Şimdi Ara

Et yiyenler (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
2.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnsan sonuçta bir hayvandır. Hayvanlar diğer canlıları yiyerek beslenir bu doğanın kanunu. Bunun dışında sadece tarım ürünleriyle beslenmeye çalışsak et ürünlerini bir kenara atsak kıtlık ile karşılaşabiliriz.
  • Fotosentez yapan canlıları vahşice katledip tüketmenize izin vermeyeceğiz! Katilsiniz! #OksijenimeDokunma
  • Nobody:

Vegan: hey, i am vegan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iwasmadeforthis -- 6 Haziran 2020; 13:14:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani şimdi kokoreç yemiyim mi

• Kok ko reç
    Kokokokooo
    Kok ko reç
    Sensiz olmaz!

• unraveling kullanıcısına yanıt
    100 gr kuru pişince kaç gr oluyor o suyu da alıp? 100 gr pişmiş et ve 100 gr pişmiş kuru mu yemek daha kolay pismis kurunun şu çekecegini 100 gr kalmayacağını unutma.
    neden daha çok aminoasit cesidi almayayım böyle bir seçeneğim varken? eksik alacağıma çok alırım en fazla glikoza dönüştürur vücudum.
    farkı kalmayacak çok iddialı bir cümle bununla ilgili bir kaynağın var mı? ben hiç öyle bir araştırma görmedim o yüzden soruyorum.

veganlik dal yaprak değil biliyorum ama öyle olduğunu sanan insanlar çok. ortalama bir insan alacaksak diyetine ve sağlığına cok dikkat etmeyecek. vegan olmak çok daha zor.

et yiyen bi kişi vegan olan kişinin yediği her şeyi yiyebilir niye sadece et yesin ki? kaplan miyiz? evrim sürecinde eskiden öyleydi diye öyle yapmak ne kadar mantıklı? balinalar eskiden karadaydik karaya vuralım mi diyor? tavuk dinozordum dinozorluk yapayım mı diyor?

ben yapılamaz demiyorum ortalama bir insan için bak bunlar yapmış sen niye yapamıyorsun diyemezsin diyorum. İnsanlari beslenme konusunda bilinçlendirilmeden vegan yapmaya çalışmak çok saçma bence. neyi ne kadar yemesini bilmeli her şeyden önce.

• Ağaçın meyvesi ölü demişsin de evinde kullandığın mobilyalar masa dolap hiçbiri ölü kısmıyla yapılmıyor onlar hakkında ne düşünüyorsun

• Askaparta kullanıcısına yanıt
    hocam merhabalar bende Balıkesir deyim, tadıyla gidip yiyebildigim işletme olmadı daha lahmacunları hazırlatıp kendimiz yaptırıyoruz içiyle etiyle vs.
    geçen kurbandan kalan kuyruk yağı bittide nerde bulabiliriz bilgi var mı
  • Plastik masa sandalye ve koltuk armut
  • xxxcem kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. Biz de iç harcını hazırlayıp pide ve lahmacun olarak pişirtiyoruz. Bugün de biraz biftek terbiye ettim, akşama yiyeceğiz. Dediğiniz gibi güzel et ürünlerini güzelce pişiren bir yer bulmak zor. Kebapçı, Hünkar, Etgüzel gibi bir kaç yer var. Karesi Et açıldı. Orada özel ürünler var, t-bone, tomahawk, dallas gibi ama pahalı. Kuyruk yağını Migros gibi marketlerin dışında bazı sakatatçılarda ve merkez kesimhanelerde bulabilirsiniz ama nazlanırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Askaparta -- 6 Haziran 2020; 14:17:12 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • et fotosu atanlar, bitkilerden örnek verenler aslan da et yiyo diyenler tmm en zeki sizsiniz dicek bişey bulamadım şuan
    şaka mısınız aga 10 yıldır aynı sorular adam cevabını yazıyo aynı şeyi biraz değiştirip yine yazıyonuz

bu insanlar ben sıkıldım vegan olayım diyip olmuyo. 1-2 yiyecekle ilgili belgesel izlesen o mcdonalds etlerinin nasıl yapıldığını görürdün bunu görmüş adam senin 2 et fotona mı sinirlenip iğrenecek

bitkilerin sinir sistemi yoktur acıyı hissetmezler konu sahibi cevaplamış hala aynı şeyi diyo adam.. en basitinden bitkinin meyvesini koparmakla hayvanın uzvunu kesmeyi karşılaştır aynı mı?

