Şimdi Ara

Et yiyenler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
2.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yav sen 1 yıl yeme alışkanlıklarında değişiklik yapsan bile rutininin dışına çıkınca karnın bozuluyor. Şimdi bana binlerce yıl boyunca çiğ et yerine pişmiş et yemenin sindirim sisteminin yapısını değiştirmediğini mi söylüyorsun? Çiğ et yiyebiliyorduk, ateşi keşfettik, sindirim sistemi pişmiş ete alıştı. Bu kadar.
    İnsanlar herbivor diyen sensin, bana cahil diyorsun. Aç bak bakalım insanlarla herbivorların sindirim sistemi aynı mıymış. Daha uzun sindirim sistemleri var. Düşün bakalım neden? Ot yediğinde etten alacağın besin maddelerinden daha az aldığın için olabilir mi? Hani daha fazla yararlanmak için.
    Hala selüloz hakkında cevap vermedin. Otçulların istisnasız hepsi selülozu sindirebilirken, hatta goril, ayı gibi omnivor türler bile selülozu belli bir seviyeye kadar sindirebilirken, biz niye sindiremiyoruz? Neden otçullara göre belirgin bir şekilde sindirim sistemimiz daha kısa?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu mermerleşmeye bak, kafana mermer yemişe dönüyorsun. Bu et ile kendinden geçiyorsun. Et yiyenler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • burak20007878 kullanıcısına yanıt
    igxabkcaohfahocsohcwockchw

• Ağacı yemiyorsun da masa veya kağıt olarak kullanmıyor musun? Yalan makinesinin yalan olmadığı ne malum hiç bitki oldun mu kesin acı çekmiyor demek için. Vicdan demişsin insan da bir hayvan değil mi sen doğada kuzuyu yiyen bir kurda soruyor musun? Etikle vicdanla ne alakası var miden kaldirmasa zaten istesen de yiyemezsin. Oysa herkes öldürür sevdiğini
    Kulak verin bu dediklerime
    Kimi bir bakışıyla yapar bunu,
    Kimi dalkavukça sözlerle,
    Korkaklar öpücük ile öldürür,
    Yürekliler kılıç darbeleriyle!
    Kimi gençken öldürür sevdiğini
    Kimileri yaşlı iken öldürür;
    Şehvetli ellerle öldürür kimi
    Kimi altından ellerle öldürür;
    Merhametli kişi bıçak kullanır
    Çünkü bıçakla ölen çabuk soğur.
    Kimi aşk kısadır, kimi uzundur,
    Kimi satar kimi de satın alır;
    Kimi gözyaşı döker öldürürken,
    Kimi kılı kıpırdamadan öldürür;
    Herkes öldürebilir sevdiğini
    Ama herkes öldürdü diye ölmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• unraveling kullanıcısına yanıt
    bitkisel proteinlerin bioavailabilitylerinden de bahset o zaman koçum :). 1 kilo kuru fasulyeyi pişirince hangi cengaver yiyebilcek. ayrıca kilo isiyle bakmak da saçma. 100 gr lik yediğinde kaç gr protein alırsın diye karşılaştırmak daha gerçekçi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resatbulutt -- 6 Haziran 2020; 11:43:14 >
  • Eğer et yemeseydik bugün sahip olduğumuz beyne sahip olamazdık. Eğer et yersek evrim sürekli devam ettiği için ileride de daha iri beyne sahip olabiliriz.

kaynak
  • Zaten bu gidişle et yiyecek parayı bulamıyacaz ozaman sevaba gireriz diye düşünüyorum
  • Tebrikler muhteşem konu işkembeden atmışsınız. Aaa işkembemiz yoktu bizim biz selülozik besinleri sindiremiyoruz o yüzden et yiyin.😂😂😂

• unraveling kullanıcısına yanıt
    çiğ et yenilince kimse gebermiyor şu an bile yiyen insanlar var. bence mantıklı mı? hayir. veganligi etik ve çevre için savunrusun hak veririm fakat et yemekten daha iyi dediğin zaman saçmalık olur. özellikle Türkiye gibi bir yerde. vegan sporcu bbci insan gostericeksen hiç uğraşma çünkü onlar normal Bi insan değil diyetisyenleri koçlari ve antrenörleri var. özel bi nedeni yoksa sağlıklı bir vegan diyeti sağlıklı bir omnivor diyetten daha iyidir diyemezsin.

• kanıma girme ben aksam bunları nasıl yicem şimdi

Et yiyenler
  • Bu gidişle zorunlu vegan olacağız. Tavuk tavuk yiye bir yere kadar ama oda uçtu gidiyor. Canlıyken yapamadığını kesilince yapıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: unraveling

Bu mesaj silindi.
    Atalarımız ot yer diyen sen değil miydin?

• 1) Insanlar et yemese o koyun, dana vs bunlarin %95i hiç yasamayacaklardi.
    2) Et yiyen var, et yiyen var. Sahsen benim ortalamam gunde 100grdie. Ayda 3 kg, yilda 36kg. Yani yaklasik 8-9 yilda bi dana yemis oluyorum. Muhtemelen omrum boyunca 10 dana yemis falan oluyorum. Ben vegan olsam, 9 dana hic dunyaya gelmeyecekti.

Son olarak et yemekten haz almiyorum ama bunun da doganin bir parcasi oldugunu biliyorum. Insan ve hayvan avlayicidir, yillarca atalarimiz hayvan avlayip, balik avlayip yemişler. Gunumuzde de yetistirme boyutuna geldik. Durum bu.

• İnsan doğanın bir parçasıdır. Doğanın kanunu; Güçlü olan zayıf olanı ezer. Dünyadaki en üstün canlı insandır. Tabi kendi zekasını kullanmayı bilirse. Aslan pençesinı kullanır avlar canlıları. İnsanoğlu bıçak üretir. Eski çağlarda mızrak üretir. Şimdiki çağda silah üretir aslanı bile avlar. Tek bir insan beyni eğer doğru kullanılırsa tum dünyayı yok edebilir : Atom bombası.

Yok acısı çıkacakmış zart zurt. Bunlar boş seyler. Dünyanın kanunu bu. İster kabul et ister etme. Lahmacun kebap gibi onlarca yemekten kendinizi boş yere mahrum bırakıyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • blok listemdeki kişilere bir sa de yeni arkadaşlarıyla tanışsınlar
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.