Şimdi Ara

Epson Waste İnk Error Reset Programı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
4
Favori
70.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ha bu arada eren çölün yazıcısı r 360 bedava reset atan program var ama iletişim hatası diye bi hata vgerdi yoksa bedavayada atmaya çalışdım ama olmadı 45 doları verene orjinal servis cd si 10 tl yede makinelerinize reset atılır saygılarımla!
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyasing40

erençöl e sorabilirsiniz 10 dolar verdime dair maili var daha sonra servis cd sini buldum 45 dolar verip aldım eren çöl'e karşılıksız yardımcı oldum kendisine sorabilirsiniz programı alamayınca neden zoruna gidiyor!

burada bir yanlış anlaşılma var.mesele programı yada cd yi alıp almamak değil.ben sizin cd alıp almadığınızdan bahsetmedim hiçbir zaman.zaten ben ne cd satıcısıyım nede servisim.daha öncede yazdığım gibi bende zaten epson yazıcıda yok.yıllardır canon kullanıyorum.öncesinde bir lexmark birde brother çöpe attım.yazıcılar konusunda hiçbir teknik eğitim falanda almadım.söke taka kurcalaya kurcalaya araştıra araştıra şu anda yazıcılar konusunda bildiğim tecrübelere ulaştım.bildiğim ve yaşadığım hiçbir tecrübemi de kimseden saklamadım.bildiklerim çerçevesinde ihtiyacı olanlarla yardım isteyenlerle paylaştım.

o dönemde kartuş ve mürekkep işi ile ticari boyutta bu işi yapan firmalar bile brother kartuşları dolum olmaz dendiği zaman ben kendi çabalarım ve araştırmalarımla brother kartuşlarının nasıl çok kolay bir şekilde doldurulabileceğini keşfederek kendi yaptığım video çekimi ile forumda paylaştım.brother HL2040 lazer yazıcılar piyasaya yeni çıkmıştı bu orjinal tonerlerin nasıl doldurulacağınıda videolu anlatımla forumda paylaşmıştım.bu forum başlıklarının hepsinin linki imzamda vardı ama o kadar çok link olmuştuki forum kurallarına göre dört satırdan fazla imza yasak olduğundan hepsinin linkini sadece imzamdan kaldırdım.ama konular forumda hala aktif olarak duruyor.

benim bahsetmek istediğim sadece burada para karşılığı yardım ederim tarzında mesajlardan rahatsızlık duyuyorum.

ayrıca bahsettiğiniz cd yi bulmak öyle çokta zor olmadığını düşünüyorum.internette bulunmasa bile yazıcıoğlu nun önünde yollarda bu cd ler satılıyor.bana lazım olsa gider bulurum ama gelgelim bana gerekli değil zaten çünkü ben bir canon kullanıcısıyım.elimde servis tool programıda var.isteyen olursa istediği yere upload edebilirim.bunun karşılığında hiçbir ücret falanda talep etmem kimseden.

forumların amacı paylaşımdır.gelgelelim bu programı araştıracağım ve bulduğumda burada hiçbir ücret talep etmeden diğer kullanıcıların işlerini görebilmeleri için paylaşacağım.bahsettiğiniz program bulunmaz hint kumaşı değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: xpress34

quote:

erençöl e sorabilirsiniz 10 dolar verdime dair maili var daha sonra servis cd sini buldum 45 dolar verip aldım eren çöl'e karşılıksız yardımcı oldum kendisine sorabilirsiniz programı alamayınca neden zoruna gidiyor!

burada bir yanlış anlaşılma var.mesele programı yada cd yi alıp almamak değil.ben sizin cd alıp almadığınızdan bahsetmedim hiçbir zaman.zaten ben ne cd satıcısıyım nede servisim.daha öncede yazdığım gibi bende zaten epson yazıcıda yok.yıllardır canon kullanıyorum.öncesinde bir lexmark birde brother çöpe attım.yazıcılar konusunda hiçbir teknik eğitim falanda almadım.söke taka kurcalaya kurcalaya araştıra araştıra şu anda yazıcılar konusunda bildiğim tecrübelere ulaştım.bildiğim ve yaşadığım hiçbir tecrübemi de kimseden saklamadım.bildiklerim çerçevesinde ihtiyacı olanlarla yardım isteyenlerle paylaştım.

