Şimdi Ara

Eski Araçların Donanım Tablosu Nereden Öğrenilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
3
Favori
1.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bilmediğiniz üzere şu sıralar benim için yeni insanlık için eski bir ikinci el araç alma arefesindeyim.Lakin düşündüğüm araçların 50 bin modeli var ve sahibindende insanlar donanımları gelişigüzel işaretlediği için hem karar veremiyorum hemde bilgi edinemiyorum.Araçların geneli eski kasa olduğundan dolayı resmi sitelerindende bişey çıkmıyor.Bu bilgileri elde edebileceğim bildiğiniz bir site yada farklı bir yöntem var mı?

Şimdiden hepinize ayrı ayrı teşekkürler

• mesajım bulunsun ne alacaksınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: uyumsuz insan

mesajım bulunsun ne alacaksınız

Şu an astra,megane,i30,fabia,ibiza,punto,bravo,focus bi o yana bi bu yana topaç gibi dönüyorum yoruldum yeminle
  • quote:

Orijinalden alıntı: arjen553

quote:

Şu an astra,megane,i30,fabia,ibiza,punto,bravo,focus bi o yana bi bu yana topaç gibi dönüyorum yoruldum yeminle

bende arayışlardayım kolay gelsin gerçekten çok zor bir iş
  • quote:

Merhabalar çok değerli forum üyeleri;

Bilmediğiniz üzere şu sıralar benim için yeni insanlık için eski bir ikinci el araç alma arefesindeyim.Lakin düşündüğüm araçların 50 bin modeli var ve sahibindende insanlar donanımları gelişigüzel işaretlediği için hem karar veremiyorum hemde bilgi edinemiyorum.Araçların geneli eski kasa olduğundan dolayı resmi sitelerindende bişey çıkmıyor.Bu bilgileri elde edebileceğim bildiğiniz bir site yada farklı bir yöntem var mı?

Buyur arkadaşım aklıma geldikçe eklerim.

http://www.otokritik.com/fabrika-teknik-verileri/

http://www.auto-data.net/tr/

Edit: Ekleme 1:http://www.motorsporlari.net/car/make_list.asp

Ekleme 2:http://www.zeperfs.com/en/

En geniş bilgi bu sitede vardı.http://www.automobile-catalog.com/ yalnız şuan açılmıyor kapandı mı ne oldu anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insideman -- 1 Temmuz 2012; 14:46:58 >

• paylaşım teşekürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: insideman

quote:

Merhabalar çok değerli forum üyeleri;

Buyur arkadaşım aklıma geldikçe eklerim.

http://www.otokritik.com/fabrika-teknik-verileri/

http://www.auto-data.net/tr/

Edit: Ekleme 1:http://www.motorsporlari.net/car/make_list.asp

Hocam çok teşekkür ederim bunlarda işime yarayacaktır ama benim kastettiğim tam olarak bu değil.
    Mesela Megane düşünüyorum Extreme var,Authentqie var,Privellige var bu araçların hangi modelinde hangi donanım var onu görmek istiyorum

• Bulmak çok zor, siz en iyisi bu başlık altında sorularınızı sorun; elimden geldiğince yardımcı olurum hatırladığım kadarıyla; 1994-2012 arası tüm modellerde yardımcı olmaya çalışırım.
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkürler sizede kolay gelsin.Aslında istediğim pek bişey yok araçta ESP olsa yeter.Ama 26bin liraya ESP'si olan B veya C segmenti araç alternatifi çok kısıtlı.Bazı araçlara bakıyorum sahibindende 3 harfli olan herşeyi işaretlemişler arabada ABS bile yok.Benim işim burda zorlaşıyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler sizede kolay gelsin.Aslında istediğim pek bişey yok araçta ESP olsa yeter.Ama 26bin liraya ESP'si olan B veya C segmenti araç alternatifi çok kısıtlı.Bazı araçlara bakıyorum sahibindende 3 harfli olan herşeyi işaretlemişler arabada ABS bile yok.Benim işim burda zorlaşıyor

26000'e rahatlıkla temiz bir Scenic II bulabilirsin ESP'li ve daha bir çok donanımı olan, ama bu araçlar bağımlılık yapıyor, unutmadan hatırlatayım

