Şimdi Ara

Erdoğan: Müzik yasağını saat 00:00'a çekiyoruz (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
1
Favori
9.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
65 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bunlar anlamazlar. Tek düşündükleri kendi eğlenceleri. Çevreye verdikleri rahatsızlık umurlarında bile değil maalesef.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 20 yılda müzik yasaklamaya geldik. acaba müzik aleti bulundurma suçu gibi bir şey kaç yılda gelecek?

• quote:

Orijinalden alıntı: oguss23

Bunlar anlamazlar. Tek düşündükleri kendi eğlenceleri. Çevreye verdikleri rahatsızlık umurlarında bile değil maalesef.

Hee eğlencem benim sana ne ?

Seni ilgilendiren ne ben anlamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siyasal İslam bir kanserdir Kesip almadıkça yayılmaya çalışır.

Gençler aklını başına toplasın bunlar dozunu artırmada oldukları yerde kalmaz. 2023 son şansımız biz bunları temizlemez isek herşey daha beter olacak

• EleSuDökenSuat kullanıcısına yanıt
    Hadi eğlen de göreyim 00.00 dan sonra :))

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: th9

sorunun müzik değil bizim özgürlüğümüz olduğunu anladığınız zaman toplum olarak bir üst seviyeye çıkıcaz.bugün müziğe dokunan yarın insanların giyimine kuşamına dokunur, yediğine içtiğine karışır.toplumun özgürlüğünü 2-3 kişinin eline bırakmamamız gerekiyor.lütfen sorunun müzik değil bizim yani bütün bu topraklarda yaşayan insanların özgürlüğü olduğunu anlayın.

yav ne alakası var

sizin tabirinizle "özgürlükler ülkesi" abd'de bile yüksek sesle müziğin cezası var

sadece gece saatlerinde değil. öğlen vakti bile rahatsız edici sesle bir şey dinlemek yasak

• oguss23 kullanıcısına yanıt

Sizin etrafınızdakileri çok düşündüğünuzu hiç sanmıyorum.

Tamamen ideolojik saplantı içindesiniz. Normal şartlarda zaten bir ses kısıtlaması var. 12yi geçtikten sonra mekanlar seslerini kısmak zorunda.

Tatil beldelerinde zAten etrafta yerleşim olmayan oteller seslerini kısmasi gereksiz.

Ama tabiki sizinkiler böyle karar aldığı için şakşaklamak gerekiyor.

• EleSuDökenSuat kullanıcısına yanıt
    Milleti rahatsız etmeden ne yapıyorsan yap. Bize ne?

• One Shot One Kill kullanıcısına yanıt

Karşı argüman olarak ezanın koyulması da akp nin Bir planı. Gündem yoğun Sedat Peker olsun ekonomik durumlar olsun Kanal İstanbul olsun biden ile bir şey konuşmadan geriye gelmek olsun hep sıkıntı.

Tabanı başka yere çekmek adına gece sesi kapatırız karşı tarafta ezan der alin size nur topu gibi ezana karşılar İslam'a karşılar diye Yeni gündem

• https://www.cnnturk.com/turkiye/bodrumda-gurultu-kirliligi-sikayeti

• bu almanyada yillardir gecerli olan bir kural
    saat 22den sonra gürültü yapmak yasaktir, pazar günleri full
    kimseyi rahatsiz edemezsiniz
    polis cagirip sikayet bile edebiliyorsunuz gürültü yapani

tabii rte burada bunu herkes icin söylüyorsa iyi
    yani ezan sesi falan dahil

• Bu millete yaranılmaz. Gece yarısına kadar serbest. Kaldı ki o sınırlama da sonra kalkacak. Ama maksat eleştirmek olsun, kara çalmak olsun. Muhaliflerin de işi bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi por favor -- 22 Haziran 2021; 10:49:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shosy

Hadi eğlen de göreyim 00.00 dan sonra :))

Hayırdır sen kimsin ne cüretle insanları tehdit ediyorsun kim oluyorsunuz siz haa ülkeyi kendi malıniz mi sandiniz

• Cumhurbaşkanımızın provokatif dili beni benden alıyor. Kasti olduğunu ve kendi kontrolünde bir fiktif gündem yaratma çabasında olduğunu kullandığı dilden görüyorum.

Zaten sokağa çıkma yasağı 24'de başladığı için, 24'de müziğin kapanması doğal. Bunu bu şekilde açıklamak yerine, insanlar tartışsın da aylar sonra ilk defa kendi kontrolümüzde bir gündem yaaratalım, kendimiz için tehlikeli olan gündemden insanları uzaklaştıralım... Hesap bu. Gündem kontrolünü kaybetti AKP. Geri kazanmaya çalışıyor.

Yasaklar sona erdiğinde duruma bakarız. Eskiden olduğu gibi ses kısarak devam gelecek mi, gelmeyecek mi? Gelmezse barların pubların önünde kol kola girer şarkı söyleriz. Şarkı söylemekten toplasınlar bizi... kabahatler kanununa aykırı hareketten para cezası ile biter mesele... birey olduğumuz için cezası da az. Yapmazlar da zaten. Evde vergisiz içiyoruz. Vergili içtiğimiz yer barlar, publar, meyhane... O da bunun farkında. Evde rakının litresi 60-70 lira. Aptal mı koskoca cumhurbaşkanımız? İstirham ederim. Adam çok zeki. Şimdi hem AKP içindeki %7'lik şeriatçı kesime göz kırptı. Hem kendi kontrolünde gündem yarattı. Yemeyin bu hareketi.

Yasaklar sona erince sessiz sedasız eski düzene döner. "Genelevleri kapatalım da millet bizi mi mi tutsun?" hesabı, bu kitleye sakinleşecek alanı açık tutmazsa, mesele döner kendine dert olur.

Ama isterse denesin tabi. Eğleniriz.

Özetle yemeyin bu numarayı.

• neco6791 kullanıcısına yanıt

Türkiye de 12den sonra gürültü yapmak yüksek sesle müzik dinlemek dinletmek zaten yasak.

Sokak düğünleri de 12 olunca anons ediliyor kanunen yasal sınır 12 diye.

Ama buradaki iş başka gündem değiştirme gece sesi kısık dahi olsa eğlenmeyi önlemek

• quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Türkiye de 12den sonra gürültü yapmak yüksek sesle müzik dinlemek dinletmek zaten yasak.

Sokak düğünleri de 12 olunca anons ediliyor kanunen yasal sınır 12 diye.

Ama buradaki iş başka gündem değiştirme gece sesi kısık dahi olsa eğlenmeyi önlemek

eglenme mekanlarina sinir geliyor mu? misal disco gibi yerlere falan

mekanlarda ses izolasyonu oldugu icin sabaha kadar böyle yerlerde eglenmek serbesttir

kimseyi rahatsiz etmiyorsun sonucta

eger böyle yerler yasaklanmiyorsa bir sikinti göremiyorum

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    Sokağa çıkma yasağı bitti 1 temmuzda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguss23

Akademisyenim. 5 ülke gezdim. Almanya'dan örnek vereyim. Augsburg da 1 yıl kaldım. Huzur buldum. İnsanlar saygılı, aklı başında. Neden bizi istemedikleri belli. İnsana saygı yok bizim toplumda. Adama sessiz ol diyorsun. Kafası basmıyor. Başkalarını rahatsız etmemesi gerektiğini anlayamıyor.

Hangi üniversitenin öğretim üyesiysen buraya yazar mısın? Çocuklar senin üniversiteyi yazmasın.  

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.