Şimdi Ara

Ev Yapımı PASTIRMA Tarifi (Deneyin) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
80
Favori
57.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çemenli yapılması mecbur mu çemensiz yapılabiliyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluelizard17

çemenli yapılması mecbur mu çemensiz yapılabiliyor mu?

Çemenli yapıp üstünden silebilirsin hocam belki
  • Nasil yiyosunuz la su etleri

• Çemensiz yapabilirsiniz ama kuru et olur. Kuru eti aslında fümeleme (isleme) yapıldığında muhteşem bir lezzet oluyor. Sanırım bir adet DIY Füme fırını yapacağım

Aklınıza ne gelirse fümeleniyor. Balık, peynir, yoğurt, et
  • Konumun Yemek/Mutfak Bölümüne taşınmasını talep ediyhorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sosisli Süt

Babamın hastası 2.5 kilo pastırma getirmişti. Biraz abandık sanırım, 4 ayda bitti

2,5 kilo eti 4 ayda mı bitirdiniz

ne pintiymişsiniz arkadaş onun ömrü en fazla 1 ay
  • quote:

Orijinalden alıntı: Birşeydiyicem

quote:

Orijinalden alıntı: Sosisli Süt

Babamın hastası 2.5 kilo pastırma getirmişti. Biraz abandık sanırım, 4 ayda bitti

2,5 kilo eti 4 ayda mı bitirdiniz

ne pintiymişsiniz arkadaş onun ömrü en fazla 1 ay

1 ay mı?

Bir de biz evde 4 kişiydik, tabi bir günde abanmıyorduk; can çekince ekmek arası 2-3 dilim. Keşke bir kasaba gidip dilimletseydik onları; daha uzun dayanırdı.

• Etsiz çiğ köfte tarzı bişe bekliyodum o kadar paraya gider pastırma alırım zaten

• arkadasım normal toz kırmızı biber kullanmış, dış kısmı cok guzel bir kırmızı olmus. sizinkinin dışı kahverengi olmuş.
  • druen kullanıcısına yanıt
    Evet ama tadı süper
  • Arkadaşlar 2-2.5 kg et icin tam olarak ne kadar hangi malzemeler gerekiyor birde nasıl bir et gerekiyor ? Tecrübeli arkadaşlar bilgi verirseniz sevinirim.Eğer yazarsanız mutlaka alntı vs yapınki farkedeyim.Bol bol pastırma yapıp tüketmek istiyorum :p
  • Sosisli Süt kullanıcısına yanıt
    Tek başına günlük 100 gram rahat götürürüm çiğ çiğ siz ne yaptınız ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzgurUlupinar

Arkadaşlar 2-2.5 kg et icin tam olarak ne kadar hangi malzemeler gerekiyor birde nasıl bir et gerekiyor ? Tecrübeli arkadaşlar bilgi verirseniz sevinirim.Eğer yazarsanız mutlaka alntı vs yapınki farkedeyim.Bol bol pastırma yapıp tüketmek istiyorum :p

Kardeş dana aananın antrikot ve kontrfile kısmından yapacaksın. Resmi aşağıda.

Ev Yapımı PASTIRMA Tarifi (Deneyin)

Etin altını, üstüne kaya tuzunu (sofra tuzu olmasın) her tarafını kapatacak kadar dökeceksin. Tuzu bol bol kullan. Öyle bir ete göre tuz ölçüsü yok. Zaten konunun başında yazdım nasıl yapacağınızı. Takıldığınızda yardımcı olurum.

• Extralarge kullanıcısına yanıt
    Antrikot ve kontrofile icin 40 - 45 lira fiyat istiyorlar.Baktım pastırma kilosu 55 lira yarın gidip bir kac kilo pastırma alıcağim.Bu arada başka hangi et türlerinden pastırma oluyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzgurUlupinar

Antrikot ve kontrofile icin 40 - 45 lira fiyat istiyorlar.Baktım pastırma kilosu 55 lira yarın gidip bir kac kilo pastırma alıcağim.Bu arada başka hangi et türlerinden pastırma oluyor ?

içinde ne kullandıkları belli değil yalnız hazır pastırmalarda
  • Fiyat değilde ben gereken eti bulamadım.Et cok pahalı olduğu icin getirmiyorlar.
  • hocam dışı çok serte benziyor içi güzel ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadece50 -- 19 Şubat 2014; 13:37:13 >
  • aynen dışı cips gibi ama süper olmuş denemeden bir şey demek istemem adres veriyorum kargola numunelik
  • Evet dışı kuru, çok sert değil. Ben gıda boyası kullanmadım. Ama çemenin ve etin tadı süper
  • Süper gözüküyor, bir ara mutlaka denemek lazım

Elinize sağlık
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.