Şimdi Ara

Ev Tadilat Masrafları? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
17
Favori
153.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba.. bende evin dış cepheye bakan, cumba tabir edilen pencere etrafındaki bir duvarı içten 3 cm kalınlığında xps yalıtım malzemesi ile kaplayıp, üzerine sıva yapmadan (sıvayı beceremem) duvar kağıdı kaplamayı düşünüyorum, tül ün arkasında kalacağı için xps nin ek yerlerindeki ufak tefek şekil bozukluklarını göze alıyorum, ancak küçük bir xps malzeme üzerine yaptığım deneme de daha önce normal duvar için kullandığım duvar kağıdı yapıştırıcısı ile kağıt bu maddeye yapışmadı, 1 saat kadar sonra kağıt komple kalktı, bally-derby tarzı yapıştırıcılar da köpüğü eritiyor sanırım..sizce nasıl bir yapıştırıcı kullanmalıyım ? teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: areano

Merhaba.. bende evin dış cepheye bakan, cumba tabir edilen pencere etrafındaki bir duvarı içten 3 cm kalınlığında xps yalıtım malzemesi ile kaplayıp, üzerine sıva yapmadan (sıvayı beceremem) duvar kağıdı kaplamayı düşünüyorum, tül ün arkasında kalacağı için xps nin ek yerlerindeki ufak tefek şekil bozukluklarını göze alıyorum, ancak küçük bir xps malzeme üzerine yaptığım deneme de daha önce normal duvar için kullandığım duvar kağıdı yapıştırıcısı ile kağıt bu maddeye yapışmadı, 1 saat kadar sonra kağıt komple kalktı, bally-derby tarzı yapıştırıcılar da köpüğü eritiyor sanırım..sizce nasıl bir yapıştırıcı kullanmalıyım ? teşekkürler.

köpük sıvı emen bir malzeme olmadığı için kendi yapıştırıcısı yapışmayacaktır. yapıştığını farz edecek olursak ek yerleri bariz şekilde belli olacak ve emeğinizin karşılığını vermeyecektir.
    Alçıpanın üzerine ister boya istersenizde duvar kağıdı ugulayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: livingston

quote:

Merhaba.. bende evin dış cepheye bakan, cumba tabir edilen pencere etrafındaki bir duvarı içten 3 cm kalınlığında xps yalıtım malzemesi ile kaplayıp, üzerine sıva yapmadan (sıvayı beceremem) duvar kağıdı kaplamayı düşünüyorum, tül ün arkasında kalacağı için xps nin ek yerlerindeki ufak tefek şekil bozukluklarını göze alıyorum, ancak küçük bir xps malzeme üzerine yaptığım deneme de daha önce normal duvar için kullandığım duvar kağıdı yapıştırıcısı ile kağıt bu maddeye yapışmadı, 1 saat kadar sonra kağıt komple kalktı, bally-derby tarzı yapıştırıcılar da köpüğü eritiyor sanırım..sizce nasıl bir yapıştırıcı kullanmalıyım ? teşekkürler.

köpük sıvı emen bir malzeme olmadığı için kendi yapıştırıcısı yapışmayacaktır. yapıştığını farz edecek olursak ek yerleri bariz şekilde belli olacak ve emeğinizin karşılığını vermeyecektir.

bu durumda xps nin üzerini alçıpan ile mi kaplamalıyım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: livingston

quote:

bu durumda xps nin üzerini alçıpan ile mi kaplamalıyım

kaplamanızı tavsiye ederim hem izolasyondan max verim alır hemde daha düzgün bir görünüm elde edersiniz.
    ALçıpanlar pahalı değildir 1,5X2,8 gibi plakaları ve 10 tl gibide fiyatları vardır.

• anladım..bilgiler için teşekkür ederim.
  • Merhaba. Antalyada yaşıyorum. Sahibi olduğum kiracımın çıktığı evi tadilat yaptırıp oturmak istiyorum. Elektrik, Su, mutfak, pvc vs... İşler olacak. Antalya da bu işi layıkıyla yapan ve külfeti fazla olmayan güvenilir firma önerilerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskişehirde bulunan 140 m2 evimin komple tadilatını yaptıracağım. Ne kadar sürede tamamlayabilirim ve ne kadar tutar, bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meureate33 -- 22 Şubat 2015; 8:44:28 >
  • arkadaşlar mutfak zeminini mineflo ile kaplamak istiyorum. sizce bu işlemi kendim yapabilir miyim? benim anladıgım kadarıyla kuru ve düz zemine yapıştırılacak. yapılması gereken başka bir işlem var mı? daha önceden yapmamış biri bunu yapabilir mi? özel bir alete gereksinim var mı? teşekkürler
  • Fiyat teklifi alabilirsiniz. http://pmyapi.com
  • ankara da senetle taksit yapan bildiğiniz yer var mı
  • Merhabalar

Ege Seramik Kağıthane Korkmazlar Bayisinden fiyat ve bilgi almanızı tavsiye ederim

Hem uygun fiyat verilmekte hem de 2 katlı showroomda defolu seri sonu ve yeni sezon ürünler ile

Kaliteli ve işinin ehli ekip çalışanlarıyla yardımcı olunmaktadır.
  • 100m2 evde yapılacaklar
    -su tesisatı değişip banyodaki dışarı çıkan borular içeri gömülecek ve klozet duş yerleri değişecek
    -elektrik tesisatı priz yerleri vs değişecek
    -bir duvar kırılarak alçı kemerle 2 oda birleşecek
    -zemin giriş kapısından alçak ve her oda farklı yükseklikte olduğundan yerler kırılmadan üzerine ıslak zemin ve laminant parke yapılarak zemin sıfırlanacak (tüm ev)
    -pvc yapılacak bunun için winsa pimapen gibi firmalardan fiyat aldım max 8000 tl tuttu
    -9m2 mutfağın şofbeni hermetik ile değişecek zorunlu olduğu için
    -mutfak dolapları değişecek
    -kale kilitli çelik kapı takılacak

Tüm bunlar için görüştüğüm ustalar pvc vitrifiyeler fayans parke gibi benim alacağım malzemeler hariç bu yapılacakların hepsine toplamda 20bin ile 25bin arası fiyat verdiler. Bana fazla gibi geldi. Ne diyorsunuz???

