Şimdi Ara

Espresso Makinesi tavsiyesi!!! (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.150
Cevap
94
Favori
232.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Saolun hocam bende hep sütlü seçeneklerde brasil tercih ediyorum. Diğerlerini sade içiyorum. Kitapçığa uyup bulandırmaya gerek yok o halde :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Natsukaw.S kullanıcısına yanıt
    Şunu da ekleyeyim;
    Sadece Espresso Brasil aldığımdan,
    crema ve americano istediğimizde de Espresso Brasil kapsülü ile yapıyoruz. Ben sorun görmüyorum.

Americano gibi sütsüz (sek) kahveleri yapınca,
    diğer çeşit kapsüllere göre tadı bir tık daha sert oluyor ve şahsen tercih de ediyorum.
  • ferhatas kullanıcısına yanıt
    Americano dediğin filtre kahve tuşu dimi? Ozaman espresso ile crema ve filtre kahve tuşunu kullanıyorsunuz. Tercihe göre süt ilaveli?

• Natsukaw.S kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi; sütlü istiyorsam (latte, flat white, .. vs) sütün üstüne sadece espresso alırım makinadan.
    Crema ve Americano'ya süt katılmaz genelde. Ben de katmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 22 Kasım 2019; 19:10:17 >
  • Arkadaşlar geçen Cuma bf indirimleriyle aşağıdaki makineyi aldım. toplam 440 euro=2800tl ye geldi 3 gün sonra elime geçecek şu an gümrükte. https://www.amazon.fr/gp/product/B079DDLBKL/ref=ox_sc_saved_title_1?smid=A1X6FK5RDHNB96&psc=1

açıkcası pek fikrim yoktu kahve makinelerinden, hatta kahve kültürü de yok diyebilirim. eşim için aldım.
    Cihazı aldıktan sonra detaylı bilgi sahibi oldum. makine temizliği için Philips AquaClean Su filtresi gerekiyormuş. tanesi yurtdışında 80tl. her temizlikte 1 filtre mi atılıyor?
    yorumlarda da filtre parasına dert yanan olmuş çok. başka bir model alsam bu filtre olayından kurtulabilir miydim yada daha az mı maliyetli olurdu bunu öğrenmek istiyorum.
    teşekkürler.

• Cafissimo LATTE indirime girmiş. İsteyen kaıçırmasın. 1,600 TL den 900 TL ye indirilmiş.

https://www.tchibo.com.tr/cafissimo-latte-p400068616.html?dim1=Ros

• İki yorumda ürünlerin kullanılmış olduğundan bahsediliyor . Dikkat edin.

• İnternetten gönderilenler kullanılmış/teşhir ürünleri olabiliyorsa;
    imkanı olan direkt mağazadan kontrol edip görerek alsın.
    Fiyat çok iyi
  • Kesinlikle Nespresso önerirrim düğmeye basınca kahvem hazır ilave uğraş yok kapsülü çöpe at tamam
  • tchibo kapsülleri daha ucuz ama kapsüller palstik olduğundan kahvede plastik tadı alıyorsun
  • Tchibo ile Nwspresso arasında bariz kalite farkı var hem köpük hem kahve tadı olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-33F8B6E44

Kesinlikle Nespresso önerirrim düğmeye basınca kahvem hazır ilave uğraş yok kapsülü çöpe at tamam
    Cafissimo latte kullanıyorum,

Kullandıysanız sizi ekstra bu makine ne ile uğraştırdı? ilave uğraştan kastınız nedir?

Kalite farkını nasıl ölçebildiniz? Herkesin damak tadı farklıdır diye düşünüyorum.

Ayrıca tchibo nun plastik ise nespresso nun kapsülleri metal midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Natsukaw.S

Kullandıysanız sizi ekstra bu makine ne ile uğraştırdı? ilave uğraştan kastınız nedir?

