Şimdi Ara

Euro Civic Kulübü (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.296
Cevap
37
Favori
441.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sonunda istediğim oldu ve euro civic kullanıcıları arasına bende katıldım.
    aracım temiz bi 98 1.6 ies 103000 de. ancak sizden bi konu hakkında yardıma ihtiyacım var.
    aracın direksiyonu lıkır lıkır ediyodu.ben ön takım sandım fakat direksiyon kutusu dedi ustam.tamir ettirme niyetinde bulundum fakat olmaz yenisi lazım tamir düzen tutmaz diyorlar. sizden ricam bu arıza başından geçmiş birinin tavsiyeleri.
    herkese hondalarıyla mutlu günler....
  • Far aydınlatmasından sikayetci arkadaşlara sesleniyorum. Ben farlarımın aydınlatma gücünden memnunum demiştim , olmayanların aksine. 100 lük ampül takılmış ve röle baglanarak ayarlanmıştı.Normalde 55-60 lık vardır araclarımızın orjinallerinde. Ben de beyaz 100lük osram far ampülü taktırdım.Ön park lambalarımı,ve arka plakalık aydınlatmalarımı komple beyaz ampül taktırdım.Bir tek sisler kaldıki o da hava cok soguk oldugu icin ustayı ugrastırmadım Ancak beyaz ısık kesinlikle aynı gücteki sarı ısıktan daha güclü ve güzel aydınlatıyor.Tavsiye ederim.Teyp taktırması dahil tüm ince ampüllerle far ampüllerine 80 ytl ödedim.Bilgilerinize. Dükkan sokulluda telekomu gecince soldaki Fatih otomotiv.

Bu arada dün pazar günü semtimde acık bir oto elektrikci buldum. Ve Eski mp3 cd çalarımı , pioneer marka, deh4800 ü taktırdım.İşin en enteresan yanı şuydu. Direksiyondan orjinal teyp kontrolü vardır bilenler bilir araçlarında varsa.Silecek kolunun hemen altındadır. Teyibi bagladı usta, gayet düzgün calıstı teyp, kontakla da uyumlu derken teyp boslugundan bir jaklı kablo daha var , teyp kablo tertibatından bagımsız gibi duruyor.Orjinal teybin arkasında bi yerden cıkmıstı zaten. Kısa bi arastırmadan sonra onun uzaktan direksiyondan kumanda kablosu olduugnu anladık.Ben sutaya sordum hatta dedimki en cok direksiyondan kumanda edemiycez diye taktırmadım, çalışmaz dimi diye sordum.Yok çalışmaz dedi. Ancak teyp takıldıktan sonra yeni pioneer taktıgımızın arkasında tam da o jakın girecegi 2 yuva vardı.Usta yerine itmeden bi dakka sunlara takalım deneyelim dedim ve inanmıycaksınız ama direksiyondan kumanda su anda sorunsuz tüm görevleriyle pioneeri kontrol ediyor.Evet takacagınız teybin arkasında remote kontrol jakı yuvası varsa, eurolarımızdaki direksiyon kumandası calısıyor. Bu bircok arabada hatta hicbir arabada yoktur. Şaşırdım ve şimdi aracımı sırf bu sebeple daha da sevdim....Honda hayat onda...

http://www.teamhondaturkey.com/forum/civiccrx_8806/euro_civic_kullanicilari_burada_bulusalim-t20233.0.html;msg308847

• remote girişi bütün sony lerde var
  • sumitt araban hayırlı olsun aynı arabadan bendede var kaça aldığını öğrenebilirmiyim? düzmü otomatikmi? güle güle kullan.
  • benim arabada yok malesef
  • Arkadaşlar bir daha soruyorum.. Kimseden cevap gelmemişşşşş:) Forum yerlerde sürünüyor.. Adamlar en sonunda kapatacaklar bu bölümü haberiniz olsun :)) Forumu ayakta tutan 4-5 kişi.. Nerede bu diğer arkadaşlar.

Makamcı Abicim show yapmışsın güzel duruyor valla. Allah kaza bela vermesin ??
    Tüm arkadaşlarıma üzüntüden uzak Sevdikleriyle beraber kazasız belasız mutluluklarla dolu yıl değil ömür diliyorum....