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apocalypticboy

100m2 evde yapılacaklar
    -su tesisatı değişip banyodaki dışarı çıkan borular içeri gömülecek ve klozet duş yerleri değişecek
    -elektrik tesisatı priz yerleri vs değişecek
    -bir duvar kırılarak alçı kemerle 2 oda birleşecek
    -zemin giriş kapısından alçak ve her oda farklı yükseklikte olduğundan yerler kırılmadan üzerine ıslak zemin ve laminant parke yapılarak zemin sıfırlanacak (tüm ev)
    -pvc yapılacak bunun için winsa pimapen gibi firmalardan fiyat aldım max 8000 tl tuttu
    -9m2 mutfağın şofbeni hermetik ile değişecek zorunlu olduğu için
    -mutfak dolapları değişecek
    -kale kilitli çelik kapı takılacak

Tüm bunlar için görüştüğüm ustalar pvc vitrifiyeler fayans parke gibi benim alacağım malzemeler hariç bu yapılacakların hepsine toplamda 20bin ile 25bin arası fiyat verdiler. Bana fazla gibi geldi. Ne diyorsunuz???

Hocam tüm bu işlemlerin bir iki fazlasıyla 130m2 ev için yeni fiyatlama aldık, 50bin TL!
    Sana bu fiyatı veren ustanın bilgisini paylaşabilirsen çok mutlu olurum inan.

• Selam arkadaşlar.. Beni hatirlayan bilir..eskisehirde daire tadilatı yapiyorum... Ben bu siteyi baya ihmal etmişim ama görüyorum ki insanlar bu tip sitelerden aradıklarını buluyor.. Artik düzenli olarak aranızda olacam... Ozellikle banyo wc mutfak tadilati başta olmak üzere tum branşlarda merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.. Elimden geldiğince aydinlatici olmaya çalışırım...

Bu siteyi hala kullanmayi öğrenemedim.. Bana soracaginiz soruları ya adimi etiketleyerek ya mesajini cevaplayarak yada ozel den msj atarak sorarsanız, mesajinizi iskalama ihtimalim daha aza iner...

Herkese selametle
    www.eskisehirtadilat.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SANATKAR YAPI -- 11 Şubat 2017; 22:19:56 >
  • DarwinKedisi D kullanıcısına yanıt
    Biraz fazla geç bir cevap olacak ama yeni gördüm kusura bakmayın. Ben bu işlemleri ve daha fazlasını 30bin liraya hallettim o dönem.Her iş için farklı usta ile çalıştım. Her işin ustasından en az beşi ile görüşüp fiyat aldım. Malzemeleri kendim aldım kendim aracımla taşıdım. Tüm bunları yapmak isteyen yapsatçılar 50bin civarı rakam söylemişlerdi...
  • Merhaba,

İstanbul - Ataşehir
    Ben de bu işe girişiyorum, araştırmalara başlıyorum.

Yapılacak işler bu şekilde - tümünde işçilerin neredeyse başlarında durmaya çalışacağım:
    - Elektrik tesisatı revizyonu - ilave prizler eklenecek; klima, hoparlör gibi kablo ihtiyaçları için sıva altı altyapı hazırlanacak.
    - Su tesisatı revizyonu - mutfak + banyo + ilave küçük wc
    - İlave küçük wc eklenecek - wc yanındaki bir odaya bölüm açılarak, buraya min. duvar/kabin masrafı ile bir bölüm yapmak istiyorum.
    - Mutfak + banyo komple yenilenecek.
    - Ortak alanlardaki seramikler sökülerek yenilenecek.
    - Kale kilitli çelik kapı takılacak
    - Parke için sistre + cila
    - Duvarlar boya+badana
    - Salon için TV yer alacak duvarda özel taş yapılacak.
    - Salon için LED aydınlatma
    - Odalara kartonpiyer ilave edilecek.

Her işi uzmanına yaptırmayı düşünüyorum.
    Malzemeler için,
    Mutfak + Banyo : Dolaplar vs. IKEA ya da Koçtaş
    Islak hacim + Evye + klozet: ECA, Vitra, Duravit
    Elektrik prizleri: Viko
    Seramikler: Kütahya, Ege, Çanakkale

Aklıma gelenler bunlar ilk etapta. İyicene araştırma yapmaya çalışacağım bakalım. Vaktim var bunun için 1-2 ay.

İlave iş olarak; molozların atılması için ilave masraf - hem de ciddi masraf- olacağı söyleniyor. Bunun sebebini anlamadım. İşin hamallık boyutu nedeniyle mi acaba? Öyle ise ben asansöre yükler yükler gider çöpe atarım. Yoksa bunu engelleyen farklı bir mevzuat mı var? Direkt çöp kutusuna atamıyor muyuz?
    Yakın ya da uzak zamanda da olsa yaptırmış kişilerin tecrübe, tavsiye ve yorumları değerli olacaktır.
    Beklerim lütfen.

• SANATKAR YAPI S kullanıcısına yanıt
    Merhaba Sanatkar Yapı ,

Geçmiş mesajları okudum. Anlaşılan bu işte birikim sahibi ve işini iyi yapan bir esnaf olarak görünüyorsunuz. Size birkaç sorum var.

Ev 3+1 kullanım alanı 80m2

1) Banyo anahtar teslim yapılacak

2)Evimin dört kapısı da değişecek

3)Evin yer bölümü kopmle laminant parke yapılacak.

Bunlar göz önünden bulundurulduğunda bugünün şartlarında ortalama ne kadar fiyat çıkar ? Yardımcı olursanız sevinirim. Cevabınızı bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: savatager

Merhaba,

İstanbul - Ataşehir
    Ben de bu işe girişiyorum, araştırmalara başlıyorum.

Yapılacak işler bu şekilde - tümünde işçilerin neredeyse başlarında durmaya çalışacağım:
    - Elektrik tesisatı revizyonu - ilave prizler eklenecek; klima, hoparlör gibi kablo ihtiyaçları için sıva altı altyapı hazırlanacak.
    - Su tesisatı revizyonu - mutfak + banyo + ilave küçük wc
    - İlave küçük wc eklenecek - wc yanındaki bir odaya bölüm açılarak, buraya min. duvar/kabin masrafı ile bir bölüm yapmak istiyorum.
    - Mutfak + banyo komple yenilenecek.
    - Ortak alanlardaki seramikler sökülerek yenilenecek.
    - Kale kilitli çelik kapı takılacak
    - Parke için sistre + cila
    - Duvarlar boya+badana
    - Salon için TV yer alacak duvarda özel taş yapılacak.
    - Salon için LED aydınlatma
    - Odalara kartonpiyer ilave edilecek.

