Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.409
Cevap
182
Favori
474.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Toner, yedek parça, ve sağlamlık açısından en iyisi tonerini muadil alabilirsiniz 25 30 TL civarı 2000 sayfa basar.
  • Epson yazıcılarımdan aldığım çıktı sayıları son durum:

Epson M200 çıktı sayısı: 57232

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ

Epson M105W çıktı sayısı: 36979

Epson L220 çıktı sayısı: 40119

YAZICILAR DAHA SERVİSLE TANIŞMADI!..
    Kullandığım mürekkephttp://www.hepsiburada.com/photo-ink-epson-claria-ve-l-serisi-4x1000-ml-murekkep-seti-p-BSBIT11019

Siyah-beyaz çıktılarda mürekkep maliyeti 1000 sayfa için sadece 70 kuruş. Renklide kullanıma bağlı olarak biraz daha fazla...
    (Maliyet hesabı için bu konunun ilk sayfasına bakabilirsiniz.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 28 Eylül 2017; 16:14:35 >

• EcoFontları deneyen var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Hocam Epson scan 2 diye bir proğram var ama bir sayfayı tarayınca sayfa ekle yazısını yada menüsünü göremedim.Yazıcının kullanım kılavuzunu çıkarttım 120 sayfa civarı dublex baskı.Şimdilik memnunum. kağıt tepsisi çok kullanışlı.Lcd ekran siyah beyaz, fotokopi çekerken tuş takımıyla sayı giriliyor hızı fotokopide tek taraflı iyi.kağıdı çevirip arkasına da yazdırdım ders işlerken.Sürekli kağıt tepsisini aç kapa yapmamak için belgeleri tarayıp dubleks yazdırmayı deneyeceğim.Ayrıca çok yakışıklı bir cihaz L605.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozkulmehmet O kullanıcısına yanıt
    Sagolun ilginiz için ,peki brother 1511 için ne dersiniz fiyatı da uygun?

• Tavsiyeler ve yorumlar üzerine epson l382 aldım. Bir sorum var. Farklı iki belgeyi nasıl aynı sayfa ya yazdırıyorz? Ayni pdf de olunca yazdırmak basit ama farklı pdf deki sayfaları nasıl yan yana yazdirabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: burinyo35

Tavsiyeler ve yorumlar üzerine epson l382 aldım. Bir sorum var. Farklı iki belgeyi nasıl aynı sayfa ya yazdırıyorz? Ayni pdf de olunca yazdırmak basit ama farklı pdf deki sayfaları nasıl yan yana yazdirabilirim.

Ücretsiz pdf düzenleme programları var. Ben pdfsam ile birleştiriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nihatyc

Hocam Epson scan 2 diye bir proğram var ama bir sayfayı tarayınca sayfa ekle yazısını yada menüsünü göremedim.Yazıcının kullanım kılavuzunu çıkarttım 120 sayfa civarı dublex baskı.Şimdilik memnunum. kağıt tepsisi çok kullanışlı.Lcd ekran siyah beyaz, fotokopi çekerken tuş takımıyla sayı giriliyor hızı fotokopide tek taraflı iyi.kağıdı çevirip arkasına da yazdırdım ders işlerken.Sürekli kağıt tepsisini aç kapa yapmamak için belgeleri tarayıp dubleks yazdırmayı deneyeceğim.Ayrıca çok yakışıklı bir cihaz L605.

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜEPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜEPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ

1.resimde ayarları yaptıktan sonra "tara" diyoruz,
    2.resimde de ayarlar var: Dosya adı,türü, kayıt yeri vs. Ayarlarımızı yaptıktan sonra tamam diyoruz tarama başlıyor.
    3.resim ilk sayfa taranınca karşınıza çıkıyor, sayfa ekleyi seçiyoruz.

Sayfa ekle onayının yapılabilmesi için 2. resimdeki son maddeyi seçmiş olmalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 28 Eylül 2017; 23:13:5 >

• merhaba

Epson L1300 model (A3) TANKLI yazıcım VE ORJİNAL Epson mürekkep vede HP ye ait parlak fotoğraf kağıtlarım var

istediğim şu... ekrandaki rengi asla yakalayamayacağımı biliyorum.. yazıcım çünkü siyahı saymaz isek 3 renk.. ama yakın bir renk tonu istiyorum

nerden baksak ekranda turuncu olarak gözüken renk kırmızıya yakın bir renk çıkıyot... tlf veya nikon ile çektiğim renklerde insanlar sanki bronslaşmış gibi bir renk çıkıyor.. tamam çıkan renkler kötü değil ama orjinal değil.. orjinale yakın bir rengi bu yazıcıdan almam mümkün mü ve nasıl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosuntosun -- 29 Eylül 2017; 11:23:18 >
    Hocam L486 nın ekran özelliklerini ve kulanımını ekran üzerinden yapılabilecekleri tam bilmesemde adım adım paylaşmaya çalışayım, L386 modeline göre bildigim kadarıyla artısı ekran ve wi-fi direct, yazdırma hızılarında bi farklılık olacagını sanmıyorum kesin bi bilgim yok.

