Şimdi Ara

Eti onlar yiyor , kemik ve kalıntılar bize kalıyor - Böyle gitmez (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
528
Cevap
13
Favori
24.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mihrali Bey

quote:

Orijinalden alıntı: erkurt02

Gençler akpyi götürecek. Yeni neslin daha sağlıklı kararlar vereceği düşüncesindeyim.

Siz öyle sanın. O kadar imamhatip niye açıldı sanıyorsunuz. Kaldıki sadece imamhatiplerde değil tüm okullarda beyin yıkama harekatı var.

Şu an istihdam var iki gün sonra açlık başlarına vurduğu zaman onlar akpyi devirecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tavuk-balık- kırmızı et- kıymalı yemek vs hiç yemiyorum sevmiyorum

sucuk-salam-sosis falan güzel ama çok da sağlıklı değil tabi
  • Guitar-X kullanıcısına yanıt
    Hocam bu durumda ya inekleri arttırmalıyız , inekleri arttıramıyorsak ta o zaman etin çoğunu yiyen müteahhit çocuklarını azaltmamız gerekiyor benim anladığım.
    Mesajı aldık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgora

Hocam bu durumda ya inekleri arttırmalıyız , inekleri arttıramıyorsak ta o zaman etin çoğunu yiyen müteahhit çocuklarını azaltmamız gerekiyor benim anladığım.
    Mesajı aldık...

Yani inekleri arttırsak da herkes kırmızı et yiyebilse daha iyi tabiki ama öyle bir sistem ve devlet yapısı düşün ki herkesin et yiyebilmesini umursamıyor. Birileri yerken birilerinin bakmasını normal bir durum olarak tanımlıyor ve et yiyemeyenler devletin bu tavrını garipsemiyor. Çünkü insanoğlu genel olarak bu. Herkes bir gün müteahhit olma hayali ile yaşıyor. "Adam çalışmış kazanmış hakkıdır" diyor. Oysa ki kaynakların sınırlı olduğu bir ekonomide birilerinin zengin olmasının alternatif maliyeti birilerinin fakir olmasıdır.
  • Yine direnişçi bir öğrenci.Bırakın bu muhabbetleri ülkeyi ileriye taşıyacak bişey yapmak için çabalayın ilime bilime önem verin derken diyosunuz ama iş yapmaya gelince foss.Bu işler üni önünde eylem yaparak olmaz 3. dünya ülkesi işleri bunlar.
  • erdi 1903 kullanıcısına yanıt
    Sahurda pirzolaları götürenlerden bizi anlamalarını beklemiyoruz , anlayamazsınız ....
    Biri yer biri bakar , kıyamet ondan kopar demişler.
  • son zamanlarda fazla belgesel izliyorum ve bu konu aklıma gelince kendimi akbaba gibi görmeye başlıyorum :)
    ya sen bu konuyu açmasan bir şeyler yeyip ne güzel mutlu mesut yaşıyordum ,şimdi et gördüğümde aklıma bu konu geliyor :)
    geçen hafta 1 kğ. et aldık ,tabi hanım bir müddet yiyeceğimiz düşünüyordu ,pişirince azıcık bir şey kalmış
    aa ya pek bir şey kalmadı ,en iyisi mi hepsini birden yeyip et yedik diyelim dedi :)
    yabancıların bonfilelerine falan bakıyorum ,adamların bir öğünde yediklerini ,biz bir ayda yemiyoruz :)

neyse boşver kırmızı et zaten zararlı ,biz mercimeğe devam edelim :)
  • akıllı olun, dünyayı ormana çevirdiler bazıları aslan bazıları akbaba oldu. uyanın bu kapitalizme dur deyin !
  • Biraz da olsa farkındalık sağladık demek ki.
    Bazen diyorum tekrar moğolistan'a mı göç etsek.

quote:

Çocuklarda yetersiz kırmızı et tüketimi nedeniyle ortaya çıkan ya da ileri dönemde ortaya çıkabilecek sağlık sorunlarına da değinen Prof. Dr. Ümit Gürbüz, bu sorunları gelişme ve özellikle anemi olarak sıraladı.
    Çocuk Okulda Öğrenme Güçlüğü Çekiyorsa Nedeni Yetersiz Kırmızı Et Tüketimi Olabilir
  • mgora kullanıcısına yanıt
    ya dikkatimi çeken bir durum var
    bu bölümde çok saçma bir konu dahi açılsa anında 20-30 sayfa yorum olur ama bakıyorum sadece 9 sayfa olmuş
    galiba senle ben hariç herkes et yiyor gibi geldi :)
    yada çoğunluk et yemediği için kafa başka yerlere yönelmiş :))
  • Buradaki konu uzun soluklu bir konu ben sadece bizi değil gelecek nesili de düşünüyorum.
    Forum malesef daha güncel kısa vadeli ama zamanla gerileme devam ettikçe , herkes uyanacak , ben ümitliyim.
    Etimizi yedirmeyiz.
  • çomar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Doğru düşününce bizim et tüketimimiz azalıyor ise köpeklerinde işi zorlaşıyor.
  • mgora kullanıcısına yanıt

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi kıtlık mıtlık çıkarsa uzak dur bizden kardeş sen vampir bir kardeşe benziyorsun
  • Görkem ! kullanıcısına yanıt
    Yok hocam sadece zaruret hali ortaya çıkabilir diye zihnen hazırlanıyoruz.
  • Et hakkinda ki goruslerinize kesinlikle katiliyorum bizlerin et yemesi lazim
    Ben Turkiye de yasarken hafta da 1 et yedik mi Allah diyorduk
    5 senedir yurt disinda yasiyorum burda etten biktim diyebilirim

21.05.2017 de evin et alisverisini yaptim faturayida asagiya ekledim tl karsiligini da yaziyorum

Dana Antrikot kg 24.75 RON (21.5 tl)
    Dana Gogus %4 yag kg 22 RON (19.1 tl)
    Tavuk Gogus 16.5 RON kg (14.3 tl)

faturayi sayfa basina ekleyebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH-Strain -- 5 Haziran 2017; 13:55:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Audi®

Et hakkinda ki goruslerinize kesinlikle katiliyorum bizlerin et yemesi lazim
    Ben Turkiye de yasarken hafta da 1 et yedik mi Allah diyorduk
    5 senedir yurt disinda yasiyorum burda etten biktim diyebilirim

21.05.2017 de evin et alisverisini yaptim faturayida asagiya ekledim tl karsiligini da yaziyorum

Dana Antrikot kg 24.75 RON (21.5 tl)
    Dana Gogus %4 yag kg 22 RON (19.1 tl)
    Tavuk Gogus 16.5 RON kg (14.3 tl)

faturayi sayfa basina ekleyebilirsin

Neden romanya ? Biraz daha kuzeye hollandaya finlandiyaya vs vs gidebilirdin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tomthejeer kullanıcısına yanıt
    ben de böyle düşünüyorum
  • Nahrime94 kullanıcısına yanıt
    ben keyfi ulke degistirmedim is sebebi ile burdayim calistigim firma burada
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.