Şimdi Ara

Euro Civic Kulübü (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.297
Cevap
37
Favori
441.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: makamcı SW

quote:

Orjinalden alıntı: ucanlaz

selam arkadaşlar bi süredir internete giremiyorum ayrı kaldık inşallah bayramınız iyi geçmiştir

makamcı abi benim araçta su eksiltme sorunu vardı, normal aracı zorlamadan gidersen bişey olmuyodu ama aracı sıkıştırırsan yoğun trafikte falan araç 100-150 km de tahliye kutusundaki su komple boşaltıyodu, double up radyatör çatlak giderici döktüm ve ful antifiriz yaptım şimdi şu eksitmiyor şükürler olsun ama o koyduğum madde gitti kalorifer rradyatörlerini tıkadı radyatörcüye gidip onu açtırdım onada ayrı para verdim, bayram öncesi uzun yol yapacağım için fren balatalarını değiştirttim hepsini 500-600 km sonra şimdi şöyle bir sorun var firene yavaşş basıp arabayı yavaşlatacağım zaman aracın ön tarafından tırrrtttt diye di ses geliyo sanki abs vuruyor gibi ama kazık firen falan yapınca herşey normal herzamanda yapmıyo abs arıza ışığı yanmadıda

anlamadım gitti

Canım kardeşim; Biraz daha kullan eğer sorun devam ederse yani alıştırma devresine kadar normale dönmüyorsa balatalarında uyumsuzluklar var yada disklerinde problem vardır...

Alıntıları Göster
    ABİ TEŞEKKÜRLER SAĞOLASIN

• quote:

Orijinalden alıntı: ucanlaz

ABİ TEŞEKKÜRLER SAĞOLASIN

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar, bu araçların ön ve arka tekerlek hava basınçları ne kadar, bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: UberManS

Arkadaşlar, bu araçların ön ve arka tekerlek hava basınçları ne kadar, bilen var mı?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: UberManS

Kapı girişine yapıştırılmış kağıtta lastik ölçüsü 185/60/14, basınçlar önler 32ps, arkalar 30ps yazıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: eurocv

quote:

Orjinalden alıntı: UberManS

Kapı girişine yapıştırılmış kağıtta lastik ölçüsü 185/60/14, basınçlar önler 32ps, arkalar 30ps yazıyor..

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar... aracım 98 euro civic 1.4 IS yaklaşık 1 haftadır araç rölantide 1500 devirde çalışıyor.. 6 aydır aracın sahibiyim. ilk aldığımda rölantide iken 750-800 devirde çalışıyordu. Her gün sabah aracı çalıştırdığımda ibreyi başka yerde görmek canımı sıkıyor..

Birkaç sorum daha olacak..
    1-Antifiriz olarak hangi antifirizi kullanıyorsunuz ? Bizim araçlarda şu antifiriz kullanılacak diye bir kaide var mı ?
    2-Aracı Honda servisine götürüp bir sağında solunda ne var öğrenmek istiyorum. Amaç yaptırmak değil sadece bilgi almak ? Ne kadara malolur bilgilendirirseniz sevinirim.
    3-Bazı euro civiclerde Honda logolu jantlar görüyorum. Bunlarla ilgili fiyat bilgisi olan arkadaşlarım paylaşırlarsa sevinirim..

Makamcı abii selamlarr:)

• quote:

Orijinalden alıntı: nitrogenius

Merhaba arkadaşlar... aracım 98 euro civic 1.4 IS yaklaşık 1 haftadır araç rölantide 1500 devirde çalışıyor.. 6 aydır aracın sahibiyim. ilk aldığımda rölantide iken 750-800 devirde çalışıyordu. Her gün sabah aracı çalıştırdığımda ibreyi başka yerde görmek canımı sıkıyor..

1-Antifiriz olarak hangi antifirizi kullanıyorsunuz ? Bizim araçlarda şu antifiriz kullanılacak diye bir kaide var mı ?
    2-Aracı Honda servisine götürüp bir sağında solunda ne var öğrenmek istiyorum. Amaç yaptırmak değil sadece bilgi almak ? Ne kadara malolur bilgilendirirseniz sevinirim.
    3-Bazı euro civiclerde Honda logolu jantlar görüyorum. Bunlarla ilgili fiyat bilgisi olan arkadaşlarım paylaşırlarsa sevinirim..

