Şimdi Ara

Ev sinema sistemi için projeksiyon?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
6.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ev sinema sistemi için projeksiyon cihazı arıyorum 16/9 formatlı olsun 1280x720 çözünürlük olsun
    çok uçuk fiyatıda olmamalı, hangisini önerirsiniz?
    yada 854x480 çözürnürlüklü model kullanan varmı? vs.vs.

ev sinema sistemi için LCD mi? DLP mi? daha iyidir

arada sırada TV de izlesem (ışıklar açıkken) kaç ANSI lümen gerekir

o kadar çok model ve seçenek varki insan soracağı soruları bile bulamıyor :)

• Işıklarda açık izleyeceksen mutlaka 3LCD teknolojili PANASONIC PT-AX100E almalısın. Fiyatı hepsi burada da 2.900 YTL civarında.
    HD READY 1280 x 720 çözünürlük.

Ve dinamik modda 1.800 Ansi'ye kadar çıkabiliyor.
  • Işıklar kapalı seyretmek için ne tavsiye ediyorsun Hi-Def ?
    LCD ? DLP ?
    Marka model ?
  • 1) SONY Black Pearl SXRD Full HD 9.900 Ytl
    2) Panasonic PT-AE1000 Full HD 5.000 Ytl
    3) Sanyo PLV-Z2000 Full HD 6.000 Ytl (Tahmini)
    4) Panasonic PT-AX100 Hd Ready 2.900 Ytl
    5) Sanyo PLV-Z5 HD Ready 3.300 Ytl
    6) Epson TW-700 HD Ready 3.200 Ytl
    7) Sony AW-15 Bravia HD Ready 2.900 Ytl
    quote:

Orjinalden alıntı: HUSAMET

Işıklar kapalı seyretmek için ne tavsiye ediyorsun Hi-Def ?
    LCD ? DLP ?
    Marka model ?

• tek tavsıye edecegım gecen hafta gold bılgısayarda gordum epson twd1 modelı 854x480 gercek dvd ve sınema cozunurlugu fıyatıda 600ytl cıvarıydı. 1200 ansı aydınlık ortam ıcınde yetrlı ayrıca tw20 modelıyle bırebır aynı tek artısı jvc marka dvd ıcınde entegre ayrıca sub cıkısıda var. bu fıyata kacmaz derım hala kampanyası devam edıyorsa gold bılgısayara gıdıp gorebılırsın standda kurmuslar.
  • Fiyatlara birde istanbulbilişim in sitesinden bakın
  • ev sinema sistemi için LCD bir projeksiyon daha iyi bir seçim olacaktır. LCD projeksiyonlar DLP projeksiyonlara göre daha canlı ve keskin görüntü verirler. DLP ler ise LCD lere göre daha iyi kontrast oranına sahiptirler. sinema sistemi dediğiniz için LCD tipi bir projeksiyon seçmeniz yerinde olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi narec -- 22 Kasım 2007; 23:24:53 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: CaFFeiNe

Ev sinema sistemi için projeksiyon cihazı arıyorum 16/9 formatlı olsun 1280x720 çözünürlük olsun
    çok uçuk fiyatıda olmamalı, hangisini önerirsiniz?
    yada 854x480 çözürnürlüklü model kullanan varmı? vs.vs.

ev sinema sistemi için LCD mi? DLP mi? daha iyidir

arada sırada TV de izlesem (ışıklar açıkken) kaç ANSI lümen gerekir

o kadar çok model ve seçenek varki insan soracağı soruları bile bulamıyor :)

Geniş Ekran home cinema projeksiyon cihazı için dikkat etmeniz gereken çözünürlük değerleri aşağıdaki gibidir.
    854x480 bu tip projektorler yavaş yavaş kalkıyor.
    1280x720 bu tip modellerin fiyatları çok düşüyor.
    1920x1080 Full HD modeller yavas yavas yaygınlasmaya basladı. BlueRay filmlerle daha da yaygınlasacak gibi.

Ev sineması için LCD tipi projeksiyonlar hareketli goruntulerdeki performansı ile ön plana cikiyor.
    TV seyretmen icin yuksek kontrastli yuksek cozunurluk bir projeksiyon cihazı almaniza gerek yok. Zaten gelen yayin sinyalleri cok cok kotu. Makinaniz ne kadar kaliteli olursa olsun goruntu kaynaginiz zayif olduktan sonra bir anlamı olmaz. TV izlemek istiyorsanız 2000-2500 ansi lumen civarında herhangi bir modeli secebilirsiniz.

