Şimdi Ara

erkeklere özel lazer epilasyon (54. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.351
Cevap
211
Favori
409.765
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sayın zimilanga alexandrite benim erkekte pek tercih etmediğim bir sistem. Zira hem acısı çok hemde yanık riski fazla. Etkinliğe gelince forumda takip ettiyseniz birçok mağdur yazdı burda. Bu sistem ince tüylerde kalınlaşmaya neden olabilmekte. Size söylenen %80 etkinlik alınır taahhüdü pek bilimsel değil zira lazer epilasyonda teknoloji den daha fazla sizin kıllarınızın derinlikleri ve hormonal durumunuz da etkili. Bu faktörler kişisel farklılıklar gösterdiği için lazer den göreceğiniz fayda da değişken olacaktır. Bu yüzden işlem en az 4 seans yapılmadan belli bir yüzde vermek doğru değil. Ayrıca yaşanan tecrübelerimiz ve forum okurlarından da bu yönde bildirilen oldukça fazla bilgi mevcut. Bilimsel olarak da erkeklerde lazerin etkinliği %60-70 kıllarda incelme ve azalma yani görüntüde %60 daha soft bir görüntü elde edilebileceği yönündedir. Teknolojik olarak daha ince kıllara etki edebilmesi ve çok daha az acı vermesi nedeniyle diyod lazerlerin tercih edilmesi daha doğru. Şu aklınıza gelebilir Alex den fayda görmezmiyim. Elbette görebilirsiniz ama bu sizin kıl rengi derinliği ve hormonal düzeylerinizle alakalı bir durum ve bunu ancak zaman gösterecek. İğneli epilasyon konusunda ise başarı tamamen uygulayıcının tecrübesiyle doğru orantılı. Yani usta bir elde kıl rengi derinliği ve hormonal durumunuz ne olursa olsun %100 etkinlik elde etmeniz mümkün. Bu teknikte kıldan daha ince bir iğne vasıtası ile kılların tek tek köküne girilerek elektrik verilmesi ve kıl folikülünün kökü ile beraber yakılması söz konusu. Yakılan folikülden bir daha kıl çıkması mümkün değil. Bu nedenle kurumumda bu işlem yazılı garantiyle yapılmakta. İz konusunda merakınız olmasın yüzeyel dokuda yanık yaptığı için iz kalmayacaktır ancak iyileşme dönemi yanık derinliğine göre 3 ila 6 ay arası sürecektir. Umarım dilediğiniz cevapları verebilmişimdir. Saygılarımla

Op.Dr.Kadir Aksu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturel erkek epilasyon -- 5 Şubat 2017; 14:21:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • U6 kullanıcısına yanıt
    Syn u6 katkınız için teşekkür ederim ancak alexandrite konusunda size maalesef katılmıyorum. Şöyle açıklayayım lazer epilasyonda 3 tip lazer sistemi var. Bunlar alexandrite diyod ve Nd-yag. Bu teknolojiler ışığın değişik dalga boylarının isimleri. Alex 755 nm diyod 808 nm Nd-yag ise 1064 nm dalga boyunda ışık hüzmelerinin isimleri. Bu dalga boyunda ışık üreten değişik markalarda makineler mevcut ancak dediğiniz gibi hepsi aynı sistemleri kullanmakta. Yapılan araştırmalar insan kıllarını dalga boyu 650 ile 1024 nm dalga boyunda ışınları absorbe edebildiği ve bu skalada en koyu 650 en açık renk de 1024 nm de bulunmakta. Yani makinelerde dalga boyu arttıkça renk daha açık olan kılların etkilenmesi olasılığı yükselmektedir. Bu nedenle tercihimiz daha çok diyod yönünde olmakta. Nd-yag lazerler de ise cilt yanıkları daha sık gözlendiği için pek tercih edilmemektedir. Bu tip lazerler daha çok dövme silme işlemlerinde tercih edilmektedir. İğneli işlemi gerçekten tehlikeli bir işlem. Bu yüzden de profesyonel bir uygulayıcı olmadığı sürece temkinli yaklaşmak gerek. Ben bu işi biliyorum diyen herkese güvenmek doğru değil. Bu konuda güven verebilen merkezlerde %100 başarı sağlanması ve lazere göre daha garantili bir memnuniyet yaratması iğneli epilasyon işleminin en pozitif yönü. IPL ise fotoepilasyon yöntemi. Yani sadece bir dalga boyu değil 650 ile 1200 nm arası tüm dalga boylarının bulunduğu bir ışık hüzmesi üreten teknoloji. Başarısı etkin dalga boyu ile değil bir çok dalga boyunda ışıkla yapıldığı için yetersiz konsantrasyona bağlı olarak daha düşük. Saygılarımla