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar sanırım kimsenin foruma girdiği yok..

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: nitrogenius

Sevgili Arkadaşım;Evvela @ selam..! Motor devir saatleri hava şartlarından yapar soğuyan havalarda otomatik cikle devrededir motor ısınınca normale dönmesi lazım öyle olmuyormu...?

1-Antifirinin iyi markalardan birini seç ve sadece radyatordeki eski antifirizin ile motor bloğundaki eski antifirizide bosaltıp yenisini koy,, Motor bloğunda eksoz manifoldunun 3-4 silindir çıkışının altında bloğun suyunun boşaltıldığı tapa var,o tapayı açtır suyu boşalt ve tapayı sıktıktan sonra (radyatordekinide boşalt) yeni antifirizini koydur 3 Litrelik bidonlarda satılır...

2-Servis ücretleri pahalı,tanıdığın bir ustaya git aracını liftte kaldır ,altını sağını solunu üstüne iyice bir bak ustada kontrol etsin daha ucuza mal olur....

3-Cant satıcıları bu logolu orta göbek kapaklarının nerede satıldığını daha iyi bilirler, onlara bir sor.. olsa olsa 20 -25 ytl yi gececeğini sanmıyorum....

EVET ARKADAŞLAR HAKİKATEN SİTE BOMBOŞ: Ben daha önceleri toyota da yazıyordum oradaki arkadaşlık ve dostluğuğ burada bulamıyoruz,orada şu an itibarıyla 90. sayfadayız... E hadi beyle canlandıralım biraz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makamcı SW -- 23 Aralık 2008; 21:04:47 >

• quote:

quote:

Sevgili Arkadaşım;Evvela @ selam..! Motor devir saatleri hava şartlarından yapar soğuyan havalarda otomatik cikle devrededir motor ısınınca normale dönmesi lazım öyle olmuyormu...?

1-Antifirinin iyi markalardan birini seç ve sadece radyatordeki eski antifirizin ile motor bloğundaki eski antifirizide bosaltıp yenisini koy,, Motor bloğunda eksoz manifoldunun 3-4 silindir çıkışının altında bloğun suyunun boşaltıldığı tapa var,o tapayı açtır suyu boşalt ve tapayı sıktıktan sonra (radyatordekinide boşalt) yeni antifirizini koydur 3 Litrelik bidonlarda satılır...

2-Servis ücretleri pahalı,tanıdığın bir ustaya git aracını liftte kaldır ,altını sağını solunu üstüne iyice bir bak ustada kontrol etsin daha ucuza mal olur....

3-Cant satıcıları bu logolu orta göbek kapaklarının nerede satıldığını daha iyi bilirler, onlara bir sor.. olsa olsa 20 -25 ytl yi gececeğini sanmıyorum....

EVET ARKADAŞLAR HAKİKATEN SİTE BOMBOŞ: Ben daha önceleri toyota da yazıyordum oradaki arkadaşlık ve dostluğuğ burada bulamıyoruz,orada şu an itibarıyla 90. sayfadayız... E hadi beyle canlandıralım biraz...

Alıntıları Göster
    Merhaba makamcı abicim. bende nevşehirliyim.. Kozaklıyı bilirmisin bilmem:)) İstanbulda yaşıyorum.
    Otomatik jikleyi bilmiyordum. Dediğin gibi araç motoru ısınınca 1500 devirde çalışan aracım yol katettikten sonra 1000-800 devire geri düşüyor.

Ustamlada konuştum. Kışlık bakımını henüz yaptıramadım aracın. Boğazı söküp temizleyeceğini ve genel bir kontrol yapacağını söyledi. Henüz götürmedim aracı.

Bu arada sormayı unutmuşum. Araç yaklaşık 2 haftadır çekişten düştü. Bujileri, hava filtresini elden geçireceğim. Senin bildiğin başka bir çözüm varsa ve paylaşırsan sevinirim.

Senden başka bir ricam antifiriz markası tavsiyesi. Madem kaliteli antifiriz al diyorsun. Hangisini alacağımı da söylersen sevinirim.

Jantdan bahsettiğim plastik kapaklar değil Makamcı abi..Honda logolu çelik jantlardan bahsediyorum. Bir kaç araçta gördüm ve gayet de güzel duruyordu.

