Teğmen
16 Eylül 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 144 (Bu ay: 0)
Gönderileri
15/03/2020 tarihinde saat 17:20 sularında 06 .....10 plakalı aracımda, yanımda annem, eşim ve kızım da var iken ankara / sincan'da vatan caddesinde bulunan real optik önünde trafik akışını aksatmayacak şekilde diğer park etmiş araçların yanında aracımla durakladım, annem gözlüğünü real optik'e bırakmak üzere indi. ben eşim ve kızım araba da bekledik, araba çalışır vaziyette idi.

bu esnada ismini sonradan öğrendiğim trafik polis memuru geldi ve "çek arabanı kardeşim sana dedik duymuyor musun?" dedi. bende kendisine "yok vallaha abi duymadım, duysam hemen çekerim" dedim. eşim ve annemde böyle bir uyarıyı duymadıklarını beyan ediyorlar.

bu esnada annem optikçiden döndü, yani işimiz bitti. zaten toplamda 1-2 dakika ancak duraklamışızdır. ben tam aracı geri vitese attım, oradan ayrılmak üzere 1 metre civarında hareket ettim. trafik polis memurlarından bir tanesi bana "çek arabanı kırarım şimdi kafanı" dedi. bende tam ordan ayrılacakken, bu tehdit üzerine araçtan indim. karşısında çocuğu olmadığını, böyle konuşamayacağını söyledim. "kafamı kıracak ne yaptım ben" dedim. o da bana "çek git lan sür arabanı dedi". bende 155'i aradım ve polis tarafından tehdit edildiğimi bildirdim.

155 ile konuşup adres tarifi yaparken polis memuru bana "kapat şu telefonu, ver ehliyeti ruhsatı" şeklinde bağırıp durdu. kendisine "tehdit edildiğim için 155'i aradım, adres tarif ediyorum, ehliyet ve ruhsatımı hemen vereceğim" dedim. ama elimi iteklediler, beni araca doğru ittirdiler. "ver lan ehliyeti" dediler. araçta 3 yaşında kızım olduğunu, yaşananlardan olumsuz etkilenebileceğini söylememe rağmen bu 2 polis bana bağırmaya ve iteklemeye devam ettiler. bağırma esnasında polislerden biri yüzünü yüzüme 10 cm mesafe bırakacak şekilde yaklaştırdı ve bu şekilde bağırdı. bu esnada ben her seferinde "vereceğim, veriyorum" dememe rağmen aracımın tavanına sağ eli ile 3-4 kez vurdu. eşimin çektiği videodan gördüğüm kadarı ile tavana vurduktan sonra elini tabancasının kılıfına götürdü ve kılıfın çıtçıtını açıp, elini tabancasına koyarak sordu "veriyor musun vermiyor musun?" bende vereceğim dedim. zaten hiç ağzımdan "vermem, alabiliyorsanız alın" tarzı birşey asla söylemedim. sadece bağırmayın arabada çocuk var dedim.

155'le görüşmem esnasında tartaklandığım için, baktım iş iyi bir yere gitmiyor, telefonla video çekmeye başladım, eşimde aracın içinden çekmiş. 3 yaşındaki kızımın "yapmayın amcalar" demesi aklımdan hiç çıkmıyor.

155 ile görüşmem bitince kendilerine ehliyet ve ruhsatımı vermeme rağmen, polise kesinlikle mukavemet etmememe rağmen sırf benim cezalandırılmam saikiyle hareket ederek takviye ekip çağırdılar. gelen polislere "bize mukavemet ediyor, alın şunu" dediler. bu arada bana sürekli bağıran polis memuru " ver bakalım aracın anahtarını" dedi bende vermedim. neyse polis aracının ön kısmına geçtik ve bana yazılan cezayı imzalatmak istediler. bende ceza makbuzuna şerh düşeceğimi söyledim, buna da itiraz ettiler yazamazsın falan dediler ama şerhimi yazdım. 47-1a(trafiği düzenleme ve denetimle görevli trafik zabıtası veya özel kıyafetli ve işaret taşıyan diğer yetkili kişilerin uyarı ve işaretlerine uymamak) ve 61-1-o(taşıt yolu üzerinde özürlülerin araçları için ayrılmış park yerlerinde park etmek) olmak üzere 2 maddeden 552 tl ceza yazmışlar. bana imzalattıkları ceza makbuzunun üzerine aracımı park etmediğimi, içinde olduğumu, trafiği engellemediğimi, polislerin uyarılarına uymamam diye birşeyin söz konusu olmadığını, aracımı tam oradan çekmek üzere hareket ettiğimde tehdit edildiğim için durduğumu, yoksa zaten oradan ayrılacağımı belirttim. ceza makbuzunun şerh düştüğüm nüshası onlarda, şerh yazmayan diğer nüsha bende kaldı. daha sonra bendeki nüshayı almaya çalıştılar ama vermedim.

