Şimdi Ara

Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
3.888
Cevap
107
Favori
209.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 9unkarekoku

Keenetic DSL extra kullanıyorum, turknet VDSL aboneliğim var. İnternet koruması kısmında adguard aktif.

Ara sıra İnternet giderdi ben bunun adguard ile alakalı olduğunu düşünürdüm. Modemi kapat aç falan yapardım gelirdi fakat ne olduysa oldu artık koruma bölümünde adguard kapatmadan artık internet hiç bir şekilde gelmiyor.

Ben de yine tesadüfen şöyle bir çözüm buldum, adguard İnternet korumasını kapattım, İnternet bağlantısı kısmında DNS'i yoksay seçtim, ve DNS kısmına adguard DNS'lerini girdim şimdilik sorun görünmüyor.

Bu durumda sorumlu hangisi, modem router mı, adguard mı?

Bende de aynı sorun var... Kesinlikle adguardda problem var.. Son 1-2 haftadır adguardDNS kullanırken internet rastgele kesiliyor. En son Adguardi kapattım ve şu an sıkıntı yok. Umarım sorun kısa zamanda çözülür. (Keenetic lite+start mesh olarak kullanıyorum)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kerasuslu K kullanıcısına yanıt

1- Cihazın antenleri dik olacak şekilde konumlandırmanızı tavisye ederim. Çoğu probleminiz düzelme gösterecektir.

2- Kullanım senaryolarıma göre ortalama bir evde 75 metrekareye kadar bir cihaz tavsiye ediyorum. Sizin durumunuzda bütçesel olarak 2 cihaz kullanılabilirdi. Viva+Extra ikilisi gibi.

3- Tv+ 'ı kullanma şansınız mevcut.

4- Omni 169TL ' den şu anki kampanya ile sizin kör nokta probleminiz çözecektir.

• maximus8282 M kullanıcısına yanıt

Semptopmu daha detaylı açıklarsanız fikir yürütebilirim.

VPN ile bağlantı önceliği tanımlayarak belirli cihazları sadece VPN önceliği kullanmayı sağlayabilirsiniz.

• Aelfwig kullanıcısına yanıt

Trafik şekillendirici ve servis sınıfı ayarları ile bu müdahaleleri yapmadan bile çok güzel size değerler sağlayıcını düşünüyorum.

• sarmoodi S kullanıcısına yanıt
    Merhaba sarmoodi,

Genel bir AdGuard DNS erişim sorunu bulunmamaktadır, bir çok kullanıcımız ilgili uygulamayı sorunsuz olarak kullanmaktadır, ISP tarafında kendi DNS sunucuları haricinde farklı DNS sunucu kullanılmaması için bir kısıtlama vb. durum olabilir, yaşadığınız durumu uzak bağlantı ile incelemek isteriz, lütfen AdGuard DNS etkinleştirin sorun ile karşılaşmanız durumunda yaşamış olduğunuzun durumu arkadaşlarımız ile birlikte incelemek için Pazartesi - Cuma 09:00 -18:00 saatleri arası hizmet veren 02167093200 numaralı Keenetic destek hattını arayarak arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.
  • Teşekkürler cevaplar için;

1- Dik olmasından kasıt aşağıdaki fotoğraf gibi olması mı?

Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI

yoksa böyle mi;

Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI

2-İade şansım var Viva+Extra daha mı sağlık olur acaba?

• @KEENETIC

Merhaba,

Giga router üzerinden sinyal gücünün yüksek olduğu anlarda bile Wi-fi ile internete bağlıyken, instagram, twitter gibi sosyal ağlarda 5-10 saniyelik kopmalar yaşıyorum. Telefon ile whatsapptan görüntülü konuşma yaparken sürekli zayıf bağlantı hatası alıyorum ara ara. Wifi kapatıp hücresel ile devam ettiğimde sorun olmuyor. Yani sorun karşı tarafta değil bende. Wi-fi kopmalarının sebebi ne olabilir?

1- İki şekilde olur. Birinci görselde cihaz bir nebze daha serin çalışıyor.

2- Giga güçlü bir cihaz. Kör nokta olayını şu anda 169TL'ye Omni ile çözebilirsiniz. 2.4ghz ' de çok verimli bir bağlantı sağlarsınız. Kullanımınıza dezavantaj sağlamaz 5ghz bandının olmaması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 5 Mayıs 2021; 12:45:10 >

Antenleri tavana bakacak şekilde cihazı çevirin.

Tabiri caizse ışın kılıcı gibi düşünmeyin antenleri.

Sinyali bu yönde yayıyorsunuz:

Muhtemelen üst ve alt komşu daha fazla sinyal verimi alıyordur.

https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/213968789-Anten-y%C3%B6nleri-do%C4%9Fru-%C5%9Fekilde-nas%C4%B1l-ayarlan%C4%B1r-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 5 Mayıs 2021; 12:50:43 >

• Tamamdır anladım çok teşekkürler.

