Şimdi Ara

Eski mısırlılar zenci miydi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • biliyorsunuz araplar mısıra çok sonra gelmiştirler ve kuzey mısırda kalmışlardır.ama sorum şu ki araplar gelmeden önce eski mısırlılar siyah mı idi?örn şuanda güney mısırda yaşayan nubianlılar siyahtır mesela.eski mısırlılar da bu insanlar gibi mi gözüküyordu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ilk hanedanlık döneminden itibaren zencidir evet.

daha sonra beyazların işgali başlıyor. persler, romalılar vs derken beyazlaşıyorlar ondan sonrada arap dediğimiz toplum ortaya çıkıyor galiba. bu karışma neticesinde

edit : iyi sallamisim bi tarafimdan xd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 25 Şubat 2022; 22:2:48 >
  • Genelde siyahiler bunu iddia ediyor. Ama ben öyle olduğunu sanmıyorum Mısır'ın büyük çoğunluğu için. Mumyalardan alınan Dna'ya göre şimdiki modern Mısırlıların daha fazla benzerliği varmış Afrikalılarla. Yani asıl Afrikalılarla sonradan kaynaşmışlar.

Publishing its findings in Nature Communications, the study concluded that preserved remains found in Abusir-el Meleq, Middle Egypt, were closest genetic relatives of Neolithic and Bronze Age populations from the Near East, Anatolia and Eastern Mediterranean Europeans.

Modern Egyptians share 8% of their genome with central Africans, far more than ancient ones, according to the study, published in the journal Nature Communications.

http://bigthink.com/philip-perry/were-the-ancient-egyptians-black-or-white-scientists-now-know

• AC Origins'de büyük kısmı öyleydi.
  • Konuyu hortlatıyorum ama antik mısırlılar ne siyahi ne de araptı bugün mısırda yaşayan daha sonra hıristiyanlaşmış kıptilerin atasıdır.

mısır ve nübye kuş krallığı (bugünki sudan bölgesi) arasında yapılan savaşı betimleyen bir duvar resimi.Siyahi olsalar kendilerini nübyelilierden açık bir şekilde farklı ten rengi ve fiziksel özelliklerle resmetmezlerdi.

• Zenci değil siyah
    Bayan değil kadın
    Bilim adamı değil bilim insanı

•  Eski mısırlılar zenci miydi?

• Bilim insanı değil bilim canlısı Eski mısırlılar zenci miydi? 

• Eski Mısırlılarda Sahraaltı Afrika genetiği bugünkü Mısırlılardan daha azdı. Eski Mısırlıların bugün genetik olarak en yakın olduğu halk Yemenliler.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Değildiler. Ama antik Mısırlılar hemen güneylerinde yer alan siyahi Nubyalılarla yakın bir ilişkiye sahip oldukları gibi Nubya'dan gelen siyahi krallara da (25.hanedanlık) sahip oldular.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Sanmıyorum

• buna dair herhangi bir kanit yok

ama muhtemelen hayir cunku siyahilerin memleketi subsaharan afrikadir kuzey afrika degil

yani kuzey misirin yerlisi o kadar koyu renkli olmaz

tum insanlarin zencilerden gelip goc ettikce evrimlestigine dair bir teori var

bu teori dogruysa birtakim siyahiler kuzeye gidip araplara donusmus olabilirler

• Eski Mısır döneminde iki Mısır vardı: Aşağı Mısır yani Kuzey Mısır, Yukarı Mısır yani bugünkü Nübye ya da Sudan. Sudanlılar Siyahi idi. Kuzey Mısırlılar Beyaz Sami halkıydı. Mısır karışık bir yerdi. Sudanlı firavun da olmuş beyaz firavun da olmuş.

• dogru diyorsunuz hocam eski misir kralligina sudan da dahildi fakat misir denilen yer konum olarak kuzey tarafi oldugu icin sudanlilari ele almadim ben

• Hepsi Eski Mısır toprağıydı hocam. Mesela Osmanlı'da Sahra Altı 1-2 Afrika ülkesini fethetmiş, Hausa Krallığı bunlardan bir tanesi, hatta Egeye bir kısmını yerleştirmiş, birkaç tanesini de -tarihte- harem ağası olarak da görevlendirmiş. Ama mesela Anadolu, Balkanlar filanda Osmanlı'ya bağlı, yani eski imparatorluklarda birkaç millet oluyor en az.

• evet hocam imparatorluklar icinde birden fazla millet bulundurur zaten milliyetci fikirlerden sonra yikilmalarinin sebebi de buydu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.