Her işi uzmanına yaptırmayı düşünüyorum.
    Malzemeler için,
    Mutfak + Banyo : Dolaplar vs. IKEA ya da Koçtaş
    Islak hacim + Evye + klozet: ECA, Vitra, Duravit
    Elektrik prizleri: Viko
    Seramikler: Kütahya, Ege, Çanakkale

Aklıma gelenler bunlar ilk etapta. İyicene araştırma yapmaya çalışacağım bakalım. Vaktim var bunun için 1-2 ay.

İlave iş olarak; molozların atılması için ilave masraf - hem de ciddi masraf- olacağı söyleniyor. Bunun sebebini anlamadım. İşin hamallık boyutu nedeniyle mi acaba? Öyle ise ben asansöre yükler yükler gider çöpe atarım. Yoksa bunu engelleyen farklı bir mevzuat mı var? Direkt çöp kutusuna atamıyor muyuz?
    Yakın ya da uzak zamanda da olsa yaptırmış kişilerin tecrübe, tavsiye ve yorumları değerli olacaktır.
    Beklerim lütfen.
    Merhaba .Ne yaptınız acaba ?

Her iş her bölüm için ayrı yer seçmişsiniz Ustalar işçilik zor olmadı mı ? Mesela seramikler döşenirken ayrı usta İkea 'dan mobilyalar monte edilirken ayrı usta olduysa kaliteli olmuştur herhalde ? Çünkü yaw kardeş diğer usta bunu yapamamış düzelteyim diye girişenler bile oluyor bu gibi durumlarda Benim hatam değil önceki yanlış yaptı diyenler falan..

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

İlave wc dışında hepsini yaptırdım.

Bir firma ile anlaştım, onun üzerinden hepsini onun alt taşeronlarına yaptırdım.
    Aracı firma tabii ki üzerine kar koyarak yapıyor ama bunu, hem işin başında olması (vakit harcaması) hem de yüzde kar hesabıyla yapıyordu. Ben sıkı pazarlık yaparak, işin başında benim olacağımı, onların vakit harcamayacağını, malzeme temin/tedariğini çoğunu benim yapıp, onlara sadece işçilik bırakacak şekilde anlaştım.

Tabii bu aşamaya gelmeden 6-7 firmadan farklı içeriklerle teklifler aldım, hepsini kombinleyip karıştırıp, ne istediğimi netleştirdim; adını, markasını, modelini ve adetini belirledim.

Fikir vermesi adına tekliflerin bazılarını aşağıya yapıştırayım, kimilerine yardımcı kaynak olur umarım (tarih: mart 2018):

1-) MUTFAK DOLABI: 6,750 TL ( Kapaklar Glossmax , evye dominox veya teka , lamine tezgah.
    2-) Mutfak penceresi sürgülü: 1,000 TL
    3-) BANYO:
    DUŞAKABİN: 1,500 TL
    BANYO DOLABI: 1500 TL
    ÇAMAŞIR DOLABI: 1500 TL
    GÖMME REZERVUAR KLOZET: 1,500 TL
    HAVALANDIRMA FANI 250 TL
    4-) KOMPLE FAYANS İŞÇİLİĞİ: 5,000 TL
    5-) PORTMANTO: 2,000 TL
    6-) İÇ KAPILAR: 2,400 TL
    7-) KOMPLE ALÇI BOYA + YIKIM MOLOZ : 7,000 TL
    8-) SİSTRE CİLA: 1,500 TL
    9-) ELEKTİRİK TESİSATI: 4,000 TL
    10-) KALORİFER TESİSATLARINDA REVİZYON +HAVLUPAN: 2,000 TL
    GENEL TOPLAM: 37,900 TL + KDV

