Şimdi Ara

Eski Müzik Setini Yaşatmak İçin Bluetooth Adaptör Tavsiyesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Evimde yaklaşık 15 yaşında bir ev sinema sistemi var ve haliyle bluetooth ya da wi-fi bağlantısı yok. Kablosuz şekilde bilgisayara bağlamak için en azından aynı oda içerisinde kesilme yaşanmadan ve makul kalitede sesi taşıyabilecek bir bluetooth adaptörü ile bu işi çözmek istiyorum, f/p ürünü olarak neleri tavsiye edersiniz? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• F/p olarak Philips Bluetooth adaptörü öneririm. Sizin işinizi görecektir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam bende de yamahanın eski bir amfisi var. Arka girişinde 2 adet (kırmızı-beyaz) RCA girişi var adaptörü alsam nasıl takabilirim ?
  • Philips AEA2000 Bluetooth Hi-Fi Adaptörü şuna bir bak derim gayet başarılı bu
  • https://www.vatanbilgisayar.com/logitech-bluetooth-speaker-adapter.html

İşinizi görür diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiroRew -- 10 Nisan 2020; 18:1:29 >
  • tam incelemedim ama işini görebilir belki ses sistemine bağlantı falan gösteriyor
    https://urun.n11.com/bluetooth-urunleri/stereo-kablosuz-bluetooth-oto-arac-teyp-kiti-android-ios-uyumlu-P390471039

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 12 Nisan 2020; 0:40:17 >
  • hatta şu ürün de var daha küçük, kablosuz kulaklık yoksa almana gerek yok çok pratik birşeye benziyor, ses sistemine de bağlanabilir galiba..cihazın videosu da var;
    https://tr.aliexpress.com/item/32819121413.html?spm=a2g10.12010608.0.0.7713b23dvNKrku

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 12 Nisan 2020; 0:42:42 >

• Bu küçük cihazdan almayın, ben denedim, ses kalitesi düşüyor. Arkadaşa aldım, şarj hemen bitiyor dedi,,
    Diğer önerilen Philips vs ürünler kalitelidir,, kulaklık çıkışı RCA kablo ile hifi veya müzik setlerine bağlanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Bu küçük cihazdan almayın, ben denedim, ses kalitesi düşüyor. Arkadaşa aldım, şarj hemen bitiyor dedi,,
    Diğer önerilen Philips vs ürünler kalitelidir,, kulaklık çıkışı RCA kablo ile hifi veya müzik setlerine bağlanır.
    Diğer n11' deki ürün nasıl acaba?

• Forumda, AVR konusuna bakınız ,,, veya stereo hifi bölümüne , oralarda kaliteli cihazlar kullanıldığı için fp cihaz önereceklerdir,,, yanlış anlamayın cihazları küçümsemiyorum, bende Arçelik m.seti var oda bana göre çok iyi,, ama hifi high end dinleyen birine çöp cansız soluk gelir, o bakımdan dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Forumda, AVR konusuna bakınız ,,, veya stereo hifi bölümüne , oralarda kaliteli cihazlar kullanıldığı için fp cihaz önereceklerdir,,, yanlış anlamayın cihazları küçümsemiyorum, bende Arçelik m.seti var oda bana göre çok iyi,, ama hifi high end dinleyen birine çöp cansız soluk gelir, o bakımdan dedim.
    bende hifi yok bluetooth'suz bir 5+1 ses sistemi var ona bluetooth bağlamak istiyorum phılps'ın adaptörü falan 250TL, o kadar vermeye gerek var mı bilemedim ama muhakkak iyidir tabi fark vardır.
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam, biraz hortlatma gibi oldu ama Philips adaptör ikinci el dışında bulamadım. Logitech var ama neredeyse fiyatı uçmuş. Müzik setim için Philips'in RCA to AUX kablosunu alacağım, yanında araç için olan küçük bluetooth cihaz yeterli gelir mi diyordum ki buralara geldim. Günümüz için f/p cihaz var mı önerebileceğiniz? Aliexpress'te buldum birkaç adet ama kalitesinden emin olamadım. Chromecast Audio gibi bir cihaz varsa o da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Conqueror -- 9 Ocak 2023; 12:7:29 >
  • Novagate N kullanıcısına yanıt

ben bu aparatı kullanıyorum, ses netligine kalitesine önem veririm, bu sebeple güvenle kullanabilirsiniz

Eski Müzik Setini Yaşatmak İçin Bluetooth Adaptör Tavsiyesi?

• The Conqueror kullanıcısına yanıt

merhabalar, mesaj yazdım yeni blutut ile ilgili, sizede aynen öneriyorum.

https://forum.donanimhaber.com/eski-muzik-setini-yasatmak-icin-bluetooth-adaptor-tavsiyesi--142552728

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt

Teşekkürler, ilk kez gördüm bunu. Yorumlarda sesi düşük demişler, öyle bir durum var mı? Diğer ürünlere de baktım. Hazır adaptörlerde şarjdayken dip ses olayı olabiliyormuş. RCA to RCA bağlantılarda daha iyi ses aldığını söyleyenler de olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Conqueror -- 18 Ocak 2023; 11:22:50 >
  • The Conqueror kullanıcısına yanıt

şarj aleti iyi olmazsa sesini yansıtır tabiki.

5v ile besleniyor. 3.5mm çkışıda var. yanında paralelinde lehim yapılan yerleride var.

kablo iyi olursa ne ile bağlı olduğu farketmez.

2 adet aldım, ses düşüklüğü durumuna rastlamadım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.