Şimdi Ara

Euro Civic Kulübü (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.297
Cevap
37
Favori
441.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün honda aracı olan arkadaşımı benim servisime götürdüm( civici satmadan önceki tabi) orda konuşurken bana ne düşünüyorsun araç için dedi ben az yaksın küçük olsun ama otm olsun bu çerçeve içinde hyundai getz düşünüyorum dedim. bana sen honda vtec sürmüş adamsın bu motoru ararsın dedi. bende bütçemi söyledim max 13 düşünüyorum felan .bana sana euro civic bakalım dedi aklıma soktu.şimdi 14 .sayfaya geldim forumda sayfanızın.baya donanımlı araç aslında .kısmet bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BMW 528 -- 27 Aralık 2008; 17:46:06 >
  • selamlar aracının içini modifıye eden degısıklık yapan arkadaslar resım koyabılırmı benım arac 1996 euro cıvıc maun dusunuyorum ama bulamıyorum yarım sekılde zaten maun var yada koltukları kaplatan varmı bu tarz arac içi degişiklik yapan varmı

sımdıden herkezın yenı yılı kutlu olsun herkezın yenı yılda dusledıgı ıstedıgı seylere saglık la kavusacagı bır yıl olsun
  • TÜM SİTE KULLANICISI ARKADAŞLARIMIN YENİ YILINI KUTLAR,SAĞLIKLI, MUTLU,BAŞARILI,BOL KAZANÇLI VEDE KAZASIZ BİR YIL OLMASINI DİLERİM....!
  • Bende diliyorum...
  • DOSLARIM HEPİNİZE İYİ SENELER DİLİYORUM
  • Mutlu yıllar

• Makamcı Abicim show yapmışsın güzel duruyor valla. Allah kaza bela vermesin ??
    Tüm arkadaşlarıma üzüntüden uzak Sevdikleriyle beraber kazasız belasız mutluluklarla dolu yıl değil ömür diliyorum....

Bu arada Euro Civicle beraber bu forumu kullanan arkadaşlar forum yerlerde sürünüyor... Birkaç soru sorayım da bari forum şenlensin :))

1-Ön tamponda bulunan sis farlarını nasıl nerden temin edebiliriz ?
    2-Aracıma 4 lastik lazım. Ne marka tavsiye edersiniz ? Bridgestone E330 var fena değil... özellikleri gayet iyi geldi bana...
    3-Motorun üzerinde vida yeri var. Ustam söyledi bir tabla vardı galiba ama sökülmüş dedi. Bu durum kafamı karıştırdı..???
    4-Alarm taktırmayı düşünüyorum. Biliyorum bu alarm konusu önemli bir konu değil ama nelere dikkat edilmesi gerekiyor..
    5-Araçta güzel durabilecek jant tavsiyesi istiyorum...

Tüm arkadaşlarımdan bilgileri doğrultusunda paylaşım ve cevap bekliyorum. Herkes bilgisi dahilinde lütfen sorularımı cevaplasın. Forum biraz hareketlensin...

Saygılar Sevgiler.

• arabada sanal tuning yapmak ısteyenlere kolay bır prg belkı gorsel degısklıgın nasıl gorunecegını merak eden arkadasların ısıne yarar ben hıc anlamama ragmen deneme yaptım guzel olmasa bıle yapmanın kolay oldugunu gostermek acısından resımlerı koyuyorum

http://www.forumnettr.com/forum/tuning-car-studio-3d-araba-modifiye-programi-t-2674.html

modıfeye sevenlere :)
    asagıdakı adrestende ındırebılırsınız

http://www.indiristan.com/download_indir.asp?id=3289

• Selamlar yaklaşık 3 aydır falan üniversite dolayısıyla ankaradaydım ve otomobil antalya'da kaldı, bu yüzden foruma yazamadım ama yazılanları takip ediyordum sürekli. Geçenlerde ikamet ettiğimiz şehir olan Antalya'dan memleketimiz Karabük'e gittik arabayla ama havaların soğuk olması yolculuğun zor geçmesine neden oldu. Bu yolculuk sırasında euro civicimizde karşılaştığımız sorunlara cevap arıyorum:

1. Arabanın camları içten inanılmaz buğulandı, kaloriferler son kademede çalışmasına rağmen ve iyi de hava vermesine rağmane bir türlü buğuyu gideremedik, öncamlar yolu görebilcek şekildeydı ama özellikle yan camlardan yan aynaları görebilmek için sürekli buğuyu elle silmek zorunda kaldık. Bu aşırı buğunun sebebi nedir? sizin araçlarda da böyle bir problem var mı? Normalde kaloriferin tüm buğuyu gidermesi gerekmez mi?