Verdiğin bilgiler için teşekkürler. Ve bu sorularıma vereceğin cevaplar için de tekrar teşekkürler.

• quote:

Merhaba makamcı abicim. bende nevşehirliyim.. Kozaklıyı bilirmisin bilmem:)) İstanbulda yaşıyorum.
    Otomatik jikleyi bilmiyordum. Dediğin gibi araç motoru ısınınca 1500 devirde çalışan aracım yol katettikten sonra 1000-800 devire geri düşüyor.

Ustamlada konuştum. Kışlık bakımını henüz yaptıramadım aracın. Boğazı söküp temizleyeceğini ve genel bir kontrol yapacağını söyledi. Henüz götürmedim aracı.

Bu arada sormayı unutmuşum. Araç yaklaşık 2 haftadır çekişten düştü. Bujileri, hava filtresini elden geçireceğim. Senin bildiğin başka bir çözüm varsa ve paylaşırsan sevinirim.

Senden başka bir ricam antifiriz markası tavsiyesi. Madem kaliteli antifiriz al diyorsun. Hangisini alacağımı da söylersen sevinirim.

Jantdan bahsettiğim plastik kapaklar değil Makamcı abi..Honda logolu çelik jantlardan bahsediyorum. Bir kaç araçta gördüm ve gayet de güzel duruyordu.

Verdiğin bilgiler için teşekkürler. Ve bu sorularıma vereceğin cevaplar için de tekrar teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bugün bu forum konusunun 2.yıldönümü hayırlı ugurlu olsun. fatihsıcakyüz nick li arkadaşımız 24 aralık 2006da açmış sayfayı...hayırlı ugurlu olsun....:)

• quote:

Orijinalden alıntı: ceyhunyazar

Arkadaşlar bugün bu forum konusunun 2.yıldönümü hayırlı ugurlu olsun. fatihsıcakyüz nick li arkadaşımız 24 aralık 2006da açmış sayfayı...hayırlı ugurlu olsun....:)

Alıntıları Göster
    selam arkadaşlar bu amortisötler tamir ediliyormuş peki kaç kez tamir ediliyor birde ne kadar verimli olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucanlaz

selam arkadaşlar bu amortisötler tamir ediliyormuş peki kaç kez tamir ediliyor birde ne kadar verimli olur

Alıntıları Göster
    Nihayet, Ceyhun dostum hem burayı hem de diğer tarafı iyi idare ediyorsun..:))
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

:D Çok güldüm kardeşim , idare ha :D Evet herkesi paylaşımlarımızın arttıgı THT foruma da bekliyoruz. Orada da euro civic ciler için bir sayfamız var hatırlatırım.
    http://www.teamhondaturkey.com/forum/civiccrx_8806/euro_civic_kullanicilari_burada_bulusalim-t20233.0.html

• quote:

Orijinalden alıntı: ceyhunyazar

quote:

:D Çok güldüm kardeşim , idare ha :D Evet herkesi paylaşımlarımızın arttıgı THT foruma da bekliyoruz. Orada da euro civic ciler için bir sayfamız var hatırlatırım.
    http://www.teamhondaturkey.com/forum/civiccrx_8806/euro_civic_kullanicilari_burada_bulusalim-t20233.0.html

Alıntıları Göster
    Bu arada arkadaşlar, üye arkadaşlarımızdan biri, ismini vermeyim kendi arzu ederse acıklar; gecenlerde bir kazaya karışmış zincirleme...Aracında önden ve arkadan cok ciddi olmayan hasarlar varmış.Farlar kırılmış tamponlar vs değişecekmiş gibi...Karşı tarafın sigortası yaptıracakmış tabii, ancak exper parçalar bulunamaz gibi seylerden söz etmiş. Ben de duyunca şok oldum, en kötü yurt dışından gelir diye biliyorum ama bilinmez ki, ya öyle ise, hakatten sıfır parça bulma işi pahalıya patlasa dahi bulunamıyorsa? Bu kadar sevdigimiz begendigimiz araçlarımızıçöpe mi atıcaz?Beni bi telaş sardı arkadaşlar valla...