Bu arada Euro Civicle beraber bu forumu kullanan arkadaşlar forum yerlerde sürünüyor... Birkaç soru sorayım da bari forum şenlensin :))

1-Ön tamponda bulunan sis farlarını nasıl nerden temin edebiliriz ?
    2-Aracıma 4 lastik lazım. Ne marka tavsiye edersiniz ? Bridgestone E330 var fena değil... özellikleri gayet iyi geldi bana...
    3-Motorun üzerinde vida yeri var. Ustam söyledi bir tabla vardı galiba ama sökülmüş dedi. Bu durum kafamı karıştırdı..???
    4-Alarm taktırmayı düşünüyorum. Biliyorum bu alarm konusu önemli bir konu değil ama nelere dikkat edilmesi gerekiyor..
    5-Araçta güzel durabilecek jant tavsiyesi istiyorum...

Tüm arkadaşlarımdan bilgileri doğrultusunda paylaşım ve cevap bekliyorum. Herkes bilgisi dahilinde lütfen sorularımı cevaplasın. Forum biraz hareketlensin...

Saygılar Sevgiler.

• http://www.programkap.com/tuning_car_studio.html buradan prg ındırerek aracın rengını degıstırebılır bayagı cok cesıt bulunan jantları aracınıza uygulayarak nasıl gorundugunu gorebılırsınız

Euro Civic Kulübü
  • buda prg ıle renk ve jant degıstırılmıs resmı ıstedıgınız gıbı renk ve jantlarda oynama yaparak gorsel olarak aracınızda nasıl durdugunu gorebılecegınız kullanımı kolay bır prg jant ve renk cesıdı bayagı cok umarım ısınıze yarar

Euro Civic Kulübü
  • valla süper olmuş ellerine sağlık
  • aracım düz vites 13000 ytlye aldım
    bu arada arkadaşlar dün yaşadığım bi tecrübemi anlatmak isterim.
    abs lambam yanıyodu ve bir honda özel servise gittim.oradaki arkadaşlar abs beynimin arızalı olduğunu ve değiştirmem
    gerektiğini söylediler. donanimhaber'den araştırdığım uraz bosch servise götürdüm. namıdeğer hakan usta gerçekten işinin ehli. aracını çok seven biri olarak bundan sonrada elektronik bir sorun çıkarsa gideceğim tek yer.aracımın abs si şu an mükemmel.inşallah araçlarınızda bu tür sorunlar çıkmaz ama olurda çıkarsa gönül rahatlığıyla hakan ustaya aracınızı teslim edebilirsiniz.burdan kendisine tekrar teşekkür ederim.
    kazasız ve arızasız günler
  • Güle güle bin arabana sumitt kardeş iyi günlerde. Arızanı halletmene sevindim.
  • sumitt kardeşim bu uraz bosch servisin adresini verebilirmisin bulunsun bir köşede, ankaralı dostlarımız için.

Ayrıca bu tecrübeni diger forumumuzda da paylaşmanı temenni ederim.
    http://www.teamhondaturkey.com/forum/civiccrx_8806/euro_civic_kullanicilari_burada_bulusalim-t20233.0.html;new
  • www.uraz.com.tr
  • Mrb Arkadaşlar;17-01-09 akşam 21 00 da Antalya ya gidicem ve aracımın ilk uzun yol testini yapacağım.. O taraflarda olan site arkadaşlarımız var ise buluşma imkanı doğar.. Otel Serra Larada olacağım.....
  • arkadaşlar ben toyota sitesinden 98 special.amcamda da 97 model euro civic vardı.ben deki arabanın göstergelerini ışıklandırmaları yeniledim ve çok beğendi bende onun araç göstergelerini temizlik ve 5 waat osram cool blue ampullerle değiştim sonuç harika işte resimler

Euro Civic Kulübü
  • MERHABA ARKADAŞLAR BEN DE 96 EURO CİVİC KULLANICISI OLARAK ARANIZA KATILDIM.
  • 96 EURO 1.4 KULLANICISIYIM BENİM BİR SORUNUM VAR ÜST KAPAK CONTASININ YANDIĞINI SÖYLEYEN USTAM YAKLAŞIK 350/400 MASRAF ÇIKARDI
    ÜST KAPAK CONTASI ARIZASI HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA PAYLAŞIRSA SEVİNİRİM. ARABAYI HARARET YAPTIRDIĞIMI SANMIYORUM YALNIZ İKİ YIL ÖNCE UZUN YOLDA İKEN HARARAT ÇAK YÜKSELDİ DÜŞMEYİNCE ARABAYI DURDURDUM SUYUNUN BİRAZ EKSİLDİĞİNİ GÖRÜP İLEVE YAPMIŞTIM. SON GÜNLERDE ÇALIŞMAYAN ARABAMIN BUJİLERİNİ USTA SÖKTÜĞÜNDE ÇOK KOTÜ VAZİYETTE İDİ. DEĞİŞTİKTEN SONRA RADYOTÖRÜN ORADAN BAKINCA SOĞUTMA SUYUNDAN HAVA YAPTIĞINI SÖYLEDİ. ÜST KAPAK CONTASI DEĞİŞECEKMİŞ
  • sarpsa dostum üst kapak contası bu arabaların genel sorunudur 350-400 arasına yapılır bir kere hararet yaptırman yeterli sürekli su eksiltir. iyi bir ustaya göster mutlaka
  • Üst kapak contası evet ciddi sayılabilecek bir arıza ve kapak vs pahalı parcalar. Ama netten bir arastırma yap derim. Hatta yurtdısı sitelerden de arastır.

