Şimdi Ara

EPSON TW 9000 & 6000 3D PROJEKSİYON..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
465
Cevap
8
Favori
24.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • EPSON tw 9000w modeli yaklaşık 1 aydan uzun zamandır kulanıyorum.bu üründen oldukca memnunum.
    Epson 9000 veya 6000 modelini alan diğer arkadaşlar burada bilgilerimizi paylaşırsak bu cıhazlarıda almak ısteyenlere ön bilgi olur.

Kendi deneyimlerimi kısaca anlatayım. 2 yıldır samsung 46 c 750 tv kulanarak 3d filimleri tv nin kendi oynatıcısından izliyordum.
    Bir süre kulandıktan sonra 3d filimlerde görüntünün cok ufak kalmasından şikayet etmeye başladım.
    Sonra netde projeksıyonlarında 3d ye geçmeye başladıklarını okuyup takip etmeye başladım,bunun sebebi o herkesin bildiği damarlarımızdaki virüsün aktif hale gelmeye başlamasıdır.
    Uzunca zaman dırendım bu vıruse ama artık vucudun bütün damarlarında dolaşmaya başladı.Ne yapsan bundan kurtulamıyorsun,bari almışken iyi bir şey alıp virusü uzunca bir zaman kurutmayı düşündüm ve epson 6000 almayı düşünürken 9000w de karar kıldım.
    İyi kide öyle yapmışım.46 tv izlemekten, 3mt uzunluğu olan ve yaklaşık 2 mt yuksekliği olan duvarda 3d filimler bır başka oluyor.Bu arada duvarın hiç bir özeliği yok beyaza boyadığım duvarın geri kalan kısımlarının tamamını sıyaha boyadım.Sıyah duvarda parlayan ışığın tekrar duvara yansımasını engelediğinden cok daha ıyı görüntü almamı sağladı.Şimdilik memnunum ama 3d özelikli ıyı bır perdeye maddi durum düzeldiğinde geçebilirim.

Yaklaşık 2 yıldır 3d filimleri tv de izlerken sbs formatlı fılımlerı netden indiriyordum.Orjınal filim izleme şansım pek olmadı.Gözlükleri alırken 3d anımasyon fılım kampanyalı almıştım ve 1 tane 3d bluray orjınal filim vardı elimde.Bunuda ps3 den tv ye takarak kısa bır denem yapmıştım,filim turkçe olmadığından hem ses hem alt yazı olarak,izlememiştim.Bu kısa denememdede sbs formatlı fılımler ilearasında cokda kayda değer bır fark görememiştim,bu epson alana kadar bende böyle biliniyordu,sonra netden ıso formatlı filimler indirip pc den power dvd ile çalıştırıp izleyince ben gerçek anlamda 3d filim izlemediğimi anlamış oldum.Sbs formatıyla orjınal ıso larla aralarında cıddı fark var,bunu tv de anlayamadım ama projeksıyonda cok ciddi ortaya cıktı.
    İso formatlı fılımlerın coğunda turkçe destek olmadığından bu sıkıntı olmaya başladı,bende ıso fılımlere turkçe ses ve alt yazı eklemenin araştırmasına başladım.Şu an bir filim üzerinde deneme yapıyorum.Bırazdan bıtecek bakalım olacakmı.

Epson projeksıyona gelince. Bu kadar tv dınamıklığıne yaklaşan bır projeksıyon bu fıyatlarda sanırım yok.Kontrans değerının yuksekliği sıyahlardakı başarısı benı cok memnun etti.
    Ansilümen değerının yuksek olması 3d filimler için cok ıyı olmuş,bıldığınız gibi 3d filim izlerken gözlüklerin kararması parlaklığın azalmasına ve kontransın düşmesine sebep oluyor.Epson yuksek kontrans ve ışık gücüyle bunu engelemiş oluyor.Normal fılım izlerkende eco moda geciyorum o bile cok parlak ve kalıteli görüntü vermeye devam ediyor.Zaten projeksıyon 3d fılımlerde parlaklığını ve kontransını yuksek değerlere getirmek için seçenekler sunuyor ayarlardan..Bendeki modelin wifi olmasıda kablo karmaşasını ve kablodaki veri kaybını engelemiş oluyor.
    Bu cıhazları alan diğer arkadaşlarında tecrubelerını buradan paylaşmalarını beklıyorum,ürünü daha cabuk tanımamızda sızlerınde bılgılerınızı paylaşmanız cok ıyı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdote -- 23 Ocak 2013; 23:20:27 >

