Şimdi Ara

Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.896
Cevap
105
Favori
210.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba TSuNaMi_,

Yaşamış olduğunuz durumla ilgili Destek merkezimiz ile iletişime geçtiniz mi? İade etmediyseniz destek@keenetic.com.tr mail adresine iletişim bilgileriniz ile birlikte yaşadığınız durumun incelenmesi için mail atabilir yada Pazartesi - Cuma 09:00 -18:00 saatleri arası hizmet veren 02167093200 numaralı Keenetic destek hattını arayarak arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KEENETIC

Merhaba TSuNaMi_,

Yaşamış olduğunuz durumla ilgili Destek merkezimiz ile iletişime geçtiniz mi? İade etmediyseniz destek@keenetic.com.tr mail adresine iletişim bilgileriniz ile birlikte yaşadığınız durumun incelenmesi için mail atabilir yada Pazartesi - Cuma 09:00 -18:00 saatleri arası hizmet veren 02167093200 numaralı Keenetic destek hattını arayarak arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.

yola çıkacağımdan çok zamanım olmadığı için destek ile iletişime geçmedim malesef. Bugün aldığım yere iade ettim üzgünüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TSuNaMi_ kullanıcısına yanıt
    Merhaba TSuNaMi_,

Bu gibi durumlarda cihaz ve anten konuşlandırması ve maksimum kablosuz performans ile ilgili makalelerimiz mevcut, web sayfamızdaki makalelerimizi inceleyip destek merkezimize ulaşsaydınız en iyi kablosuz performans için gerekli ayar ve konuşlandırma ile ilgili sizlere yardımcı olabilirdik.İade kararınıza saygı duyarız.
  • Merhaba,

Dün bir TV+ kullanıcımızı statik yönlendirme adımı ile bağlantısını sağladık. Kayıt alma, ileri geri sarma gibi tüm özel fonksiyonları çalışmaktadır.

TiviBu içinde denemeler yapıyoruz.

https://forum.donanimarsivi.com/konu/keenetic-yeni-modemde-tivibu-kurulumunu-nasil-yaparsiniz.222031/ forum konusundaki bu çözüm hakkında bir görüşünüz var mı? Bana tamamen tesadüfi geldi yada olduysa da uzun soluklu bir çözüm olmadığını düşünüyorum. Görüşlerinizi heyecanla merak etmekteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 30 Nisan 2021; 10:20:3 >

• Merhaba Holisticmax,

Cihazlarımızda TİVİBU VLAN id 55 olarak girildiğinde cihaz tivibu için 10 bloktan başlayan ip adresini Telekom' dan alarak Tivibu servisine bağlanabilmekte olup kullanıcılarımız tarafından sorunsuz olarak kullanılmaktadır.
  • Merhaba,

Fakat bağlanamayan bazı model/modeller mevcut.

Tekrar tüm koşullarda deneyeceğiz.

• dream_04 D kullanıcısına yanıt
    Merhaba dream_04,

195.175.39.39 internet servis sağlayıcınız tarafından modeminize atanan DNS ip adresleridir. Devre dışı bırakmak isterseniz aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ISP DNS adreslerin yok sayabilirsiniz. İnternet güvenliğinde Adguard DNS kullanmak istiyorsanız etkinleştirmeniz yeterlidir.

NOT: DOT / DOH, diğer DNS sunuculara göre göre daha yüksek önceliğe sahiptir. Dolayısıyla, DOT / DOH'u yapılandırırsanız Keenetic normal öncelikli olarak DOT / DOH DNS sunucularını kullanacaktır.
    https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360007687159-DNS-over-TLS-ve-DNS-over-HTTPS-protokolleri-kurma

Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI

• KEENETIC kullanıcısına yanıt

cevap için teşekkürler.

dün keenetic teknik destek bağlanıp yardımcı oldu.

aile güvenliği için adguard dns seçili iken dot-doh çakışma yapıyor.

cloudfare dns seçili olursa test başarılı oluyor.

internet güvenliği konusunda;

tek hizmet seçilebiliyor, agduard reklam engellesin, aynı zamanda aile koruması da sağlasın gibi çoklu seçenek eklenebilirse daha iyi olurdu.

internet güvenliği konusunda, farklı hizmet seçenekleri için varsayılan kurallar neler içerir, bununla ilgili döküman var mıdır?

Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI

• Merhaba,

Keenetic Giga aldım eve yukarıda yazmıştım. Asıl amacım evin wi-fi dağıtımını yapmak ve superonline modemini sadece internete çıkmak için kullanmak.

Aşağıya evin planını ve Keenetic modemi yerleştirdiğim yeri koyuyorum.

Giga'yı ANA PANOYA yakın ve evin ortasına denk gelecek şekilde koridor başlangıcında duvara sabitledim. Salonda, mutfakta ve yatak odasında tam karşılarında olduğundan sinyal gayet iyi. Yalnız koridorun L şeklinde kırıldığı yerden itibaren sinyal ve hız keskin düşüyor. Arka odada hiç yok neredeyse. Çocuk odasında da gidip geliyor dalgalanıyor. Çocuk odasında kamera vs. olacağından bağlantı önemli.

