F

Yüzbaşı
03 Ekim 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 32 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar dostlar..HTC One M plus telefonum yere düştü ve power tuşu çalışmaz oldu..telefon şarj tutuyor ancak açılmıyor..telefonu ses aşağı tuşu ve USB kablosunu takarak açtım ama telefon download modunda açıldı ve power tuşu çalışmadığı için işlem yapılamıyor..bu ekrandan nasıl çıkarım ve eğer mümkünse telefonu power tuşu olmadan nasıl açarım.

Bu arada telefonun arka kapağını açtım herhangi bir kırık kopuk vs var mı bakayım diye ama gözle görülür hasarlı bir parça yok.Sevgili dostlar PC açılmıyor, yaptığım kontrollar sonrası tek şüpheli anakart kaldı, PSU sağlam, ana karta 12v geliyor ama tetiklenmiyor, anakart değiştireyim diyorum ama aynı kart galiba üretimden kalkmış ki bulamıyorum... Mevcut kart Gigabyte GA-H81M-
S2V ver. 01 ancak bulamıyorum. Üzerindeki CPU RAM vb ile kullanabilmek için yerine hangi kartı almalıyım, yardım lütfen.
Sevgili dostlar merhabalar,

Evde yaklaşık 10 yıldır ara ara kullandığım bir şarj redresörüm var, ufak birşey 3A gibi çıkışı var, kışın özellikle araç aküsü eskidiğinde soğuklar nedeniyle zayıfladığında kullanıyorum.Yaklaşık 5-6 saat şarj etti mi aküyü marş basacak hale getiriyordu.Geçtiğimiz hafta marş basarken zayıflığı hissettim, zor da olsa aracı çalıştırdı akü ama, dün hava epeyce soğuktu marş basmadı.Şarj cihazını sabah bağladım akşam üzeri saat 16:30 gibi tekrar denedim hala marş basmıyor,yani hiç şarj olmamış gibi akü.Akü voltajını ölçtüm 10.2 v , huylandım şarj çıkışını ölçtüm o da 10.6 v gibi ...Redresörün kapasitesi 3 A, akünün boş olduğunu dikkate alırsak en az 2---2.5 A gibi akım üretmesi lazım , Avometreyi akım konumuna alıp ölçtüm 0.86 A okudum..Bu durumda cihaz akım üretmiyor gibi..cihazın içini açtım,gözle görünür hasar,yanık, kısa devre vb yok.trafonun çıkışını ölçtüm dalgalı akım skalasında 11.96 v okudum, doğrultma devresi çıkışlarında da doğru akım skalasında 10.64 v okudum.
Görünüşe göre bizim cihaz trafosu daha çıkışta 12v bile veremiyor, kaldı ki doğrulma devresinde vs kayıp olacağını var sayarsak 14v filan çıkartmalı ki doğrultma sonrası 12 v net verebilsin.
Aşağıya iç resmini de ekledim, sorun nerede olabilir fikirlerinizi ve yorumlarınızı rica ediyorum.
Sevgili dostlar merhabalar,
Evde birisi Next(D-Smart) diğeri Pozitek (Kablo yayın) olmak üzere iki adet uydu alıcı buldum, muhtemelen çocukların iptal ettiği aboneliklerden kalma..Bu cihazlar kullanılır mı? Apartmanda uydu yayını ve Kablo TV mevcut.Bir şeyler ilave ederek,ayarlama yaparak vb değerlendirmek mümkün ise yazarsanız memnun olurum.
Teşekkürler
Sevgili kardeşlerim, Ekteki resimde görülen cihazın modelini bilen,(ben internet resimlerinden BS-5076 diye bir modele benzettim) kullanan, elinde kullanım kılavuzu olan veya kılavuzu indirebileceğim bir link verebilecek olan var mı acaba? Satın aldığım araç üzerinde geldi, navigasyon kullanmak istiyorum ama ne gerekiyor bilmiyorum. Bir de geri vites kamerası bağlı ancak görüntü 180 derece ters, yani sağdaki cismi ekranda solda görüyorum, eski aracımda görüntüyü döndürme seçeneği vardı, belki bu cihazda da vardır ama bulamadım. Yanıt verebilecek dostlara peşinen teşekkür ederim.
Uzun beklemelrden sonra Marshmallow 6.0 güncellemesi nihayet geldi ama maalesef ben alamıyorum güncellemeyi..Telefonum yurt dışından gelme, S-OFF bootloader açık ve root'lu, vaktiyle TWRP ile 1.90.401.3 yazılım yüklemiştik..Güncellemeyi indiriyorum, doğruluyor ve yüklensin mi diye soruyor, evet deyince telefon kapanıyor ve direkt Teamwiev(TWRP) ekranına geçiyor ve "yüklemek için zip'li dosyayı seç" diyor..gelgelelim ben güncellemeyi içeren dosyayı bulamıyorum. Bir kaç kişiye sordum farklı şeyler söylediler, bu işten anlayan ve bu durumu yaşayıp çözen birisini arıyorum , yoksa MM 6.0 hayal olacak gibi.
Konuyu bilen ve adım adım yapılacak işlemi anlatabilecek sabrı olan dostlara peşinen teşekkürler.
Sevgili dostlar merhaba..Chrome'da google arama kutusuna bir sözcük yazmaya başladığımda anında kutu kapanıyor ve yazacağım sözcüğün ilk harfi adres satırına yazılmaya başlıyor..Ayarlar ile mi alakalı yoksa Google ya da Chrome'un mu özelliği anlayamadım ama alışamadım bir türlü..sebebini ve çözümünü bile varsa rica edeceğim..sevgiler
Sevgili dostlar merhabalar;

