öyle alacağız ve alacağım arsa dağın başı olmayacak.Mekan olarak bir kaç yer kafamda mevcut, gittik gördük beğendim.Homeros vadisinde 3-4 arsa sahibi ile görüştük, yaz yüzünden beklentileri biraz yüksekti ve bu fiyattan veremezler ise(yaz boyunca), kışın fiyatları düşüreceklerinin garantisini verdiler bende kendilerine telefon numaramı bırakarak uzaklaştım.Güzel bir seyahat geçirdim açıkçası, uğraşması olsun, toplu beyin fırtınaları olsun gerçekten hoştu.

Özet(Konu ne durumda, neye karar verildi?.)

Arkadaşlar depo'yu satın alıp mesken haline getiremiyoruz ve bu şekilde istediğim gibi bir depo bulamadığımız için, bulacaklarımızında %65'inde mesken sorunu olabileceğini düşündüğümüz için 1 aylık araştırmalarımızı bırakıp, arazi'ye yöneldik.Hem daha makul fiyatlara gelecek hemde mesken olarak kullanabileceğim.Benim için her şeyden önemlisi, mesken olarak kullanabilmek ve uzun yıllar masraf yapmamak.Bunun içinde işi tamamıyla legal yoldan halledeceğiz yani.Arazi arayışlarım devam ediyor, İzmir'de şehir merkezine maksimum 35 km uzaklıkta, güvenli ve nezih bir yer arayışındayız. Konuyu takip etmeye devam edin, bu proje çok farklı olacak Takip eden ve fikir verme zahmetinde bulunan herkese çok teşekkür ederim

• Hayırlısı olsun hocam.

Bizim bir arkadaş köye yaptırmış o prefabrik evlerden hiç tavsiye etmiyor benden söylemesi.

Yanından araba geçse titriyor diyor.

Çok dayanıksızmış dendiğine göre. Belki farklı modelleri mevcuttur tam bilgim yok fakat. Çok tavsiye edeni de görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Befega19

Hayırlısı olsun hocam.

Bizim bir arkadaş köye yaptırmış o prefabrik evlerden hiç tavsiye etmiyor benden söylemesi.

Yanından araba geçse titriyor diyor.

Çok dayanıksızmış dendiğine göre. Belki farklı modelleri mevcuttur tam bilgim yok fakat. Çok tavsiye edeni de görmedim.

Hocam tamamen zemin ile alakalıymış bu titreme olayı.. Bende duymuştum ve araştırdım biraz soruşturdum falan.. Genelde zemini düzgün yapmadıkları için oluyormuş, e birde tabi kat çıkınca olay değişiyor prefabrik sonuçta titreme yapma riski yükseliyormuş
  • Zemini ne yaptıracaksınız peki ? Var mı firmanın önerdiği titreme önleyici bir sistem falan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Befega19

Zemini ne yaptıracaksınız peki ? Var mı firmanın önerdiği titreme önleyici bir sistem falan ?

Ben çelik zemin ve beton zemin arasında gidip geliyorum. Bir bakıma çelik zemin daha iyi aslında ama titreme olayından dolayı beton bence daha kaliteli olacaktır diye düşünüyorum.Titreme önleyici sistemler hakkında pek bir bilgim yok maalesef henüz o zemin araştırmasına başlamadık
  • Soğuklarda donarsın sıcaklarda yanarsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: skunk11

Arkadaşlar selam,
    Bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum, böyle bir yeri satın almak ve burada uzun yıllar yaşamak gibi bir düşüncem var.İş sorunum yok gelirim sabit ve güzel. Ev alma düşüncesi vardı aslında kafamda ama şehir değişikliği yapacağım için ve kalıcı olacağı için bu tarz bir şey düşündüm. Bu gibi bir yerde yaşamanın tabiki + ve - leri olacaktır. Ancak benim yaşantıma bir sorun teşkil etmediği için bu düşünceye kapıldım. Daha önce 450 m2 bir depo'da 2 yıl yaşamıştım ve güzeldi ama orası ofis tarzıydı o yüzden bu şekilde değildi. Sizin fikirleriniz nedir ? Saygı çerçevesinde cevaplar gelirse sevinirim, bazı parazitler yüzünden forumun seviyesi gerçekten düştü. Bir çok kullanıcı bundan şikayetçi. Cevaplarınızı bekliyorum, iyi forumlar
     Ev yerine depoda yaşamak ? (konu düzenlendi) Ev yerine depoda yaşamak ? (konu düzenlendi) Ev yerine depoda yaşamak ? (konu düzenlendi)

Edit; Gelen fikirler üzerine güvenlik konusunda alternatif çözümler bekliyorum arkadaşlar.Kafamda 2.20 metre beton duvar çıkıp üzerini 5.5 metreye tel örgü ile tamamlayıp 2 tane köpek almak var.Alternatif çözümleriniz varsa benimle

Edit 2; Deponun konumlandırma olarak çizgi çalışmasını yaptık, gündüz ileri sayfalara eklemiştim sonradan görmek isteyen arkadaşlar için tekrar ekliyorum;

Ev yerine depoda yaşamak ? (konu düzenlendi)