• KEENETIC kullanıcısına yanıt

Superonline kullanıyorum. 7-8 aydır adguardDNS sorunsuz kullanıyordum. Ancak son günlerde sıkıntı var. Dediğiniz gibi ISP ile ilgili bir durum da olabilir. Şu an yandexDNS kullanıyorum, bir sıkıntı yok ancak reklamları engellemiyor maalesef.

Güvenlik duvarı mantığındaki NextDNS'i de inceleyebilirsiniz.

Adguard ile ilgili olduğunu pek düşünmüyorum, ama yine de incelemek lazım çünkü dediğim günden beri hala adguard çalışıyor bir sıkıntı çıkmadı. Şimdiye kadar çoktan çıkardı diye düşünüyorum.

• Merhabalar,

Önceki cevaplarımızda da belirttiğimiz gibi ISP firmaları bazı DNS sunucuları için kısıtlama yapmaktalar, bu gibi durumlarda mutlaka ISP firmanısı ile iletişme geçilmesini tavsiye ederiz.
  • Selamlar,
    USB tethering ile Wi-Fi Router özelliğini kullanıyorum.
    Model: Extra
    Şehir dışında yaşıyorum, frekans trafiği yok Yaklaşık 8-10metre mesafede açık havada ipadPro Macbookpro Intel notebook gibi 5 aktif cihaz kullanıyorum.

Bu alet adam gibi çekmiyor. Dibine taşıdım yine fark yok.

1.Bunun wifi transmit power gibi bir ayarı var mı ?
    2.Ek olarak USB Tethering ile latency çok fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 7 Mayıs 2021; 10:59:53 >

• @KEENETIC hocam merhaba,

Başlığı okuyorum bir süredir ancak aradığım soruya cevap bulamadım, dökümanlarda da detayı yok gibi duruyor.

Ne kadar keenetic mesh kurmak istesem de sizin cihazlarınızın fiziki şekli sebebiyle bunu yapmak çok olası durmuyor benim için. Rastgele bir repeater alıp da geçmek istemiyorum. Bu noktada prize direk takılan ve son dönemde yaygın kullanılan keenetic repeater cihazların üretimi, TR'ye getirilmesi yakın zamanda düşünülüyor mu? Ya da ben farklı markalarla sizin router onların repeater olduğu durumu varsayarak yine mesh kurabilir miyim?

• NextMove kullanıcısına yanıt
    Merhaba NextMove,

Cihazınızın konuşlandırmasını masa yada bel hizasında yapmanızı tavsiye ederiz, şuan biraz yüksekte konuşlandırma yapıldıktan sonra sorun devam etmesi halinde, cihazınız ile ilgili yaşamış olduğunuzun durumu arkadaşlarımız ile birlikte incelemek için Pazartesi - Cuma 09:00 -18:00 saatleri arası hizmet veren 02167093200 numaralı Keenetic destek hattını arayarak arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KEENETIC -- 7 Mayıs 2021; 11:58:19 >
  • ArdaBarisC kullanıcısına yanıt
    Merhaba ArdaBarisC,

Priz tipi AP cihaz / cihazlar 2021 yılında satışa sunulması planlanmaktadır, pandemi süreci nedeni ile tarihlerde değişiklik olabilir bu sebeple net bir takvim veremiyoruz. Wi-Fi Mesh yalnızca keenetic marka ürünler ile yapılmaktadır, farklı marka ve model ürünler ile Wi-Fi mesh yapılamaz.
  • KEENETIC kullanıcısına yanıt

Konunun yükseklik ile alakası yoktur. Antenleri farklı açılardan konumlandirdim. Değişiklik yok zaten normalde 8-10 metrede sinyal oldukça etkisiz durumda.

Açık alandayim, elektrik ya da herhangi bir sinyal kesici hat yok.

Kusura bakmayın, mesh almayi planliyordum. Memnun kaldığım söylenemez.

• NextMove kullanıcısına yanıt
    Merhaba NextMove,

Şu anki cihaz konuşlandırmanız yanlış cihaz yukarı yönde dairesel olarak yayın yapıyor lütfen cihazınızı duvara montajını bel yada masa hizasında yaparak test ediniz. Sorununuzun devam etmesi halinde cihazınız ile ilgili yaşamış olduğunuzun durumu arkadaşlarımız ile birlikte incelemek için Pazartesi - Cuma 09:00 -18:00 saatleri arası hizmet veren 02167093200 numaralı Keenetic destek hattını arayarak arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz. Aşağıdaki makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/213968789-Anten-y%C3%B6nleri-do%C4%9Fru-%C5%9Fekilde-nas%C4%B1l-ayarlan%C4%B1r-

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.