• Hangi Scenic II lerde ESP var ben de merak ettim. Sattırmayın şimdi megane ı bana...
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.
    26000'e rahatlıkla temiz bir Scenic II bulabilirsin ESP'li ve daha bir çok donanımı olan, ama bu araçlar bağımlılık yapıyor, unutmadan hatırlatayım

Scenic hoş araba aslında hangi versiyonlarında ESP var.
    Birde
    Megane II HB 2004-2008
    Focus HB 2005-2007
    Astra HB 2005-2008
    İbiza Son kasa
    Fabia 1.2 Tsi Manuel
    i30
    Bravo

Bu araçların hepsi benzinli ve manuel ESPli olanları var mı?
  • Bende merak ediyorum. Paylaşım için teşekkürler.
  • Şu an fazla vaktim olmadığı için sadece scenic için yazacağım.

Scenic modellerinden Dynamique ve Privilege versiyonlarında opsiyonal olarak bulunur ESP+CSV, hız sınırlayıcı ve hız sabitleme, park sensörleri.
    Teknoloji paketi diye geçer, sahibindendeki ilanların çoğunda yalan yanlış esp yazar. Direksiyonunda hız sabitleme düğmeleri olan, ve arka tamponunda orjinal bir şekilde 4 adet, 2 cm civarında tampon içine gömülü park sensörü varsa ESP'de vardır. 8.yılı dolmak üzere kullandığımız Scenic'in. Abartmıyorum, en az 50 kez devreye girmiştir bugüne kadar - özellikle karlı yollarda hızlı kullanmak nedeniyle. 5-6 sefer de gerçekten hayat kurtarıcı müdahalelerde bulunmuştur. En zorda kaldığım durum, Gölköy-Ordu arasındaki virajlı yollarda yol yapımı sırasında aracı mıcıra kaptırmıştım; o anda etkin müdahalesi ile kaa yapmadan kurtulmuştum. Başka bir araçla ( jeep patriot) ile de Elmadağ Ankara arasında, tırmanırken karşı yoldan uçan bir Corsa'ya virajda kafa kafaya girmemek için yaptığım hamleden sonra kontrolü sağlayıp, bariyerlere girmeme engel olmuştur. ESP bence hayati bir donanım..

• quote:

Şu an fazla vaktim olmadığı için sadece scenic için yazacağım.

Scenic modellerinden Dynamique ve Privilege versiyonlarında opsiyonal olarak bulunur ESP+CSV, hız sınırlayıcı ve hız sabitleme, park sensörleri.
    Teknoloji paketi diye geçer, sahibindendeki ilanların çoğunda yalan yanlış esp yazar. Direksiyonunda hız sabitleme düğmeleri olan, ve arka tamponunda orjinal bir şekilde 4 adet, 2 cm civarında tampon içine gömülü park sensörü varsa ESP'de vardır. 8.yılı dolmak üzere kullandığımız Scenic'in. Abartmıyorum, en az 50 kez devreye girmiştir bugüne kadar - özellikle karlı yollarda hızlı kullanmak nedeniyle. 5-6 sefer de gerçekten hayat kurtarıcı müdahalelerde bulunmuştur. En zorda kaldığım durum, Gölköy-Ordu arasındaki virajlı yollarda yol yapımı sırasında aracı mıcıra kaptırmıştım; o anda etkin müdahalesi ile kaa yapmadan kurtulmuştum. Başka bir araçla ( jeep patriot) ile de Elmadağ Ankara arasında, tırmanırken karşı yoldan uçan bir Corsa'ya virajda kafa kafaya girmemek için yaptığım hamleden sonra kontrolü sağlayıp, bariyerlere girmeme engel olmuştur. ESP bence hayati bir donanım..

Kesinlikle katılıyorum Sceniclere bi bakayım bütçeye uygun temiz bir araç bulursam ne güzel.Tekrardan teşekkürler

• Megane 2 kataloğu olması lazım bende ama şu an şehirdışındayım 5 gün sonra döneceğim.Eve gidince fotoğrafını çeker yollarım.
  • quote:

Baktım Scenicler beni aşar hocam
    Şu anki Clio'm 2006 model üstüne bi sürü para koyup model düşürmek mantıklı gelmiyor 2006-2007 lere çıktığın zamanda fiyat 30bin lira
  • O fiyat aralığında Pug 307 Premiumlarda ESP standarttır.
  • Teknik veri bulunur da donanım işi muamma biraz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.