EDİT 2

Selam millet,
    Hüsrana uğramış bir şekilde satırlarıma başlıyorum.Depo'yu meskene çeviremiyorum çünkü 24/2'ye göre arsanın tüm ortaklarından satın almam gerekiyor.Ve böyle bir durum söz konusu değil.Bu yüzden mesken olayı hikaye.Gidip görmeme, yorumlamama gelecek olursak.Gerçekten rüya gibi bir yer yapılabilirdi oradan.Bir çok insanın hayalini süsleyen, gerek parti olsun, gerek yaşam alanı olsun, gerek oturup kalkma, ferahlık vb olsun, gerçekten süper bir yer olur bu tarz geniş yerler. Şuan ki araştırmalarımız ve beyin fırtınalarımız doğrultusunda asıl olaya gelecek olursak; Arazi alıp, çelik temel atıp üzerine 2 katlı veya tek kat yüksek tavanlı bir yer yapacağız.Bunun için kullanacağımız malzeme bu sefer prefabrik yapıya sahip olacak. Ev ve garaj bu sefer ayrı olarak hesaplandı çünkü tek parça olunca maliyet yükseliyor.Bunun için 250m2 lik prefabrik villa kullanıp yanına ek olarak bir de garaj yapılacaktır.Bu şekilde maliyet ciddi oranda düşüyor.Çevresine karar verdiğimiz gibi 2.20m beton 3.30m çelik tel çekilecektir(bu fikir hem görüştüğüm insanlar tarafından, hemde denk gelip muhabbet ettiğim bir kaç emniyet mensubundan alınan bilgiler neticesinde kesinleştirilmiştir.). İçerisinin planı bu sefer daha farklı olacak tabi.250m2+40m2+Garaj şeklinde bir yapıya karar kıldık.Arsa fiyatlarının yaz nedeni ile yüksek olmasından dolayı kışı bekleyip arsayı öyle alacağız ve alacağım arsa dağın başı olmayacak.Mekan olarak bir kaç yer kafamda mevcut, gittik gördük beğendim.Homeros vadisinde 3-4 arsa sahibi ile görüştük, yaz yüzünden beklentileri biraz yüksekti ve bu fiyattan veremezler ise(yaz boyunca), kışın fiyatları düşüreceklerinin garantisini verdiler bende kendilerine telefon numaramı bırakarak uzaklaştım.Güzel bir seyahat geçirdim açıkçası, uğraşması olsun, toplu beyin fırtınaları olsun gerçekten hoştu.

Özet(Konu ne durumda, neye karar verildi?.)

Arkadaşlar depo'yu satın alıp mesken haline getiremiyoruz ve bu şekilde istediğim gibi bir depo bulamadığımız için, bulacaklarımızında %65'inde mesken sorunu olabileceğini düşündüğümüz için 1 aylık araştırmalarımızı bırakıp, arazi'ye yöneldik.Hem daha makul fiyatlara gelecek hemde mesken olarak kullanabileceğim.Benim için her şeyden önemlisi, mesken olarak kullanabilmek ve uzun yıllar masraf yapmamak.Bunun içinde işi tamamıyla legal yoldan halledeceğiz yani.Arazi arayışlarım devam ediyor, İzmir'de şehir merkezine maksimum 35 km uzaklıkta, güvenli ve nezih bir yer arayışındayız. Konuyu takip etmeye devam edin, bu proje çok farklı olacak Takip eden ve fikir verme zahmetinde bulunan herkese çok teşekkür ederim

hocam ben senin yerinde olsam sığınak da yapardım

• evin hiçbiryeri toprak bölüm yapma bence.yılan girebilir.
  • 200 bin lira parası olan birisi için tek sorun güvenlik onun içinde benim düşündüğüm ve aklıma yatan en mantınklı fikir 2.20 duvar üstüne tel ördükten sonra tellere sensörlü şeykilde elektrik vermek sensör gördüğü anda ışık yanacak ve tellerden kısa bi akımla bi şekilde elektrik geçecek fazla bi maliyeti olacağını düşünmüyorum.
  • Bence olabilir.Güvenlik sorunu ve deponun içini yerleştirme ayarlama olabilirse çok iyi olur.Ailemden uzaklaşıcam küçük bir stüdyo kuracam oraya mis.Bir iki arkadaş

• konuyu takip ediyorum baya ilgimi çekti gelişmeleri aktar hocam

Birde kaç ayda bu projeyi tamamlarsınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Masquerade89

konuyu takip ediyorum baya ilgimi çekti gelişmeleri aktar hocam

Birde kaç ayda bu projeyi tamamlarsınız ?

Hocam aslında depo bizim için uygun olsaydı 20 gün içerisinde projeye başlayacaktık, ama şimdi depo olmadığı için ve arazi beklediğimiz için aşağı yukarı mart-nisan gibi diye düşünüyoruz bir aksilik çıkmazsa..
  • hocam bence sığınak gibi yerin bi kat altında kalan küçük bir yaşam alanı oluştur. Yazın serin kışın ısıtması da kolay olur böylece tasarruf yapmış olursun .sonuçta hergün evde parti verip 10 15 kişiyi barındırmayacaksınızdır.

Ekleme: eğer düz bir çatıya sahip olursanız orayı teras bahçe gibi yapmak hem görüntü açısından hem de yalıtım açısından iyi olur.
    Bide eiektriği güneş panellerinden sağlamayı da düşünebilrsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoRDNeLL -- 18 Ağustos 2013; 12:07:55 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.