Op.Dr.Kadir Aksu

• hocam iyi günler ben kasık bölgesini merak ediyorum kesin sonuç alınırmı en az kaç seans ve hangi yöntem olmalı birde acı olurmu
  • superspeeed S kullanıcısına yanıt
    Syn superspeed kasık bölgesinde lazer epilasyon öneriyorum. Etkinliği %70 lerde dir. En az 6 seans yapılması ve sonrasında da yılda 2 veya 3 kez etkinlik devamı için seans yapılması önerimdir. İğneli epilasyon bu bölgede enfeksiyon riski çok yüksek olduğu için ben kurumumda uygulamıyorum. Yine bu bölgede ısı hasarı ve yanık riski olduğu için bölge anatomisine hakim bir uzman tarafından yapılmasını öneririm. Saygılarımla

Op.Dr.Kadir Aksu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturel erkek epilasyon -- 5 Şubat 2017; 16:56:58 >
  • Bacak, dizler ve kollar için başarı oranı yüzde kaç ve fiyat olarak ne kadar oluyor?

• Light Star kullanıcısına yanıt
    Syn lightstar lazerde başarı kişi kıl renk ve derinliğine ayrıca hormonal aktivitesine göre değişik derecelerde etkinlik gösterir. Yani her insanda aynı etkiyi elde etmek imkansızdır. Varsayım üzerinden açıklamak gerekirse tüm vücut için genel başarı %50 ise bu kol ve bacakta %70 lerde etkinlik olacak diye kabul edilir. Yani kol ve bacaklarda lazerle etkinlik diğer bölgelere göre daha fazladır. Örneğin kurumumda 100 iğneli epilasyon yapılan hastadan sadece 1 tanesinde bacak yapılıyor zira lazerle zaten istenen sonuçlar elde edilebiliyor. Kol için de aynısı geçerli. Ama lazer ile tam sıfırlama mümkün olmuyor. Ayrıca sarı kızıl ve beyaz kılı olanlarda da lazerin fayda etmediğini söylemem gerek ki onlarda iğne epilasyon tek seçenek. Sadece kol ve bacak lazer olacak ise seans ücretimiz 250 TL dir. Paket alımlarda 10 seans ücreti 2000 TL olur. İğneli epilasyon düşünürseniz bölgenin kıl yoğunluğunu görmeden fiyat vermek mümkün değil çünkü süreye göre fiyat veriliyor. Daha detaylı bilgi almak isterseniz 0506 114 91 11 nolu telden watsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımla

Op.Dr.Kadir Aksu

• Takip.
  • naturel erkek epilasyon N kullanıcısına yanıt
    Sizin gibi ilgili insanlar neden memleketimizde olmuyor bu bizim için çok büyük bir kayıp, uzun uzadıya cevapladığınız için teşekkür ederim, yazın peşin olarak anlaştığım estetik merkezi ile artık seanslar bitene kadar paket bitene kadar gideceğim ve kıllar inşallah gerektiği kadar fazla azalır, sonrasında iğneli epilasyon yaptıracağım ve bu kesinlikle siz olacaksınız, dediğiniz gibi alexandrite felaket acı hissi veriyor sanki vücuda kızmış kömür değiyor , ve yanıklar oluşuyor, 75 tl verdim contratubex diye merhem yazdı doktor, yanık yüzeyinde ince ince beyaz izler vardı 3 gün oldu onları yok etti ama koyu iz hala duruyor tabi, 2 ay oldu inşallah geçer iz kalmaz, dediğiniz gibi kesin çözüm iğneli epilasyon ve lazerle azalan tüylerimi iğneli ile yok ettireceğim, galiba benim hormonal durum iyi çünkü 2 seansa girdim tüyler çok az geldi geri, 45 gün üstüne epilasyona gireceğim omuzlarda hala çıkmadı tüy, ara ara çok seyrek olanlar var, hayırlısı bakalım
  • zimilanga Z kullanıcısına yanıt
    sayın zinilanga düşüceleriniz için çok teşekkür ederim.. yardımcı olabildiysem faydam olabildiyse ne mutlu bana.... iz konusunda rahat olun mutlaka geçecek sadece zaman lazım... aktarlarda kantoron yağı var kırmızı şişede.. yanık izlerini geçirmede kullanılıyor memnun olanlar var. isterseniz bir deneyin.. iğneli epilasyon konusunda da elimizden geleni yaparız...