İnterneti salondan MOR ile gösterdiğin noktadan evde hazır olan CAT5e kablo ile panoya alıyorum oradan da kesintisiz (kablonun fazlalığını çektim) olarak Giga'ya WAN porta bağladım. Ayrıca odalarda TURKUAZ renk ile gösterdiğim yerlerde hazır CAT5e kablo çıkışları var PANO'dan gidiyor.

Şimdi sorularım;

1. Arka odaların sinyal gücü için bir şeyler yapılabilir mi? Ayarlar vs. çok anlamıyorum.
    2. Tek cihazla evin wifi sıkıntısını çözmek istedim göreceli yüksek de bütçe ayırdım. Tekrar bir cihaz almak istemiyorum açıkçası. Gigayı modemin yanına alsam diğer odalara dağılım için panoya switch lazım, ayrıca odalara repeater lazım. Gigayı panoya alsam yer yok odalara giden kabloların ucu kısa yine switch lazım. Bu haliyle arka köşe odaya repeater lazım. Ben bu işi nasıl çözerim?
    3. Aslında TV+ kullanmıyor olsam direk kullanıcı adı şifre bulup modemi devre dışı bırakacağım ama o zaman yine arka odalara başka çözüm gerekecek.
    4. Mesh sistemi için keenetic'in ucuz yollu bir çözümü var mı?

Router hakkında genel olarak hg255s işkencesinden sonra çok iyi geldi ama wi-fi sinyal gücü çok tatmin etmedi beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerasuslu -- 1 Mayıs 2021; 11:15:43 >

• Keenetic Ultra arada internet ışığı gidiyor bağlantı kopuyor. Sebebi ne olabilir.

Birde tek bir cihaz için VPN açabiliyor muyuz. Mesela iş laptopu VPN’e bağlansın diğerleri normal devam etsin.
  • Kerasuslu K kullanıcısına yanıt
    Mutfak kapısından girer girmez sol taraftaki kısma koyarsanız tüm evden çekeceğini düşünüyorum.
  • @KEENETIC Hocam merhaba. Ben bu modemi ADSL hattımdan gelen hızı cihazlara eşit bölebilmek için almıştım. Biri video izlerken oyun oynayan bilgisayara lag oluyordu. Modemi severek kullanıyorum fakat bir durumdan şikayetçiyim. İndirme hızına sorunsuz limit koyabiliyorum. 12 mbps download, 0.7 mbps upload hızım var. Malum oyun oynayan kullanıcıya etki etmemesi açısından upload hızına da limit koymak istiyorum. 35 kb hız limiti koymak istiyorum 2 bilgisayar için. 35 kb'ın kbit değeri ise 280'e eşdeğer geliyor. Karşılaştığım sıkıntı şu oluyor hocam. 280 kbit upload limiti koyduğumda belirttiğim limit aktif oluyor fakat upload kullanımı olmadığı halde ping testi yaptığımda ya da oyun oynarken pingi kontrol ettiğimde normalden çok daha yüksek ping ile karşılaşıyorum. Bu sorun muhtemelen çok düşük değer girdiğim için oluyor fakat evime gelen hattın verdiği değer ortada. Acaba bu sorunu giderebilir misiniz veya nereye yazmam gerekir?

Upload hız limiti aktif değilken:

280 kbit/sn upload hız limiti aktifken:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aelfwig -- 1 Mayıs 2021; 16:43:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: maximus8282

Mutfak kapısından girer girmez sol taraftaki kısma koyarsanız tüm evden çekeceğini düşünüyorum.

hocam birde bildiğim kadarıyla antenler kendilerine dik yönde sinyal yayıyorlar. Şimdi modem ve antenlerin konumuna bakınca yukarı ve aşağı yönlü sinyal yaptığını görüyorum. Modem ve antenleri yere paralel yönde ve yerden 1-2 m yukarıda konumlandırdığınızda herhangi bir değişim olur mu ? Antenlerin yere yatay olarak konumlandırınca sinyallerin evin içerisinde daha uzun mesafeye ulaşacağını düşünüyorum.

Ayrıca almak istediğiniz sinyal gücü nedir ? biliyorsunuzdur 2.4 g kapsama alanı geniş, hız düşüktür ancak 5g de kapsama alanı düşük hız daha iyidir. Arka odalarda 2.4 den yakın mesafede ise 5g den bağlanarak daha optimum bir seviye yakalanabilir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnrps -- 2 Mayıs 2021; 15:9:19 >

• Kerasuslu K kullanıcısına yanıt
    Merhaba Kerasuslu,

Öncelikle router cihazınızın duvara montajını yükseklik olarak masa yüksekliğinde ve gönderdiğimiz resimde görülecek şekilde monte etmenizi önermekteyiz. Keenetic marka tüm cihazlar birbirleri ile kablosuz mesh yapabilmektedir, burada cihaz tercihlerinizi bütçenize ve kullanmak istediğiniz kablosuz hızına göre planlamanızı önermekteyiz.

