Şimdi Ara

Esenyurt Yenikent mahallesi nasıl bir yer?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
0
Favori
36.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kısmetse yazın evleneceğim. Evlendikten sonra Esenyurt Yenikent mahallesinden krediye girip bahçe katı ya da yüksek giriş 2+1 uygun fiyatlı bir daire satın almayı düşünüyorum. Başka bir ilçe önermeyin lütfen çünkü bütçem sadece Esenyurt'a yetiyor. Yenikent mahallesinde oturan var mı? Burası hakkında bilgi verebilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: only_raziel

Dostum hangi mahallesini tavsiye edersin?

Bütçen sadece buraya yetiyorsa hiç oturmayı düşünme bence. Belgrad ormanında kulübe yapsan daha güvenli olur. Ben Avcılar'da oturuyorum, burası da iyice Esenyurt olmaya başladı.
    Terörist gibi tipler var Esenyurt'ta. 200 bin kadar Suriyeli, 400 bin kadar Doğulu var. İç Anadolulu, Egeli, Trakyalı veya Karadenizli isen hiç kalamazsın.
    Hocam esenyurtta oturuyorum.

Esenyurt un e5 e yakın olmayan tüm mahalleleri kötüdür(esenkent hariç.)

-Haramidere kavşağına yakın olan akevler mahallesi(mahallenin tamamı güvenlikli site)

-E5 ve marmarapark a yakın olan güzelyurt mahallesi(5-10 katlı bahçeli veya bahçesiz apartman şeklinde geneli iyi işçilikli apartmanlar, esenyurt havası burda diğerlerine göre biraz daha fazla pek önermem)

-E5 ve marmara park a yakın Cumhuriyet Mahallesi (Yüksek katlı site ve apartmanlar, kafelerin barların vb bulunduğu mahalle Esenyurt un en iyi mahallesidir. Beylikdüzü havası vardır.)

-Tem in üzerinde yer alan Esenkent mahallesi. Siteler ve apartmanlar çalışan kesim oturur. Güzeldir ama uzaktır. Araç yoksa hiç bulaşma)

Bunların dışında hiçbir mahalleye bulaşma. Belki saadetdere mahallesi(Torium avm arka tarafları)
  • Hap var cigara var..
  • Bahçekatı veya 1. Kat tehlikeli olur hocam, yerden seken molotofların eve gelme ihtimali olur
  • Güzel yerler hepsi okumus medeniyet görmüş seçim sonuçları ile milli iradeye sahip çıkmış harika bir ilçedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShibLeg -- 10 Mart 2017; 20:1:58 >
  • Aranızda Yenikent mahallesinde oturan var mı?
  • Dean_Winchester kullanıcısına yanıt
  • Hocam esenyurtta oturuyorum.

-Haramidere kavşağına yakın olan akevler mahallesi(mahallenin tamamı güvenlikli site)

-E5 ve marmarapark a yakın olan güzelyurt mahallesi(5-10 katlı bahçeli veya bahçesiz apartman şeklinde geneli iyi işçilikli apartmanlar, esenyurt havası burda diğerlerine göre biraz daha fazla pek önermem)

-E5 ve marmara park a yakın Cumhuriyet Mahallesi (Yüksek katlı site ve apartmanlar, kafelerin barların vb bulunduğu mahalle Esenyurt un en iyi mahallesidir. Beylikdüzü havası vardır.)

-Tem in üzerinde yer alan Esenkent mahallesi. Siteler ve apartmanlar çalışan kesim oturur. Güzeldir ama uzaktır. Araç yoksa hiç bulaşma)

Bunların dışında hiçbir mahalleye bulaşma. Belki saadetdere mahallesi(Torium avm arka tarafları)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SARIMSAKLI MAYONEZ -- 12 Mart 2017; 12:58:6 >
  • quote:

Bütçen sadece buraya yetiyorsa hiç oturmayı düşünme bence. Belgrad ormanında kulübe yapsan daha güvenli olur. Ben Avcılar'da oturuyorum, burası da iyice Esenyurt olmaya başladı.
    Terörist gibi tipler var Esenyurt'ta. 200 bin kadar Suriyeli, 400 bin kadar Doğulu var. İç Anadolulu, Egeli, Trakyalı veya Karadenizli isen hiç kalamazsın.
  • Esenyurt ne ya dağın başı, ne kadar hırlı hırsız hücre evi vs varsa hep oralarda, hiç bulaşmayin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RANCH SOS

Hocam esenyurtta oturuyorum.

Torium'un arkasında oturuyorum. Dediğiniz gibi buralar güzel ama iç taraflara doğru gidildikçe farkı gözle görebiliyorsunuz.

