Şimdi Ara

Ev yerine depoda yaşamak ? (konu düzenlendi) (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
310
Cevap
52
Favori
19.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fikriniz çok güzel olabilir fakat 200bin gibi bir paranın yeteceğini pek düşünmüyorum.
    -öncelikle siz o araziyi alacaksınız
    -belediyeden izinler alınacak
    -taban-tavan-cephe derken güzel bir yalıtım olacak
    -elektrik-su-kanalizasyon gibi sistemler yapılacak
    -ki bunları yaparken siz değil bir mimar planlayacak
    -birsürü usta gelip gidecek
    -sonrasında bazı yerleri 2 katlı yapmayı düşünüyorsunuz onun masrafı
    -eve alacağınız mobilyalar(şuanda mobilyanız vardır fakat bu ev ile uyumlu olacağını düşünmüyorum) ve dolap tarzı şeyler, kısacası iç dizayn masrafı
    -ısınma-soğutma için sistemler
    -güvenlik için sistemler
    bunların hepsi masraf ve ayrıca aklıma gelmeyen birsürü şeyin masrafı...

Biz mutfak ve banyoyu yenileyelim dedik 30bin'i geçik masraf çıkardılar, ki siz koca depoyu ev haline getireceksiniz ki bence 200binden fazlası gider.
    Bence bu işi bilen ustaların yanına gidip fikrinizi anlatın ve bir maliyet tablosu çıkartın kendinize. bol şans

*O kadar yorumu okudum fakat havuz ile ilgili birşey göremedim. bence yaptırmışken bir de havuz lazım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oarsiyuen -- 14 Ağustos 2013; 1:57:46 >

• Çok değişik bir fikir, merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NiqT

Tavan düz olsaydı daha güzel olurdu

Hocam selam, tavanın düz olması dizaynı zorlaştırır bence, daha fazla detay ve yükseklik oluşacağı için daha fazla problem çıkar bana.Eğer arazi alıp üzerine ben çıkacak olsam bile hangar tarzı çıkacağım, daha güzel olacağını düşünüyorum bu şekilde.

@oarsiyuen; hocam havuzu göremedim demişsiniz, evet göremediniz çünkü ne bileyim ben öyle suya girip şapur şapur yüzmeyi seven bir tip değilim, havuz ekstra bakım gerektireceği için onu göze alamam ve maliyeti de arttırır havuz benim için.Havuz yerine garajım olacak işte

• Prefabrik ev iyidir bizim köyde 10 tane falan var
  • yukarıda bir arkadaş video koymuş onun gibi yapsan daha iyi olur bence

ayrıca benim kafadasın , hayallerin herşeyden önemli olumsuz herşeyi bir tarafa bırak aşılmayacak sorunlar değil

uzun uzun yazı yazmayacağım benim tavsiyem o metal depo yerine güzel tuğla bir evde çıkabilirsin tabi buda ek bütçe fakat daha iyi olur

güvenlik konusuna tek çözüm kangal boşver o yabancı kırma köpekleri , saf kan kangal al tek başına yeter
  • Merak ettiğim birçok şey var, gece okuyup tekrar mesaj atıcam.
  • quote:

Hocam haklısınız belkide bende yer altında yaşamak isterdim aşağı inen bir yoldan başka bişey görünmeyecek sanki yerin altında ev yokmuş hissi vericek şekilde

Yer altı insanı piskolojik olarak boğabilir, sıkılır daralırsınız bence hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: skunk11

quote:

Hocam haklısınız belkide bende yer altında yaşamak isterdim aşağı inen bir yoldan başka bişey görünmeyecek sanki yerin altında ev yokmuş hissi vericek şekilde

hocam fare haşerat işini nasıl çözeceksiniz :) bir süre sonra ilaçlarda işe yaramıyor bağımlılık kazanıyorlar.
  • vayy be, inşallah benimde ilerde o hep içimde kalan ölü hayallerimi gerçekleştirebilecek kadar param olur..

konuyu açan arkadaş, kim ne derse desin önce can güvenliği ve sağlık dikkat etmek kaydıyla HAYALLERİNİ MUTLAKA GERÇEKLEŞTİRMEYE ÇALIŞMANI ÖNERİRİM.

allah kolaylık versin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: XIII

quote:

quote:

hocam fare haşerat işini nasıl çözeceksiniz :) bir süre sonra ilaçlarda işe yaramıyor bağımlılık kazanıyorlar.

Ortam, ev ortamı olarak düzenlenecek zaten.Hiç başlamadan çözeceğiz yani fare haşerat işini. Dark, teşekkürler dostum, inşallah

• Yaptıktan sonra ss isteriz, dekorasyonu falan
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ortam, ev ortamı olarak düzenlenecek zaten.Hiç başlamadan çözeceğiz yani fare haşerat işini. Dark, teşekkürler dostum, inşallah

Toplam masraf ne kadar olacak hesapladınız mı?

• dubleks yapmada ne yaparsan yap çok tehlikeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Consciousness

quote:

quote:

quote:

quote:

Toplam masraf ne kadar olacak hesapladınız mı?

Aşağı yukarı bir tutar mevcut. Bende kalsın hocam tutarlar

Dublex olmayacak dostum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam resimleri görür görmez aklıma direk bu geldi kusura bakma

• Bir insan neden depoda yaşamak ister ki ? Macera mı arıyorsunuz yoksa maddiyat daha mı ucuza geliyor oda olmaz ki ?
  • Buz kalıbında çıkartırız seni hocam orada yaşarsan.
  • Hocam bu arada ev arkadasi ararsan ben olabilirim
    Insaatada yardimci olurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlginç Bir Yaşam Biçimi Sizinkisi , Neden Olmasın.Benimde Hep Aklımda Karavan Vardır Fakat , Türkiyedeyiz Böyle Bir Yaşantı Zor Gerek Kültürel Olarak Gerekse Her Açıdan Uygunluk Olarak.Böyle Bir Yer Tahminimce Şehir İçinde Olmaz Kafayı Dinlemeyi seven ve Cesaretli Biriyseniz Yine Söylüyorum Neden Olmasın.
  • dostum, heyecanla seni izliyorum. umarım şuan benim kafamdaki gibi bir depo olur.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.