Aşağıdaki makalelerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/213968789-Anten-y%C3%B6nleri-do%C4%9Fru-%C5%9Fekilde-nas%C4%B1l-ayarlan%C4%B1r-

https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/213968709-WiFi-a%C4%9Flar%C4%B1n%C4%B1-neler-etkiler-Bozulmalar%C4%B1n-ve-sinyal-parazitlerinin-temel-kaynaklar%C4%B1-neler-

https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360012702420-Benim-kablosuz-ba%C4%9Flant%C4%B1m-neden-yava%C5%9F-olabilir-

https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/213968749-Wi-Fi-a%C4%9F%C4%B1n%C4%B1z%C4%B1n-ba%C4%9Flant%C4%B1-h%C4%B1z%C4%B1n%C4%B1-bant-geni%C5%9Fli%C4%9Fini-ve-kararl%C4%B1l%C4%B1%C4%9F%C4%B1n%C4%B1-art%C4%B1rman%C4%B1n-yollar%C4%B1

Tüm evinizde 5 Ghz kablosuz performans planlıyorsanız City - Air - Extra - Viva yada Giga Router cihazlarımızı incelemenizi tavsiye ederiz. Bazı noktalarda 2.4 Ghz kablosuz hız sizin için yeterli olacaksa Start - Lite yada Omni model Router cihazları ile kullanabilirsiniz.

SOL tarafından aldğınız internet hizmetinize ait kullanıcı adınızı ve şifenizi bilmeniz durumunda SOL modemi devre dışı bırakarak interneti Keenetic Router cihazınızda sonlandırmanızı tavsiye ederiz.

ÖNEMLİ NOT: Kablosuz sinyaller bulundukları ortama göre değişkenlik gösterebilir bunun için net bir cevap vermek doğru olmayacaktır. İsterseniz aşağıdaki linkte bulunan bayilerimiz ile iletişime geçerek ( Ücretli ) bulunduğunuz yapı için keşif yapılarak ürün tavsiyesi alabilirsiniz. Konu ile ilgili sizlere en yakın bayimiz ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

https://keenetic.com.tr/tr/shops

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KEENETIC -- 2 Mayıs 2021; 14:59:9 >

• Aelfwig kullanıcısına yanıt
    Mwrhabalar Aelfwig,

Online oyun oynadığınız cihazlara Cihaz Listesi menüsünden öncelik atamanızı tavsiye ederiz.

• Keenetic DSL extra kullanıyorum, turknet VDSL aboneliğim var. İnternet koruması kısmında adguard aktif.

Ara sıra İnternet giderdi ben bunun adguard ile alakalı olduğunu düşünürdüm. Modemi kapat aç falan yapardım gelirdi fakat ne olduysa oldu artık koruma bölümünde adguard kapatmadan artık internet hiç bir şekilde gelmiyor.

Ben de yine tesadüfen şöyle bir çözüm buldum, adguard İnternet korumasını kapattım, İnternet bağlantısı kısmında DNS'i yoksay seçtim, ve DNS kısmına adguard DNS'lerini girdim şimdilik sorun görünmüyor.

Bu durumda sorumlu hangisi, modem router mı, adguard mı?

• 9unkarekoku 9 kullanıcısına yanıt
    Merhaba 9unkarekoku,

AdGuard DNS üçüncü parti bir yazılımdır, şuan için cihazların AdGuard DNS ile iletişimde herhangi bir sorun bulunmamaktadır, bazı dönemlerde ilgili DNS sunucularında erişim sorunu ( AdGuard DNS bazlı) sorunlar kısa süreli olabilir. Detaylı bilgi ve destek için Pazartesi - Cuma 09:00 -18:00 saatleri arası hizmet veren 02167093200 numaralı Keenetic destek hattını arayarak arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz.
  • Cnrps C kullanıcısına yanıt
    Ben evin tam merkezine koydum, belim hizasında bir mobilyanın üzerinde antenlerde dik vaziyette duruyor. Üst kattan ön ve arka bahçeden, evin bulunduğu sokaktan geçerken bile rahat bağlanıyor.

5 GHZ sadece routerın yanıdaysam bağlanıyor, onun haricinde hep 2.4 GHZ. Router koridorda duruyor, yani koridorda ayakta internete girmeyeceğim için 5 GHZ’yi kullanamıyorum diyebilirim. Ama olsa iyi olurdu.

Cihazı nereye koyduğunuz çok önemli, sanırım benim şansım telefon hattını evin tam merkezine koymaları olmuş.

Sizin cihaz duvardaki duruşu yanlış bunlar yatay yayın yapıyor diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximus8282 -- 3 Mayıs 2021; 16:2:57 >
  • KEENETIC kullanıcısına yanıt

Evet dediğinizi anlıyorum fakat DNS'ler çalışıyor çünkü dediğim yere aynı dns'i ekledim sorun yok.Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI 

• 9unkarekoku 9 kullanıcısına yanıt
    Merhaba 9unkarekoku,

Sorun anında bizlere Pazartesi - Cuma 09:00 -18:00 saatleri arası hizmet veren 02167093200 numaralı Keenetic destek hattından ulaşın arkadaşlarımız uzak bağlantı ile incelesinler.
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.