Siz konu hakkında ne düşünüyosunuz? Misal arka stoplar kırıldı ve cıkmacılarda da yok ise arka stopsuz mu gezicez. Gülermisin aglarmısın yaw :) :(

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Sevgili hemşerim Nitro;Boğaz konusunda ,evet temizlik yapılıyor,nedeni 3 konumlu sistem1. elektrikl okuma,2 motor ısı geçişli,3.hava akım ve otomatik cikle , boğaz kelebeğinde bulunuyor. Geçenlerde aynı araçlarımızdan birinin temizliğini yapıyorlardı... --- Çekişten düşmesi en son aldığın yakıt ve sistem arızalarında olabilir... Antifiriz markası olarak tanınmış markalar içinde mobil-elf-shell-vs markalardan kullana bilirsin,yani 3 litresi en asgri 20 ytl ve yukarısında satılanları öneririm ...Ucuz olanlarda var ama pek önermem...----- Benim arabanın cantları KM yani kor metalin ortalarında HONDA logolu (orjnal) göbek kapakları var... Yakışıyorda, illaki cantlarda orj olsun dersen çok pahalıya mal olurlar...Sen en iyisi beğendiğn bir modelde cant alırsın aldığın yerler sana bu logolardan bulup takarlar,orjinal bir görünüm verir...

• quote:

quote:

Sevgili hemşerim Nitro;Boğaz konusunda ,evet temizlik yapılıyor,nedeni 3 konumlu sistem1. elektrikl okuma,2 motor ısı geçişli,3.hava akım ve otomatik cikle , boğaz kelebeğinde bulunuyor. Geçenlerde aynı araçlarımızdan birinin temizliğini yapıyorlardı... --- Çekişten düşmesi en son aldığın yakıt ve sistem arızalarında olabilir... Antifiriz markası olarak tanınmış markalar içinde mobil-elf-shell-vs markalardan kullana bilirsin,yani 3 litresi en asgri 20 ytl ve yukarısında satılanları öneririm ...Ucuz olanlarda var ama pek önermem...----- Benim arabanın cantları KM yani kor metalin ortalarında HONDA logolu (orjnal) göbek kapakları var... Yakışıyorda, illaki cantlarda orj olsun dersen çok pahalıya mal olurlar...Sen en iyisi beğendiğn bir modelde cant alırsın aldığın yerler sana bu logolardan bulup takarlar,orjinal bir görünüm verir...

Alıntıları Göster
    Makamcı abicim bilgilerin için çok teşekkürler. Bir yapmadığın kaputu açtıktan sonra ön bölümün fotoğrafını çekip üzerlerine bu motor, bu distrübütör, bu hava filtresi, bu akü yazmadığın kaldı valla :)) onuda yapsan ne süper olur yemin ederim :))
    selamlar sevgiler

• quote:

Arkadaşlar bir kot pitin temizliği kaldı + ışıklandırmalarınıda elden geçireceğim....bu gün AY ve YILDIZ yan yana geldiler ...

Euro Civic Kulübü

Euro Civic Kulübü

Euro Civic Kulübü

Alıntıları Göster
    kokpit

• quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

kokpit

Alıntıları Göster
    Ortalık biraz yeşillensin yavvv..:) Euro civic kullanıcıları araçlarınızı resmini ekleyin ortalık şenlensin biraz :))
    http://img391.imageshack.us/my.php?image=img2955ju8.jpg

• quote:

Ortalık biraz yeşillensin yavvv..:) Euro civic kullanıcıları araçlarınızı resmini ekleyin ortalık şenlensin biraz :))
    http://img391.imageshack.us/my.php?image=img2955ju8.jpg

Alıntıları Göster
    merhabalar
    uzun zamandır foruma giremedim.
    ben de 97 model 1,6 ies eurocivic kullanıcısıyım. arabam 288.000 km'de. Çok şükür sorunsuz kullanıyorum.
    aracın iç aydınlatmaları bende de çok zayıf. özellikle hız ve devir göstergelerinin orası çok zayıf. vaktim olduğu bir zaman söküp bir bakmayı düşünüyorum. acaba içinde ne tür bir ampul kullanılıyordur. fan hız ayar düğmesinin ve sıcak-soğuk düğmesinin aydınlatması da zayıf. buralarda kullanılan lambalar hakkındaki bilgilerinizi bekliyorum.

teşekkürler
    herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: tekelimustafa

merhabalar
    ben de 97 model 1,6 ies eurocivic kullanıcısıyım. arabam 288.000 km'de. Çok şükür sorunsuz kullanıyorum.
    aracın iç aydınlatmaları bende de çok zayıf. özellikle hız ve devir göstergelerinin orası çok zayıf. vaktim olduğu bir zaman söküp bir bakmayı düşünüyorum. acaba içinde ne tür bir ampul kullanılıyordur. fan hız ayar düğmesinin ve sıcak-soğuk düğmesinin aydınlatması da zayıf. buralarda kullanılan lambalar hakkındaki bilgilerinizi bekliyorum.

teşekkürler

Alıntıları Göster
    tekelimustafa dostum merhaba, tekrar hoşgeldin..

