Yüzbaşı
30 Aralık 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 77 (Bu ay: 2)
Gönderileri
orta seviye 5 inç civarı 3 gb ram 32 gb rom modelleriyle takaslık lenovo zuk z2 pro. 3-4 aylık gayet temiz durumda. kutusu orijinal şarj aleti var. beyaz renk ve sorunsuz. sadece ANKARA içi takaslık.

for exampe : htc m9 s9 a9 xiaomi redmi 4 prime alcatel idol 4 meizu vs... üste 500-600 lira alabileceğim teller olmalı kabaca.

lütfen sadece pm...
az çok bilgisayardan anlayan az da olsa photoshop kullanabilen ya da çok çabuk öğrenebilecek, vesikalık çekim yapabilecek genç eleman aramaktayız.

bilgi için
numan demirci

541 345 61 08

yerimiz kızılay selanik caddesi 27/b dir.
az çok tahminlerim olsa da, emin olmak istiyorum. bir süre Q8300 ile idare edicez. bu zaman zarfında oyunlarda performans için iyi bir ekran kartı almak istiyorum. GTX 660 düşünüyorum. işlemciye o.c. yapamam anakart uygun değil. bu işlemciye darboğaz yapmayacak en iyi ekran kartı ya da kartları neler olabilir? yanıtlar için şimdiden teşekkürler.
diyeli kasadaki güç kaynağınız 300 watt. gtx460 ekran kartı taktınız. malum psu yetmiyecek. elinizde ikinci bir 300 watt psu daha var diyelim. onu prize taktınız ve sadece ekran kartına ek güç girişine bağlantı yaptınız. bu şekilde sorunsuz çalışır mı? kasaya monte olmayacak, tamamen merak!

şah resmen intihar etmek istedi
kullandığım xp 32 bitten 7 64 bite geçmeyi planlıyorum. ama bazı tereddütlerim var. şu an bilgisayarda kurulu tonla program var. genelde world exel türü ofis programları, photoshop ve benzeri grafik programları vs...
1- format atmadan sisteme windows 7 kuramaz mıyım ?
2- hadi format attık, tüm bu programlar 64 bitte sorunsuz çalışacak mı? tabii baştan kurucaz.
3- windows 7 yi kurmadan driverlerini hazırlamama gerek yok herhalde. (gerek yok mu gerçekten?!)
konu hakkında bilgi sahibi aradaşların bilgileri için şimdiden teşekkürler...
bir arkadaşımın bilgisayarında anlayamadığım bir sorun var. bilg. açığımda xp açılmıyor ve bir oturum açabilmek için administrator seçeneği çıkıyor. tıklıyorum açılıyor diyor, hemen ardından oturum kapanıyor diyor ve aynı mesajın olduğu bölüme geri dönüyor. hiç bir şekilde xp ye giremiyorum. bunun nedeni nedir? bir çaresi yok mu? xp ye giremediğim için kullanıcı hesaplarına giremiyorum.
http://www.sanalmarketim.com/urun/234a4adf1459f6db850acbfe50f4eb0e/ASUSTEK-ASUS-XONAR-DX-PCIEX1-Ses-Karti
FİYATI 130 lira ve iyi gözüküyor. teknik özellikleri iyi gözüküyor. bu kartı kullanan var mı? x-fi extreme gamer bu karttan daha mı iyidir? creative kartılarıyla bir karşılaştırma yapabilirsek iyi olacak.
Lcd monitörler ilk çıktığında berbattılar. görüş açıları dardı. renkler iyi değildi. ama zamanla tepkime süreleri, renk kalitesi vs.. bir çok yönden alınır hale geldi. tabii boyutları ve albenisi de var. yakın zamana kadar iyi bir crt yi her zaman lcd ye tercih ederdim. ama artık zamanı geliyor mu dedim kendi kendime. artık crt monitörler satılmaz oldu, satılanlar da stokta kalanlar. prof. serisi yok artık.
arkadaşımın samsung 22 inç dvi çıkışlı 2 ms lik oldukça şık bir lcd si var. başına oturunca genişliği, canlılığı insanı etkiliyor. biraz inceliyim dedim. evet titreme filan yok. görüş açısı sorunsuz.
ama ilginçtir ki sahibinden.com daki ekran kartlarını incelerken bir şey farkettim. ekran kartlarının minik görüntüleri inanılmaz derece kötü görünüyordu. yakından bakınca fazlaca detay kaybı var gibi gözüktü. fotoğraf baskısında çalıştığım için belki, çok bariz detay kaybı ve aşırı kontrast buldum.
acaba siteyi hazırlayanların resimlerinde mi sorun var dedim ve standart crt ile aynı siteye girdim. hayır, detaylar çok iyi ve yumuşaklık çok daha iyi.
ekran ayarlarından mı kaynaklanıyor, yoksa 8500 gt ekran kartından mı bilmiyorum. ama eğer tüm lcd lerde benzer durum varsa, bir süre daha crt ile devam edicem. sizin lcd ekranınızda da benzer kötü detay var mı? bakın bakalım
elimde digital bir makina olsa bariz farkı sizinle paylaşmak isterdim. sizce bunun nedeni ne olabilir? sonuçta dvi çıkışlı iyi sayılabilecek bir monitör.
işlemci masaüstünde 35-40 derece civarı tam yükte 50 derece
anakart 50-60 derece civarı
8800 gts 70-80 derec civarı
işlemci fena değil ama anakart ve ekran kartını soğutmam lazım. ekran kartının hemen üstünde ses kartı var sanırım onun olumsuz etkisi var. kasanın yan kapağında fan için uygun yerler var. buraya 12 cm lik direk anakarta üfleyen bir fan alırsam işe yarar mı?
Hakkında
Meslek: digital baskı
İlgi Alanları: donanım - sinema
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
kızılay-ANKARA
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 9 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.321
İkinci El Bölümü Mesajları: 1.159
Konularının görüntülenme sayısı: 164.130 (Bu ay: 282)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.015 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.