-SERAMİK FAYANSLAR DAHİL DEĞİLDİR
    -FİYATLARIMIZA KDV DAHİL DEĞİLDİR

Ürün Grubu Artikel No (Ürün Kodu) Hizmet Tanımı Açıklamalar ÖB
    SÖKÜM Banyo dolabı söküm Kullanılmayacak olan banyo dolaplarının sökülerek molozların torbalara veya çuvallara doldurulup müşterinin gösterdiği yere, bina dışına taşınması. (Koruma altına alınması için talep olması doğrultusunda ürün koruma önlemleri alınarak korunur. Ak inşaat , sökülen ürünlerin sağlam, eksiksiz, hasarsız, kırıksız sökülmesi için garanti vermez.) ad. 1
    Klozet - rezervuar söküm Kullanılmayacak olan klozet ve rezervuar takımın (klozet kapağı, iç takım dahil) sökülerek, çıkan molozların özel ambalajlarına konulması. (Koruma altına alınması için talep olması doğrultusunda ürün koruma önlemleri alınarak korunur. Ak inşaat , sökülen ürünlerin sağlam, eksiksiz, hasarsız, kırıksız sökülmesi için garanti vermez.) ad. 1
    Taharet musluğu söküm Kullanılmayacak olan taharet musluğunun sökülerek, çıkan molozların özel ambalajlarına konulması. (Bu tip ürünler tekrardan kullanılamaz.) ad. 2
    Banyo bataryası söküm Kullanılmayacak olan banyo bataryasının sökülerek, çıkan molozların özel ambalajlarına konulması. (Koruma altına alınması için talep olması doğrultusunda ürün koruma önlemleri alınarak korunur. Ak inşaa, sökülen ürünlerin sağlam, eksiksiz, hasarsız, kırıksız sökülmesi için garanti vermez.) ad. 1
    El duşu takımı söküm Kullanılmayacak olan el duşu takımının sökülerek, çıkan molozların özel ambalajlarına konulması. (Bu tip ürünler tekrardan kullanılamaz.) ad. 1
    Aksesuar söküm Kullanılmayacak olan aksesuarın sökülerek, çıkan molozların özel ambalajlarına konulması. (Bu tip ürünler tekrardan kullanılamaz.) ad. 3
    Lavabo bataryası söküm Kullanılmayacak olan lavabo bataryasının sökülerek, çıkan molozların özel ambalajlarına konulması. (Koruma altına alınması için talep olması doğrultusunda ürün koruma önlemleri alınarak korunur. Ak inşaat, sökülen ürünlerin sağlam, eksiksiz, hasarsız, kırıksız sökülmesi için garanti vermez.) ad. 1
    Sifon söküm Kullanılmayacak olan lavabo bataryasının sökülerek, çıkan molozların özel ambalajlarına konulması. (Bu tip ürünler tekrardan kullanılamaz.) ad. 2
    Ara musluk söküm Kullanılmayacak olan ara musluğun sökülerek, çıkan molozların özel ambalajlarına konulması. (Bu tip ürünler tekrardan kullanılamaz.) ad. 4
    Çamaşır musluğu söküm Kullanılmayacak olan çamaşır musluğunun sökülerek, çıkan molozların özel ambalajlarına konulması. (Bu tip ürünler tekrardan kullanılamaz.) ad. 2
    Döküm küvet söküm Kullanılmayacak olan döküm küvetin sökülerek, çıkan molozların özel ambalajlarına konulması. (Bu tip ürünler tekrardan kullanılamaz.) ad. 1
    Kabin söküm Kullanılmayacak olan kabinin sökülerek, çıkan molozların özel ambalajlarına konulması. (Bu tip ürünlerde, tekrar kullanılması isteniliyorsa, kabin garantisi devam ediyorsa veya ürün garanti kapsamına girmesi isteniyorsa yetkili servisin gelip sökümü yapması yetkili servislerce yapılmalıdır. aksi takdirde Koçtaş, sökülen ürünlerin sağlam, eksiksiz, hasarsız, kırıksız sökülmesi için garanti vermez.) ad. 1
    Evye söküm Kullanılmayacak olan evyenin sökülerek, çıkan molozların özel ambalajlarına konulması. (Koruma altına alınması için talep olması doğrultusunda ürün koruma önlemleri alınarak korunur. Ak inşaat, sökülen ürünlerin sağlam, eksiksiz, hasarsız, kırıksız sökülmesi için garanti vermez. Alttan yapıştırma evyeler hiçbir şekilde hasarsız, kırıksız, eksiksiz, sağlam çıkartılamaz.) ad. 1
    Evye bataryası söküm Kullanılmayacak olan evye bataryasının sökülerek, çıkan molozların özel ambalajlarına konulması. (Koruma altına alınması için talep olması doğrultusunda ürün koruma önlemleri alınarak korunur. Ak inşaat, sökülen ürünlerin sağlam, eksiksiz, hasarsız, kırıksız sökülmesi için garanti vermez.) ad. 1
    Mutfak dolapları söküm Kullanılmayacak olan mutfak dolaplarının sökülerek, çıkan molozların özel ambalajlarına konulması. (Alt ve üst dolaplar ayrı olarak hesaplanır. Koruma altına alınması için talep olması doğrultusunda ürün koruma önlemleri alınarak korunur.) mt. 10,00
    Aspiratör / davlumbaz söküm Kullanılmayacak olan aspiratör veya davlumbazın sökülerek, çıkan molozların özel ambalajlarına konulması. (Bu tip ürünlerde, tekrar kullanılması isteniliyorsa, aspiratör/davlumbaz garantisi devam ediyorsa veya ürün garanti kapsamına girmesi isteniyorsa yetkili servisin gelip sökümü yapması yetkili servislerce yapılmalıdır. Ak inşaat, sökülen ürünlerin sağlam, eksiksiz, hasarsız, kırıksız sökülmesi için garanti vermez.) ad. 1
    Kapı söküm Kullanılmayacak olan kapıların ve/veya kapı kasalarının (metal, ahşap v.b. kapı kasaları dahil) sökülerek, çıkan molozların özel ambalajlarına konulması. (Bu tip ürünlerde, tekrar kullanılması isteniliyorsa, kapının garantisi devam ediyorsa veya ürün garanti kapsamına girmesi isteniyorsa yetkili servisin gelip sökümü yapması yetkili servislerce yapılmalıdır. Koçtaş, sökülen ürünlerin sağlam, eksiksiz, hasarsız, kırıksız sökülmesi için garanti vermez.) ad. 6
    Aydınlatma armatür sökümü Kullanılmayacak olan aydınlatma ürünlerinin sökülerek, çıkan molozların özel ambalajlarına konulması. (Koruma altına alınması için talep olması doğrultusunda ürün koruma önlemleri alınarak korunur. Ak inşaat, sökülen ürünlerin sağlam, eksiksiz, hasarsız, kırıksız sökülmesi için garanti vermez.) ad. 3