2. Geçen pazar Antalya'ya dönmek için yola çıktık, fakat Ankara Polatlıdan sonra kar-tipi dolayısıyla aracı yolda tutmak imkansız hale geldi ve zincirlerimizi taktık. İnanılmaz bir tipi vardı her yerde kayan araçlar falan korkuttu bizi.. O tipide sivrihisara kadar zor gittik, sabaha tipi diner belki diye otelde kaldık ve gündüz gözüyle yola çıktık. Yollar öyle buz tutmuş ki Ancak Afyon- Burdur arasında bir yerde yollar normale döndü ve zincirleri çıkarabildik. Fakat yazın aldığımız güzelim jantların parlak yüzeyleri aşınmıştı ve moralimiz buna çok bozuldu. Sağ sağlım Antalya'ya vardığımız için mutluyduk ama bu durum bizi üzdü. Jantların dış yüzeylerini düzeltmenin, tekrar eski hali gibi yapmanın yolu var mı?

Bunlar dışında arabamızla keyifli bir yolculuk yaptık, zaten bir buçuk yıldır keyifle sürüyoruz ve bizi çok memnun bırakıyor. İyiki bir Euro Civic almışız diyoruz.

Herkese iyi yıllar, kazasız sürüşler...

• http://www.autowaretech3.net/nextwheels/mrtire.htm

bu sıteden aracınızın modelını rengını secıp sanal olarak jant secımı yapabılırsınız en azından fıkır sahıbı olunması acısından
  • quote:

Orjinalden alıntı: MGMuhammet

Selamlar yaklaşık 3 aydır falan üniversite dolayısıyla ankaradaydım ve otomobil antalya'da kaldı, bu yüzden foruma yazamadım ama yazılanları takip ediyordum sürekli. Geçenlerde ikamet ettiğimiz şehir olan Antalya'dan memleketimiz Karabük'e gittik arabayla ama havaların soğuk olması yolculuğun zor geçmesine neden oldu. Bu yolculuk sırasında euro civicimizde karşılaştığımız sorunlara cevap arıyorum:

1. Arabanın camları içten inanılmaz buğulandı, kaloriferler son kademede çalışmasına rağmen ve iyi de hava vermesine rağmane bir türlü buğuyu gideremedik, öncamlar yolu görebilcek şekildeydı ama özellikle yan camlardan yan aynaları görebilmek için sürekli buğuyu elle silmek zorunda kaldık. Bu aşırı buğunun sebebi nedir? sizin araçlarda da böyle bir problem var mı? Normalde kaloriferin tüm buğuyu gidermesi gerekmez mi?

2. Geçen pazar Antalya'ya dönmek için yola çıktık, fakat Ankara Polatlıdan sonra kar-tipi dolayısıyla aracı yolda tutmak imkansız hale geldi ve zincirlerimizi taktık. İnanılmaz bir tipi vardı her yerde kayan araçlar falan korkuttu bizi.. O tipide sivrihisara kadar zor gittik, sabaha tipi diner belki diye otelde kaldık ve gündüz gözüyle yola çıktık. Yollar öyle buz tutmuş ki Ancak Afyon- Burdur arasında bir yerde yollar normale döndü ve zincirleri çıkarabildik. Fakat yazın aldığımız güzelim jantların parlak yüzeyleri aşınmıştı ve moralimiz buna çok bozuldu. Sağ sağlım Antalya'ya vardığımız için mutluyduk ama bu durum bizi üzdü. Jantların dış yüzeylerini düzeltmenin, tekrar eski hali gibi yapmanın yolu var mı?

Bunlar dışında arabamızla keyifli bir yolculuk yaptık, zaten bir buçuk yıldır keyifle sürüyoruz ve bizi çok memnun bırakıyor. İyiki bir Euro Civic almışız diyoruz.

