Şimdi Ara

Euro Civic Kulübü (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.297
Cevap
37
Favori
441.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 98model 1.6 ies aldım sürüş konforu donanımı çok iyi, kaporta zayıf çürükler olabiliyor. Aracı kesinlikle tavsiye ederim.

Araçta yaşadığım tek sorun hız göstergesi bozuldu 0'da kaldı onu da kafası kırık bir elektrikçiye götüreceğim tanıdık, yaparsa o yapar pek bişey tutacağını sanmıyorum.

• Almayın aldırmayın arkadaşlar euro civic pişmanlıktır.Oldu da bir hata yaptınız aldınız satıcanız zaman parçalayın öyle satın:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Febr

Tekrar merhaba...
    Ben şehirdışında 6 litre değerini yakalıyorum.
    Şehir içi ise 8-8,5 u buluyor.

EuroCivic'lerin aydınlatma ve far benzin ışığı problemi zaten meşurdur.
    ricardozonta arkadaşımızın dediği gibi ben de 100 wattlık ampüllere geçeceğim.
    Şu ana kadar yolda kalmadım(benzin ışığı yüzünden benzin bitmesi hariç)
    En büyük yaşadığım sorun ise sağ ön amortisörümün patlamasıydı.
    O da çok çok büyük bir sorun değil zaten.

Lütfen sizler de tecrübeleriniz anlatın.

Işık ve sevgiyle...
    "IŞIK VE SEVGİYLE" ifadenizde

sevgi tamam da bu "IŞIK" ne ışığı anlamadım. Beni tam olarak aydınlatabilir misiniz? Teşekkür ederim. (Özellikle hoşuma gitmediği için soruyorum)

• captain58 C kullanıcısına yanıt
    Heee...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Febr -- 23 Kasım 2020; 5:44:23 >
  • İsim verme kazıklar
  • Merhaba
    97 model otomatik 1.6i LS eurocivic aracım var
    Aracın yağı, yağ müşürü, yağ filtresi değilti.
    Yetmedi yağ pompası değişti.
    Ama halen aracım motor ısınınca(50-60 km den sonra) kırmızı ışıkta, kavşakta vb yerlerde durunca rolentide yağ lambasını yakmaktadır. Kasislerden geçerken aracın önü yükselince ışık sonmekte ve aracın önü alçalınca (kasisten araka teker geçerken) yağlambası yanıyor. Araç yağı anlık olarak düz yerde ölçüldü ve yağda eksiltme yok. Ayrıca kol yatakları takım olarak değişti.
    Arkadaşlar ve ustalarım bu yağ lambasını nasıl söner ?
    Lütfen fikirlerinizi mantık çerçevesinde bekliyorum
    İyi geceler.

• Rektefiyeci bir usta tesadüfen aracı gördü ve bu motor ölü rektefiye kurtarmaz sandık yada çıkma motor almamı söyledi? Sizce bi yap lambasından motor değiştirilir mi?

• BeyazHondacıYasin B kullanıcısına yanıt
    Sadece yağ lambası dışında performans çekiş vsvs gibi sorunlarınız yoksa biraz vicdansizlik olmuş yağ müşürü, müşurun bağlandığı soket kontrol ettirin derim temassizlik sonucu olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fatih bende bu arkadasa senin ismini versem kolaylık yaparmı???

• quote:

Orijinalden alıntı: Febr

Heee...

seni alkışlıyorum, bende aynen öyle düşünüyorum

• Merhaba. 1.6 motor dolu olan modelinden (ies) satan var mı? Mümkünse beyaz. Satan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rcpdmr -- 6 Ocak 2021; 1:48:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alkara19

98 honda 1.4 euro civic is almak üzereyim.acaba benim merakım diğer 98 model 1.4 is ile farkları nelerdir.(kasa, özellik,performans, fiyat,yakıt)
    bana 12500-13000 arası fiyat verdiler.normal mi.(sedan benzinli düz vites ve 1 kapıda boya var.)
    hani aldıktan sonra pişman olmayayım.ilk kez alacağım da.
    bir de bu araca lpg taktımaya gerek var mı.

alma ya sürekli masraf çıkarır

• Arkadaşlar 1.6 euro civic almayı düşünüyorum ne dersiniz.

• Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım 1997 euro civic 1.6 km 350000 şöyle bir sıkıntım var Araç boşta veya seyir halinde benzin veya gaz farketmiyor 3500 deviri geçmiyor kafayı yedittircek bana bursa özel honda servisinde 15 gün kaldı bulamadılar beyinciye gitti 2 gün kaldı o da bulamadı ne yapcaz fikri olan veya aynı sorunu yaşayan varmi . Sensörleri hepsine bakıldı distribütör orjinal çıkma aldım katalizör yeniledim yine de aynı motor çalışması düzgün yağ eksiltme yok bu arada sente ayarida yapıldı

• Honda Euro Civic kullanıcıları ve bilgi sahibi olanlar buraya lütfen..

1997 model 1,6 otomatik şanzıman euro civic aracım var.Aracımda vites geçişlerinde hissedilir derecede vuruntu vardı.şanzıman yağını 1 hafta önce değiştirdim.mobil atf 320 yağ kullanıldı..ama vuruntu geçmedi..ayrıca aracım soğukken D pozisyonunda 1.vitesde kalkıştan sonra yumuşak pedal kullanımlarda 4.000 devirde motoru bağırttırarak vites değişiyor.. motor iyice ısınana kadar bu durum devam ediyor..motor ısındıktan sonra vites geçişlerim 3.000 devirlere normale dönüyor lakin vuruntu devam ediyor..ustaların dediği şanzıman sökülmeden birşey diyemiyorlar..tabikide beyinden olabilir,selonoidlerden olabilir,konvertörlerden olabilir gibi birçok neden olabilir deniliyor..kimi usta hiç uğraşma çıkma şanzıman bul tak diyor..kimide rektefe yapılırsa 3 ile 10 bin lira arası tutar diyor..kimide basit birşey de olabilir diyor..

Forumlardan okuduğum VAKUM MODÜLATÖRÜ diye bir parça vardı..bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun..bu vakum modülatörü şanzıman üzerinde motora yakın bir yerde oluyormuş ve görevide motordan aldığı vakum bilgiler dahilinde şanzımanın vites geçişleri düzeni ni sağlıyormuş..yani vites devir aralıklarını düzenliyormuş..Belki diyorum bu parçanın bozuk olması benim aracımıda etkileyebilir diye ihtimal veriyorum..hatta bu vakum modülatörünün temizliğide yapılabiliyormuş..ama bu parçayı bir türlü bulamadım..çoğu ustaya sordum ama onlarda baştan savma ve altta zor konumda olduğundan dolayı kaçamak cevap verdiler..bu parçanın yerini bilen varmı? Veyahutda bu parça benim aracımda mevcutmu? Çünkü eski sistem otomatik şanzımanlarda bulunduğu söyleniyor.. yedek parçacılara ve hurdacılara bu parçayı varmı diye soruyorum, adamlar vakum modülatörü diye parçanın varlığından bile haberleri yok..kimseyi kötülemiyorum ama ufak işler için çoğu usta eline anahtarı bile almıyor..aracımın vites geçiş devirlerini etkileyecek başka parçalar varmı? Mesela oksijen sensörü gibi,yada gaz kelebeği konum sensörü gibi..Sizlerden ricam bu konu hakkında bilgi sahibi olan varsa lütfen benimle iletişime geçsin 0544 257 1671

• 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.