Şimdi Ara

EPSON TW 9000 & 6000 3D PROJEKSİYON.. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
464
Cevap
8
Favori
24.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de TW6000 ile aranıza katıldım, yani katılmak üzere adımı attım siparişi verdim. Bende mevcut projeksiyon için elektrik ve HDMI kablo, kablo kanalı içine döşenmiş olduğu için W modelinin benim için getirisi olmayacaktı, 500 TL fark vermek istemedim.

3D görüntüler sınırlı olduğu için, umarım 2D görüntülerde mevcut Panasonic AX200 cihazıma göre görüntü bariz şekilde daha iyi olur. Kağıt üzerinde öyle olmalı tabi de artık sonuçları görünce görüşlerimi yazarım.
  •  EPSON TW 9000 & 6000 3D PROJEKSİYON..
  •  EPSON TW 9000 & 6000 3D PROJEKSİYON..
  • KUSURA BAKMAYIN DAHA NE ASKI NE ALT YAPTIRAMDADIM öylece kendi kutusu üzerinde duruyor
  • hayırlı olsun ....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: signore

Ben de TW6000 ile aranıza katıldım, yani katılmak üzere adımı attım siparişi verdim. Bende mevcut projeksiyon için elektrik ve HDMI kablo, kablo kanalı içine döşenmiş olduğu için W modelinin benim için getirisi olmayacaktı, 500 TL fark vermek istemedim.

3D görüntüler sınırlı olduğu için, umarım 2D görüntülerde mevcut Panasonic AX200 cihazıma göre görüntü bariz şekilde daha iyi olur. Kağıt üzerinde öyle olmalı tabi de artık sonuçları görünce görüşlerimi yazarım.

Hayırlı olsun güle güle kullanın, memnun kalacağınıza eminim.

Daha önce yine Epson'un 720P cihazı TW 600 modelini kullanmıştım onunla arasında dağlar kadar fark var, mevcut tv küçük gelmeye başlamıştı 55" tv almak üzereyken karar değiştirip TW6000'i aldım, eşim başta tereddüt etti kablo perde odayı doldurucam diye fakat görüntüyü görünce iyi ki projeksiyon almışız demeye başladı Görüntü çok net, renkler doğal, hareketli sahnelerde görüntü akıcı vs. başarılı bir cihaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: furai

quote:

Ben de TW6000 ile aranıza katıldım, yani katılmak üzere adımı attım siparişi verdim. Bende mevcut projeksiyon için elektrik ve HDMI kablo, kablo kanalı içine döşenmiş olduğu için W modelinin benim için getirisi olmayacaktı, 500 TL fark vermek istemedim.

Hayırlı olsun güle güle kullanın, memnun kalacağınıza eminim.

Daha önce yine Epson'un 720P cihazı TW 600 modelini kullanmıştım onunla arasında dağlar kadar fark var, mevcut tv küçük gelmeye başlamıştı 55" tv almak üzereyken karar değiştirip TW6000'i aldım, eşim başta tereddüt etti kablo perde odayı doldurucam diye fakat görüntüyü görünce iyi ki projeksiyon almışız demeye başladı Görüntü çok net, renkler doğal, hareketli sahnelerde görüntü akıcı vs. başarılı bir cihaz.

Herkes alsın esler basta kızıyor ama görüntü görünce hepsi sok olup tv izlemiyorlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayırlı olsun dilekleri için teşekkür ederim.
    Benim teslimat P.tesi gününe kaldığı için haftasonu deneme yapamayacağım ama en azından hazırlık için vaktim oldu :)
  • 6000 ile aşağıdaki gözlükleri kullanabilirmiyim. Mutlaka epson marka gözlükmü almam gerekiyor.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

http://www.ebay.com/itm/230812404164?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

http://www.ebay.com/itm/230810567419?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

• Arkadaslar 3 metreye 3.5 metre hobi odama epson tw9000 ve bunun yanında 90''yada 100'' fixed frame perde düşünüyorum;
    Odanin 3.5 mlik kisminda perdeyi karsima alicam çokmu ufak kalır yoksa yeterlimidir?

• quote:

Orijinalden alıntı: ArGoDa

Arkadaslar 3 metreye 3.5 metre hobi odama epson tw9000 ve bunun yanında 90''yada 100'' fixed frame perde düşünüyorum;
    Odanin 3.5 mlik kisminda perdeyi karsima alicam çokmu ufak kalır yoksa yeterlimidir?