o dönemde kartuş ve mürekkep işi ile ticari boyutta bu işi yapan firmalar bile brother kartuşları dolum olmaz dendiği zaman ben kendi çabalarım ve araştırmalarımla brother kartuşlarının nasıl çok kolay bir şekilde doldurulabileceğini keşfederek kendi yaptığım video çekimi ile forumda paylaştım.brother HL2040 lazer yazıcılar piyasaya yeni çıkmıştı bu orjinal tonerlerin nasıl doldurulacağınıda videolu anlatımla forumda paylaşmıştım.bu forum başlıklarının hepsinin linki imzamda vardı ama o kadar çok link olmuştuki forum kurallarına göre dört satırdan fazla imza yasak olduğundan hepsinin linkini sadece imzamdan kaldırdım.ama konular forumda hala aktif olarak duruyor.

benim bahsetmek istediğim sadece burada para karşılığı yardım ederim tarzında mesajlardan rahatsızlık duyuyorum.

ayrıca bahsettiğiniz cd yi bulmak öyle çokta zor olmadığını düşünüyorum.internette bulunmasa bile yazıcıoğlu nun önünde yollarda bu cd ler satılıyor.bana lazım olsa gider bulurum ama gelgelim bana gerekli değil zaten çünkü ben bir canon kullanıcısıyım.elimde servis tool programıda var.isteyen olursa istediği yere upload edebilirim.bunun karşılığında hiçbir ücret falanda talep etmem kimseden.

forumların amacı paylaşımdır.gelgelelim bu programı araştıracağım ve bulduğumda burada hiçbir ücret talep etmeden diğer kullanıcıların işlerini görebilmeleri için paylaşacağım.bahsettiğiniz program bulunmaz hint kumaşı değil.

bana epsonun bütün modelerin resetlerin bulunduğu bir programın resmini koyun öyle bi servis cd si varsa ben 45 deti 300 dolar vereyim çünki epson serviste bile yok böyle bişi servislerde kulanılan uzak tan yardım programı yurdışından yazıcının frimwaresi up date edilip resetleniyor biz öyle yapıyoduk siz dışardan aldığı nız program la sadece atık tank chpi ni resetliyor sunuz

• quote:

quote:

hayır sizde bini anlamıyorsunuz ben bir bulunmaz hint kumaşından bahsetmiyorum sadece 45 dolar verdim ve bunu çıkartmaya çalışıyorum sizde bini anlayın diğer mesajlarıma bakarsanız eğer diğer konulardakine bendfe insanlara karşılıksız yardımcı olurum ama bu konuda kimsede enayi değil 45 dolar verdiği birşeyi karşılıksız satmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet1987

quote:

quote:

bana epsonun bütün modelerin resetlerin bulunduğu bir programın resmini koyun öyle bi servis cd si varsa ben 45 deti 300 dolar vereyim çünki epson serviste bile yok böyle bişi servislerde kulanılan uzak tan yardım programı yurdışından yazıcının frimwaresi up date edilip resetleniyor biz öyle yapıyoduk siz dışardan aldığı nız program la sadece atık tank chpi ni resetliyor sunuz

sadece px 720 için ince ayar programı bendeki resimlerini birazdan paylaşacağım her yazıcıya yapmıyor

• SX 215 atık mürekkep haznesi doldu. Nasıl resetleyeceğimi bilen varsa lütfen yardım etsin?
  • özel mesajda atmışınız ilk mesajlarda epson reset diye bir siteden ve WIC programından bahsediliyor 10 dolara key satın alıp kolayca reset atıyorsunuz
  • Elinizde bir CD var sanırım. WIC programını indirip key almak kolay ama 9.99$ az para değil. Eğer yaptıramazsam henüz garantisi olan cihazımı satacağım. Çok canımı sıktı. Ben 85TL makineye verdim adam garantisi devam eden üründen 60tl servis ücreti istedi. Eğer burada çözemezsem satacağım. Hiç uğraşamam. Yardımcı olan varsa sevinirim.
  • elimdeki yazılım sadece px720wd için keşke hepsi için olsaydı keşke :( malesef wic e o parayı vereceksiniz bi şekilde üzgünüm
  • Arkadaşlar merhabalar
    Şu atık mürekkep konusunu okurken "bir gün gelecek başımıza gelecek bir bakayım bendeki yazıcının tankı ne kadar dolu" diye merak ettim ve ekteki sonucu aldım:

Sanki 2 tank varmış gibi 2 ayrı değer verdi..
    58.75%(7931 of 13500)
    24.87%(4228 of 17000)
    Her iki sayaç için de "this counter is OK" yazıyor.

[simage]http://img845.imageshack.us/img845/659/wicresetlnk.jpg]Imageshack

Bu sonuçlar doğru mudur ve nasıl okumalıyım bu sonuçları, bilen bir dost yardımcı olursa sevineceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feyizu -- 15 Mart 2012; 16:45:13 >
  • evet sonuçlar doğru çok fazla kafa temizleme yapmamaya çalış
  • quote:

evet sonuçlar doğru çok fazla kafa temizleme yapmamaya çalış

Teşekkür ederim kardeşim yanıt için...peki neden iki sayaç var?? yoksa 2 tank mı var cihazda?

Sanıyorum konu ile siz epeyce ilgilenmişsiniz, bir sorum daha olabilir mi acaba?

Bilindiği gibi para verip key satın alınarak counter'ları resetleyen bir WICreset programı var..bir de SSC service utility programı var ve bu programın da içeriğinde bütün sayaçları sıfırla şeklinde resetleme fonksiyonu var..bu hangi resetleme işlemlerine yarıyor acaba?

Vakit ayırıp yanıt verebilirseniz sevinirim.
  • Rica ederim...
    evet 2 adet ped var ana ped ve platen ped platenin ne olduğunu net olarak bilmiorum ki hiç dolduğunuda görmedim

SSC malesef yıllardır güncellenmeyen atıl durumda sadece eski yazıcılar için kullanılan bir program yeni yazıcılarda işe yaramıyor WIC ise paralı ve en garanti yazılım keyi 10 dolar aslında işden anlayan birisi bu programı kolaylıkla cracklayabilir ama şu anda böyle birisini bulamadık
  • px660 için aynı siteden 30 dolara programı almdım cimrilik yaptım 1 seferlik key aldım şimdi baktım 49 dolar olmuş :S padlarde %40 da hadi hayırlısı :))
  • quote:

evet sonuçlar doğru çok fazla kafa temizleme yapmamaya çalış

Geçmişte kartuş değiştirdikten sonra bir kaç defa ve mürekkep dolumundan sonra yine bir kaç kez kafa temizliği yapmıştım, sanırım bu doluluk oranları oradan geliyor.
    Ayrıca bir de şöyle bir şey okuduğumu hatırlıyorum, yazıcıyı her açışta yine bir miktar mürekkebi atık tankına yolluyormuşuz..Eğer bu doğruysa yazıcıyı kapatmamak en uygunu olacak,böylece açılışta mürekkep ziyan etmemiş olabiliriz belki.
  • benim yazıcılarımda böyle bir durum yok ancak belki seninkinde olabilir emin değilim eski yazıcılarda bu durum vardı ama
  • Epson Waste İnk Error Reset Programları hakkında
    www.transferteknik.com adresinden yardım alablirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: atmen

Epson Waste İnk Error Reset Programları hakkında

50 60 liraya 1 kere sıfırlarız desene şuna :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: atmen

Epson Waste İnk Error Reset Programları hakkında

Evet ne tür bir yardımdan söz ettiğinizi de yazarsanız belki başka dostlar da faydalanır..malum burası paylaşım forumu, herkes elinden geldiğince dilinin döndüğünce bilgisini paylaşıyor, bir diğerine katkı sunuyor.
  • bende epson sx 100-105-110-111 200-205 400-405 510-515 reset programları var isteyen olursa yardımcı olabilrim. t ve tx sersinden de var. model numaranızla isteyin göndermeye çalışayım.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.