http://www.teamhondaturkey.com/forum/civiccrx_8806/euro_civic_kullanicilari_burada_bulusalim-t20233.0.html
    Bu arada diger forumumuza davetlisiniz!
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarpsa32

96 EURO 1.4 KULLANICISIYIM BENİM BİR SORUNUM VAR ÜST KAPAK CONTASININ YANDIĞINI SÖYLEYEN USTAM YAKLAŞIK 350/400 MASRAF ÇIKARDI
    ÜST KAPAK CONTASI ARIZASI HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA PAYLAŞIRSA SEVİNİRİM. ARABAYI HARARET YAPTIRDIĞIMI SANMIYORUM YALNIZ İKİ YIL ÖNCE UZUN YOLDA İKEN HARARAT ÇAK YÜKSELDİ DÜŞMEYİNCE ARABAYI DURDURDUM SUYUNUN BİRAZ EKSİLDİĞİNİ GÖRÜP İLEVE YAPMIŞTIM. SON GÜNLERDE ÇALIŞMAYAN ARABAMIN BUJİLERİNİ USTA SÖKTÜĞÜNDE ÇOK KOTÜ VAZİYETTE İDİ. DEĞİŞTİKTEN SONRA RADYOTÖRÜN ORADAN BAKINCA SOĞUTMA SUYUNDAN HAVA YAPTIĞINI SÖYLEDİ. ÜST KAPAK CONTASI DEĞİŞECEKMİŞ

Sevgili sarpsa Sizi ilk kez burada gördüm hoş geldiniz; Sorununuzu da okudum... Aynısı benimde başıma geldi,arabamı yeni almıştım incelerken suyun radyator içinde kabarcıkların yaptığını ve hortumların aşırı derecedee şişme yaptığını fark ettim... Eski motor mekanikeri olan mesleğim icabı tanıdığım usta arkadaşlarımın yanına gidip fikir birliği ile sorunu giderdik... Sana tavsiyelerim olacak....Benim aracın 1.6 İLS bu aracların üst kapak contaları ÇELİK tendir,,, senin aracınıda ÇELİK conta olması lazım, olmasada şunları yaptır.....

Evvela tanıdığın bir ustaya git... Aracını iyice soğumasını bekle,ustan en üstteki yağ kapağını söksün( kürbütör kapağını)

Daha sonra üst kapağın saplama vidalarını 1-1.5 tur gevşetsin.....

Orta daki vidalardan başlayarak dışlara doğru sıralayarak sıkılamalarını yapsınlar ...

Ustalarınız bilirler bu sıkılama işlemlerini tork anahtarı ile düşük kilo ile başlayıp yüksekterk aynı sıra ile 19-20 kğ kadar çıkararak sıkılama işlemlerini yaparlar işlem tamamlanmış olur

Daha sonrada yağ kapağı da kapatılır aracını çalıştır eksikse suyunu tamamla radyatör kapağı açık halde kaloriferin de fanı kapalı ısıtma düğmesi kırmızıda olacak halde rolantide çalıştır taki radyator fanı ve termostadın açana kadar ...

Bunlar açtıktan sonra radyator kapağını kapa aracını tekrar çalıştır radyator üstündeki kalın hortumlarını elin ile tut yumusaklığını koruyorsa ( Bu arada diğer elin ile biraz gaz ver)Bak hortunlar şişmeler normal çok fazla değil de yumuşak duruyorsa geçmiş olsun işin olmuştur..

Yok hortumlarında aşırı şişkinlikler varsa CONTAYI DEĞİŞTİRECEKSİNİZ belki kapağınızıda taşlatmanız gerekecek insallah bunu yaşamazsınız kolay gelsin arkadaşım....

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.