• quote:

En elit mahallesi cumhuriyet mahallesi hocam ama biraz pahalıdır orda konutlar.. Gerçi şuan emlak piyasası baya bi düşmüş durumda ev almak için uygun zaman tabii belki fiyatlar daha da düşebilir bilemiyorum. Eğer senin bütcen 90-100 binlikse ve bu fiyata sadece kötü mahallelerinden yer alabiliyosan yapacak bişey yok hocam sen yine başka semtleride araştır ama olmadı alırsın 5-6 sene sonra prim yapmış bi şekilde satarsın daha iyi bi yerden alırsın. Her ihtimali düşün kafana yatanı uygula hocam :) hayırlısı olsun şimdiden

Edit: yukarda bir üye güzelce açıklamış mahalleleri zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dean_Winchester -- 12 Mart 2017; 18:15:32 >
  • Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim özenerek cevap yazmışsınız mahçup oldum gerçekten. Çok teşekkürler aydınlatıcı oldu
  • Teşekkür ederim peki Yenikent Kiptaş blokları hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir de Mehterçeşme, Saadetdere ve Güzelyurt mahalleleri nasıl sizce? Esenyurtta yaşadığınız için bilirsiniz
  • Terörist mahallesi
  • Yenikent mahallesinde mi yaşıyorsun dostum?
  • quote:

Teşekkür ederim peki Yenikent Kiptaş blokları hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir de Mehterçeşme, Saadetdere ve Güzelyurt mahalleleri nasıl sizce? Esenyurtta yaşadığınız için bilirsiniz

Aynı zamanda esenyurtun heryerinde çalışıyorum.

Yenikent esenyurt merkezine(kaymakamlık, meydan) çok yakın. Emniyetin dibinde. Fakat esenyurtun içi. Merkezi. Kötü yani kısaca. Bina olarak iyi binalar. Fakat değmez. Oranın insanı, minibüsleri, otobüsleri vb vb insanı kanser eder.

Mehterçeşme nispeten e5 e daha yakın binalar 4 5 katlı apartman çoğu yeni iyi işçilikli. Ama ortam kötü.

Güzelyurt için konuşmuştum. Saadetdere esenyurt merkeze uzak metrobüse yakın. O mahallede de evden ve otodan hırsızlık çok. Ama birkaç site var. Kiptaş da vardı galiba.

Yani yenikent asla.

Güzelyurt ve saadetdere eşit gözümde. Oturulabilir ev fakat sokaklarında yaşam kalitesi yok.

Güzelyurt için sağlık ocağı yakınları ve ufuk caddesi çevresini belki seversiniz.

Yeni evli olacaksın. Saadetdere bence en uygunu olur sana. Yenge de çalışmıyorsa diğer mahallelerin insanına alışamaz, bunalır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SARIMSAKLI MAYONEZ -- 13 Mart 2017; 15:45:17 >

• Dostum çok teşekkür ederim aydınlatıcı oldu. Nişanlım çalışıyor evlenince de çalışacak evde pek durmayız bu durumda. Sadece hafta sonları mahallede olabiliriz. Peki Atatürk mahallesi nasıl Esenyurt da? Ve genel olarak Esenyurt taciz laf atma yol kesme vb kötü eylemler oluyor mu? Sonuçta onların da ablası bacısı vardır
  • Esenyurda niye yerleşmek istiyorsun.Nerde at hırsızı dolandırıcı varsa hepsi esenyurtta
  • quote:

Dostum çok teşekkür ederim aydınlatıcı oldu. Nişanlım çalışıyor evlenince de çalışacak evde pek durmayız bu durumda. Sadece hafta sonları mahallede olabiliriz. Peki Atatürk mahallesi nasıl Esenyurt da? Ve genel olarak Esenyurt taciz laf atma yol kesme vb kötü eylemler oluyor mu? Sonuçta onların da ablası bacısı vardır

Atatürk mahallesi e5 e yakın siteler dışında kötüdür. Mahallenin büyük bir çoğunluğu boş arazidir. Anladığım kadarı ile de e5 e yakın olanlara bütçeniz yetmeyecek olduğu için mahallenin geri kalanı kötüdür. Adını duymuşsunuzdur belki Kıraç diye bir yer vardır. İşte mahallenin geri kalanı kıraç bölgesindedir. Örgüt sempatizanlarının bireysel/aile olarak konakladıkları yer. İyi, güzel, tekin vb tüm olumlu sıfatlar buraya uzakdır.

Anladığım kadarı ile bütçenizi göz önüne alınca size en uygun yer güzelyurtun iç kesimleri veya mehterçeşmenin e5 e daha yakın kesimlerini araştırınız.
    Bütçeniz mümkünse paylaşırsanız güzel konumlarda bütçenize göre internet ilanı sıralayabilirim boş zamanımda size.

• Dediğin gibi yapacağım dostum ilk önceliklerim Güzelyurt Mehterçeşme ve Saadetdere olacak. Diger yerlerden umudumu kestim. Aslında ben ilk once kiptaş yenikent bloklarinda kiraya çıkacağım. Dugun ardindan elimde kalacak peşinata gore krediye girip bahçe katı veya yüksek giriş bir daireye girecegim dostum. Yenikent kiptaş blokları nasıl sence kiraya çıkmak için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi only_raziel -- 13 Mart 2017; 22:26:18 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.