    Anahtar, priz sökümü Kullanılmayacak olan anahtar veya prizlerin sökülerek, çıkan molozların özel ambalajlarına konulması. (Koruma altına alınması için talep olması doğrultusunda ürün koruma önlemleri alınarak korunur. Ak inşaat, sökülen ürünlerin sağlam, eksiksiz, hasarsız, kırıksız sökülmesi için garanti vermez.) ad. 40
    Süpürgelik söküm (ahşap, aluminyum, pvc, v.b.) Kullanılmayacak olan süpürgeliklerin sökülerek, çıkan molozların özel ambalajlarına konulması. (Bu tip ürünler tekrardan kullanılamaz.)SALON VE 3 ODA SÜPÜRKELIKLERIN SÖKÜLMESİ mt. 65,00
    Seramik, doğal malzeme, mozaik kırımı (5,01m² ve üzeri) Duvar ve/veya yer malzemesinin kırılması ve işlem sırasında çıkan molozların özel ambalajlarına konulması. (Bu tip ürünler tekrardan kullanılamaz.)ANTRE HOL BAKON ,MUTFAK ZEMİN,BANYO DUVAR SERAMİKLERİNİN KIRILAMASI m² 45,00
    Seramik, doğal malzeme, mozaik süpürgelik kırımı Duvar ve/veya yer malzemesinin kırılması ve işlem sırasında çıkan molozların özel ambalajlarına konulması. (Bu tip ürünler tekrardan kullanılamaz.)MUTFAK HOL ANTRE BALKON SÜPÜRKELIKLERININ KIRILMASI mt. 43,00
    Şap kırımı (0-10m² arası) Küçük tadilatlarda, yer malzemesinin altında kalan şapın kırılması ve işlem sırasında çıkan molozların özel ambalajlarına konulması. (0-10m² arasında olan şap kırımıdır.BANYO ZMEİN ŞAP KIRILMASI ad. 1
    Taşıma (6-10 kat arası) Ak inşaat tarafından gönderilen ürünlerin ve/veya Ak inşaat tadilatına devam ederken Ak inşaat tarafından çıkartılan özel ambalajlarına konmuş molozların, binalarda 6-10.kat dahil olan taşıma hizmeti verilmesi karşılığında alınır.ÇIKAN MOLOZLARIN BİNA KAPI DIŞARISINA ÇIKARILMASI(MOLOZ NAKLİYESİ MÜŞTERİMİZ TARAFINDAN ATILACAKTIR) ad. 1
    KABA İŞLER Şap işçiliği 4-6cm arası (0-10m² arası) Hiç şap atılmamış betonarme döşemelerde, eski kaplama ve şapı komple kırılıp atılmış betonarme döşemelere 250-300 dozlu, 40mm-60mm. kalınlığında şap atılması işçiliğidir. Malzeme dahildir.BANYO ZEMİN ŞAP UYGULAMASI ad. 1
    Kara sıva (10,1m² ve 50m² arası) Hiç sıva uygulanmamış tuğla yüzeylere, eski kaplama ve sıvaları tamamıyla soyulmuş (dökülmüş), tüm ıslak hacim duvarlarına (banyo, wc, mutfak v.b.) mastarında, terazisinde sıva yapılması işçiliğidir ve malzeme dahildir. (10,1m² ve 50m² arası sıva işçiliği için geçerlidir.)BANYO DUVAR KARA SIVA UYGULAMASI m² 18,00
    Duvar örme işçiliği (0-5m² arası ) Tuğla ve/veya gazblok ile (muhtelif ebatlarda) duvar örülmesi işidir. Malzeme dahildir. Ekli onaylı projede belirtildiği şekilde KLOZET KENARINA DUVAR ÖRÜLMES ad. 1
    Islak hacim sürme su izolasyon işçiliği (0-20m² arası ) Malzeme üzerinde belirtilen uygulama tariflerine uyularak, rulo ile sürülerek yapılan sürme izolasyon işçiliğidir. Malzeme hariçtir. (Ayrı ayrı mekanlarda yapılan toplam 20m² işler için bir adet olarak alınır) ad. 1
    Alçıpan asma tavan yapılması (Düz, galvaniz profilli) 0-5m² arası Galvaniz profilleri ve alçı panel kullanılarak tek kotta alçıpan asma tavan yapılması işçiliğidir. Gerekli ise mekanda var ise özel alt yapı gerektiren ürünler için alt yapı karkası, v.b. ve malzeme dahildir.ANTRE ASMA TAVAN UYGULAMASI ad. 1
    Alçıpan kutulama yapılması (0-5mt arası) Gizlenecek borular için, alçıpan panellerle kutulama yapılması. Gerekli ise mekanda var ise özel alt yapı gerektiren ürünler için alt yapı karkası, v.b. ve malzeme dahildir. Alçıpan imalat içeren pozların yapıldığı tadilatlarda bu poz kullanılamaz.ANTRE VE ÇOCUK ODASI RADYATÖR BORULARININ KAPATILMASI ad. 2
    Alçıpan asma tavan yapılması (dekoratif örn: gizli aydınlatma, farklı kot uygulaması galvaniz profilli) max: 50cm. genişliğinde 10,01m ve üzeri Galvaniz profilleri ve alçı panel kullanılarak farklı kotların oluşturulduğu asma tavan yapılması işçiliğidir. Max 50cm genişliğinde, 10,01m üzerinde yapılacak olan asma tavan uygulamasıdır. Malzeme ve işçilik dahildir.ANTRE VE HOL GİZLİ IŞIKBANDI UYGULAMASI mt. 25,00
    Alçı sıva yapılması (15m² üzeri) Hiç sıvanmamış ve/veya sıva yapılmış eski duvar yüzeylerine (çatlak, kabarık kısımları dökülerek, çentilerek,çekilerek), 5-20mm kalınlığında (zorlayıcı bir unsur yok ise; örneğin: eski kapı kasaları, 20mm'den çok daha fazla dolgu gerektiren duvar bozuklukları v.b.) alçı sıva yapılması işçiliğidir. Malzeme dahildir.(SIVA ALÇI,SATEN ALÇI,KÖŞE PROFİLİ) m² 370,00
    Boya uygulaması (50,01m² ve üzeri) Saten alçısı çekilmiş, zımparası yapılmış temiz yüzeylere 1 kat astar, minimum 2 kat boya uygulaması işçiliğidir. m² 370,00
    Seramik yapıştırma işçiliği (15,01 m² ve üzeri) Yapıştırıcı ve derz dolgu hariç, derzli seramik döşeme işçiliğidir. MUTFAK,ANTRE,HOL,SALON BALKON ZEMİN VE BANYO DUVAR VE ZEMİN SERAMİK UYGULAMASI m² 51,00
    Mutfak tezgah arası, seramik yapıştırma işçiliği Yapıştırıcı ve derz dolgu hariç, derzli seramik döşeme işçiliğidir. ad. 1
    Doğal malzeme yapıştırma işçiliği (0-15m² arası) Sadece küçük tadilatlar için geçerlidir. Yapıştırıcı ve derz dolgu hariç, derzli doğal malzeme döşeme işçiliğidir. SALON TV ÜNİTESİ ARKASI DOĞALTAŞ UYGULAMASI ad. 1
    Seramik / doğal malzeme süpürgelik yapıştırma işçiliği Boyutlara göre yapıştırıcı ve derz dolgu hariç, seramik süpürgelik döşeme ve/veya kesme işçiliğidir.ANTRE,HOL,MUTFAK SÜPÜRKELIK UYGULAMASI mt. 43,00
