Şimdi Ara

Eski Türkiyeyi Özlüyor Halk (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
548
Cevap
4
Favori
29.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
411 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu sefaleti hak ediyorsun demek çünkü 90'larda bile böyle sefalet görmedik

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/kayseride-4-derecede-ucuz-elma-almak-icin-kuyruk-olusturdular-1806903
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Bu sefaleti hak ediyorsun demek çünkü 90'larda bile böyle sefalet görmedik

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/kayseride-4-derecede-ucuz-elma-almak-icin-kuyruk-olusturdular-1806903

Tamam sensin.

doksanları yaşamamışsın belli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yırtık dondan çıkar gibi malum parti trolü çıkıyor, görüp blok atıyorum. bu konu çok yararlı oldu. artık aktrol zırvalıklarını görmüyorum bu sayede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 18 Ocak 2021; 23:54:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İbretlik

https://twitter.com/tokcem/status/1351258598194753537

• radko kullanıcısına yanıt

Nerden biliyorsun senden kucuk oldugumu? Nufus memuru musun? 

• tubytube kullanıcısına yanıt
    Tamam
  • john mclane kullanıcısına yanıt

90 lı yıllarda özgürlük çok daha fazla idi. İnsanlar hakkını arayabiliyordu. Dünyanın geneline göre refah durumu şimdikinden daha iyiydi. Şu anda dünyada 90 lı yıllara göre 9 kat daha fazla para var, ülkeler eksi faize gidiyor. Bir de bizdeki duruma bak.

• Uçuyok şahlandik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raven~ -- 19 Ocak 2021; 9:28:12 >

Asıl sen yasamamissin belli doğum yılı kaç ? 99 da doğup 90 lari yaşadım diyor gibi bir havan var.

• nightsniffer kullanıcısına yanıt

İlber Ortaylı o yoksul ama görgülü ve temiz pak milletin neresindeymiş merak ediyorum. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Raven~

Asıl sen yasamamissin belli doğum yılı kaç ? 99 da doğup 90 lari yaşadım diyor gibi bir havan var.

kardeş, ben 80 doğumluyum.

neyin ne olduğunu 90’ları senden daha iyi biliyorum.

hele hele 90’lı yıllar daha iyiydi demek, o yılları özlüyorum demek tamamen trollükten başka hiç bir şey değil..

Katılmıyorum maalesef. Hayat standardı, alım gücü, devlet kültürü ve bir çok şey bugüne göre çok daha iyidi. Ha gidip teknoloji karşılaştırması yaparsak tabi ki bütün dünyada 90 lar şuana göre daha geride. Burda devlet kültürünü ve hükümetten bahsediyoruz yani gidip o zamanlar bilgisayar anlamıyorduk 80 lerde dersen senin zihniyetinle yarisamam. Teknolojinin ve dunyanin gelişimini akp ye bağlayan bir kafa yapısı ile anlaşmak zor oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raven~ -- 19 Ocak 2021; 20:50:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raven~

Katılmıyorum maalesef. Hayat standardı, alım gücü, devlet kültürü ve bir çok şey bugüne göre çok daha iyidi. Ha gidip teknoloji karşılaştırması yaparsak tabi ki bütün dünyada 90 lar şuana göre daha geride. Burda devlet kültürünü ve hükümetten bahsediyoruz yani gidip o zamanlar bilgisayar anlamıyorduk 80 lerde dersen senin zihniyetinle yarisamam. Teknolojinin ve dunyanin gelişimini akp ye bağlayan bir kafa yapısı ile anlaşmak zor oluyor.

Tamam sizsiniz, bir şey demiyorum..

90’ları da şimdiye göre daha iyiydi diyorsanız size diyecek bir şeyim yok..

teknoloji demiyorum ben, şu an nasıl herşey berbat ise, o zamanda aynısı vardı.

hatırlamıyormusunuz 5 Nisan kararlarını?

hatırlamazmısınız koalisyon hükümetlerini, sürekli didişmeler, tansu Mesut atışması, erbakan hükümetleri, post modern darbe.

eğer 90’lar çok büyük bir nane olsaydı, şu an akp hükümeti başa gelmezdi..

burada 90’ları övenleri keşke o yıllara ışınlayabilsek..

hiç bir şey bilmeyen, YouTube de mehmet Ali birand’ın 32. Gün belgesellerini izlesin..

• Ben yaşadım , çocuk olsam bile ailem yaşadı. Evet hiç bir şey hiç bir zaman mükemmel değildi zaten bu ülkede ama şuan kıyasladığımızda ben 90 lari şuana tercih ederim. Anlatmışsınız koalisyon vs diye fakat en azından devlet adabı vardı en azından padişahlık yoktu. En azından korku devleti değildik. Ekonomi hiç bir zaman mükemmel değildi fakat bugün gibi sadece yandaşlar zengin değildi, orta kesim vardı alım gücü vardi. Siz bunlari görmeyip şuan neyi savunuyorsunuz ona anlam veremiyorum sadece. Bir de karşı argüman bulamayınca tamam sensin fln bırakın bunları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raven~ -- 20 Ocak 2021; 13:36:20 >
  • eski türkiye yok artık unutun.

• Paramizin değeri alım gücü değil. Gelir düşük gider çok herşey aşırı pahalı bir de korona geldi aşırı tükettik ama yerine koyamadik. İnsanlar birşey almak için bankaya koşmamali hep borç içindeyiz.

• Eskiden b.k tu , şimdi bomb.k meselenin özeti, çok yorum yapmaya bile gerek yok.
    Evet 90 yılları ben biliyorum, o dönemde siyasi istikrarsızlık dönemi vardı, Kendine göre çok sorunları olan dönemlerdi .Fakat para kazanma ve mal edinme zamanı o zamandı.

Şuan tek parti ve siyasi istikrarı düşününce ,her sene geri gidiyoruz . Devleti yönettiğini iddaa edenler ,benim gibi izlemekten başka ne yapabiliyorlar. Kendileri zengin olunca herkesi zengin sanıyorlar.

Size katıldığım nokta,
    90 lı yıların siyasi istikrarsızlığı ve sorunları olmasaydı ,şuan akp iktidarı olmazdı.

Bana göre özeti bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TUĞRUL 37

Evet 90 yılları ben biliyorum, o dönemde siyasi istikrarsızlık dönemi vardı, Kendine göre çok sorunları olan dönemlerdi .Fakat para kazanma ve mal edinme zamanı o zamandı.

Şuan tek parti ve siyasi istikrarı düşününce ,her sene geri gidiyoruz . Devleti yönettiğini iddaa edenler ,benim gibi izlemekten başka ne yapabiliyorlar. Kendileri zengin olunca herkesi zengin sanıyorlar.

Size katıldığım nokta,
    90 lı yıların siyasi istikrarsızlığı ve sorunları olmasaydı ,şuan akp iktidarı olmazdı.

Bana göre özeti bu.

Benimde demek istediğim bu, 90’lar sanki çok iyiydi de, o yüzden 2002 seçimlerinde akp kazandı.

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.