saygılar
    op.dr. kadir aksu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturel erkek epilasyon -- 7 Şubat 2017; 19:15:49 >
    Teşekkür ederim degerli bilgileriniz icin, iğneli konusunda başvuracağım kisi siz olacaksınız hocam saygılar kolay gelsin

• Herkese iyi gunler,

Ben ilk turunu henuz yeni tamamladim igneli epilasyonda. Gitmeden endiselerim vardi fakat Ilknur Hanim basta olmak uzere herkes samimi ve ictenligiyle size yabanci hissettirmiyor. Bu onemli bir faktor onun haricinde isleme gelicek olursak yogun bolgeleriniz olabilir ama sabredin ve igneliye baslayin derim. Lazer epilasyon yillardan beri bir vakit kaybi oldu benim icin. Igneli ise sabir isteyen ve kesin cozum olan bir yontem. Ben henuz ilk turumu yeni tamamladigim icin taze yaziyorum. Bundan 1 2 ay sonra daha uzun bir yaziyla size bilgi verecegim fakat demem o ki; kurumla ilgili rndiseniz olmasin, igneliyle bitmez bu killarim diye de endise etmeyin sizin gozunuz kestiremese de calisan uzmanlar islerinin ehli en kucuk tuye bile mudahale ediyorlar. Buradan Aysegul ablama da selam olsun :)

Sevgiyle..

• Arkadaşlar hepinize merhaba. Şimdi yazacaklarımı, benim durumumdaki kardeşlerimin dikkatli okumasını istiyorum zia kimse, benim gibi zamanını ve parasını çöpe atmasın istiyorum.

Ben 2009'dan 2016'ya kadar farklı tür ve marka alexandrite lazer epilasyon cihazlarında, farklı aralıklarla (2,3 ayda bir) boyun, ense, yanak, sırt, omuz, kol, göğüs (kısacası komple bel üstü) 25-30 seans epilasyon yaptırdım. Lakin 10 bin TL'yi geçik paramı çöpe attığımı fark etmem 7 yılımı aldı. Lise son sınıfta başlayıp üniversite yıllarımda ve iş hayatımın 2. yılına kadar gençliğimi verdiğim bu kıl sınavında lazer epilasyon sınıfta kaldı. Zira hiç bir lazer cihazı kılları tamamen bitirmiyor ve bitiyor diyenlerde emin olun seanstan sonraki ilk 1,2 ay epilasyon yaptırdıkları yeri pürüssüz gördükleri için bittiğini sanıyor. En fazla 4,5 ay sonra aynı kıllar tekrar orada belirdiğinde moraliniz alt üst oluyor. Ben "ha bitti, ha bitecek" diye diye 7 yılımı heba ettim. Çektiğim eziyete mi yanayım verdiğim paraya mı şaşırdım. Öyle kullandığım cihazlarda o çok övülen alexandrite teknolojisinin son nesil 2 cihazı idi. İlki Cynosure apogee 5500, ikincisi de Candela GentleLase Alexandrite idi.

Kalıcı sonuç aldığını söyleyenler olsa da ben bizzat Alexandrite teknolojisinden kesin sonuç alan kimseyi görmedim. Ve sonuç alanlar olduğuna da gözümle görmeden inanmıyorum. Bu yüzden son 5,10 seans lazer epilasyonun zirvesi olduğunu düşündüğüm Ütüleme Diod Lazer sistemini kullanan Soprano Accord Ütüleme Diod Lazer cihazını kullandım. Bu cihazın acısı Alexandrite'nin yanında sinek ısırığı gibi kalıyor ve ona nazaran biraz daha iyi sonuç alınıyor lakin hiç biri bir iğneli epilasyondaki başarıyı yakalayamıyor. O yüzden o cihazı da 1 senenin ardından bırakarak daha fazla para ve zaman harcamak istemediğim için iğneli epilasyon yönetimi araştırıp bu merkezi buldum ve hayatımın dönüm noktası oldu.