polisler beni ekip aracının arka bölmesine bindirdi. hastaneye oradanda sincan polis merkezine götürüldüm. 17:40 civarında geldiğimiz polis merkezinden ayrıldığımızda saat 22:00'a geliyordu.

hakkımda düzenlenen tutanağı gördüm. ben ehliyet ve ruhsatı güya vermemişim, onlarda bunun üzerine takviye ekip çağırmışlar falan fıstık. elimizdeki videolarda benim ehliyeti de ruhsatı da verdiğim belli. kesinlikle polislere bir fiziksel temasım söz konusu bile değil.

polis merkezinde trafikçi bir komiser yardımcısı telefonumdaki videoyu silmeye bile çalıştı. telefonumu istedi vermedim, izlemek istersen telefon elimdeyken izleyebilirsin dedim, izlemedi. ceza makbuzunun bende kalan yani üzerinde şerh düşülmemiş suretinin fotoğrafını çekmek istediler bunu da kabul etmedim.

neyse polis merkezinde ifadem alındı ama olay adı kısmında "görevi yaptırmamak için direnme, görevli memura mukavemet yazıyor. bende ifademin sonunda; "kafanı kırarım" diyerek beni tehdit ettiği için 1. polisten, beni tartakladığı, aracımın tavanına vurduğu, yüzünü yüzüme 10 cm kalacak şekilde yaklaştırıp sağlımı tehlikeye attığı için 2. polisten şikayetçi olduğumu belirttim.

polise mukavemet etmedim ama sırf karakollarda sürüneyim, cezamı böylelikle çekeyim diye takviye ekip çağırdılar, ben, annem, eşim ve 3 yaşındaki kızım 22:00'a kadar karakolda bekledik. elimdeki videoyuda ifade alan memura teslim ettim.

-155'e yaptığım ihbar sonucunda ne gibi işlemler yapıldığını cimer'e bilgi edinme hakkı kapsamında başvurarak sordum. bakalım ne cevap gelecek.

-cezaları iptal ettirmek için dilekçe hazırlayacağım, park etme eyleminin gerçekleşmediğini düşünüyorum. ben oradan ayrılmak üzere 1 metre geri geri çıkmışken, yani polisin uyarısı üzerine ayrılacakken aramızda tartışma çıkması üzerine ayrılamadığım için polisin uyarısına uymama nedeniyle yazılan diğer cezanında haksız olduğunu düşünüyorum. bu konuda tecrübesi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

-savcılığa sunacağım videoyu internette yayınlamamın suç olup olmadığını bilmediğim için şimdilik yayınlamıyorum.
MarketAgent ile anket doldurarak gelir elde edebilirsiniz.
Minimum ödeme tutarı 2 Euro’dur. Üye olduğunuzda 1,5 Euro hediye vermektedir.

İlk anketi doldurduktan sonra 2 Euro ödemenizi hemen alabilirsiniz.
Ayrıca profil bilgilerinizi genişleterek hem daha fazla anket gelmesini sağlayabilirsiniz hemde para kazanabilirsiniz.
Güvenilirdir ödemeleri 24 saat içerisinde yapmaktadır.

Anket başına 0,10-2,50 Euro vermektedir.
Sisteme kullandığınız e-posta adresinizi girin. Hem bu sayede gelen anketleri kaçırmadan haberdar olabilirsiniz. Sistem spam ve reklam e-postaları göndermemektedir.

