Şimdi Ara

Ev Sahibinin İstediği Kira Zammı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1200 TL kira ödüyorum 1 senedir, sözleşme 10 Temmuz'da bitti, ev sahibi telefonda dedi ki yasal olarak %25 zam olayı var fakat ülke piyasasının durumunu biliyorsun, fiyatlar aldı başını gitti, ne sen mağdur ol, ne ben mağdur olayım, kirayı 2000 TL yapalım... Ben de birkaç gün düşünme süresi istedim. Ev sahibine de hak veriyorum, dedikleri doğru... Sizin düşünceniz nedir?

Edit: Ev sahibi kiraya %65 zam yaptı, 1200 TL'den 2000 TL'ye çıkardı. Yılbaşında da zam yaparız diyor. Ben buraya Temmuz 2021'de taşınmıştım, tam 1 yıl oldu, %65 zam yapıldı, fakat diğer zam için önümüzdeki Temmuz'u değil, yılbaşını bekliyor. Temmuz 2021'de yani ilk taşındığımda 1 yıllık sözleşme yapmıştık, şu an yeni sözleşme yapılmadı, geçen sene yaptığımız sözleşme yeterli zaten dedi. Kiralara bakıyorum, kenar mahallede bile 5000 TL'ye kira görüyorum, Manisa'daki ev sahipleri kafayı yemiş olmalı. Bizim devlet de ne işe yarar onu merak ediyorum, devlet %25 zam kotası koydu ama daha piyasayı kontrol edemiyor, ev sahibi bile dedi ki bak İstanbul'da mahkemeler dolup taşıyor ev sahipleri ile kiracılar arasında dedi, cümledeki gizli tehdidi kaptım, zaten o yüzden üstelemeden %65 kira zammını kabul etmiştim, uğraşmak istemiyorum. Şu ülkenin TSK hariç devletine de yazıklar olsun, insanına da yazıklar olsun. Tiksiniyorum artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daimon88 -- 31 Temmuz 2022; 22:14:50 >

• Evet ülkenin hali malum da sen kiraya 65% zam isterken benim maaş o kadar artmadı onu ne yapıcaz de. Hadi 1750 dese belki de, 2000 bence çok.

• Senin gönlünden geçen 1500- 1750 arasi desek, 250 lira kadar fark olusuyor, ver gitsin, zaten o para 3 ay sonra kus olacak, huzurunu bozmaya deymez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • biraz ugras 1800'e indirmeyi dene hocam olmadi 2000'i kabul edersin

ama ugras

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 2000tl den 10 yilik pesin ode kurtul 2000tl yakinda 200tl olacak 

Adama kazik atmiş olursun hem sevinir  

• Ev sahibi kiraya %65 zam yaptı, 1200 TL'den 2000 TL'ye çıkardı. Yılbaşında da zam yaparız diyor. Ben buraya Temmuz 2021'de taşınmıştım, tam 1 yıl oldu, %65 zam yapıldı, fakat diğer zam için önümüzdeki Temmuz'u değil, yılbaşını bekliyor. Temmuz 2021'de yani ilk taşındığımda 1 yıllık sözleşme yapmıştık, şu an yeni sözleşme yapılmadı, geçen sene yaptığımız sözleşme yeterli zaten dedi. Kiralara bakıyorum, kenar mahallede bile 5000 TL'ye kira görüyorum, Manisa'daki ev sahipleri kafayı yemiş olmalı. Bizim devlet de ne işe yarar onu merak ediyorum, devlet %25 zam kotası koydu ama daha piyasayı kontrol edemiyor, ev sahibi bile dedi ki bak İstanbul'da mahkemeler dolup taşıyor ev sahipleri ile kiracılar arasında dedi, cümledeki gizli tehdidi kaptım, zaten o yüzden üstelemeden %65 kira zammını kabul etmiştim, uğraşmak istemiyorum. Şu ülkenin TSK hariç devletine de yazıklar olsun, insanına da yazıklar olsun. Tiksiniyorum artık. Bu yorumu konu başlığına da editleyeyim.

• 2000 lira kira bedava

Ocakta 3000 yapsın anlasin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • istanbulda 2100 den 5000 e çıkarttık,bunu vermezsek benzer evler 7-8 bin bandinda

• Ev sahibi de haklı kiracı da haklı düşün öyle rezil bir durumun içindeyiz memleket olarak.

2000₺ ikinizi de zorlamayacak bir rakam ise kabul et hocam.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.