• tsmuxer programıyla 3d bluray filme türkçe ses yüklemeyi başardım..daha önceki denemelerimde ses eklenıyordu fakat 3d özeliği bozuluyordu.sanırım 3d ıso fılımlerde bölünmüş filim parçalarını tek parça halıne getirdikten sonra ses eklemek lazım.altyazı yukleme işlemi nasıl olacak bırde onu deneyemeye devam edeyım.
  • Ne zamandır bu iki cihazı takip ediyorum maalesef 9000 Guc yetmez ama 6000 olabilir biraz daha düşerse fakat ikisini yanyana izlemelimiyim ona karar veremedim birde cok mü fark var acaba onuda bilemiyorum izleyip 6000 den vaz geçme ihtimalim var ne olacak halimiz su iki cihazı kullanan kar uzun uzadiya yaz salarda doysak su konuya cok merak ediyorum ikisinide tw 6000 görünce optoma 750 den vazgeçmiştim 9000 görünce aynı şey olurumu acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdos113

tsmuxer programıyla 3d bluray filme türkçe ses yüklemeyi başardım..daha önceki denemelerimde ses eklenıyordu fakat 3d özeliği bozuluyordu.sanırım 3d ıso fılımlerde bölünmüş filim parçalarını tek parça halıne getirdikten sonra ses eklemek lazım.altyazı yukleme işlemi nasıl olacak bırde onu deneyemeye devam edeyım.

üstad;
    ts muxer ile 3d bluray iso dosyalarına nasıl ses eklediğini açıklarsan çok sevinirim.
    Detaylı olursa dadından yinmez:)
  • alty yazı eklemeyle ilgili sıkıntı var.yakında detaylı anlatırım,zaman ayırmam lazım şu aralar yoğunum.
  • Bende Abd'den 9000 in kardeşi 5010 aldım.Cihaz aynı fakat abd de epson başka ürün kodu kullanıyor.Ben 5010 alınca iso oynatan Hİ MEDİA ADLI PLAYERİDE ALDIM.bUKADAR GÜZEL PROJEKSİYONA BENCE PC DEN FİLM OYNATMAK OLMAZ.Hİ MEDAİA İSOLARI HEM İNDİRİYOR HEMDE OYNATIYOR.ALT YAZI SORUNUDA YOK.ALT YAZI İLE 3 D FİLM İZLENMEZ DİYEN OLMUŞTU AMA BEN ALT YAZI İLE orjinal FİLM izlenir diyorum.Çünkü alt yazı hiç rahatsız etmediği gibi 2 d filmde alt yazı nasılsa 3 d filmde aynı.Sbs filmerle isoları karşılaştırırsam sbs filmlerde hi media dan mıdır bilmem ama alt azılar burnunuzun önüne kadar geliyor vE çok güzel oluyor:):):Benim hoşuma gidiyor.Cihazdanmıdır veya benim gözümdenmidir bilmem ama(çoğu film denemem iso)sbs de vikingleri izledim oda çok güzeldi..
    Saygılarımla,
    not:yanlışlıkla bazı yerlerde büyük harf kullandım var özür dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali beyendi -- 18 Mayıs 2012; 14:41:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali beyendi

Bende Abd'den 9000 in kardeşi 5010 aldım.Cihaz aynı fakat abd de epson başka ürün kodu kullanıyor.Ben 5010 alınca iso oynatan Hİ MEDİA ADLI PLAYERİDE ALDIM.bUKADAR GÜZEL PROJEKSİYONA BENCE PC DEN FİLM OYNATMAK OLMAZ.Hİ MEDAİA İSOLARI HEM İNDİRİYOR HEMDE OYNATIYOR.ALT YAZI SORUNUDA YOK.ALT YAZI İLE 3 D FİLM İZLENMEZ DİYEN OLMUŞTU AMA BEN AT YAZI İLE orjianal izlenir diyorum.Çünkü alt yazı hiç rahatsız etmediği gibi 2 d filmde alt yazı nasılsa 3 d filmde aynı.Sbs filmerle isoları karşılaştırısam sbs filmlerde hi media dan mıdır bilmem ama alt azılar burnunuzun önüne kadar geliyor vE çok güzel oluyor:):):Benim hoşuma gidiyor.Cihazdanmıdrveya benim gözümdenmidir bilmem ama(çoğu film denemem iso)sbs de vikingleri izledim oda çok güzeldi..
    Saygılarıml,

Ustat sakıncası yoksa orada kaç para aldınız cok düşünüyorum ama burda pahali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2600 dolara aldım.
  • Ya su iki cihaz deli ediyo beni ulasamamak 6000 3200 leri gördü 2500 leri görsek alicaz 9000 de 4000 görse hemen alicam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali beyendi

