Şimdi Ara

Eskişehir yağ değişimi için usta tavsiyesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eskişehirde bu işi yapacak usta arıyorum. Biraz daha kafayı bozarsam bahçeli eve çıkıp bahçeye lift alacağım.
    Herkes yağı benden almazsan olmaz diyor yağ olanda istediğim yağ yok birşey yok işçilik ne ise vereyim diyorum kimse oralı olmuyor.
    Tanıdığı olan daha önce yaptıran vs. varsa yardım ederse çok sevinirim. Dediğim gibi uğraştıracağımın farkındayım işçilik sıkıntı değil.

Garantisi bitmiş Astra k dizel için dışardan yağ ve filtre getirip değişim yapılacak. Ürünlerin hepsi elimde hazır.
    Aracın eski yağının üstüne liquimoly motor clean katılıp araç 10 dakika rölantide çalışacak. İçindeki yağ ondan sonra boşaltılıp yeni filtre ve motul xclean efe eklenecek. Yağ opel dexos 2 onaylı aracıma uygun, filtre orjinal general motors, temizleyici de aynı şekilde aracımda test edilmiş.
    Dışarıdan getirdiğin yağın içinde ne olduğunu bilemem dedi birisi koskoca motul fındık yağı doldurmuş bidona bir sendeki yağlar orjinal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dertleri para, sattıkları yağdan da para kazanıyorlar işçilikten de, o yüzden dışardan yağ ve parça getirince sadece işçilik parasına uğraşmak istemiyorlar.

Sağolsun benim ustaya dışardan motor yağı + şanzıman yağı götürdüm hiç ikiletmedi değiştirdi, uygunluğundan emin ol gerisi önemli değil dedi.
  • Kendin değiştirsene hocam. 1 adet anahtarla filtre sökme aparatı lazım. 2. yağ değişiminde amorti etmiş olursun.

• İlk defa duyuyorum hazır müşteriyi geri çevirdiklerini. Piyasa zaten zorda, öp başına koy müşteriyi. Sanane nereden gelirse gelsin malzemeler.

Şehre yabancıysanız eğer, iş çevrenizde falan daha önce aracını yaptıranlar vardır. Onlara sordurun derim.
  • Eskişehirde usta musta yok kardesim.Git orjinal servisine hepsi doymuş.Yalniz honda servisinden ayrilan bir ista var baksan sanayi sitesinde adam gibi adam.ismi yalçın mıydı hatirlayamadim ama internette arastir honda ozel servis diye.uzun kıvırcık saçlı bir eleman cok güleryüzlü cekirdekten yetisme...

• anaconda41 kullanıcısına yanıt
    2016 yılında araca özel filtre sökme aleti aldım, metal tas şeklinde olanlardan. O zaman alırken aklımda bakım yapmak falan yoktu, fiyatı 17 lira olunca belki lazım olur diye hemen kaptım bir tane.
    Yakında o aparatla 3. bakımımı yapacağım. Aparatın ücreti ise daha ilk bakımda sanayiye gidene kadar yakacağım benzin parasıyla amorti edilmiş oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 2 Ocak 2019; 2:8:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anaconda41

Kendin değiştirsene hocam. 1 adet anahtarla filtre sökme aparatı lazım. 2. yağ değişiminde amorti etmiş olursun.
    Arabayı kaldırmak çok sıkıntılı, riskli gibi geliyor bana

Ama en sonunda öyle yapacağım sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: GörünmezAdam

Alıntıları Göster
    Eskişehir nasıl bir yermiş valla merak ettim. Ben kendi aracım için Motul marka yağımı ve filtrelerimi alıp özel Renault servisine gidiyorum, hiç bir zaman, "malzemelerinizi bizden almadığınız zaman takmayız" falan demediler, hatta aracın ağır bakımını, tüm kayışlarını internetten kendim satın alıp yetkili serviste yaptırdım.
  • GörünmezAdam kullanıcısına yanıt
    Arabasına göre değişiyor. Çoğu araçta hafif yükseltmek yeterli geliyor, tekerin yerden bağlantısı kesilmiyor.

• Benim kendi gittiğim ustam var hocam, malzemeleri yağına kadar kendim götürüyorum o değişimi yapıyor Eskişehir de..

EsFord Özel servise götürüyorum, sadece işçilik veriyorum.

Yerini google haritadan, bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9FiestaM6 -- 2 Ocak 2019; 10:34:4 >
  • Omurde var bi tane. Ilk defa gittim gecen ay uygun fiyata bakimi yaptirdik. Adi erdemir olmasi lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: nacker

2016 yılında araca özel filtre sökme aleti aldım, metal tas şeklinde olanlardan. O zaman alırken aklımda bakım yapmak falan yoktu, fiyatı 17 lira olunca belki lazım olur diye hemen kaptım bir tane.
    Yakında o aparatla 3. bakımımı yapacağım. Aparatın ücreti ise daha ilk bakımda sanayiye gidene kadar yakacağım benzin parasıyla amorti edilmiş oldu.
    Ne olacak üstâd. Sanayiye gidiyosun 20 lira, bide yol parası. Burun kıvırmaları da cabası.

O da, en son 2 sene önce 20 vermiştim şimdi ne isterler bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: GörünmezAdam

Alıntıları Göster
    Sağlam bi takoz yada krikon iyiyse sıkıntı yok hocam. Aracın altına rahat girebiliyorsan hiç sıkıntı yok. Kendi yaptığın işten daha çok zevk alırsın inan bana.
    https://forum.donanimhaber.com/lada-vega-1-5-16-v-2112-yag-degisimi-detayli-anlatim--131066866

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anaconda41 -- 2 Ocak 2019; 17:52:0 >

• anaconda41 kullanıcısına yanıt
    Sizde yine iyiymiş, araba volvo olunca her yere de goturemiyorsun. Özel servislerde de geçiren geçirene. Mesela benim servisin yağ bakım işçiliği fix 100 liradır. Ve 150 liralık yağı 250 liraya satarlar, 20 liralık dandik filtreyi 50'ye takarlar. Arabayla kendim uğraşarak ciddi tasarruf ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 2 Ocak 2019; 18:44:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Sizde yine iyiymiş, araba volvo olunca her yere de goturemiyorsun. Özel servislerde de geçiren geçirene. Mesela benim servisin yağ bakım işçiliği fix 100 liradır. Ve 150 liralık yağı 250 liraya satarlar, 20 liralık dandik filtreyi 50'ye takarlar. Arabayla kendim uğraşarak ciddi tasarruf ediyorum.
    Hocam senin suçun Volvo sahibi olmak, benim de köyde oturmak. İlçe merkezine 25 km uzaktayım. Ladayı takasta kullandım şimdi Mitsubıshı L300 var, 18 litrelik teneke yağ ve filtreleri toptan aldım. Eski usüle devam, kapıda değiştir devam. Miss

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.