Şimdi Ara

Erdoğan: Müzik yasağını saat 00:00'a çekiyoruz (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
1
Favori
9.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
65 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EleSuDökenSuat kullanıcısına yanıt
    Akademisyenim. 5 ülke gezdim. Almanya'dan örnek vereyim. Augsburg da 1 yıl kaldım. Huzur buldum. İnsanlar saygılı, aklı başında. Neden bizi istemedikleri belli. İnsana saygı yok bizim toplumda. Adama sessiz ol diyorsun. Kafası basmıyor. Başkalarını rahatsız etmemesi gerektiğini anlayamıyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yasakçı zihniyet son gaz devam ediyor.

Bugün müziği yasaklar, yarın namaz kılmayı. Bu işler hep böyle olur.

• oguss23 kullanıcısına yanıt

Akademisyen ve müzisyenim. Mainz’de yaşıyorum. Burada onlarca festival düzenleniyor. Gece 1’e 2’ye kadar da müzik var. Festivaldeki ya da bardaki müzik kimseyi rahatsız etmez. Evin barın içinde değilse tabii. Bir de üstüne sizin ülkede bar yasağı gelmiş. Almanya’da bu yasak gelse Merkel’e sana lan derler. Türkiye’de de huzursuzluğu çıkartanlar gençler değil. Aksine orta yaşlılar ve yaşlılar. Zart zart korna çalarlar. Çocukları binada gümbür gümbür top oynar, daha say say bitmez. Türkiye’de gençler genç değil. Ne bir konser var, ne bir festival var, ne gezebilirler ne tozabilirler. Yapabildikleri tek şey 100 liraya doğu ekspresi git geli yapmak. Adam başı 100 Euro’dan 4 genç toplansa araba kiralayıp yapmadık şey bırakmazlar.

• Dxdiag36 D kullanıcısına yanıt

• Dış Güçler Temsilcisi kullanıcısına yanıt

Sıcaklar başladıktan sonra tam tersine gündüz hayat yok  

• furandor kullanıcısına yanıt

Karşında gördüğün insanların kısıtlanması pek hoşuna gidiyor gibi.

Bu tipleri unutmayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

"kusura bakmasınlar, gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok"

Gece yüksek sesle kimse kimseyi rahatsız etmemeli, kesinlikle doğru. O zaman gece yüksek sesle okunan ezanları da mı iptal edecekler acaba? Sonuçta bu ülkede hristiyan da var ateist de?

Kanunda ezanın belli bir dB sınırı var ama bizim tapınaklarda bu sınır 4-5 kat aşılıyor. "Kimsenin kimseyi rıhatsız etmeye hakkı yok"

• Gece 1deki müzik herkesi rahatsız eder. Kimse rahatsız olmuyor diyorsan o zaman o ses o adama gitmiyor demektir. Üstelik gördüğüm kadarıyla Almanya'da sabah 5te 6da sokaklar hareketleniyor. Herkes işinin peşine koşuyor. O adamların gece 1deki sese tahammül göstereceklerine ihtimal dahi vermiyorum.

• Kurbağayı kaynar suya atarsanız aniden zıplar kurtulur.

Kurbağayı azar azar ısıtılan suya atarsanız ölüm yavaş, acısız ve kaçınılmazdır.

Siyasal İslam'da bizim suyumuzu azar azar ısıtıyor.

• quote:

Erdoğana ses konusunda kesinlikle katılıyorum, kimse kimseyi gece rahatsız etmesin. Ben de gece sesten acayip rahatsız olurum. Reis gibi reis işte böyle olur  

Alıntıları Göster

Üst katınızda pavyon mu var? Size kilometrelerce uzak bir club daki sesten nasıl rahatsız olabilirsiniz? Ya da farklı şehirdeki bir konserden.

Eğer metropolün göbeğinde, gece açık mekanların içerisinde yaşamıyorsanız, bahsedilen sesten rahatsız olmanız tıbben mümkün değil...

• quote:

Orijinalden alıntı: Shosy

Sen neyi anlamıyorsun peki? Pandemide 03.00 e kadar ağız ağıza ve salyalar saçarak dans etmeye mekana girecek kadar ileri kafalısın öyle mi?

Sanane ulan sanane? sen kimsin? allah mısın ulan? istediğim saatte istediğim yere girerim pandemi diyor ulan ne pandemisi adamlar açtı her yeri yasak olan mekana girmek değil ki müzik dinlemek! Ülkeyi sömürdünüz yetemdi insanları insanların özgürlüklerini sömürüyorsunuz yeter be doyun artık. İnsan değil misiniz siz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 6equj5 -- 22 Haziran 2021; 9:18:12 >
  • Kültürlü insan başkasını rahatsız etmeden eğlenmeyi bilir. Buradaki cahil cuhela kesim düğün ayağına akşamlar kadar birbirinden abuk müziği pazar alanında çalıyor. Rezillik kepazelik.

Kısacası herşey kültüre ve birazda paraya dayanıyor. Şimdi birde Suriyeliler var bunların bebeleri beynimizi becerecek büyüyünce çünkü hepsi hoykurerek konuşmakta çok başarılı.

Gerçi Avrupa'da aynı ipini koparan oraya gitti geçen Hollanda da gümbür gümbür ses çıkartarak düğün konvoyu yapan tipler vardı sonra gidip birde polisi dovmusler. Nereye kacacaksiniz kısacası.

• quote:

"kusura bakmasınlar, gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok"

Gece yüksek sesle kimse kimseyi rahatsız etmemeli, kesinlikle doğru. O zaman gece yüksek sesle okunan ezanları da mı iptal edecekler acaba? Sonuçta bu ülkede hristiyan da var ateist de?

Ezan sesi meselesi basit. Merkezi sistem yapacaksın. Güzel sesli biri okuyacak. Merkezi sistem olduğu için son sese gerek yok. Sesi de biraz kısacaksın bu kadar kolay. Çevremde üç tane cami var. Sesler birbirine giriyor arkadaş. Sonuna kadar açmışlar sesleri kötü. Sanki birileri bilerek ezandan soğutmaya çalışıyor. İstesen bu kadar rahatsız edemezsin.

• Redeemertr kullanıcısına yanıt

gece ezan saati yok zaten reis bi sabah ezanı var onuda duymazsınız sanmıyorum :D

• Tiplere bak "mözöktön bön dö rohotsoz oloyorom" diyorlar. Ulan mesele müzik rahatsızlığı değil özel hayata müdahale bu kadar mı şuursuzsunuz?

Hükümetin ne haddine kim gece eğlenmeye gitmiş kim barda müzik dinlemiş bu kadar mı gözleriniz kapandı bu kadar mı cahilsiniz?

Bugün gece 12 den sonra müzik yayınını yasaklayan yarın alkol satışını sürekli hafta içi yapar(ki küçük bi provasını yaptı), yarın etekle-şortla dışarı çıkmak yasak demeyeceğinin garantisini verecek?

• Dxdiag36 D kullanıcısına yanıt
    Sifonla müziği bir tutan aktroll kafası. Hangi ülkelerde müzik yasağı varmış avrupada say l*n?

• İçkiyii yasakla müziği yasakla interneti sansürle korkuyorum iran olma yolunda gidiyoruz. 😡🤬🤬

• Böylelikle ramazanı da iptal ettiler.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.