Bende Abd'den 9000 in kardeşi 5010 aldım.Cihaz aynı fakat abd de epson başka ürün kodu kullanıyor.Ben 5010 alınca iso oynatan Hİ MEDİA ADLI PLAYERİDE ALDIM.bUKADAR GÜZEL PROJEKSİYONA BENCE PC DEN FİLM OYNATMAK OLMAZ.Hİ MEDAİA İSOLARI HEM İNDİRİYOR HEMDE OYNATIYOR.ALT YAZI SORUNUDA YOK.ALT YAZI İLE 3 D FİLM İZLENMEZ DİYEN OLMUŞTU AMA BEN ALT YAZI İLE orjinal FİLM izlenir diyorum.Çünkü alt yazı hiç rahatsız etmediği gibi 2 d filmde alt yazı nasılsa 3 d filmde aynı.Sbs filmerle isoları karşılaştırırsam sbs filmlerde hi media dan mıdır bilmem ama alt azılar burnunuzun önüne kadar geliyor vE çok güzel oluyor:):):Benim hoşuma gidiyor.Cihazdanmıdır veya benim gözümdenmidir bilmem ama(çoğu film denemem iso)sbs de vikingleri izledim oda çok güzeldi..
    Saygılarımla,

pekı alı bey,bu medıa oynatıcılarla pc arasında ne gıbı bır fark oluyor,tecrubenızı paylaşırmısınız.mesela 3d filimlerde derinlik ve dışa cıkan objeler de bır fark oluşuyormu.

• Ben pc den görüntü aktarımı yaparak 3d veya normal mkv film izlemedim.Kıyaslama yapmam cok doğru olmaz.Ancak media player bu iş icin özel imal edilmiş ses çıkılşarıyla menüleriyle sadece film oynatıcı olan cihazlar.Playeri avr ye bağlıyarak 7.1 ses ile film izlemenin pc den görüntü aktırımıyla bir olmayacağı kanısındayım sadece.Elinizde uzaktan kumanda istediğiniz zaman filmi durdurup ileri geri almanız vs.. gibi.Görüntü kalitesininde daha iyi olacağı kanısındayım.Ama sadece bu bir tahmin:)
    3 d filmlerde playerde derinlik dışa çıkan objeler filme gre değişmekle birlikte cok iyi ama pc ile denemedim.Sonucta cihazlarmız 6 bin 7 bin tl yi buluyor.Oynatıcı 500 tl civarı.Bence almak lazım..
  • pc den kasit eger bir laptop ise tartismaya acila bilir ama eger ust duzey bir masa ustu pc niz var ise bir media oynaticidan daha iyi bir sonuc elde edersiniz hem pc de 3d iso oynatan media playerlerde TMT,powerDVD gibi bircok artisida var ben 3DTV de boyle izliyorum sonucta zevk ve tercih meselesi ama mobility olarak 3D iso media player daha pratik ve tasimasi kolay olabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aspirin_Gripin

pc den kasit eger bir laptop ise tartismaya acila bilir ama eger ust duzey bir masa ustu pc niz var ise bir media oynaticidan daha iyi bir sonuc elde edersiniz hem pc de 3d iso oynatan media playerlerde TMT,powerDVD gibi bircok artisida var ben 3DTV de boyle izliyorum sonucta zevk ve tercih meselesi ama mobility olarak 3D iso media player daha pratik ve tasimasi kolay olabiliyor

masa ustu pc kulanıyorum. 4gb rem 6750 cpu çif çelirdekli ve 5750 ati ekran kartı.yanlız son günlerde power dvd oynatıcıda takılmalar bırgun calışan ıso lar ertesi gün takılarak çalışması gıbı hatalar veriyor.sıkıldım işin gerçeği..pc de power dvd nın yerıne kulanabıleceğimiz başka 3d oynatıcılar varmı..
  • windvd pro 11 ve arcsoft totalmedia theatre 5 programlarida 3d yi destekliyor.
    Ancak birgun takilmadan oynatmasi sonrasinda takilmasi program la alakali degil gibi,cesitli sebepleri olabilir.Benim ilk aklima gelen codecler, kazaalite codec in en son versiyonunu indirip yukleyerek, yada yuklu ise codecleri default duruma getiren ayari uygulayip ,powerdvdyi kaldirip yeniden yuklerseniz buyuk ihtimalle duzelmesi lazim.Bunun yaninda baska programlar ve islemlerde de takilma varsa harddiski kontrol etmekte fayda var,ucuyor olabilir,harddiskte hatali kisim varsa (fiziksel) bu kisimlara geldiginde okumak icin cok yavasliyacaktir.Belki low level format ile kurtarilabilinir.Yine isletim sisteminin guc secenekleri kismindan guc tasarrufu veya dengeli secenegini deyil her zaman acik olan performansli plani secmekte fayda var ,player filmi oynatirken guc tasarrufu moduna geciyorsa buda takilmaya sebep olabilir.Bunun yaninda ekran kartinin son driver ve powerdvd nin patchi varsa onlarada bakmakta yarar var.Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: hapurga