    Ahşap süpürgelik uygulaması Ahşap süpürgeliğin, geçme veya başsız çivi ile duvara uygulanması işidir. Aksi belirtilmedikçe köşe birleşim noktalarında 45° gönye iç veya dış kesim yapılmalıdır. (Seçilen malzeme ve tipine bağlı olarak özel fiyatlandırılacaktır.) 10 CM AHŞAP SÜPÜRKELİK UYGULAMASI SALON VE 3 ODA İÇİN GEÇERLİDİR.MALZEME VE İŞÇİLİK DAHİLDİR. özel/mt 66,00
    Sistre, cila uygulaması (20,01m² ve üzeri) Mevcut parkenin uygun zımparalar kullanılarak sistresinin yapılması, gerekli görülen alanlarda parke boşluklarının dolgu ile doldurulması ve malzeme listesinde belirtilen cila ile en az üç kat cilalanması işçiliğidir. Hata oluşması veya yeterli kapatılcılık olmaması durumunda işlem tekrar edilir. Malzeme hariçtir.SALON VE 3 ODA SİSTRE UYGULAMASI(YARI PARLAK CİLA) m² 60,00
    Banyo temiz su ve pis su tesisatı (Isıtma tesisatı hariçtir.) 1 adet klozet-rezervuar veya 1 adet asma klozet, 1 adet lavabo, 1 adet küvet veya duş teknesi ve 1 adet çamaşır makinesi için temiz su ve pis su tesisatı alt yapı uygulması işidir. Alt yapı malzeme, bağlantı parçaları ve işçilik dahildir. ad. 1
    Mutfak temiz su ve pis su tesisatı (Isıtma tesisatı hariçtir.) sadece mutfak tadilatı için 1 adet evye, 1 adet bulaşık makinesi için temiz su ve pis su tesisatı alt yapı uygulması, aspiratör/davlumbaz için pimaş baca yapılması işidir. Alt yapı malzeme, bağlantı parçaları ve işçilik dahildir. ad. 1
    Radyatör / Havlupan Radyatör veya havlupan için gerekli temiz su tesisatı uygulaması işidir. Alt yapı malzeme, bağlantı parçaları ve işçilik dahildir. Merkezi ısıtma sistemi bulunuyor ise mevcut katın altındaki kata su seviyesinin düşürülmesi istenir. Mevcut radyatör çift vanaya çevrilmelidir. (Zorunlu haller haricinde)BANYO HAVLUPAN VE YATAK ODASI RADYTAÖRE GİDEN BORU KISMININ UYGUN ÖLÇÜDE KESİLEREK SIVA ALTINA ALINMASI. ad. 2
    ELEKTRİK TESİSAT ALT YAPI Linye Daire içi ana sigortadan mahale yeni elektrik hattının çekilme işlemidir. Borulama dahildir. Binada topraklama hattı yoksa bile daire içi topraklama hattı sigorta kutusuna kadar yapılır.MUTFAK VE BANYO LİNYELERİN DEĞİŞTİRİLMESİ ALT YAPI MALZEMESİ DAHİL ad. 4
    Sorti Buattan mekan içerisinde çekilen elektrik hattıdır. Kablo kanalı dahildir.MUTFAKK,BANYO ELEKTRİK HATLARININ PROJE UYGUN ÇEKİLMESİ,SALON VE OTURMA ODASI TV PRİZ YANINA PRİZ HATTI ÇEKİLMESİ ALT YAPI MALZEMESİ DAHİL ad. 19
    Paralel Sorti Buattan, mahale çekilmiş olan yeni elektrik hattına paralel elektrik hattının çekilme işlemidir. Kablo kanalı dahildir. Max 2 adet prizden 1'i paralel olabilir.ALT YAPI MALZEMESİ DAHİL ad. 4
    Sigorta değişimi Sigorta kutusuna ulaşan, her linyenin gruplanarak uygun amperajlı sigorta takılması işidir. ad. 10
    Sigorta kutusu değişimi Sigorta kutusuna ulaşan, her sortinin gruplanarak uygun amperajlı sigorta grubunun oluşturulup, zorlayıcı unsurlar haricinde sıva altı, sigorta kutusu dahil olarak yenilenmesi işidir. ad. 1
    Kablo TV veya uydu anten sorti Daire girişinden itibaren kablo tv veya uydu anten için gerekli hattın çekilmesi işidir.2 DİJİ TÜRK 2 UYDU KABLOSU REG6 U6 KABLO ad. 4
    Data veya eternet sorti Daire girişinden itibaren data veya eternet için gerekli hattın çekilmesi işidir.CAT 6 KABLO İLE SALON TV ARKASINA VE OTURMA ODASI TV YANINA HAT UYGULAMASI ad. 2
    Gömme rezervuar montajı Gömme rezervuarın projesine uygun şekilde, montajının yapılması işidir. Diğer montajları içermez. Gömme rezervuar alt yapı montajlarını (ankastre stop valf v.b.) içermez. ad. 1
    Asma klozet montajı Asma klozetin projesine uygun şekilde, montajının yapılması işidir. Diğer montajları içermez. Asma klozet yan bağlantı montajlarını (klozet kapağı,ankastre stop valf, v.b.) içermez. ad. 1
    Ankastre stop valf montajı Ankastre stop valfin projesine uygun şekilde, montajının yapılması işidir. Diğer montajları içermez. ad. 1
    Banyo batarya montajı Banyo bataryasının montajının yapılması işidir. Diğer montajları içermez. ad. 1
    El duşu takımı montajı El duşu takımının montajının yapılması işidir. Diğer montajları içermez. ad. 1
    Aksesuar montajı Aksesuar montajının yapılması işidir. Diğer montajları içermez. ad. 3
    Lavabo batarya montajı Lavabo bataryasının montajının yapılması işidir. Diğer montajları içermez. ad. 1
    Sifon montajı Lavabo sifonu veya evye sifon montajının yapılması işidir. Diğer montajları içermez. ad. 2
    Ara musluk montajı Ara musluk montajının yapılması işidir. Diğer montajları içermez. ad. 4
    Çamaşır musluğu montajı Çamaşır musluk montajının yapılması işidir. Diğer montajları içermez. ad. 2
    Radyötör/Havlupan montajı Radyatör veya havlupan montajının yapılması işidir. Diğer montajları içermez. BANYO VE YATAK ODASI RADYATÖR MONTAJI ad. 2
    Evye batarya montajı Evye bataryasının montajının yapılması işidir. Diğer montajları içermez. ad. 1
    Elektrik anahtar, priz, data, eternet, uydu anten armatür montajı Elektrik anahtar, priz, data, eternet, uydu anten armatür montajının yapılması işidir. Diğer montajları içermez. ad. 45
    Aydınlatma armatür montajı Aydınlatma armatür montajının yapılması işidir. Diğer montajları içermez. ad. 3
    EKSTRA İŞLER Ekstra yapılacak işler Listede bulunmayan kalemler haricinde, yapılacak olan işleri kapsar. Keşif ile birlikte özel fiyatlandırma yapılır ve detaylı kalem bilgisi verilir.SUKAR YER SÜZGECİ ad. 1
    EKSTRA İŞLER Ekstra yapılacak işler Listede bulunmayan kalemler haricinde, yapılacak olan işleri kapsar. Keşif ile birlikte özel fiyatlandırma yapılır ve detaylı kalem bilgisi verilir.ANTRE VE HOL LED VE SPOT MONTAJ UYGULAMASI ad. 1