Benim oda 285 e 4 mt falan 285 olan yere 240 lik stor perde koydum 375 den goruntu yansıtıyorum yani projeksiyonla perde arası 375 zoom ayarı ortanın altında goruntu tam oturuyor ama oturduğum koltuk 3 metrede inAn 240 bile fazla geliyor göze zarar den tahminen 3 metre goruntu verirsin o duVara ama cok yorar izlemek genede keyf ve gözler senin perde almadan 3 mt rede en az iki hareketli film izle rahatsız olmazsan git perdeyi al yok rahatsız oldun git 240 bi perde al

• Dostum benim bahsettigim perde 200 e 110 cm kadar yani senin bahsettigin 240 lik perdeden daha küçük.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fiori

6000 ile aşağıdaki gözlükleri kullanabilirmiyim. Mutlaka epson marka gözlükmü almam gerekiyor.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

http://www.ebay.com/itm/230812404164?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

http://www.ebay.com/itm/230810567419?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Haftasonu Avforums'daki TW6000 konusunun bir kısmını okuyup notlar almıştım.

Çocuklar için şöyle bir gözlükten bahsedilmiş, XpanD marka :http://www.avforums.com/forums/17207580-post864.html

Ayrıca Panasonic'in son jenerasyon gözlüklerinin ve XpanD X104 gözlüklerin uyumlu olduğu söylenmiş.

Bir de, Panasonic'in bu gözlüklerinin Epson gözlüklerine göre daha hafif olduğu, ama normal gözlük + 3D gözlük kullanmak için Epson gözlüklerinin daha ideal olduğu söylenmiş. Bu doğru, çünkü ben Epson gözlüğü denedim, normal gözlük ile gayet rahat kullanılıyor.

• 6000 ile aşağıdaki gözlükleri kullanabilirmiyim. Mutlaka epson marka gözlükmü almam gerekiyor.

Ebayda link verdiğim gözlükleri kullanamazmıyım.

İllaki epson kullanacaksın diyorsanız,uygun fiyatlı nereden alabilirim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fiori -- 2 Temmuz 2012; 10:37:00 >

• Günaydın

Dün TW6000'i aldım ve ilk denemeleri yaptım.
    Detaylı görüşlerimi daha sonra yazacağım ama önce bir bilgiye ihtiyacım var, çünkü odaklama ve netlik sorunu yaşıyor gibiyim.

Hiç yatay veya dikey keystone yapmasam da, hiç zoom yapmasam da, görüntünün her köşesi net değil.
    Netlik ayarını bir yana kaydırınca sol taraf net oluyor, sağ taraf netliğini kaybediyor; diğer yana kaydırınca tam tersi.

PC bağlantısında sol veya sağ taraftaki yazıların net olmaması nedeniyle hemen farkediliyor.
    Ayrıca kumanda üzerinde PATTERN tuşuna bastığımda mavi zeminde çizgiler çıkıyor.
    Bu çizgilere bakarak netlik ayarı yapmaya çalıştığımda, en iyi ihtimalle sol veya sağ taraftan biri net biri hafif bulanık oluyor.

Rica etsem, tabi öncelikle TW6000 ve TW6000W cihazı olanlar özellikle PATTERN tuşu ile deneme yapabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 3 Temmuz 2012; 9:14:07 >

• quote:

Günaydın

Dün TW6000'i aldım ve ilk denemeleri yaptım.
    Detaylı görüşlerimi daha sonra yazacağım ama önce bir bilgiye ihtiyacım var, çünkü odaklama ve netlik sorunu yaşıyor gibiyim.

Hiç yatay veya dikey keystone yapmasam da, hiç zoom yapmasam da, görüntünün her köşesi net değil.
    Netlik ayarını bir yana kaydırınca sol taraf net oluyor, sağ taraf netliğini kaybediyor; diğer yana kaydırınca tam tersi.

PC bağlantısında sol veya sağ taraftaki yazıların net olmaması nedeniyle hemen farkediliyor.
    Ayrıca kumanda üzerinde PATTERN tuşuna bastığımda mavi zeminde çizgiler çıkıyor.
    Bu çizgilere bakarak netlik ayarı yapmaya çalıştığımda, en iyi ihtimalle sol veya sağ taraftan biri net biri hafif bulanık oluyor.

Rica etsem, tabi öncelikle TW6000 ve TW6000W cihazı olanlar özellikle PATTERN tuşu ile deneme yapabilir mi ?

Ben TW 6000 kullanıyorum netlikle ilgili bahsettiğiniz durumla karşılaşmadım, özellikle dikkat etmedim eğer görüntünün bir köşesinde fluluk olsaydı dikkatimi çekerdi mutlaka. Pattern'den de normal yazıda da netlik yaptım hiç flu bir bölge dikkatimi çekmedi. Hatta hanımla birlikte ilk dikkatimizi çeken ve bizi etkileyen görüntünün netliğiydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

EPSON TW 9000 & 6000 3D PROJEKSİYON..