Herkese iyi yıllar, kazasız sürüşler...

dostum eğer kalorifer düğmelerinin yanında havalandırmayı araç içinde yap tuşuna bastıysan arabanın camları buharlanır bu her marka arabada olur

• quote:

Orjinalden alıntı: serozkay

RESİMİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

bütün arkadaşlara mutlu yıllar

SEROZKAY arkadaşım farlar duruyormu acaba ?
  • ey cemaati müslim nerelerdesiniz yahu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucanlaz -- 7 Ocak 2009; 10:45:49 >
  • arac içi suni deri kaplayan varmı alman suni deriyi cok ovuyolarlar hem hesaplı hemde cok kullanıslı oldugu forumlarda yazıyor bunun temını nerden olur yanı bız alabılırmıyız ve metre fıatı nedır
  • quote:

Orjinalden alıntı: ucanlaz

ey cemaati müslim nerelerdesiniz yahu

nerdemiyiz? daha önceleri bahsettigimiz diger forumdayız ;)
    orada katılımımız artıyor.ancak burayla da irtibatı kesmeyiz ...
  • hasan abi ve sitedeki arkadaşlar amcamın euro civite iç taraftan tavan lambasının arka tarafında kalan kumaştan yağmura su sızıntısı oluyo yan koltuk taraına akarak damlıyo nedendir acaba antenden olbilirmi sanrufu kontrol ettim sıkı sıkı kapalı nedersiniz
  • anten den olabilir ama yinede bi kontrol ettirt istersen
  • Sevgili Ertan amcanın aracının sanrufunu iç sacının sağında ve solunda içine biriken suyu aşağıya akmasını sağlayan iki adet oluklar vardır bunlar özellikle yaz günlerinde içleri toz yaprak vs gibi maddelerle tıkanır ve akması gereken su tıkanıklıktan dolayı aşağıya inmeden sevyesini yükselterek tabi birazda fitiller eskimiş ise araç içine akıntılar meydana gelir akıntının sebebi bunlardır.. Yaz sonunda bu oluk yerlerini temizletilirse sorunlar ortadan kalkar diğer arkadaşlarada duyrulur...
  • Arkadaşlar öncelikle herkese kazasız sürüşler dilerim.
    Aslında sürekli forumdayım fakat teknik bilgim olmadığı için yanlış yönlendirmemek adına birşey yazamıyorum.
    Benim en büyük sorunum gece görüşü özellikle yağmurlu akşamlarda. Yolu göremiyorum desem yeridir. Farları yıkatmayı denedim hiç faydası olmadı. Bir arkadaşın da yazdığı gibi uzunlarla gitsem de kimse fark etmiyor. Ben şöyle yaptım çok net aydınlatmaya sahibim diyen arkadaş varsa gerçekten çok merak ediyorum ve ne yaptığını bizimle paylaşmasını rica ediyorum.
    Özellikle xenon deneyen var mı? Islak zeminde xenon iyi göstermiyor diyorlar bilgisi olan var mı?

Saygılarımla

Faruk
  • quote:

Orjinalden alıntı: Faruk71

Arkadaşlar öncelikle herkese kazasız sürüşler dilerim.
    Aslında sürekli forumdayım fakat teknik bilgim olmadığı için yanlış yönlendirmemek adına birşey yazamıyorum.
    Benim en büyük sorunum gece görüşü özellikle yağmurlu akşamlarda. Yolu göremiyorum desem yeridir. Farları yıkatmayı denedim hiç faydası olmadı. Bir arkadaşın da yazdığı gibi uzunlarla gitsem de kimse fark etmiyor. Ben şöyle yaptım çok net aydınlatmaya sahibim diyen arkadaş varsa gerçekten çok merak ediyorum ve ne yaptığını bizimle paylaşmasını rica ediyorum.
    Özellikle xenon deneyen var mı? Islak zeminde xenon iyi göstermiyor diyorlar bilgisi olan var mı?

Saygılarımla

Faruk

Yagmurlu havada görüş iyice azalır bu bir gercek...Ancak yine de farlarımız yeterli degildir bence de...Benim aracımda far rölesi baglanarak yüsek vatlı ampül takılı ve normal kosullarda iyi bir görüş saglıyorum.Ben memnunum acıkcası...Ayrıca xenon ya da angel gibi farların bizim araclara takılabilmesi icin o far türlerinin olması lazım ki yok piyasada diye biliyorum. Bizim farlardaki aydınlatma sorunu birazda 2 katlı camdan kaynaklanıyor sanırım.Hani en önce bir saydam katman ve 3-4 cm iceride de ana dagıtıcı cam var ya...Bence gereksiz bir detay, aksesuar olarak güzel ama aydınlatmaya zararı var bence... Kısacası ben aydınlatmamdan memnunum

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.