Şimdi Ara

Eski sisteme yeni ekran kartı..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.088
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    i7 920 1366 cpu (O/C 4.4 ghz stabil.)
    markasını hatırlayamadığım 1600 mhz ram. (16 gb) o/c ile 2.200 mhz lerde çalışabiliyor
    Geforce gtx 275 ekran kartı.
    Bu sistemden gtx 275 i çıkartıp Geforce 1050 gbi oyun için bir kart taksam acaba sistemi kasarmı yoksa normal şekilde işleme devam edebilirmiyim, i7 nin ilk nesil oluşu sistemi dar boğaza sokabileceği yönünde düşünmemi sağlıyor..

• Darboğaz yapar
  • Hicbirsey olmaz normal sekilde isine gucune devam edebilirsin.

i7 920 4.4 ghz stabil diyorsun.

Rx480-580-gtx1060 darbogaz yaparsa hissettirir ama 1050-1050ti-rx560 darbogaz yapar belki ama yapsa bile hissedecegini zannetmiyorum. Islemciden kaynakli cok az fps kaybin olur gibime geliyor.

Benim islemci fx-8150 sabit 3.6 da calisiyor. gtx 960 4gb vardi pek birsey gozlemlemedim darbogaz olarak ama rx580 e gectim yani oyunlarda fps artti tabikide ama islemciden kaynakli ekran kartinin gucunu geri ceken birsey var darbogaz var hafiften hissettiriyor. gtx 960 dan sonra artmasi gereken fps nin testlerden baktigimda beklenenin altinda bir fps artisi oldu.

Ki senin i7 920 tek cekirdek performansi benim fx-8150 den daha iyi.

Net hicbirsey olmaz 4.4ghz de 1050-1050ti uzeri kartlardan rx570-580 bile zorlayabilirsin sorun olacagini dusunmuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W O M B A T -- 13 Haziran 2019; 4:1:56 >
  • İşlemcinin tek çekirdek performansı ve toplam kapasitesi önemli. Anakartın uyumlu ise 1366 pinde fiyatı ucuz olan xeon işlemciler var. Bu işlemcilerle daha üst seviye ekran kartlarını da kullanabilirsin.

Bu arada benim fikrim senin i7 ile ucu ucuna çalışabilir işlemcinin stok hızıyla 4.4ghz de ne olur bilmem.
  • 1050 aldım şu an,
    Witcher 3 kasmasan oynatıyor..
    amacımda zaten, nintendo emulatörü ile PC dahil birkaç oyunu oynatabilmesi idi.
    Nierautomata, withcher 3 vb ..
    Nintendo da yavaş kalıyor yükleme ekranlarında ama PC oyunlarında gayet iyi durumda orta ayar grafiklerle.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.