Şimdi Ara

Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.888
Cevap
107
Favori
209.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cevapları okumuyorsunuz. Makale'de yazılan aykırı bir durum yok, konumlandırma gayet normal, ilk defa router ve anten görmüyoruz değil mi ?

Modemin alt katında ya da üst katında değilim, direk altında da değilim 45° ile duruyorum ve çekmiyor.

Siz beni arayın ben size omni direction hakkında sinyal ölçümünu detaylıca anlatayım.

Call center'iniz cevap veremeyecek kadar yoğun, uyguladığıniz çözümler Alpha test seviyesindeki bir yazılıma güncelleyip geçmesini ümit etmek dışında birşey değil.

10 metrede açık alanda bağlantı kopacak kadar zayıflıyor, binlerce kablosuz ağ kurdum kullandım. Hiçbiri aman bel hizzanizda tutun anteni demiyor.

Bir de madem bir marka olarak makale yazacaksınız, referans nominal sinyal değerlerini model bazında frekans bazında yazında herkes anlasın. Sinyal Verimlilik konusunu.

Anten yön hizzalamasi yapılmadan Kullanılan dereceleri yeşil ile belirttim.

Kaldı ki anten yön hizzalamasini zaten yaptığımı belirttim

Varsa elinizde dbi ve frekans için referans değerler ona göre değerlendirelim. Logaritmik hesaplama ile de verebilirsiniz.

Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI

Paylaşmış olduğunuz anten yayılım kazanımı 6dBi seviyesindeki bir anten için olan yayılım, sizin antenlerinizin tek gücü 6dBi seviyesinde mi bilmiyorum. Ancak 2.1dBi seviyesinde ise hatalı bir yayılım paylaşıyorsunuz.

Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI

Ben umudu kestim bu tutumlardan sonra, benim urune ozel bir problem dusundum, ancak Genel olarak kene extralarda wireless menzil problemi var.

Bu modemin en begendigim yani, USB Tethering ile duzgun problemsiz kullaniliyor olmasi ve Uygulama Kataloguna sahip olmasi. Cekim alani derdi olmasaydi, mesh yapi kurmak isterdim. Belki bir sans daha verip alirim.

Bu arada Adaptor Guc girisi duz geliyor. L seklinde olursa daha kullanisli olur, duvara monte edenler icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 8 Mayıs 2021; 9:24:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kerasuslu K kullanıcısına yanıt
    Bende arkadaki 2 oda da wifi çekmediği için giga yı aldım şuan kargo da sizce değer mi sorun çözüldü mü? Bende Superonline fiber kullanıcısıyim yoksa extra dsl+router almayı düşünüyordum ama modem değişmediği için gigayi aldım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Acaba giga yerine Keenetic extra dsl+keenetic air router alsam çok fark olur mu Superonline fiber kullanıcısıyim kullanıcı adı falan verilmiyor diye direk giga yı aldım ama yetersiz olur mu bilmiyorum

• NextMove kullanıcısına yanıt

Diğer durumlardan önce, son mobil uygulama güncellemelerinde wifi sinyal çekim gücü yanlış gösterebilmektedir.

16'lı mesh ağına sahibim. Hİç yaşadığınız sorunları yaşamıyorum.

Ultra - Extra - Air - City - Lite ve Start modellerinden oluşmaktadır.

Sizin anlatmak istediklerinizden fazlasını düşünerek hayata geçiriyor Keenetic.

https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/213968789-Anten-y%C3%B6nleri-do%C4%9Fru-%C5%9Fekilde-nas%C4%B1l-ayarlan%C4%B1r-

Wifi ayarlarınız nasıl?

2.4 Ghz ve 5 Ghz

O kadar yüksek koyarsan çehmiyir dersin 🤣 şaka bir yana cihazı biraz indir öyle test et cihazda sorunda olabilir en kötü servisi ararsın kontrol ederler gerekirse ürünü test etmek için servise alırlar .
    Üslubuna dikkat etmeni rica ediyorum.

Sana yaşanılan tecrübe ile yaklaşımda bulunuyoruz.

Yazdığın cevaplar ile kivranmaya devam et.

Sizi konuya katılaldan beri izliyorum.(gülesim geldi)

Konu hakkında etkisiz kalmışsınız..

Kurumsal firma yönetmiş biri olarak sizin sorunlarınızı yaşamıyorum...

Ve sizin konuşmalarınız deneyimlemeye değil, direkmen şikayet etmeye dayalı olduğunu görüyorum

Bilginiz olduğundan da süpheciyim

İyi akşamlar,

• elkt-uzmn E kullanıcısına yanıt

Is hayatinda basarilar diliyorum, yalniz is gorusmesinde degiliz. Egolarinizi daha faydali isler icin kullanmanizi tavsiye ederim.

Etkili ya da Etkisiz kalmak gibi bir derdim yok, milletvekili de degilim.

Firmayi aradim konustum, gayet yetersiz bir destek verdiler. Ondan sonra buraya yazdim zaten.

Sorunumu acikca soyledim, anten cikisi gucunden memnun degilim.

Okuma yazmaniz olmasi mumkunse Lise cagini asmamiz anlasabilmeniz icin yeterli.

Mesh Network ile konumuzun alakasi yoktur, Bu nedenle ben 16"li mesh kurdum acayip iyi gibi bir yorumu dikkate deger bulmuyorum.

Iyi Forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 10 Mayıs 2021; 9:13:20 >
  • scandelos S kullanıcısına yanıt

Yukseklik ile alakasi yok, Antenlere egim verilebiliyor ve bunu yaptigimi daha once yazmistim. ;) Cehmiir. Baska bir markadan siparisi verdim bile, bunun da iadesini talep ettim.