Merkeze ilk gittiğimde Kadir abi, 6,7 yıldır yaptırdığım lazer epilasyonun kıllarımı ne denli reaksiyona uğratıp çoğalttığını, uyuyan tüy köklerini uyandırıp kalınlaşmasına neden olduğunu görünce şok oldu. Keşke 2009'da bu merkez olsaydı da Allah beni onların karşısına çıkartsaydım. Gençliğimi, paramı, emeklerimi lanet lazerle harcamazdım. Neyse, bunu da yaşamam gerekiyormuş demek ki deyip geçiyorum.

6 ay içince ense, boyun, yarım kol, koltuk altına yaptırdığım iğneli epilasyonun sonucunu görünce tüm sırta da yaptırmaya karar verdim ve şu anda sırtımın üst kısmına yaptırdığım ilk seanstan sonra %80 kalıcı bir azalma olduğunu fark ettim. Kalıcı olduğunu nasıl anladın, hani 5,6 ay beklemek gerekiyor diyordun derseniz şunu derim "Atış yapılan çoğu kıl kökünün içinden bir daha kıl çıkmadığına şahit oldum. Tekrar çıkanlar ilk seanstaki kırık kıllar oluyor.

Ve bu merkezde kullanılan cihaz termoliz+rf teknolojisinin kullanıldığı iğneli epilasyon sisteminin de kendi içindeki en iyi teknolojiye sahip cihazı. Yılların tecrübesi olduğu için son atımlık barutumu iyice araştırarak kullanmak istedim. Nede olsa yılların kobayıyım. Acı var mı derseniz eğer uyuşturmadan yaparsanız aşı eşiğinize göre Alexandrite'den daha fazla bir acı olduğunu söyleyebilirim lakin anestezi alarak hiç bir şey hissetmeden, kalıcı olarak pürüssüzleşirken saatin nasıl aktığını bile anlamıyorsunuz.

Bu merkezden Allah razı olsun. Biraz geçte olsa gençliğimi bana yeniden verdikleri için. Komple sırt bittikten sonra kalan diğer bölgelere geçeceğim. Kılları ile sorunu olan tüm hemcinslerimin kendilerini bu merkezin eline bırakmalarını dost tavsiyesi niteliğinde öneriyorum.
  • kadir bey, yanak ve kaş için işlem yaptirmak istiyorum. beni en çok dusunduren kabuk vb durumlar. diyelim cuma gunu geldim ve işlem yapildi. pazartesi gunu işe gittiğimde yuzumde ciddi kabuk izleri olacak mi? benim için en önemli konu bu. işlem sonrasina dair fotoğraf yada video var mi elinizde?
  • scudman kullanıcısına yanıt
    sayın scudman 3 gün işlem yapıaln bölgeye su değmeyecek.. küçük toplu igne ucu şeklinde kızarıklıklarınız kabuk tutacak ve onların düşmesi 10-15 günü bulacak.. işe gittiğinizde kabuklar olacaktır. ama bunlar devasa kabuklar değil.. aşırı dikkat çekmez.. işlem sonrası fotolarımız var fakat etik bulmadığım için forumda paylaşım yapamıyorum..
    saygılar
    op. dr. kadir aksu
  • tüm kol ve koltuk altı için fiyat alabilir miyim?
  • Bugün Kadir beyin merkezine gittik.Kendisi çok ilgili bir insan.Bizim durumda kıl dönmesi olayı falan da vardı.
    Kendisi önce lazer epilasyon yapalım kıl dönmesini sonra hallederiz dedi.Bilmiyorum ama biz şu an için memnun kaldık hizmetlerinden.
  • X-Ray // 7 kullanıcısına yanıt
    Syn x ray lazer ise seans olarak alırsanız seansı 100 tl dir. Paket olarak 10 seans ücreti 750 tl dir. İğneli düşünüyorsanız kıl yoğunluğuna göre fiyat değişir. Watsappdan foto gönderirseniz ortalama bir maliyet çıkarabilirim. Saygılarımla

Op.Dr.Kadir Aksu

• Mr.Blof kullanıcısına yanıt
    Syn mr.blof memnun olmanız benim için sevindirici. İnşallah diğer sorununuzuda en kısa sürede halledicez. Saygılarımla

Op.Dr.Kadir Aksu

Günaydın, size özelden mesaj attım.
  • ilidian kullanıcısına yanıt
    Sayın ilidian mesajınız gelmedi tekrar kontrol edermisiniz

• 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.