Şimdi Ara

Esp ? ne kadar hayati/gerekli ? (linea ?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
2.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • butcem dogrultusunda linea bakiyorum onumuzdeki aylarda almak icin.
    esp olan olmayan modeller arasinda 3-4 bin lira rahat bi sekilde oynuyor.

araba isini olabildigince az bi paraya mal etmek istiyorum. bu aradaki paraya deger mi ?

*arabayi nakit degil krediyle almayi dusunuyorum.

edit; 13.03.2018
    3 ay once acilan konu ;
    konudan sonra babama yardim icin bir linea parasi kredi cekip nakit olarak verdim.
    bugun de bir araba kismet oldu, bir linea sahibi oldum.
    hem de epeyce sure albea falan bakarken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme tahtasi -- 13 Mart 2018; 21:25:46 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yahu şöyle saçma sapan ifadeler ile insanları neden yanlis yönlendirirsiniz anlamiyorum.

Neymiş esp arkadan itiş için gerekli; önden çekiş için gereksizmiş !

Böyle saçmalık mı olur

Neyse bu ibretlik açıklama uzerine fazla bile konustum. Konu içeriğine dönersek :

Nerden iterse itsin, nerden çekerse çeksin, ister çeksin, ister itsin isterse de vurdurulsun ESP olmasi gereken bir güvenlik önlemidir.
  • Esp'nin bence hayati bir önemi vardır.

Kullanılmaz kullanılmaz ama bi an olur hayatınızı kurtarır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Esp nin nerde ne zaman kullanılacağı yada işe yarayacağı belli olmaz en basitinden YouTube’da videolu örnekler var ordan fikir edinebilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayati önemi olduğu konusunda hemfikirim fakat 3 yıl 130.000 km dir espsiz Linea kullanıyorum ki genelde süratli kullanırım ir sıkıntı yaşamadım

• Esp özellikle ayrı ayrı olmak üzere arkadan itişli araçlarda, ağırlık merkezi yüksek araçlarda ve güçlü olan yani savurganlık potansiyeli yüksek arabalarda hayati önem taşır. Linea için çok gerekli olduğunu düşünmüyorum ama esp bu yeri gelir kaza kurtarır

• Espsiz araç olmamalı. Alın espli kafanızda soru işareti kalmasın. Allah korusun bi gün bişi olur belki esplisini alsam bunlar başıma gelmezdi demezsiniz.

• Esp arkadan itis icin evet on ceker icin hayir

• quote:

Orijinalden alıntı: zenmavi

Hayati önemi olduğu konusunda hemfikirim fakat 3 yıl 130.000 km dir espsiz Linea kullanıyorum ki genelde süratli kullanırım ir sıkıntı yaşamadım

Zaten yaşamış olsan bu yorumu yapamazdın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

Esp arkadan itis icin evet on ceker icin hayir

Oha saçmalığa bak
  • Linea nedense iyi yol tutuyor. Ama tavsiyem ESP ile birlikte almanız. Bir an olur yardımcı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

ESP tabi ki güzel bir güvenlik donanımı. Özellikle ani durumlarda.

Ancak Türkiye'de 20 milyon arabadan en az 10 milyonunda ESP yok.

Yani ESP'siz arabaya binilmez gibi saçma bir davranış, hoş değil.

ESP ve hava yastıklarına güvenip hergün ölen 10'larca insan var piyasada, bunu da unutmayalım.

Fizik kuralları değişmez, ESP olsun hava yastığı olsun bunlar sadece yardımcı ekipmanlardır.

Arabanın sınırlarını zorlarsan esp de fayda etmez. Ama limitler dahilinde esp siz aracın toparlayamadığı yerde esp li araç toparlar. Bu sebeple bana göre her zaman esp li araç.

• zotacing kullanıcısına yanıt
    Söylediklerinize tamamen katılmakla birlikte ESP'nin tüm araçlarda standart olması gerektiğini düşünüyorum.

Özellikle bizim ülkemiz yol koşulları göz önüne alındığında yeni satılan her araçta olması gereken bir özellik olarak düşünüyorum.

Konu sahibine gelecek olursak bütçesini zorlayabiliyorsa kesinlikle ESP'li linea almasını tavsiye ederim.

