Şimdi Ara

Erdoğan: 'Emeklilerimiz bugün tarihlerinin en iyi gelir seviyesine sahiptir'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
1
Favori
9.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Erdoğan: Emeklilerimiz bugün tarihlerinin en iyi gelir seviyesine sahiptir. Biz göreve geldiğimizde emekli maaşları 66 lira idi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Babam Taksim meydanındaki havuzun bakımını yapıyordu.(Şu an yok eskiler bilir meydanda heykelin ilerisinde havuz vardı). 4 kişilik bir aileydik ve tek çalışan babamdı. Oturduğumuz evi aldı, emekli olduktan sonra ikramiyesiyle kuruş borç yapmadan gitti ikinci evi aldı. Kendisi ilkokul mezunu. Kendiyle birlikte 4 kişiyi geçindirmekle kalmayıp 2 de ev alabildi.

Ben üniversite mezunuyum. Kendi işimi yapıyorum (Asgari ücret). Emekli olduğumda sahip olacağım ikramiye muhtemelen 2 termal tatil parası olur.

Ben kendimi yine şanslı sayıyorum. Evlenme planlarım var. Oturduğumuz evi bana bıraktılar evlenince yerleşeceğiz. Kız arkadaşım da tek çocuk. Allah gecinden versin tabi ailesinin oturduğu evde onun ileride. Emekliliği görecek kadar yaşarsam iyi kötü karnımızı doyar, başımızı sokacak yerimiz de var. 1 çocuğumuz olduğu zaman da ona da verebilecek evimiz olur.

O değil de harbiden emekliler için ikramiye ile "ev mi yazlık mı alsak" diye bir ikilem vardı.

İnanılmaz geliyordur şimdiki gençlere ama her emekli olanın tatlı şımarıklığıydı bu. Komşular arasında mutlaka ikramiye ile ne yapılacağı konusu olurdu.

Ecevit döneminde bile asgari ücret 10 çeyrek altın civarı bu arada.

• Lira olarak haklı  

emekliler yer mi ? oy veren onlar demek ki yiyor.

• Haa tammam. Yazacak bir şey bulamadım.

65 yaşında emekli olabilirseniz 1500 TL ile yaşamaya çalışacaksınız haberiniz olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emekli olanlar ikramiye ile istanbuldan ev alıyordu.

• Hamdolsun eskiden 1 kg makarna yiyorken şimdi emekliler 3kg yiyiyor.

• Emeklilerimiz bu kadar çok parayla ne yapacaklar?

1500TL çok para, yarısını alsınlar bence...

• 7 yıl önce emekliler daha iyi maaş alıyordu. 1400 dolarlık emeklı maaşı 7 yılda 700 dolara düştü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3qzotix -- 11 Nisan 2021; 16:37:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

7 yıl önce emekliler daha iyi maaş alıyordu. 1400 dolarlık emeklı maaşı 7 yılda 700 dolara düştü.

700 dolar?

Adam 183 dolar para vermekle övünüyor, 700 doları kim alıyormuş?

• quote:

Orijinalden alıntı: Omega Speedmaster

700 dolar?

Adam 183 dolar para vermekle övünüyor, 700 doları kim alıyormuş?

Alıntıları Göster

1990'da çalışmaya başlayıp 25 yıl çalışmış, sigorta primleri hep tavandan yatırılmış olanlar alıyor.

• 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt

O dediğin azınlıkta olanlar, şimdi ise hayal!

Niye hayal? O kadar prim parası yatırıp, yüksek maaş alacağının garantisi yok çünkü...

Bu arada Tavan prim fiyatları uçmuş vaziyette. Karmakarışık hale getirmişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 12 Nisan 2021; 13:38:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omega Speedmaster

O dediğin azınlıkta olanlar, şimdi ise hayal!

Niye hayal? O kadar prim parası yatırıp, yüksek maaş alacağının garantisi yok çünkü...

Bu arada Tavan prim fiyatları uçmuş vaziyette. Karmakarışık hale getirmişler

Mesela alıp almaması değil . Asıl mesele 6-7 yılda emeklinin alım gücünün % 40-50 civarı düşerek tarihin en iyi gelir seviyesine ulaşması ... 

• quote:

Orijinalden alıntı: mgora

Lira olarak haklı  

emekliler yer mi ? oy veren onlar demek ki yiyor.

6 sıfır atılmamıştı zamanında emekli olan evini rahatça alabiliyordu ayrıca şuan oda yok

• Son cümleler aşırı komik, dünya küçülürken biz büyümüşüz. Obezler 200kgden 199a düşmüştür, biz de 50 kilodan 51e çıktık diye seviniyoruz kesin...

• Göreve geldiklerinde emekli maaşı 66.000.000 liraydı şimdi 1.500 lira.

• 66 lira iken alınan ürünler ne kadardı? Görende 66 lira maaş alanın dönemde Pazar alışverişi 80 lira tutuyor sanacak..
    2000 yılında 89 lira imiş en düşük emekli maaşı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 12 Nisan 2021; 16:26:56 >
  • Hitap ettiği kesim için gayet yerinde bir açıklama. İçlerinden şöyle diyorlardır. Vay bee 66 nere 1500 neree. Ama cehape zihniyeti anlamaz bunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pisina -- 11 Nisan 2021; 17:14:55 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ben şunu anladım ki, akp seçmenini ikna etmek istiyorsan mantıklı şeyler söylemiyeceksin. Çünkü beyinlerinin mantık kısımları çalışmıyor ya da hiç yok.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Lütfen biri AKP nin geldiği yılda emekli maaşını dolar ve altın cinsinden kıyas etsin.

• kendi aklına değil, devlet büyüğünün dediğine inanan, doğruyu yanlışı kendi mantığıyla kavrayamayan, arada bir aracı olmasını isteyen , ve bunları yapınca otomatikman akp seçmeni olan emekliler, size diyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.