Vaybe sonunda Aldınız demek Hayırlı olsun ,Güle güle kullanın,Şimdi onun zevkide bi başka olur.benim merak ettiğim Siyahlar nasıl gösteriyor acaba .+3D performansı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lene

quote:

Vaybe sonunda Aldınız demek Hayırlı olsun ,Güle güle kullanın,Şimdi onun zevkide bi başka olur.benim merak ettiğim Siyahlar nasıl gösteriyor acaba .+3D performansı ?

üstat siyahlar gerçekten siyah renkler cok sıcak ben siyah tan cok renklere asık oldum görseniz gerçekten güzel fakat eski cam tozlu perdem artık bu iş için olmaz cunku gelen ısıgı fazla geri çeviriyor buna kontras lı güzel ışığı emen bir perde alıcam hayırlısı ile alması zor bir cihaz fiyat cok hadi para buldun bu seferde makine yok al basına bela 3d performansına gelince ilk samsung 3d tvde izlediğin half sbs avatar izledim samsung tv yi kaldır cöpe at o kadar diyeyim sana monstar aliens mi ne var ya onu da izledim adam sahnede topu yüzüme carptı sanki dışarı çıkma efeklerinde tam cok güzel diyordum birde avatarı 40 gb lık iso sunu denedim denemez olaydım artık her sey için iso indirmek lazım çünkü half sbs nerde iso nerde dağ taş kadar fark var iso da avatarın kuyrugu adamın yüzüne çarpıyo yapraklar üstüne geliyo çok güzel makinenin çok değişik renk ayarları var focus kendi açıp kapatıyor kumandası da ışıklı gözlükler bence çok hoş pasif işleri çok moda olana kadar tw 9000 w benim için çok güzel bir 3d cihaz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lene

quote:

üstat siyahlar gerçekten siyah renkler cok sıcak ben siyah tan cok renklere asık oldum görseniz gerçekten güzel fakat eski cam tozlu perdem artık bu iş için olmaz cunku gelen ısıgı fazla geri çeviriyor buna kontras lı güzel ışığı emen bir perde alıcam hayırlısı ile alması zor bir cihaz fiyat cok hadi para buldun bu seferde makine yok al basına bela 3d performansına gelince ilk samsung 3d tvde izlediğin half sbs avatar izledim samsung tv yi kaldır cöpe at o kadar diyeyim sana monstar aliens mi ne var ya onu da izledim adam sahnede topu yüzüme carptı sanki dışarı çıkma efeklerinde tam cok güzel diyordum birde avatarı 40 gb lık iso sunu denedim denemez olaydım artık her sey için iso indirmek lazım çünkü half sbs nerde iso nerde dağ taş kadar fark var iso da avatarın kuyrugu adamın yüzüne çarpıyo yapraklar üstüne geliyo çok güzel makinenin çok değişik renk ayarları var focus kendi açıp kapatıyor kumandası da ışıklı gözlükler bence çok hoş pasif işleri çok moda olana kadar tw 9000 w benim için çok güzel bir 3d cihaz

Valla öyle güzel anlattın ki, ağzımın suyu aktı resmen
    Cınema izledim mi PJ cihazlarında izleyeceksin ,özellikle 3D flimler çok güzel oluyor.ben şuan ki panellerde bu zevki alamıyorum,Büyük perde de hem derinlik ,hemde pop out dışarı çıkma efektleri dehşet güzel oluyor.ben cinemada transformes son olanı izledim resmen koptum ya,mükemmel ,kesinlikle al bd disk ini izle derim ,Neyse tekrar hayırlı olsun.iyi kullanımlar ama lamba ömrüne dikkat et

• quote:

Orijinalden alıntı: furai
    Ben TW 6000 kullanıyorum netlikle ilgili bahsettiğiniz durumla karşılaşmadım, özellikle dikkat etmedim eğer görüntünün bir köşesinde fluluk olsaydı dikkatimi çekerdi mutlaka. Pattern'den de normal yazıda da netlik yaptım hiç flu bir bölge dikkatimi çekmedi. Hatta hanımla birlikte ilk dikkatimizi çeken ve bizi etkileyen görüntünün netliğiydi.

Pattern tusuna basip, odaklama yaptiktan sonra her cizgiye cok yakindan bakar misiniz ? Tum cizgileri ayni netlikte gorebiliyor musunuz yoksa bazi cizgiler hafif flu oluyor mu?

Normalde goruntuler evet cok net, ama kenarlarda hafif bir bulaniklik oluyor benim gordugum ve yabanci forumlarda da bunu yazan ve normal kabul eden kullanicilar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 4 Temmuz 2012; 1:21:45 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.