• Esp beni bir keresinde çok büyük bir kazadan kurtarmıştı. Belki o kazadan sağ çıkamayacaktım belki araba perte çıkacaktı ama belkide esp hiçbir zaman işine yaramayacak. Sunroof değilki bu aradaki farka değermi diye sorasın. Herkesin kurallara uyması ve senin her zaman dikkatli araba kullanabilmen düşüncesi gerçekçi değil. Güvenlik donanımlarına her zaman ihtiyaç vardır.

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Aracın limitlerini bilirseniz espsiz araçta sorun yaşasaniz da bu yorumu yazabilirsiniz. Sanki tüm ülke espli araca biniyor ya da espli araçlar hiç ölümlü kazaya karışmıyor. Kusura bakmayın en sevmediğim forum kullanıcısı tipisiniz boş mesaj

• 8 sene kullandığım astra h arabamda esp 1 kere devreye girdi ve işime yaradı ,, çankırı taraflarında yol yapım çalışması vardı, bölünmüş yolu gidiş gelişe çevirmişler ben dalmışım, 2 şeritde bizim zannedip virajda kamyon sollarken amanin birde ne göreyim, benim şeritten üstüme gelen bir transit, nasıl frene koyup sağa kırdıysam solladığım kamyonun da arka tamponuna neredeyse sıfır şekilde sağa kaçabildim,,, hem virajdayım,hem vites yükseltmek üzere gazı köklemişim, hem virajda kazık fren yapıp direksiyonu da sert bir şekilde virajın içine doğru kırmışım,,, öyle zannediyorumki esp olmasaydı ya takla atardım ya yoldan çıkardım ya da bişeylere çarpardım, yani 1 kere lazım olur ama hayat kurtarır
  • quote:

Orijinalden alıntı: zenmavi

Aracın limitlerini bilirseniz espsiz araçta sorun yaşasaniz da bu yorumu yazabilirsiniz. Sanki tüm ülke espli araca biniyor ya da espli araçlar hiç ölümlü kazaya karışmıyor. Kusura bakmayın en sevmediğim forum kullanıcısı tipisiniz boş mesaj

Çok da

Senin gibiler ESP li araca binmesin de Doğal Seleksiyon yine görevini yapsın eski günlerdeki gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 2 Aralık 2017; 16:38:55 >
  • ESP kesinlikle büyük önem arz ediyor ani hareket de veya bir darbede esp olmadan aracı f1 pilotu değilseniz toplamanız pek mümkün değil esp varsa zaten yoldan bile çıkmayabilirsiniz

2 aracın da da esp yok zaten esp ile ilgili internet de bir çok test var imkan varsa mutlaka espli bir araç alın.

Sonradan bluetooth eklenir ama esp eklenmez donanımdan daha önemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 2 Aralık 2017; 17:14:51 >

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Eğitiminiz ne konumunuz ne bilmiyorum ama tanımadığı biriyle 'sen' hitabindan sonra gereksiz laf dalaşına girmeyeceğim. Gönlünüzce olsun

• emrcnd E kullanıcısına yanıt
    pardon hocam yanlış anlaşılma olmuş, esp kesinlikle olmalı üstteki mjdada yazdım zaten amacı zaten o kaza olmadan
    olayı engellemek tıpkı hava yastığının insan ölmeden olması gimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

çekimi yapılan videoda kameranın takılı olduğu araç sürücüsü gerizekalı mıdır nedir ?
    önüne dalan reno araç zaten sıyırıp geçiyor vurmuyor dengesinide oynatmıyor,
    önünden yan şekilde geçtikten sonra yola devam edip gidecekkken durup dururken
    direksiyonu sağ sol yapıp kendi kendinin dengesini mozuyor

esp konusuna gelince her araçta muhakkak olmalı

Öncelikle Gerizekalı değilim

İlgili Renault araç benim aracıma çarptığı için dengelmi kaybettim zira çarpmasa ben zaten başka bir yere çarpmadan durmuştum hiç hasar almazdım

İlgili fluence bariyere vurduktan sonra sekip sol arka kapıma çarpıyor ondan dolayı kontrolü kaybediyorum esp olmadığı için toparlayamadım zaten 0.8 saiyedeki ses bana çarpma sesi buda hasar

O kaza size mi ait?

Geçmiş olsun.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.