windvd pro 11 ve arcsoft totalmedia theatre 5 programlarida 3d yi destekliyor.
    Ancak birgun takilmadan oynatmasi sonrasinda takilmasi program la alakali degil gibi,cesitli sebepleri olabilir.Benim ilk aklima gelen codecler, kazaalite codec in en son versiyonunu indirip yukleyerek, yada yuklu ise codecleri default duruma getiren ayari uygulayip ,powerdvdyi kaldirip yeniden yuklerseniz buyuk ihtimalle duzelmesi lazim.Bunun yaninda baska programlar ve islemlerde de takilma varsa harddiski kontrol etmekte fayda var,ucuyor olabilir,harddiskte hatali kisim varsa (fiziksel) bu kisimlara geldiginde okumak icin cok yavasliyacaktir.Belki low level format ile kurtarilabilinir.Yine isletim sisteminin guc secenekleri kismindan guc tasarrufu veya dengeli secenegini deyil her zaman acik olan performansli plani secmekte fayda var ,player filmi oynatirken guc tasarrufu moduna geciyorsa buda takilmaya sebep olabilir.Bunun yaninda ekran kartinin son driver ve powerdvd nin patchi varsa onlarada bakmakta yarar var.Selamlar.

k-lıte codek son versıyonu kurdum duzeldı .ben sılmıştım daha once cok yuklu codekler pc nın kafasını karıştırmasın ıstemiştim..cok saol hapurga,gene bır sorunumu cözdün...
    senden son bır rıcam daha var,bende yabancı dıl olmadığından yabancı sıtelere bakamıyorum..3d bluray ıso ların ses ve alt yazı yuklenmesını bır araştırırmısın.nasıl yaparız tam olarak bılınmıyor.
    tsMuxerGUI. programıyla bır şeyler yapılıyor ama tam anlamında olmuyor.3d filimlerde sıkıntı oluyor..bunun mutlaka bır cözümü vardır,bendede zaman kısıtlı ve yabancı dıl olmadığından cözüm bulamıyorum..iyi geceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdos113

quote:

windvd pro 11 ve arcsoft totalmedia theatre 5 programlarida 3d yi destekliyor.

k-lıte codek son versıyonu kurdum duzeldı .ben sılmıştım daha once cok yuklu codekler pc nın kafasını karıştırmasın ıstemiştim..cok saol hapurga,gene bır sorunumu cözdün...
    senden son bır rıcam daha var,bende yabancı dıl olmadığından yabancı sıtelere bakamıyorum..3d bluray ıso ların ses ve alt yazı yuklenmesını bır araştırırmısın.nasıl yaparız tam olarak bılınmıyor.
    tsMuxerGUI. programıyla bır şeyler yapılıyor ama tam anlamında olmuyor.3d filimlerde sıkıntı oluyor..bunun mutlaka bır cözümü vardır,bendede zaman kısıtlı ve yabancı dıl olmadığından cözüm bulamıyorum..iyi geceler.

Tw 5500 mı yoksa tw 6000 mı hangisi iyi tw5500 nasıl bir cihaz 3d hariç tw 9000 Le aynı mı Yoksa 6000 mı alsak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ereyçelik bm atmışsın cevapladım.
  • quote:

Sl Erdos113 sanirim burada birseyler var bir bak istersenhttp://divxm.com/3d-blu-ray-iso-formatindaki-filmlere-turkce-altyazi-ekleyerek-blu-raye-kaydetmek-t423465p2.html

daha once buraları ıncelemiştim tekrar ıyıce anlamak ıçın okudum ve ımageburn ile dosyaları ıso ya cevırme işlemleriyle uğraşırken harıcı hdd nın pc de görünmediğini farkettim.karıştırırken bır şeymı yaptım farkında değilim ama 2tb filim ucmuş görünüyor,daha doğrusu harıcı hdd yı artık pc,tv ve leptopta görmuyor..wd 2tb hdd sanırım bozuldu..

• Wd disklerle benimde aram hic iyi degil daha once bir dahili ve ikide harici Wd diskim bozuldu (biraz sans isi ancak bozulanlar hep ayni marka olunca insanin dikkatini cekiyor.Ayni zamanlarda aldigim seagatelerde bir sorun olmamasida dusundurucu.Ustelik benim hardiskler 7x24 Raid olarak calisiyor.Titresim hissediyorsan hardisk bozulmamis olabilir,sadece usb cikisi yanmis olabilir.Gecmis olsun,insallah garantisi vardir.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.