HD playerden HD film izlerken aralarindaki farkı anlarsınız.
    Ayrıdgınız butceye gore degisik modeller var. 2300 YTL ye kadar cikiyorsaniz asagidaki modelleri tavsiye derim. Fiyat istanbul bilişimin sayfasında alintıdır.
    PT-AX100: 2400 YTL / 18 taksit
    PLV-Z5 : 2300 YTL / 18 taksit
    VPL-AW15: 2300 YTL / 18 taksit

• Bence 1080p projektörler için çok erken, zaten çok pahalılar. 720p bir cihaz şu an kullandığımız görüntü kaynaklarında daha iyi sonuç verecektir.

Bu segmentte de en iyi cihaz olarak 2006-2007 yılı için Panasonic PT-AX100E lanse ediliyor(du), ta ki PT-AX200E çıkana kadar.

Şahsen bir projektöre yaklaşık 2.900 YTL vereceksem, şu an satışa çıkmış ama ülkemize henüz gelmemiş olan AX200E modelini beklerdim. Ya da taksitle 2.000 YTL civarında satılan Benq W500 modeline de bakabilirsin.
  • Arkadaslar bu prokesiyon cihazlarından iyi anlıyan birileri varsa cevap yazarsa sevinirim.

ben 2 3 model arasında kaldım.

sony VPL-VW60
    sony VPL-VW50
    panasonic PT-AE1000

Bu markalardan hangısını onderıyorsanız lutfen sebeplerınıde yazarsanız sevınırım.
    Lutfen konuya hakım olmuyanlar cevaplamasın.

Projeksıyon konusunda tecrubesı olanlar cevaplasın
  • 1)JVC HD 100
    2)Sony VPL-VW60
    3)Epson TW-2000 UB
    4)Infocus HD82
    5)Optoma HD81
    6)Sony VPL-VW50
    7)Panasonic PT-AE2000
    8)Sanyo PLV-Z2000
    9)Optoma HD-80
    10)Mitsubishi HD6000
    11)Infocus HD81
    12)Panasonic PT-AE1000
    13)Mitsubishi HD5000
    14)Epson TW-1000
    15)Mitsubishi HD4900

Daha pahalı modellerde var (benq w5000-Sharp Z12000SIM CX3-MarantzSP15 gibi çok pahalı cihazlarda var tabi)

Ben resim kalitesi ve testlerdeki başarılarına göre sıralamaya çalıştım.
    quote:

Orjinalden alıntı: Ersen79

Arkadaslar bu prokesiyon cihazlarından iyi anlıyan birileri varsa cevap yazarsa sevinirim.

ben 2 3 model arasında kaldım.

sony VPL-VW60
    sony VPL-VW50
    panasonic PT-AE1000

Bu markalardan hangısını onderıyorsanız lutfen sebeplerınıde yazarsanız sevınırım.
    Lutfen konuya hakım olmuyanlar cevaplamasın.

Projeksıyon konusunda tecrubesı olanlar cevaplasın

• alınan bi projeksiyon acaba aynı performansla ne kadar süre dayanır?
  • DLP ise çok uzun süre kullanılabilir 150.000 saat üzerinde.

Ancak LCD ise 25.000 saat üzerinde kullanılabileceğiniz sanmıyorum özellikle mavi paneller çok çabuk soluyor.

quote:

Orjinalden alıntı: waterfall_man

alınan bi projeksiyon acaba aynı performansla ne kadar süre dayanır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: waterfall_man

alınan bi projeksiyon acaba aynı performansla ne kadar süre dayanır?

Temiz kullanirsiniz 1700 saat yuksek verimle kullanirsiniz. daha sonra yavas yavas renkler sararir..
  • quote:

Orjinalden alıntı: TrDr_22

Arkadaslar ogrenci butcesi malum>>

epson twd1 modeli icin bi arkadas yorum yaparsa almayı dusunuyorum

Notebook cozunurlugu 1280*800 oldugundan notebook'tan film izlerken sorun cıkarırmı -saglıklı goruntu alınabilir mi

Sanırım bittikten sonra atmam gerekecek bunun lamba fiyatı ne kadar- degistirmeye degmeyecek kadar pahalımıdır...

Suan en uygun nereden alınabilir tesekkurler...!!

Arkadaşım TWD1 modelinde bilgisayar girişi olduğundan emin misin ? Ben o modelde VGA-DVI gibi girişler yok biliyorum. Şayet s-videoo'dan bilgisayarınızı bağlamayı düşünüyorsanız sonuç hoşunuza gitmeyebilir. Bu modelde sadece kendi dvd player'ından film izlemek ve varsa tercihen s-video çıkışlı (ya da scartından svideo sinyal destekli) uydu alıcınızla tv seyretmek için idealdir. Composite video girişi de var ayrıca.

1200 Ansi lümens de sadece karanlıkta seyretmek için yeterlidir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.