AÇIKLAMA TUTAR

KAPAK" "ACRYLIC YADA LAK
    KAPAK" "MEMBRAN
    KAPAK" 11.540,00 TL
    1 11.540,00 TL
    2 MUTFAK TEZGAHI LAMİNAT YERLİ TEZGAH VE SÜPÜRGELİK 1.500,00 TL
    3 EVYE BATARYA FRANKE KAMPANYALI SET 3.555,00 TL
    4 ANKASTRE CİHAZLAR 0,00 TL
    5 TEZGAH ARASI SERAMİK İŞÇİLİĞİ 250,00 TL
    6 TEZGAH ARASI LED AYDINLATMA(LED+TRAFO+LEDKANALI) 350,00 TL
    7 MUTFAK TAVANINA DÜZ ALÇIPAN ASMA TAVAN YAPILMASI 1.200,00 TL
    8 5 ADET 12 WATT LED PANEL ASMA TAVAN İÇİN 350,00 TL
    9 KALORİFER BORULARININ ALÇIPAN İLE KAPATILMASI 750,00 TL
    10 EV İÇİNE DATA HATTI ÇEKİLMESİ 0,00 TL
    11 ODA KAPILARI 0,00 TL
    12 TÜM EVİN ELEKTRİK TESİSAT İŞİ (ANAHTAR-PRİZ HARİÇ TÜM GÖMÜLÜ MALZEME VE SİGORTA KUTUSU+SİGORTA DAHİL) 3.750,00 TL
    13 MUTFAK VE BANYO HAVLUPAN TESİSİATI ÖN HAZIRLIĞI 400,00 TL
    14 HAVLUPAN VE KROM VANALARI 0,00 TL
    15 D.GAZ TESİSATINDA DEĞİŞİKLİK (PROJE BEDELİ HARİÇ) 750,00 TL
    16 DAİRE İÇİ SERAMİK İŞÇİLİĞİ VE SÜPÜRGELİK İŞÇİLİĞİ 3.500,00 TL
    17 DAİRE İÇİ KOMPLE SU TESİSATI 3.500,00 TL
    18 KIRIM DÖKÜM İŞÇİLĞİ 1.250,00 TL
    19 ÇIKAN MOLOZUN NAKLİYE VE HAMMALİYESİ 1.200,00 TL
    20 KUM ÇİMENTO MALZEMESİ VE NAKLİYESİ 750,00 TL
    21 TÜM SIVA ŞAP İŞÇİLİKLERİ 1.200,00 TL
    22 YTONG DUVAR İŞÇİLİĞİ VE MALZEMESİ 300,00 TL
    23 3 ODA VE SALON SİSTRE CİLA İŞİ 3.900,00 TL
    24 PARKE SÜPÜRGELİK DEĞİŞİMİ 0,00 TL
    25 DAİRE İÇİ BOYA ÜSTÜ BOYA 2.750,00 TL
    26 SALON KORİDOR VE MUTFAK DUVAR MACUNU 2.500,00 TL
    27 DAİRENİN KOMPLE TAVAN MACUNU 3.000,00 TL
    28 BANYO DOLABI: MDF-LAM ALTDOLAP ÜST DOLAP AYNALI+ LAVABO 2.500,00 TL
    29 BANYO KAPISI ARKASINA BOY DOLAP MDF-LAM 1.250,00 TL
    30 LAVABO BATARYA: 0,00 TL
    31 BANYO BATARYA: 0,00 TL
    32 DUŞ SİSTEMİ: 0,00 TL
    33 MUSLUKLAR: MAKİNA MUS 2 AD. FİLTERLİ 4 AD. 200,00 TL
    34 GEBERİT GÖMME REZERVUAR + MAT KROM KAPAK 1.600,00 TL
    35 DUŞ İÇİ PASLANMAZ UZUN DUŞ SÜZGECİ 350,00 TL
    36 DUŞAKABİN: DUŞALÜKS 4 MM TEMPERLİ PAR. ELOKSAL KABİN 1.500,00 TL
    37 MUTFAK FRATPEN MARKA SÜRGÜLÜ DOĞRAMA 0,00 TL
    38 TÜM EVİN SERAMİK YAPIŞTIRICI VE DERZLERİ 0,00 TL
    39 KLOZET VE KLOZET KAPAĞI 0,00 TL
    40 STOPVALF 120,00 TL
    41 ANAHTAR PRİZLER 0,00 TL
    42 ODA KAPILARININ GEREKLİ OLMASI DURUMDA YAĞLI BOYASI 0,00 TL
    43 BANYO İÇİN ELEKTRİKLİ FAN TAKILMASI SEÇİME GÖRE 0,00 TL
    44 TV ÜNİTESİ ARKASINA SERAMİK İŞÇİLİĞİ (1 GÜNLÜK) 250,00 TL
    45 GİRİŞE PORTMANTO DOLABI YAPILMASI MDF-LAM MALZEMELİ 3.250,00 TL
    46 KLİMA MONTAJI (FİYAT ALINACAK) 0,00 TL
    GENEL TOPLAM: 59.265,00 TL