aslan kaplan da et yiyo diyenler kendini o hayvanla bir tutuyo sanırım anlamadım

veganlık vejetaryanlık son yıllarda çok populerleşti nedeni de insanların bilinçlenmesi. eskiden eti sadece avcılar ve zenginler yerdi ve dünya nufusu çok daha azdı. şuan amerikada 1 burger 1 dolar nedenini düşündünüz mü? 8 milyar nüfusa rağmen et herkes için ulaşılabilir oldu. çünkü bu hayvanlar sizin için yaşıyo doğdukları an annelerinden ayrılıp küçük kafeslere tıkılıyolar yapay gıda ve hormonlarla beslenip kısa süre içinde öldürülüp satılmaya hazır hale geliyo. insanların çoğu et yediğinde nerden geliyo nasıl geliyo diye düşünmez malum şirketler de düşünmemizi istemez. kaçınız et marketlerde satılmasa hayvan kesip yiyebilirdi? bunu yapabilirsen zaten veganlıkla alakan yoktur etini ye.

veganların bunu paylaşmasındaki amacı kendini hayvansever olarak görüp çok düşünmeyen insanları bilinçlendirmek. çinde köpek yeniyo festivali de var buna tepki gösteren insanlar neden koyun inek tavuk yiyenlere aynı tepkiyi göstermiyo? köpek sizin arkadaşınız olabildiği gibi kuzu da olabilir hepsi bir can ve yaşamayı hakediyo

ayrıca o hayvanları beslemek için yılda tonlarca tahıl ve su gidiyo o tahılları direkt insanlar tüketse dünyada açlık diye bişey kalmazdı heralde. biz türkiyede hala bunları tartışalım yurtdışında nerdeyse her markette ve restorantta vegan/vejeteryan seçenekleri var

• Aslanlar da akıllı olsalardı catal bicak kesici aletleri onlar da kullansalardi. Onlar kullanmiyor diye biz niye otcul oluyormusuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Köpek dişimiz var bizim, et yiyeceğiz. Ot yiyen kendi bilir et yiyen de. Elimizde faydalı bakteriler de var, elimizi yıkayarak onları öldürmeyelim. Çiçekleri sulayalım, hayvanları yemleyelim. Arının kusmuğunu yiyelim. Nebati, hayvani tüm gıdalar çok güzel, hepsini yiyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: unraveling

Plastik masa sandalye ve koltuk armut
    Plastik doğaya çok çok daha zararlı. Madenlerden yapmak desen o da az değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • konu sahibi gorunuse gore bir vegan.

insanoglu hem et hem de ot yemelidir. bircok arkadas burda konu sahibine kanitlarini sunmus ama konu sahibi kendi mesajlarini silmis sadece
    acikcasi konu sahibi icin ugrasmaya degmez bence, sonucta vakti geldiginde yok olup gidecek
  • Piyasa yüksek ama ete ulaşım engellenemez.

• merak etme hepsine cevap verip züt etmiş durumdayım ve yazdıklarıma karşı yazacak argümanları ve bir şeyleri olmadığından, yaptıkları tek şey et fotoğrafları atıp ad hominemlik yapmak oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: unraveling

merak etme hepsine cevap verip züt etmiş durumdayım ve yazdıklarıma karşı yazacak argümanları ve bir şeyleri olmadığından, yaptıkları tek şey et fotoğrafları atıp ad hominemlik yapmak oldu
    anlamiyorsun, sen kimseyi zut etmedin cunku edebilecek imkanin yok
    onlarin cevap vermemesinin nedeni senin onlari zut etmen degil, onlarin seni troll olarak gormeye baslamasi.

1 + 1 e 3 diyemezsin, insanoglu hepobur dur. bunu kabullen veya kabullenme, umrumda bile degil. senin dusuncenin dunyaya bir etkisi olmayacagi icin bir sikinti yok

• quote:

Orijinalden alıntı: DING DING

anlamiyorsun, sen kimseyi zut etmedin cunku edebilecek imkanin yok
    onlarin cevap vermemesinin nedeni senin onlari zut etmen degil, onlarin seni troll olarak gormeye baslamasi.

1 + 1 e 3 diyemezsin, insanoglu hepobur dur. bunu kabullen veya kabullenme, umrumda bile degil. senin dusuncenin dunyaya bir etkisi olmayacagi icin bir sikinti yok

Alıntıları Göster
    evet insan et de yiyebilir ot da aksi bişey demedik zaten ama aynı zamanda insanın iradesi seçebilme yeteneği ve aklı var. seni diğer hayvanlardan ayıran da bu. birisi hayvanların öldürülmesinden rahatsız olup kendi seçimiyle et yemeyi bırakmışsa bu seçimine saygı duymak düşer. hem veganlık diğer insanları bilinçlendirerek çoğalacak sadece konu açmış görüşünü yazmış olay yapacak bişey yok

dünyada fakirlikten 3 öğün patates yiyen de vardır takıntılı olduğu için 20 yıldır aynı yemeği yiyen de. vegan beslenmekten ölmez merak etme

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.