Kalite farkını nasıl ölçebildiniz? Herkesin damak tadı farklıdır diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    ilave uğraş kapsülsüz makineler için geçerli tchibo kahvesi ile nespresso kahvesi kalite farkı var birinde plastik tadı alıyorsun zaten plastik kahve tadını bozuyor kapsüller aynı fiyat olsa nespresso 45 tchibo 23 tl olmasa kimse tchibo kullanmaz heralde makine deki kalite bile farklı

• quote:

Alıntıları Göster
    Mesajlarımı dikkatli okursanız nespresso tek tuşta kahve tchibo adamı uğraştırıyor yazmamışım anlarsınız. Nespresso ve Tchibo arasında kalite farkı var dedim hem kahve kalitesi olarak hem makine kalitesi olarak, iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-33F8B6E44 -- 6 Şubat 2020; 10:28:53 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Nespresso kapsülleri alüminyum tchibo kapsülleri plastik
  • quote:

Orijinalden alıntı: wntln

Arkadaşlar geçen Cuma bf indirimleriyle aşağıdaki makineyi aldım. toplam 440 euro=2800tl ye geldi 3 gün sonra elime geçecek şu an gümrükte. https://www.amazon.fr/gp/product/B079DDLBKL/ref=ox_sc_saved_title_1?smid=A1X6FK5RDHNB96&psc=1

açıkcası pek fikrim yoktu kahve makinelerinden, hatta kahve kültürü de yok diyebilirim. eşim için aldım.
    Cihazı aldıktan sonra detaylı bilgi sahibi oldum. makine temizliği için Philips AquaClean Su filtresi gerekiyormuş. tanesi yurtdışında 80tl. her temizlikte 1 filtre mi atılıyor?
    yorumlarda da filtre parasına dert yanan olmuş çok. başka bir model alsam bu filtre olayından kurtulabilir miydim yada daha az mı maliyetli olurdu bunu öğrenmek istiyorum.
    teşekkürler.
    Hocam makinelerde çeşme suyu yerine içme suyu kullanırsanız filtreye gerek yok. Direk çeşme suyu kullanacaksanız filtre almanız lazım.

Kullandığım makine Brita su filtreleri ile uyumlu. İçinden gelen test stripi ile damacana suyu test ettiğimde 1. Kademe minimum çıktı. Standart ayarda 2 ayda kireç uyarısı veren makine 6 aydır uyarı vermiyor.

Saeco'nun makineleri iyidir. 6 senelik makinesi var 1 kere problem yaratmadı. 350 euroya bedava

• quote:

Alıntıları Göster
    ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtyk

Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Delonghi'nin Ecam 45 modelini N11'den kupon ile 2.300'e aldım. Zaman darlığından ve birazda üşengeçlikten dolayı yarı otomatik makine almak istemedim doğrusu. Sıcaklık konusunda ise açıkçası beni tatmin etti makine. Sütlü ve sütsüz denediğim kahvelerde sıcaklık iyiydi. Almayı düşünen varsa tavsiye ederim. Yalnız dokunmatik ekran yapmışlar ama pek kullanışlı bulmadım açıkçası. Ekran biraz geç tepki veriyor ve menü geçişleri ağır. Yalnız makinenin içinden su filtresi çıktı. Ben damacana içme suyu ile kullanıyorum makineyi. Bu yüzden takmadım ama bir de sizlere danışmak isterim , filtreyi takmak mı gerekir?

http://www.delonghi.com/en-int/products/coffee/coffee-makers/bean-to-cup/eletta-cappuccino-top-ecam-45760w-0132215214
    Bu mesaja eklenen görseller:

bu makine şu an 8 bin tl . ülkenin geldiği hale bak. ikinci eli bile 3500 den aşağı değil.

• Merhabalar, Ec685 Espresso Makinesi sahibiyim. Bu makinayi kullananlar uygun yollu ogutme makinesi tavsiye edebilir mi ?

• Zuckerberg kullanıcısına yanıt
    Bir çok alternatif mevcut. Bütçe belirtirseniz ona göre daha uygun öneriler yapılabilir.

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.