öncelikle L386 alacak iken L486 tercih etmemin sebebi ekrandı ve iyi ki L486yı tercih etmişim . bence ekran gercekten cok kullanışlı, benim için tek olumsuz yönü ekranın küçük olması cep telefonu kullanır gibi yakınlaşmak gerekiyor alt menülerde, biraz daha büyük ekran olsa efsane olurmuş, belkide daha büyüğünü sığdıramamışlardır.

Açılışta ekranda kağıt besleyici secenekleri geliyor, önceki ayarlarınızda bi değisiklik yoksa onaylayıp cihazı hazır hale getiriyorsunuz yada kagıt türünü değiştirebiliyorsunuz (orn. a4 düz kağıtlar) kagıt ebadında türünde 17 seçenek var: a4, 10x15cm(4x6inç), 13x18cm(5x7inç), a6, a5, b5, 9x13cm(3.5x5inç), 13x20cm(5x8inç), 20x25cm(8x10inç), 16:9 geniş, 100x148mm, zarf#10, envelope DL, envelope C6, letter, legal, user-defined.

* Kopyala menüsü (fotokopi)
    Renkli ve Siyah Beyaz fotokopide 99'a kadar adet belirlenebiliyor.
    Alt menu seçenekleri:
    Daralt/genişlet: gerçek ebat, otomatik sığdır, özelleştir 100%.
    Özel ebat: 25% 400% aralığında.
    Kağıt ebadı: a4, 10x15cm(4x6inç), 13x18cm(5x7inç).
    Kagıt tipi: düz Kağıtlar, prem glossy.
    Kalite: standart, taslak.
    Yoğunluk ayarı: "eksi-artı".

* Fotoğraf yazdır menüsü: "bir bellek kartı takın" uyarısı veriyor (henüz kullanmadım). bildiğim kadarıyla dahili SD kart girişinden bellekteki fotoları ekranda görüp seçip ve ayarlarını yapıp yazdırılabiliyor.

* Tarama menüsü bilgisayara 4 farklı formatta tarama göderiyor: jpeg, pdf, e-posta, wsd.
    (usb bağlantısı ile wi-fi'de olmuyor sanırım kesin bilgim yok)

* Kişisel kağıt menüsü
    Çizgili kağıt: geniş cetvel, ince cetvel, grafik kağıdı, müzik kağıdı.
    Yazı kağıtları: "bir bellek kartı takın" uyarısı veriyor.
    Takvim: Haftalık, Aylık.
    (sistemdeki hazır sablonları ekranda gösteriyor)

* Ayar menüsü
    Bakım: nozül kontrolü, kafa temizliği, kafa ayarı, mürekkep seviyelerini sıfırla, kağıt kılavuzunu temizleme, ve alt menüleri.
    Yazıcı Kurulumu: Kağıt kaynağı ayarları, Güç kapatma zamanı, dil, uyku zamanlayıcı, ve alt menüleri.
    Ağ ayarları: wi-fi kurulumu, ve alt menüleri.
    Epson connect hizmetleri: ve alt menüleri.
    Google cloud print hizmetleri: ve alt menüleri.
    Dosya paylaşımı: ve alt menüleri.
    Bellenim güncelleme: ve alt menüleri.
    Varsayılan ayarları geri yükle.

* Wi-Fi Kurulumu menüsü: wi-fi (önerilen), wi-fi direct.

• GokselO81 G kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler...
    Fotokopi çekerken sayılar oklarla ayarlanıyor sanırım, doğru mudur?
  • Merhaba arkadaşlar, L386 yazıcıyı ağ olmadan direkt laptopa bağlama şansımız var mı? İnternet ve ağ yok. Sadece laptop ve yazıcı var.

Bir de GittiGidiyor gibi sitelerden mürekkep alınacak. Tavsiye ettiğiniz satıcı var mı?

• Epson scan 2 de şu çıkıyor sayfa ekle menüsünü yine bulamadım.Öğrencilerden kurcalamaya vakit kalmıyor.

• EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ

• EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ

• Nihatyc N kullanıcısına yanıt
    Tarafından sonra ekle düzenle yazan satıra tık yapınız.

• Murat Hocam sağolun pazartesi deneyeceğim.

• buki87 kullanıcısına yanıt
    kusura bakmayın geç gördüm fiyat bence uygun değil. O yazıcılarda drum ünitesi tonerden ayrı ve pahalı yazıcının yarı parası. Hp ve Canon larda drum tonerin üzerinde ve ucuz özelliğini kaybettiği zaman 10Tl civarı bir ücretle değişiyor. toneri de problemli çok net çıktı vermez bir süre sonra.
    Evet arkadaşın aldığı çıktıları görüyorsunuz ypğun kullanımda epson tanklı yazıcılar en iyisi. Fakat alıp ayda bir, iki sayfa baskı alacaksanız sıkıntı yaşayabilirsiniz. Mürekkep kuruma yapar ve baskı kafaları tıkanır. Orjinal mürekkep dahi kullansanız tıkanır hatta orjinal mürekkebin kutusunda yazar 6 ay içinde tüketilmesi gerekir yoksa mürekkep sıkıntı çıkarmaya başlar.
  • tosuntosun T kullanıcısına yanıt
    Orjinal den önce farklı bir mürekkep kullandınız mı.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.