HEMEN ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYIN

Almanya merkezli araştırma şirketi olan MarketAgent, Avusturya, İsviçre, Hollanda, ABD, Rusya ve Türkiye gibi büyük ülkelerde faaliyet gösterir. İnternet sitesi üzerinden kayıt olduğunuz sisteme giriş yaparak sizlere yöneltilen sorulara yanıt verir ve karşılığında para kazanırsınız. Son derece güvenilir bir anket sitesi olan MarketAgent’e dileyen herkes ücretsiz kayıt olabilir ve anket doldurarak para kazanabilir. Google+ ve Facebook hesabınızla da kayıt olabildiğiniz site anket başına verdiği yüksek miktarlarla ünlü. Ülkemizde de faaliyet gösteren siteden para kazanan binlerce kişi var.

HEMEN ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYIN
Arkadaşlar merhaba,

2013 model 1.6 dizel trendline passatım var. İphone ile passat arasında nasıl bağlantı kurabilirim?
İstediğim şey tam olarak mesela youtube dan bir şarkı açtığımda araç hoparlörlerinden ses gelmesi.. Altın uçlu aux kablosu aldım bağladım ama olmadı acaba neyi eksik yapıyorum ya da ne yapmalıyım? Yardımlarınız için teşekkürler..
Arkadaşlar merhaba,

2013 model 1.6 dizel trendline passatım var. İphone ile passat arasında nasıl bağlantı kurabilirim?
İstediğim şey tam olarak mesela youtube dan bir şarkı açtığımda araç hoparlörlerinden ses gelmesi.. Altın uçlu aux kablosu aldım bağladım ama olmadı acaba neyi eksik yapıyorum ya da ne yapmalıyım? Yardımlarınız için teşekkürler..
Klanımızın İsmi;

LEG. XIII

Yani 13. Lejyon klanıdır. Aktif olmayan oyuncuları atıyoruz böylece sadece aktif oyuncular kalıyorlar. Klan savaşı sürekli yapıyoruz 20. zaferimize çok az kaldı. Sizleri de aramızda görmek isteriz.

Klanımızın facebook sayfası da bulunmaktadır;

https://www.facebook.com/groups/13lejyon
Arkadaşlar zamanlı zamansız durduk yere sanki ayağımı gaz pedalından çekmişim gibi tepki veriyor bazen aracım, bu esnada yol bilgisayarında da elektronik arızası uyarısı çıkıyor, bir süre sonra kendiliğinden uyarı kayboluyor.

Sizce neden olabilir? Daha önce başına gelen var mı?
Ankaradayım, her kombi servisine güvenemiyorum. Uçuk kaçık rakamlar çıkarabiliyorlar. Kombimiz aşırı titreşimli ve gürültülü çalışmaya başladı. Sizce sorun ne olabilir ve tahmini masrafı ne tutar teşekkürler..
Biostar tp35d2-a7 Ankarat, Msi r5450 Ekran Kartını çalıştırır mı?
Bugün arakadaşın arabası alarm sistemi vs takılı arabayı kumanda ile açalım dedik açılmadı. Anahtarla açtık normalde anahtarı çevirince tüm kapılar açılır öyle olmadı.

Kontağı çevirdiğimde ışıkların bazısı yanıyor bazısı yanmıyor. Anahtar sembolü yanıyordu. ben dedim heralde imbolayzır falan bozuldu. Sonra korna, radyo vs hiç bir şeyin çalışmadığını fark ettik. Videoyuda ekliyorum lütfen yardım edin. Akü mü bitti acaba.

Araç 2004 palio 1.3 mjet

http://www.youtube.com/watch?v=eMtU8cPN5p0

http://www.youtube.com/watch?v=M3LfgCMEcNg
Arkadaşlar merhaba;Bu amfiden almayı düşünüyorum kicker cvr 12 400 rms subwoofer için..

Amfiden kullananlar, bilenler varsa fikirlerini almak isterim. Bu model sahte falan olabilir mi? 400-500 rms woofer bağlayan oldu mu? kaldırıyor mu?
Hakkında
Konum: Ankara
Meslek: Yönetici
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Renault
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PSP
Takım
Beşiktaş
TV
Samsung
Ses Sistemi
Ses Sistemi
Notebook
Casper
Kombi
Ferroli
Modem
Airties
Beyaz Eşya
Arçelik
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 195
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 379
İkinci El Bölümü Mesajları: 41
Konularının görüntülenme sayısı: 67.348 (Bu ay: 947)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 707 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.