YAPILACAK İŞLER ONAY MİKTAR TUTARI
    İNŞAAT İŞLERİ 15.700,00 TL
    KIRIM - DÖKÜM - TAŞIMA : 1* Mutfak dolaplarının ve seramiklerinin sökülüp atılması. 2* Banyo seramiklerinin komple sökülmesi ve çıkan molozların çuvallara koyularak taşınıp atılması. 3* İç kapıların sökülüp atılması. 4* Mutfak ile balkon arasındaki kapının sökülüp atılması. 1.100,00 TL
    NAKLİYE = Çıkan molozların Belediyenin gösterdiği yerlere taşınıp atılması. 500,00 TL
    SIVA İŞÇİLİĞİ = Duvarlardan sökülen seramiklerin duvarda açtığı boşlukların sıvanması işidir. 800,00 TL
    DUVAR İŞÇİLİĞİ = Mutfak kapısının iptal edilerek duvar örülmesi 200,00 TL
    ŞAP İŞÇİLİĞİ = Banyo zeminine komple, antre hol ve mutfak zemininde tesisat geçen yerlere şap atılması işçiliğidir. 500,00 TL
    SERAMİK İŞÇİLİĞİ = Islak zeminlerin tamamının seramik ile kaplanması işçiliğidir. 1.650,00 TL
    KUM + ÇİMENTO + YTONG + YAPIŞTIRICI = Bütün sıva ve seramik işi ile ilgili gerekli olan sarf malzemelerinin tedariki ve uygulaması, malzeme bedelleri ücreti dahildir. ( DERZ DOLGU MÜŞTERİYE AİTTİR.) 900,00 TL
    BANYO ZEMİNİNE İZOLASYON UYGULANMASI= Banyo zeminine su sızdımazlığı için; WEBER marka çift kompenentli, sürme esaslı YKS-306 zemin izolasyon malzemesi uygulanması 450,00 TL
    KARTONPİYER = Banyo tavanının stropiyer yapılması, 100,00 TL
    ALÇI SIVA + SATEN ALÇI + BOYA = Mutfak duvarlarının alçı sıva + saten alçı + su bazlı boya ile boyanması, Mutfak ve Banyo tavanlarının macun çekilerek boyanması işidir. Komple dairenin tavanlarının macun çekilerek boyanması. Komple dairenin alçı tamirlerinin yapılarak su bazlı silinebilir boya ile boyanması. 5.750,00 TL 3.300,00 TL
    DOĞALGAZ TESİSATI= Doğalgaz tesisatının yeni projeye göre döşenmesi, vana ve flex'lerin değiştirilmesi. 600,00 TL
    KALORİFER TESİSATI= Mutfak kalorifer peteğinin yer değiştirilmesi. Kalorifer peteklerinin sökülerek boyanması ve boya sonrası tekrar montajının yapılması. KOMBİNİN YERİNİN UYGUN YERE TAŞINMASI. PROJE ÇİZİLMESİ, İGDAŞ GAZ AÇILIMININ YAPILMASI. 1.200,00 TL
    KALORİFER YATAY BORULARININ SIVA VEYA ZEMİN ALTINA ALINMASI = Salon ve yatak odası için. 500,00 TL
    KALORİFER DİKEY KOLON BORULARININ ALÇIPAN İLE KAPATILMASI = 2 adet kolon borusu. 350,00 TL
    SU TESİSATI = De-montaj ve montajların yapılması. Mutfak tesisatının yeni projeye göre döşenmesi. Banyo duş gideri ve lavabo için düzenleme yapılması 900,00 TL
    GÖMME REZERVUAR MONTAJI 250,00 TL
    ELEKTRİK TESİSATI = Mutfak ve Banyoda Projesine uygun olarak Priz ve Anahtarların koyulması.Sigorta kutusunun yenilenmesi. Tüm priz ve anahtarların ( VİKO MARKA - KARRE MODEL ) değiştirilmesi ve montajlarının yapılması. ( İLAVE EDİLECEK HER PRİZ İÇİN 80 TL. HER TV VE INTERNET HATTI İÇİN 90 TL ÜCRET İLAVE EDİLECEKTİR.) 2.400,00 TL 2.400,00 TL
    MUTFAK 10.500,00 TL
    MUTFAK DOLABI = Projesine uygun olarak ; Suntalam gövde, Membran PVC kaplamalı kapak, BLUM çekmece sistemleri ( 3 ADET ÇEKMECE ) kapaklar frenli sistem, KÖŞE DÖNERLİ YUVARLAK TEL SEPET, KAŞIKLIK, ÇÖP SEPETİ, YAĞDANLIK, Alüminyum baza yapılması işidir. ( PROJEYE VE MÜŞTERİ TALEBİNE GÖRE; İLAVE OLARAK KOYULACAK HER ÇEKMECE İÇİN 250 TL, ve HER AVENTOS ÇİFT KAPAK KALDIRMA MEKANİZMASI İÇİN 350 TL, TEK KAPAK KALDIRMA MEKANİZMASI İÇİN 200 TL ÜCRET İLAVE EDİLECEKTİR.) 8.600,00 TL
    MUTFAK TEZGAHI = LAMİNAT - AHŞAP GÖRÜNÜMLÜ tezgah uygulaması işidir. 1.000,00 TL
    TEZGAH ALTINA LED IŞIKLANDIRMA YAPILMASI 350,00 TL
    TEZGAH ARASI SERAMİK = 3mt2 x 100 tl Cam Mozaik. 150,00 TL
    TEZGAH ARASI SERAMİK İŞÇİLİĞİ 250,00 TL
    EVYE = TEKA marka 1,5 gözlü, damlalıklı, dokulu evye 1.104,00 TL
    EVYE BATARYASI = ECA marka, DELTA modeli batarya koyulması işidir. 250,00 TL
    ANTRE + HOL + MUTFAK = Zeminlerinin ---------------cm -----------------Marka-----------------Model seramik. 28 mt2
    HAVLUPAN = 50 cm X 70 cm KROM Havlupan ve Vanaları; temini ve montajının yapılması. 300,00 TL
    BANYO 3.450,00 TL
    SERAMİK 24 mt2
    DUŞ + KABİN = DUSHA marka ( 100 cm X 90 cm ) Aluminyum profilli, 6 mm şeffaf camlı, 190 cm standart boylu, Sürgü kapı sistemli, A duşakabinin nakliye ve montajının yapılması. ( Yükseklik standart dışına çıkarsa fiyatın üzerine %20 ilave edilir. Cam deseni düz çizgiler için 100 TL. Çiçekli desenler için 150 TL. fiyat ilave edilir. 1.100,00 TL
    BANYO DOLABI = AYNA DOLAPLI, SERAMİK LAVABOLU ÇİFT ÇEKMECELİ DOLAP. 1.300,00 TL
    BANYO AKSESUARLARI = Havluluk, Şampuanlık, Bornozluk ( 2 adet ), WC Kağıtlık temin ve mntajının yapılması. 200,00 TL
    ARA MUSLUKLAR, SİFONLAR, ÇAMAŞIR MAKİNASI MUSLUĞU, BULAŞIK MAKİNASI MUSLUĞU ve YER SÜZGEÇLERİNİN temini ve montajının yapılması. 400,00 TL
    BATARYALAR = Banyo Bataryası ECA Marka, DELTA Model. Lavabo Bataryası ECA Marka DELTA Model, DUŞ SETİ temini ve montajının yapılması. 500,00 TL
    KLOZET = Gömme Rezervuar, Asma Klozet, Yavaş Kapanan Klozet Kapağı ( ECA - SEREL marka ) 600,00 TL
    FAN 150,00 TL
    HAVLUPAN = 50 cm X 70 cm KROM Havlupan ve Vanaları; temini ve montajının yapılması. 300,00 TL
    İLAVE İŞLER 6.850,00 TL
    İÇ KAPILAR - ENDÜSTRİYEL KAPLAMALI KAPI = ------------ renkli Melamin Kapı. --------- Kol, Mutfak ; ----------bölme, -------------- cam. 4 adet normal +2adet camlı=3.780.TL 3.550,00 TL
    KOMPLE DAİRE PARKELERİNİN SİSTRE YAPILARAK İTHAL CİLA CİLALANMASI 64 mt2 X 25 TL=1.600.TL 1.600,00 TL
    SÜPÜRGELİKLERİN YENİLENMESİ = 6 cm kayın veya gürgen süpürgelik montaj ve işçilik dahildir. LAMİNAT PARKE PERVAZI OLUR İSE=700.TL 900,00 TL
    PORTMANTO 2.250,00 TL
    TV ÜNİTESİ
    MUTFAK İLE BALKON ARASINA ÇİFT AÇILIMLI PVC CAM YAPILMASI 800,00 TL
    GENEL TOPLAM 36.500,00 TL

• min 10bin tl kenara ayır
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.