Boyle rekabetci markalar yerine daha dogru duzgun markalar kullanmakta fayda var. Ozellikle benim gibi en yakin kargo firmasina 30km ve dagin basindaysaniz.

Edit: "da" ayri yazdim, yetersiz ve vasifsiz biri oldugum icin simdi forumdaki ust duzey kurumsal yoneticiler hemen acik bulurlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 10 Mayıs 2021; 9:45:14 >
    Merhaba NextMove,

Size yardımcı olmak isterdik, ürünümüz oldukça gelişmiş donanım ve yazılım kalitesine sahip, servis ekibimiz de gerek teknik doküman ve videolarımız ile gerekse çağrı merkezimizle büyük özveriyle müşterilerimize destek olmakta. Tercihiniz için üzgünüz , her zaman müşterilerimizin sorunlarını çözmek, yeni taleplerini gerçekleştirmek isteriz. Yaşadığınız durum ile ilgili destek almak isterseniz iletişim bilgileriniz ile birlikte destek@keenetic.com.tr adresimize yazın sizler ile iletişime geçerek kontrol edebiliriz.
  • Bu konu ile ilgili yazdım, Sonra muhatap almamak icin sildim.

Bu forumda daha evvel robot süpürgelerde de aynisi yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Buna "guerilla marketing” diye bir tabir var, “gerilla pazarlama” forumlarda insanların problemini çözmek ve ardında subliminal olarak urun konumlandırma yapmak.

Ama ülkemizde bu trolluk ile karistiriliyor. Bizde Kullanıcı sorununu çözmekten ziyade Kullaniciyi kötüleme icin kullanılıyor.

Supurge forumunda da aynisi var, bir kisi az çok anlıyor, servis isletiyor, spot mal getirenler hangi marka o servis ile anlaşıyor ise onu ovuyor. Forumda da Kidemli Yarbay rütbesi veriliyor.

Forumun gerilla pazarlama ve trolluk ile ilgili hiç bir filtrasyonu yok. hit kazandgi surece de olacagini sanmıyorum.

Kolay gelsin,

• Size kullanım tecrübesini aktaran herkese aynı yaklaşıyorsunuz.

Yaşadığınız durumlardan geçtiğimiz ve tecrübe ettiğimiz için yazıyoruz.

Hayırlı günler.

@NextMove @thefutureisjustatimezone

• @NextMove

Mesaj cevaplamamı kapatarak anca kendi özgürlüğüne müdahale edersin.

16 'lı mesh diyorum, niye biliyor musun, senin şu kompleks sorunun ve komplekslerinden geçtiğim için. Belki 1000'e yakın cihaz bağladım farklı Keenetic ağlarına ve sayfalarca raporlama ve destek talebi açtım.

• Merhaba thefutureisjustatimezone,

Öncelikle firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Keenetic markası olarak ürünlerimizden memnun yada memnun olmayan tüm kullanıcılarımızın yorumları bizim için çok değerli olup Resmi sayfamızda yapılan tüm yorumlara kurumsal kimliğimiz ile cevap verilmektedir.Elektronik cihazlarda sorun çıkması yada yaşanması muhtemel bir süreçtir destek merkezimiz tarafından incelenen ve sorunlu olduğu düşünülen ürünler servisimize gönderilmesi talep edilmektedir. Fakat yaşanılan durum yada durumlar için markamızın belli modelleri yada tüm modelleri için sorunlu olduğu ile ilgili yapılan yorumlar maksadı bazen aşmakta, haksız yada yanlış ifadeler içermekte.
    Firmamızın üretip satışını yaptığı network sektöründe cihaz haricinde bir çok etken ( Alt yapı, Elektriksel, Çevresel bazen bilgi eksikliği vb.) cihazın kullanımını çalışma yada performansını etkilemektedir. Bu tarz durumlarda bizlere ulaşan tüm kullanıcılarımız cihaz kaynaklı sorun olmadığı hallerde de tüm çabamızla bildirdikleri sorun titizlikle incelenmekte ve yaşadığı durum (cihaz kaynaklı değilse) için yapması gereken işlemler gerektiğinde raporlanarak verilmektedir.

Yapılan her iyi yorum firma çalışanı yada çalışanları tarafından yapıldığını düşünüyorsanız yapılan her olumsuz yorumunda firmayı karalamak adına yapılmış olan karalayıcı yorum olarak ele almak durumunda kalınır. Zira haksız olumsuz karalamaları fazlasıyla görmekteyiz ve ne maksatla olduğunu bilmesek de bizleri üzmekte.

Cihazınız elinize ulaştığında deneyimlemenizi ve olumlu / olumsuz tüm düşüncelerinizi paylaşmanızı bekliyoruz, cihazımız dan memnun kalacağınızı ve sizlerinde markamıza yapılan tüm olumlu yanıtların gerçeği yansıttığını ve gerçek kullanıcı deneyimleri olduğunu anlayacağınızı ve forum kullanıcısı olarak yardım / öneri talebinde bulunan kullanıcılar için deneyimlerinizi paylaşarak organik bir Keenetic çalışanı olacağınızdan eminiz.

• Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI 

Organik Keenetic Çalışanı = Meraklı kişilerin oluşturduğu ücretsiz etkileşim. Organik takipçi gibi. Önemli olan organik, satın alınan veya para ile şişirilmiş takipçi değildir.Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI 

• 2-3 hafta önce adguardDNS ile ilgili sorun (ara sıra internette kopma, yavaşlama) yaşamaya başlamıştım, ancak son 2 gündür herhangi bir sorun yok, internette kopma olmadı. Sorun çözülmüş diye düşünüyorum (Superonline kullanıyorum).

• 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.