Bir hafta kadar önce sebebini anlayamadığım bir şekilde Facebook videolarını indiremez oldum, geriye dönük yüklediğim tüm programları kaldırdım, PC yi eski bir tarihe aldım, IDM yi güncelledim, kaldırıp yeniden kurdum kısacası akla gelen her yolu denedim ama çözemedim. Sorun şöyle:

1) "Bu Video dosyasını indir" penceresi her seferinde sayfanın değişik yerlerinde çıkmaya başladı, eskiden tam videonun sağ üst köşesinde çıkardı,(arayarak da olsa bu pencereyi buluyorum ve çok da dert etmiyorum amma)...
asıl en önemli sorun ise
2) "Bu Video dosyasını indir" penceresine tıkladığımda her seferinde değişik sayılarda olmak üzere 2-4-7-13-27-30 gibi aynı isimde mp4 formunda küçük parçalar haline bölünmüş görüyorum videoyu, her bir parça kb boyutunda ve hepsini indir desem de inenler bir tam video oluşturmadığı için olmalı ki hiç bir player tarafından oynatılamıyor.

Bir başka ayrıntı , bu bölme işlemini sadece facebook'taki videolara yapıyor, örneğin youtube videolarında hiçbir sorun yok, ya da herhangi bir program download ederken sorun yok, varsa yoksa derdi facebook videolarında. Facebook'da küçük bir grubumuz var ve moderatörü benim, hocamızın derste çaldığı eserleri videoya çekip facebook grubumuzda paylaşıyorum, ancak kendi koyduğum videolar da dahil hiç bir başka videoyu da indirip arşivleyemiyorum artık.
Ekli resimler videonun nasıl bölündüğünü gösteriyor.

Konu hakkında deneyimi olan ve çözümü olan dostların yardımını rica ediyorum.

Teşekkür ederim

Sevgili dostlar merhabalar;
2008 yılında başlayan D-SMART birlikteliğimiz sanki sona erdi gibi..bir süredir bazı kanalları zaten seyredemiyorduk, bazıları da piksellerine ayrılarak görünüyordu, bu gün ise hiç bir kanal yok artık..epeyce uğraştım ,fişini çıkartıp taktım, kanal aradım, fabrika ayarlarına döndüm nafile görüntü yok..sinyal seviyesi gidip geliyor, bir 255 bir sıfır oluyor..uzatmayayım müşteri temsilcisi, sorunu dinler dinlemez bana 27 TL lik yeni paket pazarlamaya başladı, bunun çaresi yok mu dediğimde Next servisine ya da bayilerimize götürün cihaz arızalı olabilir neticede 8 yıllık cihaz dedi..Günahlarını almayayım ama sanki bana paket satmak için eski abonelere bir oyun oynuyorlar gibi geldi.

Neyse bu cihaza baktıracağım ama olur da cihaz arızalı ise ne yapayım?
1) Bu cihazın benzerleri 2.elde 60-80 TL gibi mevcut ..böyle bir çözüm mü?
2) Yeni bir HD bir uydu alıcısı alsam, kart girişi olan benim D-Smart kartı, aldığım yeni cihazda çalışır mı? Olurda D-Smart'tan vazgeçersem de ileride kullanmaya devam edebileyim diye HD bir cihaz düşünüyorum..olur ise ne cihaz önerirsiniz?
3) D-Smart'ın 27 TL lik teklifini mi değerlendirsem yoksa ..sinema,dizi, belgesel filan varmış ama sormayı unuttum HD mi bu teklif yoksa benim mevcudun paralı üst paketi mi..

Yorumlarınızı rica ediyorum,selametle...
Sevgili dostlar Kablo TV ve Teledünya aboneliklerimi iptal ettirdim, kablo TV de seyredecek kanal kalmadı neredeyse..her gün bir iki kanalı kapatıyorlar..kızdım tümden kestim hesabı..şimdi top box'taki kartı iade etmemi istediler..top box herhalde parasını ödediğim için olmalı ki geri istenmedi...Bu işte bir tuhaflık var gibi geldi..neden kartı geri istiyorlar ki? vermezsem 20 TL kart ücreti alırlarmış..yayını kes olsun bitsin ,neden kartı istiyorsun..bir bit yeniği var gibi..sizlerin değerli görüşlerini rica ediyorum.
Bir de abonelik kapandiıktan sonra bu top box (HDMI) başka bir işe yarar mı acaba?

İlgi ve yardımlarınız için teşekkür ederim.
Hakkında
Konum: İstanbul,Kadıköy
Forum İmzası:
Samsung R522 Notebook (Intel Core 2 Duo CPU P7450 @ 2.13 GHz) Jiayu G4 Android Cep Tlf., Epson SX425W Yazıcı+tarayıcı+fotokopi
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Toyota
Mobil cihaz
PDA
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
Takım
Fenerbahçe
TV
Philips
Klima
Klima
Ses Sistemi
Ses Sistemi
GPS, Navigasyon
I-GO
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 659
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 741
İkinci El Bölümü Mesajları: 33
Konularının görüntülenme sayısı: 211.705 (Bu ay: 171)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.