Benim sizlerden ricam bir ara konuşulan farlar konusu ile ilgili yeniden fikir alışverişinde bulunmamız. Bu süre içerisinde bu konu ile ilgili yeni bir keşif yapan arkadaşlarım varsa onların bilgilerini bizlerle paylaşması.. Gerek farların temizliği ile ilgili gerekse ampul kullanımı ile ilgili hafızalarımızı tekrar tazeleyelim..

Foruma biraz ilgi lütfen arkadaşlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: tekelimustafa

merhabalar

teşekkürler

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: tekelimustafa

merhabalar
    aracın iç aydınlatmaları bende de çok zayıf. özellikle hız ve devir göstergelerinin orası çok zayıf. vaktim olduğu bir zaman söküp bir bakmayı düşünüyorum. acaba içinde ne tür bir ampul kullanılıyordur.

Göstergelerin arkasındaki ampuller, resimdekilerden 4 adet var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eurocv -- 28 Aralık 2008; 8:41:52 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunyazar

makamcı SW abi sizin jantlar 15 mi 14 mü bu arada?

14 ten büyükse performans ve yakıt ne durumda? Benim de elimde 4 tane michelin 15 jantlık kış lastigi var da, jant mı alsam diye düsünüyodum.

Sevgili Ceyhun;Cantlarım 14 taban çapı 6 inç kor metalin 224 FİREBİRD serisi... Lastiklerim DUNLOP high performance 86 (HP) serisi 185-65-14 .... Kar lastiklerinin tabanlarında dar tabanlı lastikler daha yüksek verimlidir nedeni ise cm 2 (kareye) basan kğ artar ..Yani 185 tabanlı lastiklerde taban daha geniş olduğundan lastiğin tabanı atıyorum 100 cm2 olursa (yere basan) o lastiğe 250 kğ ağırlık baskısı olduğunu düşünelim cm2 ye 2,5 kğ baskı yapar ...Dar tabanlı lastik ele alalım aynı arac içinebat ta 110-70-14 taban dar olan bulastiğin de yere basan kısmı 55 cm2 olsun ,hesap edelim dar lastikte yere basan cm2 ye neredeyse 5.0 kğ baskı uygulanır.. Anlayacağınız dar tabanlı kışlıklarda verim yüksektir, izliyorsanız kar ve buz üzerindeki araba yarışlarını lastikler çok incedir.. 80 mm - 110 mm ... Şimdi Ceyhun zevk senin nasıl istiyorsan o tip cant ve lastik kullanırsın benimki bir öneridir... Adım Hasan

Sizlerden bir ricam olucak ANKARA ve ISTANBUL'da olanlardan; Euro civiclerde sağ arka stop altındaki 1.6 İLS yazısı benim arabada yok, çıkmacılara hurdacılara yolu düşenler olursa bana bir adet lazım bulan olursa siteye yazar haberlesiriz.... BİLGİLERİNİZE

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: makamcı SW

Sizlerden bir ricam olucak ANKARA ve ISTANBUL'da olanlardan; Euro civiclerde sağ arka stop altındaki 1.6 İLS yazısı benim arabada yok, çıkmacılara hurdacılara yolu düşenler olursa bana bir adet lazım bulan olursa siteye yazar haberlesiriz.... BİLGİLERİNİZE

Hasan abi sen sölediğinden beri ne zaman çıkmacı görsem sorup duruyorum buradakilere 1.6ils yazısı buldum orginalmiş 10 YTLye verecekler. 25 YTL isteyen değil bu başka bir satıcı. Bu fiyat sana uygunsa alıp yollayabilirim. Sevgiyle kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi notdream -- 27 Aralık 2008; 12:23:51 >

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.